Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

:D
Бях се отписал от темата, а тя задобряла.

Не виждам нищо смешно да съм казал?

Към един стар или по - зле нов домейн ей така за един ден се добавят да кажем 100-тина линка към началната му страница, да не говорим, че обикновено в тези директории самото заглавие е анкора, знаеш ли какво се случва, а ако тези директории са с нисък ранк, имат още много други сайтове като този и т.н. Може би преди 7, 8 години може да е имало положителен ефект, сега може да доведе до бан на сайта, а със сигурност ще доведе до трудното му класиране. Да не говорим, че такова добавяне в директории се прави обиновенно с един и същи текст и едно и също заглавие към една и съща страница. Ако реално правиш такова сео и попаднеш на някои автомонтьор тип попаи моряка и му вземеш пари, след това го накажат, не ми се мисли, как ще те накаже той!
 
Re: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Не броя офертите, които сме поучили..... Като има нова оферта я пускам на човека и той оттам нататък си преценява.

И не си е избрал нещо от над 20 оферти? А си мислех, че съм видял всичко в практиката си. :)
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Не виждам нищо смешно да съм казал?

Не съм сложил :lol:, а :D

Коментара ти, който съм цитирал, е напълно правилен.
 
От: Re: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

И не си е избрал нещо от над 20 оферти? А си мислех, че съм видял всичко в практиката си. :)

Блинки,
Предпочитам тук да минем на лични ако искаш да разбереш подробности.
 
Re: От: Re: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Блинки,
Предпочитам тук да минем на лични ако искаш да разбереш подробности.

Ааа, няма проблем, просто ми стана интересно. Не държа да знам. :)
 
От: Re: От: Re: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Четейки темата, се замислих за следното: при оферти за изработка на сайт от 100 до 1000 лв. да кажем, като човек, който не разбира от интернет реклама, как и дали бих могъл да преценя дали някой потенциален изпълнител на поръчката няма да се изкуши да ми вземе 1000 лв. и да ми направи сайт за като за 100 лв.? Би било много неприятно ако стане, особено ако това са единствените 1000 лв., които мога да инвестирам засега. Моля за съвет от специалисти в бранша.
И още нещо: нормално ли е дори при достатъчно коректно и подробно задание /което се предполага, че ще бъде точно изпълнено/ да имат доста големи разлики в цената в различните оферти и изработеният продукт да има доста големи разлики в качеството и дизайна? Извинявам се ако задавам тъпи или не съвсем коректни въпроси, надявам се да мога да си изясня още няколко неща преди да възложа поръчката.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

За да не ти вземат 1000лв и да ти дадат продукт за 100лв е добре да проучиш избрания фриленсър/фирма. От колко години се занимава? Какви проекти има зад гърба си? Как е с комуникацията.
Относно втория въпрос, дизайна .. това е творческа работа. Там може 5 да кажат, че е гениален, а 10 че не става. За това пак изискваш портфолио или предложения за да добиеш представа за стила на дизайнера. Всеки дозайнер си има стил.
А ако не получиш желания резултат по предварителната уговорка просто не плащаш. Ще си загубил някакво време, но няма бизнес без риск.
 
От: Re: От: Re: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Четейки темата, се замислих за следното: при оферти за изработка на сайт от 100 до 1000 лв. да кажем, като човек, който не разбира от интернет реклама, как и дали бих могъл да преценя дали някой потенциален изпълнител на поръчката няма да се изкуши да ми вземе 1000 лв. и да ми направи сайт за като за 100 лв.? Би било много неприятно ако стане, особено ако това са единствените 1000 лв., които мога да инвестирам засега. Моля за съвет от специалисти в бранша.
И още нещо: нормално ли е дори при достатъчно коректно и подробно задание /което се предполага, че ще бъде точно изпълнено/ да имат доста големи разлики в цената в различните оферти и изработеният продукт да има доста големи разлики в качеството и дизайна? Извинявам се ако задавам тъпи или не съвсем коректни въпроси, надявам се да мога да си изясня още няколко неща преди да възложа поръчката.

То си личи бе човек. Когато човека те приеме в офиса си, обясни ти всички подробно, да де ти примерни, обвърже нещата с договори, тогава значи е сериозен. Ако човека се крие, отговаря лаконично, шмекерува и не иска нищо да обвърже документално, то тогава не трябва въобще да работиш с него, даже и да е сериозен те съветвам да не работиш с него, защото има къде по - сериозни, който плащат данъци и т.н.

