Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

redrum

Well-Known Member
От много време ми се искаше да започнем такава инициатива, с която да покажем на повече наши сънародници, че има лесен начин по който да увеличат доходите си и да стартират собствен бизнес. След кратък разговор със собствениците на “Предприемач”, Coolice и Blinky, решихме да действаме. Тази тема е първата и надявам се, няма да е последната стъпка :) Ще се радваме, ако повече от вас се включат и заедно помогнем на разрастването на нашата общност – общност от предприемчиви българи, които със собствени усилия и с помощта на съвременните технологии успяват да пробият, работят и печелят от чуждестранните пазари.

Защо търсим вашата помощ?

* Защото целим да увеличим потребителите във форума, предоставяйки повече бизнес за вас - фрилансърите и дигиталните агенции

* Защото вярваме, че колкото повече хора се събираме и учим заедно, толкова по-лесен ще е нашия път към успеха

* Защото искаме да дадем шанс на можещите и амбициозните хора в България

* Защото можем да променим малко или много икономически нашия сектор, а защо не и цялата държава?

* Защото ще насочим вниманието на външните инвеститори към нас

Успявайки да достигнем до повече хора, ние ще увеличим интереса към това място, което ще ни даде шанса да помагаме на повече хора, а те от своя страна да връщат услугите по начин, по който могат. От създаването си, форумът винаги е имал такъв модел на развитие - на взаимопомощ и солидарност.

В кампанията ни са добре дошли:

– Дизайнери, които могат да се включат при изготвянето на банери-анимирани (2 бр. - 728х90 и 300х250); картинки (колажи с послания, лога и дизайнерски елементи); инфо-графики (със статистики от колко потребителя какъв % правят пари онлайн, оптимистични).

- Контент райтъри, с помощта на които ще можем да създадем няколко материала, които да се публикуват по сайтовете в бг уеб пространството, следвайки идеята на кампанията "Успей с нас".

- Видео криейтъри. Нещо като малко инфо на местенцето тук, със статистики, правилни и точни послания.

Важно в кампанията е да се натъкне на това, че не се продава нищо. А просто се дава възможност на хората с няколко часа на ден да си докарат допълнителен доход. Това е. Надявам се да има коментари и предложения от страна на всички съфорумци :)
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

идеята е добра. подкрепям.
 
От: От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

идеята е добра. подкрепям.
Здравей. Освен моралната подкрепа е добре да има и физическа - т.е. с работа. Кажи с какво се занимаваш и как можеш да помогнеш :)
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Идеята е супер! Ако има нужда от популяризиране чрез submit, ще се радвам да помогна.
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Да, кампанията, която мислим да осъществим ще е една добра и некомерсиална идея. Тя, както бе отбелязано в написаното от redrum, е за популяризация не толкова на форума, колкото на идеята, че тук може да се получи компетентна помощ, която ще помогне на хората, желаещи да си докарат допълнителен доход, да осъществят плановете си. Естествено, вярвам в това, че много потребители от нея ще имат не само въпроси свързани с A,Б,В-то в интернет маркетинга, но и много такива, които имат вече изградени сайтове, блогове, форуми, социални канали, и се интересуват как биха могли да започнат да изкарват пари от тях с цел реинвестирането им във вече създадения от тях актив.

Инициативата има нещо общо с Подкрепете Ни В Популяризирането На Predpriemach.com, но тук главната идея е да съберем всичко, които искат и имат желание да си докарат допълнителни пари от интернет. Както споменах, кампанията, която се организира няма комерсиална цел, което означава, че всеки може да предостави ресурс, знания, умения.

Всеки един потребител на форума е добре дошъл да участва, като ще му бъда благодарен за инициативата и предоставения от него ресурс.

