За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Напротив, така ще се реши радикално проблема + съответните мерки срещи олигофрените, които биха си изхвърлили кучето на улицата.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Аз мога да дам една идея, ама кой ще ме чуе от тия управляващите: всеки който има куче, да има ЗАДЪЛЖИТЕЛНО паспорт ( както аз имах на шотландската овчарка коли и го гледах цели 15 години до последните му дни ) и всеки месец да дава отчет при ветеринарите че кучето е при него, като ходи с него и доказва че наистина живее със стопанина, и така до като дойде време кучето да се спомине. Ако не отиде да де отчет, ветеринарите да му се обаждат и да го търсят и да го заставят да отиде на отчет с кучето си, а ако не могат да се свържат с него или ако той откаже - веднага да се пращат служби от защита на животните при тези стопани на кучета които не са отишли да дават отчет, и когато видят че кучето го няма, да го подложат на кръстосан разпит къде е кучето, и ако го е продал защо не ги е уведомил - да няма право да го продава или подарява без да ги уведоми. Ако им каже че го е подарил или продал - да му изискват координатите на новите стопани на кучето и да проверят дали наистина кучето е при тях, или е изхвърлено на улицата. Ако се окаже че го е изхвърлил - да му се налага огромна глоба + пълна забрана да отглежда и притежава куче за в бъдеще! Тука ако стане така - никой няма да посмее да си изхвърли на улицата кучето.

Това е стара практика която се практикува и до днес в цивилизованите държави. Там даже те проверяват при какви условия гледаш кучето, и ако заварят мръсна и занемарена обстановка - направо ти го отнемат, и ти налагат глоба за това че мъчиш животното да живее в нечистоплътна среда, и ти отнемат правото за в бъдеще да имаш куче.

Силно съм против чипирането, защото това е вредно - доказаха че поражда рак на животните!
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Напротив, така ще се реши радикално проблема + съответните мерки срещи олигофрените, които биха си изхвърлили кучето на улицата.

Не!, ти искаш да се избият до 0 и така да се "реши" проблема защото е най-лесно..
как предлагаш да се избият? газокамера, инжекция...все скъпи неща..
дай да ги затворим някъде и да не им даваме ядене, или пък да се вземт няколко човека да ги колят...

Според "Четири лапи" единствената причина за липсата на трайно намаляване на бездомните кучета в София и страната си остава заниженото прилагане на разпоредбите на настоящето законодателство, което дава много ясни насоки какви мерки трябва да бъдат взети, за да се реши проблемът.

Организацията припомня, че до 2008 г. безпризорните животни в София са били избивани, а резултат не е имало. От 1999 г. до 2008 г. са били избити 100 000 кучета, а проблемът не се решил, добавят от "Четири лапи".

"За пореден път дебатът се измества към последиците от проблема, а не към причините", казва Явор Гечев от "Четири лапи". По думите му, ако има стриктен контрол върху безотговорните собственици на домашни кучета и се намали до минимум броят на изоставените животни, проблемът може да се реши в рамките на 2-3 години.

Гечев цитира и дефиниция на Айнщайн: Лудостта е да повтаряш едни и същи действия и да очакваш различен резултат. "Днес някои български политици се опитват да ни убедят, че трябва да правим именно това - да се върнем към методи, доказали своята неефективност и да очакваме като по чудо те да заработят".

В статията пише, че в Сф има около 10к улични кучета.
"Проблема" може да бъде решен и хуманно, само трябват: на първо място воля, на второ: следене дали се спазват законите, на трето: пари.

@USAF, ами кучетета на циганите?
как ще взлезнат хората да претърсват Факултета?
като вземат кучетата - какво? те пак ще ги въдят...

но те да са ни проблема... да се реши проблема с кучетата на българите, пък на циганите като се видят на улицата - може да се вкарват в приют.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?


Бездомен пес наяде 8-месечно бебе в София



Най-вероятно наглото бебе е провокирало горкото кученце!


Абе а на никой ли не му мина през акъла, че тая новина е измислица на малоумните кучеубийци?

Някой чу ли за това нещо по "истинските" медии? Не, нали?

Предните случаи на "изядени" хора също бяха измислица (без първия) - те така се решава проблема с бездомните кучета - като се манипулира простата рая... Която доста лесно кълве.
 
Ами като новината за кучетата е чв сегашното градско управление не се справя ... според мен ситуацията се влошава,

За първи път видях глутница от над 10 кучета до външно министерство все си мислех че по крайните квартали е така... ама явно напредват към центъра...

