Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Статус
Not open for further replies.
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Щом мъжа й не желае да се занимава с нейните неща и я праща при друг работата е ясна. В такива случаи и яйца не помагат. :lol:

Велик Ден наближава, яйцата ще се харчат тогава. Хората ще искат да се чукат с яйца... :D
 
Re: От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

батка ще гръмнеш по този начин, рано или късно

Да, май не го е ял. :) Аз точно така го изядох и вече никога не го правя. Още го чакам един герой от тук, но здраве да е. Да пие едно от мен. :)
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

@VMiloykov защо не оставиш направата на сайта на професионалисти от световни величини (@uphero вече е предложил безплатните си услуги) за остатъка от парите, и да биеш шута на въпросната дама?
12 страници пълен булшитс, и аз съм на мнение че има клиенти, има и клиенти. Има клиенти, с които кеф може да им добавяш нови фючъри, има и такива на които и странициране не заслужават (каквото и чуваме в тия прословути 12 страници). В друга тема си говорихме какъв магазин може да очакваш за 1000лв, сега всички пък ревнаха колко зле бил кода за 420лв.
 
От: От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

@VMiloykov защо не оставиш направата на сайта на професионалисти от световни величини (@uphero вече е предложил безплатните си услуги) за остатъка от парите, и да биеш шута на въпросната дама?
12 страници пълен булшитс, и аз съм на мнение че има клиенти, има и клиенти. Има клиенти, с които кеф може да им добавяш нови фючъри, има и такива на които и странициране не заслужават (каквото и чуваме в тия прословути 12 страници). В друга тема си говорихме какъв магазин може да очакваш за 1000лв, сега всички пък ревнаха колко зле бил кода за 420лв.

То се е видяло, че тя няма да си плати, че да го довърша. Ако има желание да си доплати и ще го довърша, тогава ще получи хубав код. Но тогава ще спазвам абсолютно всичко договорки, край на допълнителни неща от мен. Много по-различен от постнатият тук.
Аз повече на нея няма да и пиша. Нека да го правят такива професионалисти, както каза ти. Аз не се бутам да работя с нея. Нека някой велик програмист да и го направи за безплатно или за по-малко пари. Да видим после дали няма да се върне при мен, когато наистина се опари.
 
От: От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Имам чувството, че не съм ви приятенн?
@VMiloykov защо не оставиш направата на сайта на професионалисти от световни величини (@uphero вече е предложил безплатните си услуги) за остатъка от парите, и да биеш шута на въпросната дама?
12 страници пълен булшитс, и аз съм на мнение че има клиенти, има и клиенти. Има клиенти, с които кеф може да им добавяш нови фючъри, има и такива на които и странициране не заслужават (каквото и чуваме в тия прословути 12 страници). В друга тема си говорихме какъв магазин може да очакваш за 1000лв, сега всички пък ревнаха колко зле бил кода за 420лв.
 
От: Re: От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Да, май не го е ял. :) Аз точно така го изядох и вече никога не го правя. Още го чакам един герой от тук, но здраве да е. Да пие едно от мен. :)

Радвай се, че не си изял по погрешка едно нефритено яйце, че тогава няма какво да направиш вече.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Маце, прекалено задълбочаваш в неща, които не разбираш. Бъркаш със всеки нов пост, който пишеш като примадона. Дизайнът, който си избрала е с готов HTML код, не е писан от колегата, а е внедрен в PHP. За да се получи изчистен HTML5 код, трябва да се редактира дизайна от front-end девелопър, което изисква допълнителни разходи. След което да се внедри в системата и да се усъвършенстват функциите в PHP частта.

Хайде, по-спокойно и се консултирай с половинката ти, преди да пишеш безразборно.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Значи тази жена влиза в графата с най-трудните клиенти, тя не знае какво иска. С такива клиенти просто не може да се работи. Даже нервната система на индийците няма да издържи. Кода няма да го коментирам, защото темата е съвсем друга. Не знам как измисли, че страницирането и търсенето са неща по подразбиране. За какво ще се прави документация, ако програмистите правеха сайтовете по подразбиране? Каквото искаш да се направи го описваш в документацията, за всяка промяна, която не е била описана в документацията и не уговорена се заплаща допълнително. Все пак програмистите не четат мисли. Грешката си е при теб.
Споменаваш, че имаш мъж програмист, защо не си поговорихте с него. Може би в случая е било най-удачно да се използва готова система, при толкова ограничен бюджет. Ако е програмист, със сигурност би могъл да намери време и да подготви готова система на жена си, за няколко часа...
Работил съм с подобни клиенти и мога да кажа, че е някакъв ад...