Обществото ни последно време започна да расте с пълни темпове, което говори и за качеството на потребителите тук, които сме ние. В кампанията "Успей с нас", ние реално ще дадем шанс на хора с много бегли познания да придобият един опит, който може да "осребрят" в бъдеще с проектите, които ще създадат с наша помощ. Виждал съм образовани хора, на които им трябва много малко, за да постигнат едно не лошо ниво на доходност, използвайки интернет и малко напътствия, които реално ние можем да дадем и вярвам, че ще се върнат по един или друг начин. Принципа, който винаги сме следвали (вярвам ще остане и така в бъдеще) е помогни, това ще ти се върне многократно.

Отделно, мисля че форумът ни е едно място, с много гостоприемна среда, в която всеки може да вземе участие. Самата идея, че утре може да се запише някой счетоводител или мениджър проекти говори и за това, че колкото по-голям има кампанията, толкова повече печелим всички. Ще се радвам също така да чуем вашите коментари и размисли относно това начинание. Вярвам, че можем да направим форума ни центърът, обединяващ хора с преследвачески дух и амбиция за развитие в интернет бизнеса. Всяко начало е трудно, но получавайки помощ от специалисти, "трудно" няма да има същия смисъл. Благодаря ви предварително и нека направим така, че да стане успешна кампанията. Мисля, че можем, не веднъж сме го доказвали. ;)
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Аз лично приветствам такава кампания и ще се включа в нея!

Мога да помогна със следните неща:

- Промени в CSS - тук независимо от CMS мога да помогна в голям % случаи.
- Редакция на шаблони - не цялостни промени/изготвяне на шаблони, а дребни/средни промени.
- Отстраняване на по-задълбочени проблеми специално за Джумла!, за други CMS много зависи от проблема и системата.
- On-site SEO - съвети и директни промени от моя страна, в зависимост от сайта.
- Консултации относно хардуер - компютри/лаптопи
- Отстраняване на софтуерни проблеми Уиндоус - като това може да става и посредством отделечен достъп до дадената машина, ако ситуацията позволява да се използва подобен софтуер.
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Трудна работа. Опитвал съм да обясня на хора, жени и мъже, с магистърски и бакалавърски степени, на 20-30 г. да се пробват поне. Да влязат във форума и да прочетат. Кауза пердута. Държавна работа - най-добре!?! Може с часове да качва снимки във фейса и да ръси овчи мисли, казани от някой друг, но не и да си направи един блог и да ги качи там!
Питат как така ще си вземеш парите, а не как ще ги изкараш! И разбира се редовния въпрос " Ти колко правиш от тази работа?".
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Аз мога да помогна с такива нещица. :|


[video=youtube;cs4QoAwaZ3I]http://www.youtube.com/watch?v=cs4QoAwaZ3I[/video]




Това го спретнах на бързо. Но на този принцип мога да направя, например инфографики, клипчета и каквото още ни хрумне.
 
Последно редактирано:
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Поздравления за кампанията! Прекрасно лого, което в моите уши звучи като: „Ако колегата е успешен, и аз ще бъда успешен!”.
Можете да ме включите в групата на пишещите.
Може ли да дадете малко повече информация относно конкретното изпълнение на кампанията. Имам предвид, че в предните постове се обяснява целта на кампанията, но не е написано много точно какви действия ще бъдат предприети. Може да дадем добри конструктивни предложения. Ако кампанията подлежи на дискусия, разбира се.
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Мисля, че преди да предприемам каквото и да било, трябва да съставим екип. След това да обсъдим общи идеи и реализацията им, като всеки поеме ангажимент с какво може да помогне и как.
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Трудна работа. Опитвал съм да обясня на хора, жени и мъже, с магистърски и бакалавърски степени, на 20-30 г. да се пробват поне. Да влязат във форума и да прочетат. Кауза пердута. Държавна работа - най-добре!?! Може с часове да качва снимки във фейса и да ръси овчи мисли, казани от някой друг, но не и да си направи един блог и да ги качи там!
Питат как така ще си вземеш парите, а не как ще ги изкараш! И разбира се редовния въпрос " Ти колко правиш от тази работа?".