ето и от други медии

http://www.vestnikataka.bg/2012/09/бездомно-куче-наяде-и-обезобрази-8-месе/

%D1%8F%D1%8F%D1%8F%D1%8F%D1%8F1-300x226.jpg
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Абе а на никой ли не му мина през акъла, че тая новина е измислица на малоумните кучеубийци?

Някой чу ли за това нещо по "истинските" медии? Не, нали?

Предните случаи на "изядени" хора също бяха измислица (без първия) - те така се решава проблема с бездомните кучета - като се манипулира простата рая... Която доста лесно кълве.

Ха ха. Изглежда само глупакът against смята, че някой се опитва да го заблуждава. Този кон с капаци още ли витае из форума? :D
 
Абе а на никой ли не му мина през акъла, че тая новина е измислица на малоумните кучеубийци?

Някой чу ли за това нещо по "истинските" медии? Не, нали?

Предните случаи на "изядени" хора също бяха измислица (без първия) - те така се решава проблема с бездомните кучета - като се манипулира простата рая... Която доста лесно кълве.

Брат аз не съм наранил куче никога през живота си ама не може така да живеят сред нас факта е че по тъмно не мога да си изляза от блока пеша и ходя с колата навсякъде

Кмета на слатина е от ГЕРБ и тя ли те лъже

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=965384
Прибрани са три от деветте кучета, които нападнаха майка с дете в столичния квартал Слатина и нахапаха 8-месечното бебе. Инцидентът е станал в района на блоковете с номера 5 и 8 в квартала. Това съобщи за Дарик директорът на Екоравновесие д-р Манол Нейков.

Той каза, че екипите ще работят на терен и тази вечер, и утре, докато не заловят всичките кучета от глутницата. Той обеща, че животните няма да бъдат връщани обратно на мястото, от което са взети, а ще ги задържат в приюта в Сеславци.

По-рано днес лично кметът на Слатина Антоанета Апостолова съобщи за Дарик, че има нахапано дете в района в петък, но то е в добро здраве. Детето е било прието в Първа градска болница и е обслужено, каза още кметът на района: „Ухапванията са повърхностни, благодарение на реакцията на майката".

Детето е било нахапано от агресивно куче, което е ново за Слатина, възмути се кметът на Слатина: „Има едно постоянно привнасяне на нови кучета, които незнайно как попадат в нашия район".

Д-р Манол Нейков каза, че е запознат със ситуацията на увеличаващия се брой кучета в Слатина: „Слатина е труден район, може би защото е по-краен, промишлен район и там много често се появяват нови кучета, изсипват се нови кучета. Лично аз, в разговор с Антоанета Апостолова, съм обещал след построяването на новия приют да се работи приоритетно с район Слатина".

Апостолова също изрази надежда да дочака деня, в който кучетата няма да се връщат обратно на улицата. Тя припомни, че в момента в приюта не могат да задържат кучетата освен ако не са агресивни: „В случая това куче със сигурност е агресивно, защото не е имало повод да нападне детенцето. Тъй като специално за този адрес имаме подадени три сигнала към Екоравновесие - през февруари, юни и август. С отговора на Екоравновесие, които казват, да, видяхме ги, заловихме ги и ги върнахме, защото те не са агресивни", добави още Апостолова.

От своя страна Нейков се оплака, че отново екипите имат проблем със залавянето на кучетата в района: „Оказа се, че има хора, които ги хранят тези кучета и се получи известно напрежение между тях. В един момент ги скриха, след това ги пуснаха и тогава ги заловихме".

Д-р Нейков категорично обеща глутницата да не се връща на мястото, както и животните, които бъдат забелязани в района на конкретните блокове.

От утре започват проверки за бездомни кучета по училища и детски градини, каза още той.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Харконе, говедо празноглаво. Тия "новини" ги пишат такива извратеняци като тебе с единствената цел раята да се вдигне да почне да дере домашните кучета и да им слага кукички по кренвиршите.
С идеята после да си задоволят сексуалните фантазии, гледайки квичащи беззащитни животинки, агонизиращи в последните им моменти живот без кожа.

