Едната гледна точка

От: Едната гледна точка

Не, просто троли, както обикновено. БърнХ го знаем - човекът на заплата, обиколил всички континенти и доволен на филия с мас, стига да я яде някъде на запад.

Клошхеро - обикновения хейтър, който не знае за какво спори.

Който иска да не е клошар, да не бъде. Това важи на 100% за младите хора. Нали ги виждам, в София не мога да си намеря свестни хора, всички имат претенции, а името си не могат да напишат. Нямат елементарна култура, не могат да си напишат автобиографията, нямат квалификации, а искат. От два месеца си търся нормален, грамотен млад човек, на който да предложа стартова заплата над средната за страната - ами няма. Ами докато няма и всички разсъждават като клошхерото, това ще е положението. То не е само това, примерно имам апартамент в един общински град и вече 4-5 месеца не можем да намерим кадърен майстор да го направи. Изгонихме 5 човека, защото са супер некадърни. Накрая като теглим чертата излиза, че майсторите трябва да ни плащат, щото са изхабили сума ти и материали. На всяко ниво е така в държавата, не че няма работа, хората не стават.

Така че, хората трябва да осъзнаят, че ТЕ са главните виновници за това дали живеят добре или зле. Не е средата, особено в днешните времена.

пълни глупости както обикновенно. Ти излизал ли си извън България , че да правиш такива генерални сравнения и да се изявяваш като капацитет ? Аз не ти сравнявам хора , които нито имат желание да работят нито способности. Сравнявам ти един млад човек , който получава мизерна заплата в БГ и същия човек , който ако си намери работа в друга държава ще бъде в пъти по платен. Еднакъв човек , еднакви способности , еднаква длъжност , но различна държава.... и заплатата става друга.
 
От: Едната гледна точка

Ти какво правиш въобще в тоя форум? Младият човек е нормално да си търси по-добра работа, за по-добра заплата или да търси алтернативи да изкарва пари освен твърдата заплата, а не да се мести, щото някъде другаде заплатата била по-добра. Ама и разходите са по-големи, данъците са по-големи и средата е друга. Младият човек може и онлайн да работи, не е нужно дори да е в държавата, в която е фирмата за която работи. Това съм ти го писал около 100 пъти, но явно главата ти е дървена.

И да, излизал съм извън България, като ходя на почивка.
 
От: От: Едната гледна точка

Ти какво правиш въобще в тоя форум? Младият човек е нормално да си търси по-добра работа, за по-добра заплата или да търси алтернативи да изкарва пари освен твърдата заплата, а не да се мести, щото някъде другаде заплатата била по-добра. Ама и разходите са по-големи, данъците са по-големи и средата е друга. Младият човек може и онлайн да работи, не е нужно дори да е в държавата, в която е фирмата за която работи. Това съм ти го писал около 100 пъти, но явно главата ти е дървена.

И да, излизал съм извън България, като ходя на почивка.

Дървен философ. След разходите парите , които ти остават са повече от тези дето общо изкарваш в бг..... Младия човек може да почне бизнес навсякъде , може и да краде , може и с дрога да се занимава. Тук в темата се говори за нормална работа от 9 до 5. И за заплатата за тази работа. И разликата за такава работа между бг и развитите европейски страни е от земята до небето...
 
От: От: Едната гледна точка

Дървен философ. След разходите парите , които ти остават са повече от тези дето общо изкарваш в бг..... Младия човек може да почне бизнес навсякъде , може и да краде , може и с дрога да се занимава. Тук в темата се говори за нормална работа от 9 до 5. И за заплатата за тази работа. И разликата за такава работа между бг и развитите европейски страни е от земята до небето...

Спечелената пара в България е сладка, в чужбина – горчива. Парата в България е около нас, но кой да я спечели, кой да я види. Тук, тука е печалбата, защото без помощ отнякъде богат не се става.
Бъди умен и пестелив, разигравай парата, не я дръж като баба във възела. Парата при пара ходи, пара пара прави, когато правиш нещо умно и предвидливо.
Разчитай винаги на себе си, на волята си, на ума си, на сръчността си, на приятелите си. И най-важното, на парите си. Да се научиш първо да ги уважаваш и да ги командуваш.

