Как да печелим с клипчета - MetaCafe

stancho1234 каза:
ако може верно да кажете как да си напи6а адреса като съм в квартал,блок етаж и апартамент :)

Здравей stancho1234 и добре си дошъл. Приятен престой тук с нас. И да е отговора на въпроса ти за адреса. Но се постаряй да си максимално точен и не заправияй и пощенският код.
 
georgimateev каза:
Мдам. Аз на един мой сайт (бг) имам 3К уникални и не вадя и стотинка от него (щото таква беше идеята като се правеше сайта, но дори и да се впрегна, повече от 100 лева месечно едва ли ще правя, пък тряа да си скъсам задника за тях). Другия прави по 1-2К и вече започнаха да се подписват сериозни договори. Проблемът там е, че съм само СЕО, а сайта не е мой :П

Ами бате като потренираш още малко с сеото за други, мисля че е време за твои си бизнес и твоята фирма да почне да подписва на сериозните договори за сериозните пари :)
 
coolice каза:
georgimateev каза:
Мдам. Аз на един мой сайт (бг) имам 3К уникални и не вадя и стотинка от него (щото таква беше идеята като се правеше сайта, но дори и да се впрегна, повече от 100 лева месечно едва ли ще правя, пък тряа да си скъсам задника за тях). Другия прави по 1-2К и вече започнаха да се подписват сериозни договори. Проблемът там е, че съм само СЕО, а сайта не е мой :П

Ами бате като потренираш още малко с сеото за други, мисля че е време за твои си бизнес и твоята фирма да почне да подписва на сериозните договори за сериозните пари :)
Има и такива възможности, но за сега мисля да си продължавам по този начин.
 
Малко подкрепа ако може и за новото ми клипче:

http://www.metacafe.com/watch/644388/are_you_clever/

Ще съм благодарен, ако ме насочите към всякакви форуми с голяма посещаемост. Не става дума за обикновен спам - търся форуми с подходящи раздели, където могат да се пускат разни клипчета и т.н. Благодаря предварително!
 
http://www.metacafe.com/user/5499644/anonimniq/

Това са моите.
Ако някой има възможност да направи блог, който може да популяризира на много места, мисля, че ще стане най-добре - да си качваме клиповече там и да се разпространява блога из мрежата.
Аз не съм особено добре запознат с методите за разпространение и оптимизиране на сайтовете за търсачките и т.н., но ако някой е наясно, ще бъде много хубаво. Ако се замислите - това ще бъде полезно за всички, защото всеки който си пусне клипа там, ще гледа да разпространи блога колкото и където може - по този начин ще помогне както на себе си, така и на останалите, а какво по-хубаво от това - всички взаимно ще си помагаме. Но това е само моя идея.
 
а какво печелите като поствате тези линкове по форуми и блогове и стават популярни? пари ли ви плащат?
 
ANONIMNIQ каза:
http://www.metacafe.com/user/5499644/anonimniq/

Това са моите.
Ако някой има възможност да направи блог, който може да популяризира на много места, мисля, че ще стане най-добре - да си качваме клиповече там и да се разпространява блога из мрежата.
Аз не съм особено добре запознат с методите за разпространение и оптимизиране на сайтовете за търсачките и т.н., но ако някой е наясно, ще бъде много хубаво. Ако се замислите - това ще бъде полезно за всички, защото всеки който си пусне клипа там, ще гледа да разпространи блога колкото и където може - по този начин ще помогне както на себе си, така и на останалите, а какво по-хубаво от това - всички взаимно ще си помагаме. Но това е само моя идея.
Идеята ми допада :)
Може да се помисли върху нея , ако има достатъчно кандидати бих купил хостинга и бих пуснал блог , но няма да мога да се занимавам много с подръжката му тъй като имам 2 други проекта , който се нуждаят от доста внимание.
Ако се намерят 2-3 човека за стаф , ако не ме домързи и ако има достатъчно хора , юли месец блога ще е на крака ;)

nik0la каза:
а какво печелите като поствате тези линкове по форуми и блогове и стават популярни? пари ли ви плащат?
Ако говориш за линковете от метакафе - да пари им пращат,
Колкото повече хора са гледали клипчето и колкото по-голяма е оценката толкова по-добре се печели
 
Плащат за определен брой гледания на клип. И парите са доста добри - само трябва да се намери подходяща схема за разпространение на клипа.
 
ZzZaPyr каза:
ANONIMNIQ каза:
http://www.metacafe.com/user/5499644/anonimniq/

Това са моите.
Ако някой има възможност да направи блог, който може да популяризира на много места, мисля, че ще стане най-добре - да си качваме клиповече там и да се разпространява блога из мрежата.
Аз не съм особено добре запознат с методите за разпространение и оптимизиране на сайтовете за търсачките и т.н., но ако някой е наясно, ще бъде много хубаво. Ако се замислите - това ще бъде полезно за всички, защото всеки който си пусне клипа там, ще гледа да разпространи блога колкото и където може - по този начин ще помогне както на себе си, така и на останалите, а какво по-хубаво от това - всички взаимно ще си помагаме. Но това е само моя идея.
Идеята ми допада :)
Може да се помисли върху нея , ако има достатъчно кандидати бих купил хостинга и бих пуснал блог , но няма да мога да се занимавам много с подръжката му тъй като имам 2 други проекта , който се нуждаят от доста внимание.
Ако се намерят 2-3 човека за стаф , ако не ме домързи и ако има достатъчно хора , юли месец блога ще е на крака ;)

За потдръжка аз съм насреща.
 
ANONIMNIQ каза:
nik0la каза:
ANONIMNIQ каза:
За потдръжка аз съм насреща.

потдръжка - такава дума няма ;)
поДдръжка - но да не се хващаме за думата сега ;)

просто да спомена, че да не се учат на грешно младежите ;)

бихте ли ми казали, колко плащат за гледане на клипче?
 
nik0la каза:
ANONIMNIQ каза:
nik0la каза:
ANONIMNIQ каза:
За потдръжка аз съм насреща.

потдръжка - такава дума няма ;)
поДдръжка - но да не се хващаме за думата сега ;)

просто да спомена, че да не се учат на грешно младежите ;)

бихте ли ми казали, колко плащат за гледане на клипче?
Направи ли си труда да прочетеш първата страница...
 
Накратко - на 20 000 гледания - $100, след което на всеки хиляда гледания по $100 - мисля, че не е зле.
 
ANONIMNIQ каза:
Накратко - на 20 000 гледания - $100, след което на всеки хиляда гледания по $100 - мисля, че не е зле.

хич не е зле :lol:
 
Май няма ...
аз пък се чудих дали в You Tube и другите подобни може директно да се сложи клип от metacafe, без да е качен на друг сървър и следователно гледанията да се отчитат към metacafe ... но май и това е невъзможно.
А иначе - ако някой направи такова общо блогче - то ще има и друг плюс за него - ако блога върви добре, може да си сложи и adsense например, и да си печели и от него.
 

Горе