Такива ги има много. Реално целта на кампанията е да привлече другата част, които искат, могат до някаква степен и реално им се работи. За "обречените" няма какво да направим. Съжалявам. Не съм си и помислял за момент, че кампанията ще пренастрои такова мислене, но определено ще насърчи другата крайност. Реално и за тези хора я правим.

Създаде се и подфорум My Journey, където потребители споделят своя успех и добре направени от тях кампании. Надявам се да продължи да се пълни тази секция с такива материали.

Искам да благодаря на всички, които се включват и ще се включат в кампанията "Успей с нас". За момента, списъка, публикуван от redrum, е и това, от което има нужда кампанията, за да може да тръгне в правилната посока, респективно да има силен успех. Както се вика и един шер на профила ви във Facebook ще е достатъчно. Ще използваме уменията на всеки, като предполагам, че ще отдели малко време за това. Очаквам и още да се включат, за да имаме един добър набор от хора. Всеки със сайт, пак е добре дошъл, за да сподели по една статия относно кампанията. Благодаря отново. ;)
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Можете да броите и мен. Тип - Магаре - може да се товари със всичко :p
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Поздравления за кампанията! Прекрасно лого, което в моите уши звучи като: „Ако колегата е успешен, и аз ще бъда успешен!”.
Можете да ме включите в групата на пишещите.
Може ли да дадете малко повече информация относно конкретното изпълнение на кампанията. Имам предвид, че в предните постове се обяснява целта на кампанията, но не е написано много точно какви действия ще бъдат предприети. Може да дадем добри конструктивни предложения. Ако кампанията подлежи на дискусия, разбира се.
Здравей и мерси много за инициативата.

Като начало, ще се сформираме като екип, както каза redrum. След това ще е нужно да изготвим необходимите материали, дадени в списъка (първия пост на redrum) - статии, видеа, банери, ковъри, графични изображения, ковъри за ФБ (лично ще си го плесна на моя :) )и други, съпортващи подобно начинание.

Кампанията винаги подлежи на дискусии и подобряване, както и криейтив. Реално, разчитам (аз лично, но предполагам и повечето тук) на 3 основни неща за нейния успех

- добре изготвени материали;
- добрата идея, седяща зад нея;
- голямата дистрибуция;
- криейтив, който ще предизвика вирусен ефект.

Ще се радвам и на въпроси, които всеки би задал, за да се изясни на 100% визията, концепцията и плана, по който ще се действа.

Мерси,
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Срамота е да имате такъв голям форум и да не използвате потенциала му (реклама - не може да намерите рекламодатели...)
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Аз не разбрах какво искате да правите и за какво е тази идея? Заглавието е интригуващо, но обяснението хич го няма според мен - някак си ми се струва размито. Четох мненията на redrum и Blinky ... то много думи, много нещо, докато ги прочета и стигна до края - забравих началото.
Втора секция "Пазар" ли искате да правите, та търсите дизайнери и кодировчици, рекламна агенция ли искате да правите, та търсите дизайнери и кодировчици да ви направят логата и кодират... .

Мисля, че това вече го има във форума, защо трябва да се дублира?

Моля, обяснете ми отново, но моля Ви, не използвайте сложни и дълги изречения. Обяснете ми го само в едно - две изречения.
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Искаме да популяризираме професиите си сред обикновените хора и да ги накараме да се замислят, че има алтернативни източници на доходи, които са масово неглижирани от голяма част от българите.
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

В две изречения:

Създаване на кампания "Успей с нас", която ще има за цел да насърчи предприемчивите българи, които искат на успеят в интернет. Ние от своя страна сформираме екип (каквато е и идеята на тази тема), с който да можем да я осъществим успешно.

nortrant, това е друга тема. Мисля, че доста се е изписало за рекламния пазар в БГ. Но ще стигнем и до там. ;)
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Супер начинание!
Трябва една подобна голяма общност да подкрепя начинаещите. Ще се включа с каквото мога, като най-много ще се постарая да осигуря медийно пространство. :|
 

Горе