- Атанас Буров
 
Re: От: Едната гледна точка

Ти какво правиш въобще в тоя форум? Младият човек е нормално да си търси по-добра работа, за по-добра заплата или да търси алтернативи да изкарва пари освен твърдата заплата, а не да се мести, щото някъде другаде заплатата била по-добра. Ама и разходите са по-големи, данъците са по-големи и средата е друга. Младият човек може и онлайн да работи, не е нужно дори да е в държавата, в която е фирмата за която работи. Това съм ти го писал около 100 пъти, но явно главата ти е дървена.

И да, излизал съм извън България, като ходя на почивка.

Къде излизаш, да ходим заедно, брат. :) Дори не ми се излиза, ако трябва да съм честен. :) Ама това няма да го казвам, защото е една друга особена чета на личността ми. Не съм бил на много места, ама да ми вземат да речел 30-50€, за да е качат на оная ръждясала тенекия в Париж и това ми идва прекалено. :) Но както казах, за това няма да говори, че мног ще ме хейтнат. :)

Имам приятели, които работя онлайн от тук за чужди фирми и си живеят живота. И как...препоръчани са, миналия са интервю и са познали хоум офиси за големи компании в чужбина. Имат си таск борд и действат....Искам да попитам, автора дали някой някъде за нещо го е препоръчал и компаниите да се избиват за него? :) Съмняваме и това. :)
 
От: Едната гледна точка

Навсякъде има хора , които се справят добре или работят от вкъщи. Тук сравняваме 2 еднакви длъжности , като задължения в 2 различни държави. Вие го обръщате на - не ми се ходи в чужбина или защо не си направиш бизнес тук ...
 
От: Едната гледна точка

Ще споделиш ли какво работиш и каква заплата взимаш?
 
Re: От: Едната гледна точка

Навсякъде има хора , които се справят добре или работят от вкъщи. Тук сравняваме 2 еднакви длъжности , като задължения в 2 различни държави. Вие го обръщате на - не ми се ходи в чужбина или защо не си направиш бизнес тук ...

Аз си мислех, че коментираме колко е зле тук и мръкачите, които ако не ги вземат тук на работа, не знам как биха имали по-голям шанс навън. :)
 
От: Re: От: Едната гледна точка

Аз си мислех, че коментираме колко е зле тук и мръкачите, които ако не ги вземат тук на работа, не знам как биха имали по-голям шанс навън. :)

Аз коментирам , че кадърните кадри на България заминават в чужбина защото тук заплатите са плачевни , а в чужбина са далеч по оценени и възнаградени.
 
От: Едната гледна точка

Burn, ако сравняваме две еднакви длъжности - губим смисъла. Нито един човек няма да седне да защитава тезата, че при еднакви длъжности - в България ще имаш по-добри финансови възможности. Или пък ако почне с такава теза - отпиши го, темерут е.
Въпроса е, че в България имаш възможност да се развиваш в нещо по-различно от 9-5, все пак, нали такъв е уж форума. Ако ще обсъждаме заплати - имаш си glassdoor, ако ще ги сравняваме по стандарт на живот - има си numbeo.com - там ще намериш достатъчно за cost of living. Всеки завършил 7 клас, с калкулатор може да си направи сметката - къде и колко.
Дори и home-office, да работиш за западна фирма от БГ - пак (в 90%) ще вземаш по-малко пари от колегите ти на запад, които са в истински офис.

Идеята е, че в България с едни жалки 3 бона може да се залостиш в един апартамент/къща на село и да прекараш 12 месеца, без лишения и да развиеш нещо собствено. Ако на човек не му е това желанието (естествено, не всички трябва да са предприемачи, дори всъщност ни е нужно повечето хора да не са предприемачи) - не виждам какво такъв човек би търсел в подобен форум.

