Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Амии да ви кажа, що става въпрос за блог - durabura.com .. Този сайт не прилича много на блог, но използва wordpress и ми харесва тематиката му :)
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Не знам защо,ама всички си харесват тази тема за спам ::D:D
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Аз искам да споделя моя блог - madrost.blog.bg. Тематиката е поговорки и кратки разкази за живота, алегории и др. Малко или мнгоо универсално и интересно за всеки. Очевидно не мисля съдържанието аз, но винаги си посочвам източника, освен на тези, които са без източник.
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Трябва да се пише по актуални теми. Примерно блога на един познат направи около 7-8000 уникални дневно от google, защото беше написал статия за преброяването в България няколко дни преди крайния срок. Имаше съвети как става процедурата онлайн... големия трафик беше за няколко дни, но си беше сериозен.

След това пък се разписа за стъклен дом, когато беше най-нашумял и хващаше приличен брой уникални посетители и то предимно от google.




Лично аз предпочитам да се занимавам с такива неща - Kosmatko.com е сайт в който по-голямата част от информацията е винаги актуална. Информация за дадена порода, как се храни някое животно или пък съвети как да го социализираме и т.н. Въпреки, че този проект се е запътил към портален вид вече. Големия трафик създава нуждата и за друг вид съдържание ; )


И все пак трябва да се има предвид, че истинския блог е място където се изразява собственото мнение.
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Според мен едно от най-важните неща е уникалното съдържание!
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Социалните мрежи са велика сила !
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Мисля, че е важно информацията да е актуална. Например 1,2 или 3 дена след земетресението на 22 май, някакъв хитрец се сети да купи домейн и отвори много прост сайт с Google Maps и Adsense колкото да монетизира от неприятното събитие.
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Социалните мрежи биха помогнали доста със сигурност!
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Всичко скандално и разкриващо някакви клюки много работи
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Моят блог е с авторски статии и преводи, които правя - на интервюта, откъси от книги, текстове на песни. Също публикувам и направени от мен снимки. Много се радвам, когато попадна на моя статия или превод във фейсбук или в някой сайт. За мен той е мястото, на което мога да споделям нещата, които обичам да правя.
Но пък виждам, че не мога да го покажа:)
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Единственият начин за успешен блог е да напишеш много статии + много оптимизация (или стабилна реклама). Други варианти няма.
Няма оптимизация или стабилна реклама - малко посещения и неуспешен блог. :)
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Единственият начин за успешен блог е да напишеш много статии + много оптимизация (или стабилна реклама). Други варианти няма.
Няма оптимизация или стабилна реклама - малко посещения и неуспешен блог. :)

От много статии файда няма. Всички публикувани (дори и малко) трябва да са на актуални теми, които се търсят и можеш да ги класираш подобаващо ;) . Имам блог с три статии, който е четен 3 милиона пъти за година и половина. Как мислиш, дали съм му отделил много време за писане и SEO (за реклама пари не давам) ...
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Виж сега....В България хората имат много проблеми:
разводи, зависимост, пари, омраза, изневери,проблеми с децата си, много проблеми с болни родители, много проблеми из фирмите и персонала....
Всеки проблем си има решение. Ако пък решението е безплатно, лесно или евтено-супер. Само имай в предвид ,че в началото не можеш да очакваш да им продадеш нещо,докато си извоюваш доверие. Просто хората са бедни, несигурни и недоверчиви. Като прибавиш и леко криминалната психика със спартански манталитет, става още по-трудно. Това не бива да те обезкуражава, защото проблема си е проблем и той трябва да се разреши. Хубавото нещо на българина е ,че не е прост и знае какво му струва един проблем.

В началото може да лапат инфо и да бягат, но имай в предвид ,че лапането увеличава апетита и те ще се връщат за още. Освен това работата се усложнява с езика, понеже не можеш да им предложеш нещо на английски, което можеш да намериш в Clickbank или в други партнъорски мрежи. Когато погледнеш баланса между +/– си заслужава да опиташ. Имаш силен фактор на НУЖДИ и МАЛКА КОНКУРЕНЦИЯ (все още). Въпроса е прецизен като снайпер. Разбира се всички тъпни със SEO и правилно писане на контент и темп подробни малки детайли си вървят с товара на начинанието. Ако намериш в езика на писането някаква връзка с тях-още по-добре. Ние си умираме за пресни лафове и умни тъпотии. Повечето гуровци на постването наблягат на-полезна информация, развеселяване и образоване с нещо ново и уникално. Българина си пада и по трите.
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Виж сега....В България хората имат много проблеми:
разводи, зависимост, пари, омраза, изневери,проблеми с децата си, много проблеми с болни родители, много проблеми из фирмите и персонала....
Всеки проблем си има решение. Ако пък решението е безплатно, лесно или евтено-супер. Само имай в предвид ,че в началото не можеш да очакваш да им продадеш нещо,докато си извоюваш доверие. Просто хората са бедни, несигурни и недоверчиви. Като прибавиш и леко криминалната психика със спартански манталитет, става още по-трудно. Това не бива да те обезкуражава, защото проблема си е проблем и той трябва да се разреши. Хубавото нещо на българина е ,че не е прост и знае какво му струва един проблем.

В началото може да лапат инфо и да бягат, но имай в предвид ,че лапането увеличава апетита и те ще се връщат за още. Освен това работата се усложнява с езика, понеже не можеш да им предложеш нещо на английски, което можеш да намериш в Clickbank или в други партнъорски мрежи. Когато погледнеш баланса между +/– си заслужава да опиташ. Имаш силен фактор на НУЖДИ и МАЛКА КОНКУРЕНЦИЯ (все още). Въпроса е прецизен като снайпер. Разбира се всички тъпни със SEO и правилно писане на контент и темп подробни малки детайли си вървят с товара на начинанието. Ако намериш в езика на писането някаква връзка с тях-още по-добре. Ние си умираме за пресни лафове и умни тъпотии. Повечето гуровци на постването наблягат на-полезна информация, развеселяване и образоване с нещо ново и уникално. Българина си пада и по трите.

Не можах да разбера сам ли си говориш или на мен? На кой, какво обясняваш? Решението на проблеми се продава най-добре. Това ли искаше да кажеш в толкова много текст? Българин си нали (не спинваш текста от някъде) ...
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Не, не го спинвам( и да искам не виждам защо да го правя, след като нямам линк в подписа си, макар че тези спин-техники са далеч от моя стил) и си личи ,че не е спинван. Просто прибавих мение и разбира се ,че въпроса за проблемите е елементарен, но не виждам някой да набляга на него. Освен това нали мога да си споделя моя личен опит с блогове във втората част, като малко нещо повече по темата. Това ,че съм под теб-извинявай-незначителна техническа грешка.
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

В социалните мрежи е истината и с уникални материали (снимки на събития и т.н.)
 

Горе