Кой е най-добрият смартфон?

От: Кой е най-добрият смартфон?

Аз смятам да си взема този http://www.vivacom.bg/bg/residential/ustrojstva/mobilni-telefoni/huawei-ascend-g7.html , от Виваком ще ми излезе 350 лева. Харесва ми, че е 5.5 инча и ми допада като параметри. Жена ми има предходния модел G6, който също ми хареса и батерията му държи около 3 дни с постоянно включен интернет.
 
От: Кой е най-добрият смартфон?

Аз смятам да си взема този , от Виваком ще ми излезе 350 лева. Харесва ми, че е 5.5 инча и ми допада като параметри. Жена ми има предходния модел G6, който също ми хареса и батерията му държи около 3 дни с постоянно включен интернет.
Много е добър. Мой колега си го взе наскоро. Към момента неговите и моите впечатления са много добри!
 
От: Кой е най-добрият смартфон?

Ако искате телефон с много добро покритие (reception) и изключително качество на звука (микрофоните), марката е една - Motorola. Това е компанията, с дългогодишен опит в телекомуникацията. Аз съм голям фен на марката и ми е много криво, че тук се среща много рядко и то на неземно високи цени. Миналият януари се снабдих с Moto G и мога да кажа, че за парите си е супер телефон. Разбира се, ако можете да го вземете за 160$ от САЩ ще е още по-добре, но дори и да си го купите от тук, пак си струва.
Ако английският ви е fluent, а джоба по-пълен, приятно ще ви изненада Moto X със своите гласови команди :) Лично аз много искам такъв, но 950-те лева, за които се предлага в България, ми идват като удар с мокър парцал в лицето. (на фона на 350$ в САЩ)
Общо взето смартфончето може да е полезна джаджа, може да върши много добра работа - GPS, email, IM. Става дори и за стандартни разговори :lol:
Но ако си търсите нов телефон е по-добре да изчакате малко - тепърва масово навлизат 64 битовите процесори, което означава две неща - по-добра производителност на телефоните с 64 битови процесори; спад на цените на телефоните с 32 битови процесори. Да не говорим за Project Ara, който би трябвало да се "материализира" и пусне в продажба съвсем скоро. А и Ubuntu телефоните съвсем скоро ще станат реалност :) (след една седмица излиза първият).

Най-добър смартфон? Няма такова нещо :) Личен избор (предпочитан) смартфон? Да, това вече го има :)
 
От: Кой е най-добрият смартфон?

Ако искате телефон с много добро покритие (reception) и изключително качество на звука (микрофоните), марката е една - Motorola. Това е компанията, с дългогодишен опит в телекомуникацията. Аз съм голям фен на марката и ми е много криво, че тук се среща много рядко и то на неземно високи цени. Миналият януари се снабдих с Moto G и мога да кажа, че за парите си е супер телефон. Разбира се, ако можете да го вземете за 160$ от САЩ ще е още по-добре, но дори и да си го купите от тук, пак си струва.
Moto G не поддържа плейване на FM-радио на говорителя. Можеш да слушаш само на слушалки, което е ОГРОМЕН минус.
 
От: Кой е най-добрият смартфон?

Моторола има ли ги още? Нали гугъл ги купиха и после не знам какво се случи с тях. Скоро не съм виждал нови модели, но и аз не ги следя много.
 
Re: От: Кой е най-добрият смартфон?

Моторола има ли ги още? Нали гугъл ги купиха и после не знам какво се случи с тях. Скоро не съм виждал нови модели, но и аз не ги следя много.

И аз не съм виждал, но определено Алкател се опитват да влезнат отново. Но гледайки, има си някакви не лоши модели - get.bg/product_info.php?cPath=1365_74&products_id=180393 но Нексус де. ;)
 
От: Re: От: Кой е най-добрият смартфон?

Няма отдавна алкател, купиха ги някакви китайци. Май TCL или TLC бяха. Тъй, че имайъе едно наум с алкателите.
И аз не съм виждал, но определено Алкател се опитват да влезнат отново. Но гледайки, има си някакви не лоши модели - get.bg/product_info.php?cPath=1365_74&products_id=180393 но Нексус де. ;)
 
Re: От: Re: От: Кой е най-добрият смартфон?

Няма отдавна алкател, купиха ги някакви китайци. Май TCL или TLC бяха. Тъй, че имайъе едно наум с алкателите.

Ааа, не знаех. Но гледам си пускат телефончета: get.bg/product_info.php?cPath=1365_74&products_id=170127 Дори от офисите на Виваком гледах техни модели. И останах впечатлен от цена / параметри. :)
 
От: Re: От: Re: От: Кой е най-добрият смартфон?