Финансите и благосъстоянието са прости сметки за умни хора, тънкостта идва в това, което не можем да сложим на spreadsheet, в това което е накарало автора на дневничето да не спи нощем, ами да злобее в блогче..

ps. Вижте има в блогчето графа "за автора". Как се е описал човечеца - White male. 22 years old.188cm. 75kg. Има ли какво повече да обсъждаме? Психопортрета му е ясен и на пеленаче 8)
 
От: Re: От: Едната гледна точка

Аз коментирам , че кадърните кадри на България заминават в чужбина защото тук заплатите са плачевни , а в чужбина са далеч по оценени и възнаградени.
Че ти с тая заплата си бедняк бе брат. Не знам какво се хвалиш, едвам докарваш 30к евро на година. Това ли ти е идеала за добре платена работа?
 
Re: От: Re: От: Едната гледна точка

Аз коментирам , че кадърните кадри на България заминават в чужбина защото тук заплатите са плачевни , а в чужбина са далеч по оценени и възнаградени.

Много се съмнявам, че е така. По-скоро се наблюдава идването на чуждестранни фирми и наемането на тези кадърни хора. :)
 
От: Re: От: Едната гледна точка

Че ти с тая заплата си бедняк бе брат. Не знам какво се хвалиш, едвам докарваш 30к евро на година. Това ли ти е идеала за добре платена работа?

ахахахаххах спирам да споря с радио точка. Явно тука сте големи играчи , щом 60 к лева / годишно са нищо за вас , след данъци , няма какво повече да добавя.
Даже и един апел към младите - връщайте се в България и работете. Тука са парите. Тия европейци - бедняци. Браво на Герб - дигнаха тая държава и минаха и Швейцария по доходи.
 
От: Re: От: Едната гледна точка

Играчи сме, ама щото не сме на заплата :lol:
 
Re: От: Re: От: Едната гледна точка

Играчи сме, ама щото не сме на заплата :lol:

Да, подкрепям. :)

@BurnX, човеко, как пък си стигнал до идеята, че това е добра заплата на запад, не знам...явно и другите са толкова и си мислят, че са мега добре. Ти знаеш ли реално какво е успял, какво е над средната класа и какво е в средната класа? Ако не знаеш, виж, ама без да депресираш. Обещай. ;)

Колкото до автора на тази статията. Ако лъмти за пари, защото на това дъха шита му, може винаги да стане Джус Бигало - мъжко жигло. Ама да се потунингова, че да мине за екзотична стока. И ще си реши проблемите. Колкото до слушането на Криско и гледането на новините - явно има и време новини да гледа, значи не е от най-работливите челя. :)
 
От: Re: От: Re: От: Едната гледна точка

Да, подкрепям. :)

@BurnX, човеко, как пък си стигнал до идеята, че това е добра заплата на запад, не знам...явно и другите са толкова и си мислят, че са мега добре. Ти знаеш ли реално какво е успял, какво е над средната класа и какво е в средната класа? Ако не знаеш, виж, ама без да депресираш. Обещай. ;)

Колкото до автора на тази статията. Ако лъмти за пари, защото на това дъха шита му, може винаги да стане Джус Бигало - мъжко жигло. Ама да се потунингова, че да мине за екзотична стока. И ще си реши проблемите. Колкото до слушането на Криско и гледането на новините - явно има и време новини да гледа, значи не е от най-работливите челя. :)

Хора вие живеете в някаква паралелна реалност, където всички са милионери и фирмите раздават на служителите си куфари с пари всеки месец. В колко компании сте работили в чужбина , в колко държави ? Аз много добре знам къде колко са заплатите щото съм с работил с едни от най-големите компании в света , с хиляди служители в цял свят , пък вие си разтягайте локуми...
 
От: Едната гледна точка

Ние живеем в паралелна реалност или ти не познаваш хора, които да не са на заплата?
 

Горе