Дали е възможно за една и съща качествена услуга да платиш и много и малко отговора е да. Аз правя магазини и само магазини. Аз не съм популярен. Има едни, може да не си ги чувал, но са доста популярни в тази сфера наричат се стеник и те правят магазини. Но ако аз за една услуга ти взема 1000 лева, то те ще ти вземат 5000 лева за същата (давам пример, не знам цените на въпросната фирма и не съм ги сравнявам с моите, но предполага че аз бих взел по - малко от тях), това се получава така, понеже в момента в който ти търсиш тази услуга, аз имам 10 клиента, който я търсят и ме чакат и затова ти казвам 1000 лева, ако имах само теб като клиент щях да ти кажа 100, но ако имах още 100 клиента като теб щях да ти кажа 5000 лева, стеник са от тези дето имат по 100 клиента. Обикновено хората, който предлагат качествени услуги в бранша се знаем и си поделяме клиентите. Аз правя нещо и съм зает и те препращам към колегата или ме чакаш и така качествените дизайнери, разработчици и други, почти никога не остават без работа, затова ако някои ти иска съмнително малка сума за нещо, то тогава трябва да се притесняваш, но по - горе ти казах кое да гледаш.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Елементарно Уотсън, закона на търсенето и предлагането, ама ней баш тъй, щото стеник ако имат 200 клиента на опашката, цената за сайт трява да стане 10к
Слезте на земята и колкото и да сте търсени, труда си има цена, ама тези дето я плащат не са балами
 
От: Re: От: Re: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Четейки темата, се замислих за следното: при оферти за изработка на сайт от 100 до 1000 лв. да кажем, като човек, който не разбира от интернет реклама, как и дали бих могъл да преценя дали някой потенциален изпълнител на поръчката няма да се изкуши да ми вземе 1000 лв. и да ми направи сайт за като за 100 лв.? Би било много неприятно ако стане, особено ако това са единствените 1000 лв., които мога да инвестирам засега. Моля за съвет от специалисти в бранша.
И още нещо: нормално ли е дори при достатъчно коректно и подробно задание /което се предполага, че ще бъде точно изпълнено/ да имат доста големи разлики в цената в различните оферти и изработеният продукт да има доста големи разлики в качеството и дизайна? Извинявам се ако задавам тъпи или не съвсем коректни въпроси, надявам се да мога да си изясня още няколко неща преди да възложа поръчката.

:)
Готов дизайн - 200-250 лв - уникален дизайн (правен специално за твоя сайт) - 300 - 350 и нагоре. Тука вече тези 100 лв са надскочени поне 2 пъти.
При достатъчно коректно задание и придържане към него, няма как да получиш нещо различно от това което си искал. Вярно, че едно уравнение може да се реши по 10 начина, но това не прави отговора грешен нали?
Пишеш искам падащо меню - правят ти падащо меню. Пишеш искам сайта да е жълт - правят ти го жълт. На база на твоите изисквания имаш оферта и цена, която ако ти го прати професионалист няма да е много различна.
Ако цената е прекалено различна, значи си попаднал в 2-те крайности. Цената се основава главно на база опит/професионализъм. Един професионалист с 10 годишен стаж, ще ти кажа една цена, а човек които вчера е научил какво е WP ще ти каже друга. Както като идеш на лечение при професор... ще ти излезе по-скъпо отколкото ако идеш при друг доктор...
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Така е с цените трябва да не се влияят от броя клиенти. И не е добър примера с това, "Като няма ще работя за 100лв като станат 10 ще работя за 1000лв".
Мисля, че имаше и тук подобен случай цените бяха едни и в един момент станаха двойни.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Ами тъпо е да се правиш на велик и ако имаш клиенти и не можеш да ги поемеш, да дигаш цената
Правилната пазарна стратегия в такива случаи е да се разраства фирмата, да поема повече поръчки
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Ами тъпо е да се правиш на велик и ако имаш клиенти и не можеш да ги поемеш, да дигаш цената
Правилната пазарна стратегия в такива случаи е да се разраства фирмата, да поема повече поръчки

Или да наема подизпълнители, но да запазва качеството на предлаганата услуга
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Или да наема подизпълнители, но да запазва качеството на предлаганата услуга