Ми китайски боклук, при това от най-долните. Не си струват и 50% от цената.
Ааа, не знаех. Но гледам си пускат телефончета: get.bg/product_info.php?cPath=1365_74&products_id=170127 Дори от офисите на Виваком гледах техни модели. И останах впечатлен от цена / параметри. :)
 
От: Re: От: Кой е най-добрият смартфон?

Moto G не поддържа плейване на FM-радио на говорителя. Можеш да слушаш само на слушалки, което е ОГРОМЕН минус.

Няма го софтуерно, може би ще го пуснат. И все пак - имаш радио. Повечето от новите смартфони нямат радио.

Моторола има ли ги още? Нали гугъл ги купиха и после не знам какво се случи с тях. Скоро не съм виждал нови модели, но и аз не ги следя много.

Има ги, разбира се :) Екстра беше, когато бяха при Гугъл, но за съжаление, вече са част от Lenovo. Точно при Гугъл се пусна Moto X, който си е една малка революция :)

И аз не съм виждал, но определено Алкател се опитват да влезнат отново. Но гледайки, има си някакви не лоши модели - get.bg/product_info.php?cPath=1365_74&products_id=180393 но Нексус де. ;)

Алкател ги заеби :) Това са женски телефони. А и батерията им не държи.
Moto Maxx
Moto X
Nexus 6/Moto X Pro
Moto G
Това са 4 телефона от 2014-та. И всички са много добри :)
 
Moko ти сериозно ли препоръчваш тези мотороли? Това е последния телефон, който трябва да си купиш при сегашното предлагане на пазара (след алкател и сони ериксон разбира се).
 
От: Кой е най-добрият смартфон?

Разбира се, че ги препоръчвам :) Никой от конкурентите не предлага активния дисплей и гласовите възможности (на това ниво). При Moto X всичко е до user experience. Да можеш да си направиш телефона къстъм, да го гравираш, да разпознава само твоя глас при гласовите команди. Кой друг го предлага това? Предпочитам Moto X пред всеки един пробит самсунг. Или iPhone.
Говориш за Sony Ericsson, това е достатъчно показателно колко си на "ти" с нещата :)
 
От: Кой е най-добрият смартфон?

Аз като до някъде участващ и в пазара на смартфони, напълно ще подкрепя колегата @Moko. Точно в момента Motorola е най-добрият избор на пазара и сравнението с гореспоменатите марки е смешно. Все пак те правиха Nexus-a миналата година, телефонът на Google. Общо взето всяка година се наблюдава тенденцията, компанията на която Google е възложила да произвежда устройствата им, дърпа много напред и показва страхотни модели. В смисъл изненадва пазара. Така бе до скоро и с LG, които с G2 и G3 избиха пазара. Преди това бяха именно Samsung, които благодарение на сериозната си финансова рекламна стратегия са купувани до днес много, а още по-назад бяха HTC.
 
  • Like
Реакции: Moko
От: Кой е най-добрият смартфон?

Много грозни тея мотота, най-важното за един телефон е да не те е гнус да го докосваш а мотото ми навява спомени за тамагочитата.
 
Re: От: Кой е най-добрият смартфон?

:clap::clap::D
Много грозни тея мотота, най-важното за един телефон е да не те е гнус да го докосваш а мотото ми навява спомени за тамагочитата.
 
От: Кой е най-добрият смартфон?

Да , разбира се, САМСУНГ e :D
Spam, Spam, Spam

И твоят пост не е много по-различен, но поне неговият беше по темата.

Никога не ми е харесвала Моторолата. Както казах и по-горе вече се разочаровах от Андроид. Мисля следващият ми телефон да е iPhone 5/5s
 
От: Кой е най-добрият смартфон?

Аз вчера си взех huawei G7 и засега съм много доволен. След зареждането, батерията беше около 6 часа на 100%, даже си помислих, че му има нещо. Започнах да снимам с камерата, да пускам разни приложения и чак след около 10 минути падна на 99%. След това го оставих през нощта и на сутринта видях, че е на 97%. Все още не съм го използвал много, но като го сравня с предишния ми samsung galaxy s2, който издържаше по 1 ден и го зареждах всяка нощ, ми се вижда много добре. Освен това е с голям дисплей, бърз и удобен. Не трябва да се пренебрегва и цената, защото във виваком имат отстъпки от вчера и го купих за 279 лева.
 

Горе