Я си признай - душиш ли съседските котенца у Норвегията, а? Удървяш ли се яко като му скършиш крехкото вратле, а готино ли ти става сeга като си го помислиш? :)

Може да пуснеш и ти няколко такива "новини" из блогчетата ти и другата вечер ще получиш цял куп одрани трупове пред блока. Да си лъскаш бастуна на воля :)
 
  • Like
Реакции: snux
От: Re: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Брат аз не съм наранил куче никога през живота си ама не може така да живеят сред нас факта е че по тъмно не мога да си изляза от блока пеша и ходя с колата навсякъде

Кмета на слатина е от ГЕРБ и тя ли те лъже

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=965384

Бате може и да е вярно това, но действително след дядката, се появиха още няколко измислени случая на "умрели" хора, за които в Пирогов не бяха чували лекарите, дето ужким се мъчили да ги спасяват... :)

Та ефекта си беше на лице - стотици домашни кучета бяха изтровени само за няколко месеца в София, а бездомните никой и не ги брои даже...

Та така - шо да наливаш милиони за борба с бездомните кучета, като проблема се решава с няколко "новини" по сайтчетата :)
 
кмета на слатина е служебно назначен кмет от герб, по новия избирателен закон така се назначават кметовете на градски общини това и за нея ли важи

По-рано днес лично кметът на Слатина Антоанета Апостолова съобщи за Дарик, че има нахапано дете в района в петък, но то е в добро здраве. Детето е било прието в Първа градска болница и е обслужено, каза още кметът на района: „Ухапванията са повърхностни, благодарение на реакцията на майката".
 
Re: От: Re: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Бате може и да е вярно това, но действително след дядката, се появиха още няколко измислени случая на "умрели" хора, за които в Пирогов не бяха чували лекарите, дето ужким се мъчили да ги спасяват... :)

Та ефекта си беше на лице - стотици домашни кучета бяха изтровени само за няколко месеца в София, а бездомните никой и не ги брои даже...

Та така - шо да наливаш милиони за борба с бездомните кучета, като проблема се решава с няколко "новини" по сайтчетата :)

Аз ти казвам че боря на кучетата се увеличава и в по хубави квартали ги има вече, и това от опит не от медия.... а дарик нюз е доста сериозна медия,
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Колко си глупав и елементарен, against. Изобличиха малоумието ти и вместо да изпълзиш в дупката си засрамен, омаза темата с простотията си, доказвайки още веднъж, че си заслужил форумен олигофрен.
 
В сайта има има и аудио от дарик радио, със кметицата на слатина, и със шефа на екоравновесие под картинката има плеър - нека е измислена новина////
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=965384


А за кучета се казва че в еко равновесие има три сигнала за тези случай, и се оказва че пак квартални ненормалници ги хранят и крият от екипите
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Може, то естествено, че и аз съм против тия глутници, дето нападат хора, много ясно.

Аз говоря за тия извратеняците, дето тровят домашните кучета и то не щото им дреме за хората или щото правят нещо лошо, ми да си задоволяват сексуалните фантазии. Като харкона :) А 99.999% от случаите са такива.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Може, то естествено, че и аз съм против тия глутници, дето нападат хора, много ясно.

Доказаха му, че греши и простакът започна да извърта дискутираното.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Доказаха му, че греши и простакът започна да извърта дискутираното.

Като се докаже е друго да, иначе такива новини всеки ден по 20 ги пускат твоите колеги с нестандартните фетиши :) Не извъртам, просто не бях сигурен дали това не е от същите.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

За колегата дето ми писа ряпа "welcome back" - не съм се върнал брате, ама така веднъж седмично отварям да видим да не е умрел някой и ся не се сдържах да кажем на biarro за хакнатите пароли... и помеждудругото викам да нахраним форумния интелектуал харкона, като в добрите стари времена :D

Само и червената бабичка мантата можеше да почешем, ама гледам че нещо го няма... :) Да му кажете много поздрави га го видите :D
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Абе а на никой ли не му мина през акъла, че тая новина е измислица на малоумните кучеубийци?

Излиза от казаното досега, че малоумният във форума си ти.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Дядо бил изяден от бездомни псета. Добре един въпрос - Мене що не ме ядът тея кучета? Те са си в естествена среда . Няма такова нещо бездомни. Кучетата и котки си живеят навънка тез който са домашни любимци са кучета с дом. Вие искате да няма кучета ли. Ем хуу да няма котки коне магарета ееее не става така тва е природа ще се пазиш и нищо няя ти направят. Животните не са кат човека. Без причина не нараняват.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

И този е също толкова умен, колкото against.
 

Горе