За следващия ти потенциален уеб сайт, се разрови малко в нета и се пообразовай. Все пак, когато искаш сайт, си длъжна да се запознаеш с някой неща, особено с писането на документацията.


Ето ти пример за началото на една много добра и подробна документация, с която няма да имаш подобни проблеми..
When you click on Sign up a modal window will pop up to show the users the Sign up pag.
1-You can Sign up with Facebook
2-Sign up with Twitter
3-Sign up with Google plus
If you sign up with any social network we will fetch all data to complete this form and the rest of it the user will complete choose his password and the rest of missing information.
4- Sign up with Email registration:
You need to complete the form and add your :
- First Name
- Second Name
- Username
- Email
- Password
- Location :
When you start typing you location , a drop down suggestion will appear................................
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Велик Ден наближава, яйцата ще се харчат тогава. Хората ще искат да се чукат с яйца... :D

Някои ще получат удоволствие, а други дано се сдобият поне с възпитание. :twisted:
 
Последно редактирано:
От: От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Имам чувството, че не съм ви приятенн?
С какво се издадох? Ако офертата вече е невалидна, или пък не се смяташ за професионалист от световна величина, моля да ме извиниш. С такова впечатление останах.
Все пак, ако откажеш - всеки би те разбрал, най-вече аз (поради причини, които нахвърлях по-горе).

пп И да, лекинко си ми неприятенн, но пък всеки си има мнение.
 
От: Re: От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Да, май не го е ял. :) Аз точно така го изядох и вече никога не го правя. Още го чакам един герой от тук, но здраве да е. Да пие едно от мен. :)

Напротив, ял съм го много пъти. Но при тези "ориентировъчни" задания никога не можеш да си сигурен какво може да му скимне и да поиска клиента в процеса на работата и затова предпочитам този начин. До сега само веднъж съм попадал на стриктно задание за една JS доработка от една западна фирма. Заданието беше перфекто направено в word-документ с подробни описания на задачите, придружени с нагледни изображения на менютата. Изпъних задачата на 100%, а от фирмата не поискаха и ред, по различен от зададеното. Но това се случва може би само веднъж в живота ...
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Младежи, вие, като ходите да си поръчвате секция в мебелната фабрика. Казвате ли, че искате да има рафтчета и дръжки. То е ясно, че трябва да ги има по подразбиране за удобство. Точно тук така е станало.
Като иска клиента магазин, това значи няколко основни неща да има, ако не ги знаете четете спецификацията на ОпънКарт.. примерно.

Защо клиентите трябва да знаят от до какво трябва да се получи. Нали за това сте професионалисти да разберете какво искат да обясните, какво им трябва и какво не.
Да им предложите най-доброто и съответната цена!
 
Re: От: Re: От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Напротив, ял съм го много пъти. Но при тези "ориентировъчни" задания никога не можеш да си сигурен какво може да му скимне и да поиска клиента в процеса на работата и затова предпочитам този начин. До сега само веднъж съм попадал на стриктно задание за една JS доработка от една западна фирма. Заданието беше перфекто направено в word-документ с подробни описания на задачите, придружени с нагледни изображения на менютата. Изпъних задачата на 100%, а от фирмата не поискаха и ред, по различен от зададеното. Но това се случва може би само веднъж в живота ...

Да, по-логично е с такива задания да плеснеш една голям сума, че да не си капо, защото определено ще си назад. ;) Но като видиш добро задание и сериозен човек, може и да си позволиш да поемеш риска да ти платят накрая, но в момента мисля, че пак го ям заради някакви такива мои предположения. :) Хахаха, за това ти го казвам. ;)

Радвай се, че не си изял по погрешка едно нефритено яйце, че тогава няма какво да направиш вече.

