Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте на всички
нов съм в тази сфера, виждам, че по темата не е писано повече от година, но аз имам въпрос за по знаещите от вас. За България за мен profitshatre е по-добра от googleadsense, защото ти сам си избираш какво да рекламираш. Tова, което ме възпира да се включа към тях са личните данни и сключването на договор, който подписан и сканиран трябва да се изпрати. Та за това въпроса ми е дали знаете друга афилиейт програма в Бълхария с контрол върху рекламираните продукти: Вид, марки и т.н. където можеш да рекламираш без да сключваш договори?
 
От сайта им нищо не можах да разбера - кои са магазините и какво точно мога да рекламирам с тяхната програма. Изпратих им и мейл на който все още не съм получил отговор.
На кратко, за нуждите на моя сайт, ми трябва нещо като ловно-рибарски магазин с афилиейт програма, искам да рекламирам следните продукти:
-Туристически обувки и облекла за планина
-Пособия за гмуркане - маски, шнорхели, плавници
-въдици за риболов
Някой може ли да ме насочи към правилните хора, може и с ниски комисионни, но поне да не са мошеници - важното е да вляза в играта. От това, което изчетох в този форум, разбрах че всички афилиейт фирми през годините в България са били измамници и почти всички са закрили сайтовете си, или не са платили на партньорите си.
 
От сайта им нищо не можах да разбера - кои са магазините и какво точно мога да рекламирам с тяхната програма. Изпратих им и мейл на който все още не съм получил отговор.
На кратко, за нуждите на моя сайт, ми трябва нещо като ловно-рибарски магазин с афилиейт програма, искам да рекламирам следните продукти:
-Туристически обувки и облекла за планина
-Пособия за гмуркане - маски, шнорхели, плавници
-въдици за риболов
Някой може ли да ме насочи към правилните хора, може и с ниски комисионни, но поне да не са мошеници - важното е да вляза в играта. От това, което изчетох в този форум, разбрах че всички афилиейт фирми през годините в България са били измамници и почти всички са закрили сайтовете си, или не са платили на партньорите си.
Не си губи времето с БГ афилиейти. Не очаквай да спечелиш нещо от тези програми. Насочи се само към английски.
 
Не си губи времето с БГ афилиейти. Не очаквай да спечелиш нещо от тези програми. Насочи се само към английски.
Да, тук малко неблагодарна история. И не се отнася само за афф. програмите, но и за продажба на рекламни площи. На вън е истината и това може ги трябваше да е една от основите акценти на самата тема. ;)

Но ако всичко е пред свършен факт, а именно има вече наличен бг сайт, генериращ трафик, то може да се мисли за продажба на статии, може би премиум реклами с някакви нормални уж цени. Нещо което не е 10 цента за 1000 импресии. ;) В тази насока.
 
За работата с фийодве има някои въпроси към по знаещите от вас, понеже се регистрирах към 2 performant
Има фийд да кажем на някой продукт, примерно смартфон но няма банер. Позволено ли е съгласно всички законови рестрикции и правила на тези програми, човек сам да си направи "банер"
Слагам снимка, примерно на някакъв смартфон, а отдолу слагам "Фийда", т.е. линка към продукта?

И още нещо за тези от вас с повече опит - някой работил ли е с афилиейт програмата на http://fishermanbg.com/index.php?route=affiliate/login - сайт за въдици и риболовна екипировка
Можете ли да изкажете впечатления от работата си с тях - навременно заплащане има ли и т.н.
 
Колеги, здравейте,
И аз от около 2-3 години се занимавам със сайт свързан със спортни залози. Като печелих добре от affiliate реклама от bet365, но до скоро, след като вече не ми позволяват да ги рекламирам и разни други обстоятелства кранчето спря от там. Не занм по какъв начин съм си оптимизирал сайта през годините, но основния ми трафик е от Африка и то основно Нигерия. Така последно се свързах с betway от където ме посъветваха да си създам профил в африканската им платформа или по точно Betway Partners Africa, но това от скоро и за сега нулев успех.

Та въпроса ми или по-скоро нуждата от съвет от вас е има ли смисъл да продължавам да развивам сайта и дали може да се спечелят пари от гражданите на Нигерия.
 