Ти някъф такъв сам ли почна вече да си коментираш? Чакам сега да започнеш да се караш сам със себе :D
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Тоя форум съвсем се изпедепца.
Сам да си пишеш и сам да си отговаряш...
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Много благодаря за ценните съвети и идеи, получени от Вас - професионалистите. Имайте предвид, че по темата има и доста различни и противоречиви мнения, което, като неспециалист, доста ме затруднява за вземане на решение на кого да се доверя, надявам се, че ме разбирате, и затова не бързам. Ако съм разбрал правилно, трябва да започнем от изработване на коректно и адекватно задание, което ще ни върши работа и ще бъде съобразено и с бюджета, разбира се. Някои от първоначалните изисквания ще отпаднат поради това, че не са необходими за проекта и заради ограниченият бюджет, като например уникалният дизайн. Оставам с впечатлението, че сме поставили малко високи изисквания за този бюджет. Това може и ще бъде коригирано. Едно от основните изисквания за които се сещам сега, е сайтът да е направен така, че последващото СЕО да е възможно по-лесено и сравнително по-евтино, дори това да значи по-висока цена за изработването. (Възможно ли е, как да стане и струва ли си инвестицията?)

И едно запитване към специалистите: Някой от Вас би ли се захванал с изработката на заданието, възможно най-подробно и коректно направено според изискванията и възможностите на професионалистите в бранша, такова, че да няма възможност за големи хлабини /вариации/ в изработването? И след това да го постне в темата за да си кажат мнението и ако имат други добри идеи и останалите участници. Ако предложението Ви интересува, моля дайте Вашата ОФЕРТА ЗА ИЗРАБОТВАНЕ НА ЗАДАНИЕ.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Дори и да ти пишат за тази оферта ще си дадеш парите на вятъра (за задание става въпрос). Заданието трябва да си го напишеш ти спрямо това което очакваш да стане като визия и функционалност, как ще бъде реализирана тя, почти никога не присъства в заданието, с това се оправя изпълнителя. Ти трябва да кажеш, че на началната страница очакваш да ти се въртят три картинки с еди какъв си текст, на страницата за контакти трябва да има карта на гугъл с отбелязан офиса ти и такива неща, но колкото по-подробно опишеш това, евентуално нарисуваш някакви схеми с пейнт-а толкова по-добре защото ще се налагат по-малко редакции и като се подпише договор няма да има мърдане :)
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Мога да направя заданието. Срещу заплащане. Ще ми отнеме 2-3 часа като отсреща трябва да е човека с изискванията (не посредник).
Евентуално може да се направи и анализ на конкуренцията, като това ще увеличи времето и цената...
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Ами то така малко стана, от толкова много акъли и хейт, хората почнаха да се плашат, да търсят изработка на някакъв софтуер.

@Bojko Nikolov - Напиши какво трябва да се свърши, какво очакваш и бюджет с който разполагаш. Те тези дето са тук да обясняват колко са тъпи всички, така или иначе ще го направят. А сериозните ще се свържат с теб и ще те анкетират, за да разберат в подробности какво очакваш и евентуално да ти напишат оферта.
 
Re: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

@Bojko Nikolov - Напиши какво трябва да се свърши, какво очакваш и бюджет с който разполагаш. Те тези дето са тук да обясняват колко са тъпи всички, така или иначе ще го направят. А сериозните ще се свържат с теб и ще те анкетират, за да разберат в подробности какво очакваш и евентуално да ти напишат оферта.

Ето с това мнение съм много съгласен. И още нещо към @Bojko Nikolov - нищо лично проекта, вярвам, че е нещо голямо за теб, но давай малко по-смело, не правиш следващия Facebook. Избери си човек, кажи му какво искаш, дай примери, остави го да те разпита и направете едно задание, по което да се движите. Хората (повечето тук) работят по къде по сложни проекти и на някои това велико селектиране на оферти, писане на задания и още какво ли не им идва малко too much. Ако продължиш така с голямото вайкане тук най-много да ти се налепят хора с малко опит или такива, които няма да те издържат в някакъв момент. Повярвай ми, виждал съм го това и голямото чудене, сучене и отлагане предизвиква големи съмнения в опитните хора, което би ги отблъснало и в един момент ще започнат да ти пращат оферти учащи се, недостатъчно опитни и резултата ще е фатален. ;)
 

Горе