Яйца за всички. :) Мисля, че @VMiloykov е седнал на такова яйце и дори то "расте" в него с подобен проект. :)
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Младежи, вие, като ходите да си поръчвате секция в мебелната фабрика. Казвате ли, че искате да има рафтчета и дръжки. То е ясно, че трябва да ги има по подразбиране за удобство. Точно тук така е станало.
Като иска клиента магазин, това значи няколко основни неща да има, ако не ги знаете четете спецификацията на ОпънКарт.. примерно.

Защо клиентите трябва да знаят от до какво трябва да се получи. Нали за това сте професионалисти да разберете какво искат да обясните, какво им трябва и какво не.
Да им предложите най-доброто и съответната цена!
Примера ти не става. Естествено, че като се поръчва мебел се уточняват цветове, дръжки, рафтове, размери и всичко останало. Ако се купува готова секция, тогава човек я гледа и преценява дали да я купи. Същото е и със сайтовете, всичко трябва да се уточни предварително.

В случая се получава по-скоро нещо подобно на следното: жената казва, че иска секция с 2 шкафа и гардероб. Изпълняват поръчката и, а тя започва - ама защо няма стъклена витрина, по подразбиране трябва да има, защото съседката ми е с такава..... и т.н.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Примера ти не става. Естествено, че като се поръчва мебел се уточняват цветове, дръжки, рафтове, размери и всичко останало. Ако се купува готова секция, тогава човек я гледа и преценява дали да я купи. Същото е и със сайтовете, всичко трябва да се уточни предварително.

В случая се получава по-скоро нещо подобно на следното: жената казва, че иска секция с 2 шкафа и гардероб. Изпълняват поръчката и, а тя започва - ама защо няма стъклена витрина, по подразбиране трябва да има, защото съседката ми е с такава..... и т.н.

За жалост, точно така се получи. Примера с витрината е много удачен. Но стъкнелата витрина трябва да има и изрисувана картина на Бате Пешо, що'т Снежа от втория етаж я има, та трябва да се подразбира.
 
Re: От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Примера ти не става. Естествено, че като се поръчва мебел се уточняват цветове, дръжки, рафтове, размери и всичко останало. Ако се купува готова секция, тогава човек я гледа и преценява дали да я купи. Същото е и със сайтовете, всичко трябва да се уточни предварително.

В случая се получава по-скоро нещо подобно на следното: жената казва, че иска секция с 2 шкафа и гардероб. Изпълняват поръчката и, а тя започва - ама защо няма стъклена витрина, по подразбиране трябва да има, защото съседката ми е с такава..... и т.н.

Да, това е по-добър пример. :)
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Каквото и да си говорим , сайта изглежда по-начин все едно 10 годишен го е правил. Няма начин човек , който си уважава името и се занимава професионално с това да направи такова грозно нещо. Жената може да не разбира ама е дала пари - еми посъветвай я , покажи и по-добре оптимизирана тема и тн и тн....
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Младежи, вие, като ходите да си поръчвате секция в мебелната фабрика. Казвате ли, че искате да има рафтчета и дръжки.
Вярваш ли ми, че нямам нито една дръжка в целия хол. Всичко е пуш бутони :) И да, като си поръчвах секцията им казах точно какво искам. Например, че не искам да има място за телевизор, щото не смятам да имам телевизор. Бяха искрено изненадани :lol:
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Точно си ми е правилен примера, защото ако ще трябва да пишеш задание за всеки пиксел и цветови нюанс и възможност ще ти отнеме повече време да напишеш задание от колкото изпълнението!
Един професионалист трябва да ги знае тези неща!

А тези дето обвиняват жената защо мъжа и него е направил. Представете си, че човека е преценил, че ще изкара повече пари да прави нещо друго.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Ама те съвети дадоха ли ти някакви насочиха ли те. Или ти отиде с чертежите 3д моделите и мерките и те ти го направиха?!
Вярваш ли ми, че нямам нито една дръжка в целия хол. Всичко е пуш бутони :) И да, като си поръчвах секцията им казах точно какво искам. Например, че не искам да има място за телевизор, щото не смятам да имам телевизор. Бяха искрено изненадани :lol:
 
Статус
Not open for further replies.

Горе