Да, на този етап спрях да печеля. Поради различни причини печалбите ми от афилейт профила в bet365, са на сериозен минус в последните три месеца. Сега мисля за друга афилейт програма, като от няколко дни пробам betwaypartnersafrica. Причината е че основния ми трафик е от Нигерия. Като цялото идеята ми беше дали някой се е сблъсквал с подобна ситуация, по точно трафик от африканските държави и има ли потенциал за печалба от там от афилейт към спортни букмейкъри.
 
За работата с фийодве има някои въпроси към по знаещите от вас, понеже се регистрирах към 2 performant
Има фийд да кажем на някой продукт, примерно смартфон но няма банер. Позволено ли е съгласно всички законови рестрикции и правила на тези програми, човек сам да си направи "банер"
Слагам снимка, примерно на някакъв смартфон, а отдолу слагам "Фийда", т.е. линка към продукта?

И още нещо за тези от вас с повече опит - някой работил ли е с афилиейт програмата на http://fishermanbg.com/index.php?route=affiliate/login - сайт за въдици и риболовна екипировка
Можете ли да изкажете впечатления от работата си с тях - навременно заплащане има ли и т.н.
Продуктовите фийдове не са точно това, което описваш. Във продуктовите фийдове си има изображението на продукта и другите елементи. Като импортнеш фийда си излиза цена, име на продукт, изображение и афф линка и т.н. Най-вероятно бъркаш фийдовете с афилиейт линка. Ако е така, сваляй си истинското изображение от сайта на рекламодателя и си го ползвай с афилиейт линка.
 
Последно редактирано:
Здравейте на всички
нов съм в тази сфера, виждам, че по темата не е писано повече от година, но аз имам въпрос за по знаещите от вас. За България за мен profitshatre е по-добра от googleadsense, защото ти сам си избираш какво да рекламираш. Tова, което ме възпира да се включа към тях са личните данни и сключването на договор, който подписан и сканиран трябва да се изпрати. Та за това въпроса ми е дали знаете друга афилиейт програма в Бълхария с контрол върху рекламираните продукти: Вид, марки и т.н. където можеш да рекламираш без да сключваш договори?
От сайта им нищо не можах да разбера - кои са магазините и какво точно мога да рекламирам с тяхната програма. Изпратих им и мейл на който все още не съм получил отговор.
На кратко, за нуждите на моя сайт, ми трябва нещо като ловно-рибарски магазин с афилиейт програма, искам да рекламирам следните продукти:
-Туристически обувки и облекла за планина
-Пособия за гмуркане - маски, шнорхели, плавници
-въдици за риболов
Някой може ли да ме насочи към правилните хора, може и с ниски комисионни, но поне да не са мошеници - важното е да вляза в играта. От това, което изчетох в този форум, разбрах че всички афилиейт фирми през годините в България са били измамници и почти всички са закрили сайтовете си, или не са платили на партньорите си.
Аз пък не бих работил с афф програма без договор. То точно отсъствието на договор е смущаващо. И какво ако си прибираш комисионните месеци наред, пък накрая платформата фалира. Най-много да се набуташ 1 месец. Ползвай profitshare, плащат си редовно. Друг е въпроса, че колегите са прави - най-добре е да се търсят чужди афф програми и сайта на английски, разбира се.
 
Бих се радвал и аз да получа малко повече информация и мнения за програмата на Рrofitshare.
Да, щеше да е добре ако някой от екипа им следи форума и да даде повече информация за всичко случващо се около тях. Дано поне някой, занимаващ се или занимавал се с тях да сподели някое друго мнение. :)
 
Вече съм писал за впечатленията си от Profitshare, мисля дори и в тази тема. Общо взето:
1. Имат едни от най-добрите български рекламодатели (emag, alleop - бившият Sapirshop, pcstore, Fashion days и мн. други).
2. Плащат редовно.
3. Можете да работите с афилиейт програмата и като физическо лице, т.е. не е необходима фирма.
4. Ако мислите да използвате продуктови фийдове - забравете, защото не им работят.
5. Има добър интерфейс за отчети и добри афилиейт инструменти.

Ето и афилиейт линк към Profitshare.bg
 

Горе