Микро Нишови Сайтове - Extended How To

От: Голям зор да съм първи и к'во?

Според мен си е строго индивидуално и до уменията на всеки, който се занимава с това. На един може да му е много по-лесно да си направи и 200 МНС, друг може да му е кеф да се занимава с един стабилно голям сайт с много съдържание и да си го работи добре и да му се получават нещата по-добре от колкото на този с 200-те сайта. И все пак ивокът е прав, че колкото и микро-мини-нано нишов да е сайта без качествено съдържание е кръгла нула.

Давам пример със себе си - продавах rasta weed-a (докато още го имаше) на кешбърнърс - 1 блогче с 3 статии, никакви сателитки, само леко събмит в директории и социалки, не излизаше много напред в резултатите на ключовите думи и за година и нещо на самотек ми направи над 200 долара, което за толкова изоставен сайт си е доста добре (имах даже поръчки на стойност 100 долара, ама тва е друга тема). Предполагам, че добре си бах написал статиите просто и въпреки факта, че блогчето нямаше повече от 10 уникални посещения на ден пак правеше пари...
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Както вече няколко пъти беше казано - Това са коренно различни неща и Универсално лекарство няма - Всеки сам за него си избира по кой път да хване.

Подходът на Алън вероятно е най добрият за него - Но той има както положителни така и отрицателни страни - Първо за да направиш качествен ЕН блог трябва да ти е добър английският да имаш собствен стил на писане, задълбочени познания в дадена насока и богата обща култура.
Предимствата:
- шанса да го отнесе някоя панда е малък
- лесно се класира по ключовите думи от заглавието на статията
- имаш малко разходи и след време ако имаш късмет може да му вземеш добри пари.
(Аз имам такъв блог в БГ от него не гоня приходи не монетаризирам но както казва той с една статия директно влизам в десетката.)

Недостатъци
- Слаба диверсификация на риска (банват ти адсенса и става за украса)
- Умора на материала (автора) идва момент в който зацикляш - а трябва да се пишат само качествени статии.

МНС са другата страна на медала

Предимства:
- Висока диверсификация на риска
- Не е необходим много добър английски
- Лесно се класира по ключовата дума
- Получаваш скъпи таргетирани реклами
- Поради ниската си цена много по лесно се продават

Недостатъци
- Голям шанс някоя следваща панда да ви удави цялото портфолио

Аз лично за БГ пазара бих избрал подхода на Алън - поради слабият ми английски за ЕН пазара определено вторият вариант ми е по подходящ.

Така че тук въпроса не е кое е по добро а кое е по подходящо за конкретният потребител
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Гледам се е заформил спор, който отрепа темата. Засега нямам особен положителен опит с микро-нишите, защото ползвах едни блог мрежи и гугъл ме сряза.

Както и да е, попадна ми нещо, което касае адсенсе сайтовете - http://www.nichepursuits.com/i-just-got-banned-from-google-adsense-now-what/
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Гледам се е заформил спор, който отрепа темата. Засега нямам особен положителен опит с микро-нишите, защото ползвах едни блог мрежи и гугъл ме сряза.

Както и да е, попадна ми нещо, което касае адсенсе сайтовете - http://www.nichepursuits.com/i-just-got-banned-from-google-adsense-now-what/

Човекът е правил по над $10 000 на месец (с един акаунт) в продължение на година. Освен това има блог с голяма аудитория (съдейки по коментарите), посветен на метода за микронишовите сайтове. Иделната мишена за Google, с която да отправят послеание на уебмастърите.

В ДП четох една тема (още не съм я дочел понеже е 40+ страници), в която автора съветваше да не се държат всички яйца в една кошница. Той пишеше, че държи по 30-50 сайта на Adsense акаунт и така ако единия изгърми да засегне само част от приходите му, за да не да остане на $0 накрая.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Това е добра стратегия, ама за България е трудно приложима, защото за всеки акаунт ти трябва фирма, освен ако не искаш да плащаш данъци и осигуровки до откат.
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Естествено, че трябва да има диверсификация. Не може да имаш 100 сайта на един акаунт.

Лично аз разделям и печеля от различни програми. AdSense и някои афилиейт програми. Микро нишовите сайтове с афилиейт също са добра идея. Име на продукта + review или buy отзад носи доста таргетиран трафик и продажби. Налазвйте :)
 
От: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Това е добра стратегия, ама за България е трудно приложима, защото за всеки акаунт ти трябва фирма, освен ако не искаш да плащаш данъци и осигуровки до откат.

Ивок така е само в БГ и група африкански държави в белите държави са го направили хората да могат да работят - Тук идеята е всички да са бедни и гладни за да могат по лесно да се манипулират.
 
От: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Човекът е правил по над $10 000 на месец (с един акаунт) в продължение на година. Освен това има блог с голяма аудитория (съдейки по коментарите), посветен на метода за микронишовите сайтове. Иделната мишена за Google, с която да отправят послеание на уебмастърите.

В ДП четох една тема (още не съм я дочел понеже е 40+ страници), в която автора съветваше да не се държат всички яйца в една кошница. Той пишеше, че държи по 30-50 сайта на Adsense акаунт и така ако единия изгърми да засегне само част от приходите му, за да не да остане на $0 накрая.

Диверсификацията винаги е ключов компонент от всяка успешна бизнес стратегия. Просто реших да обърна внимание, че явно гугъл не е фен на микро сайтовете, дори и Matt Cutts го е споменал - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NmiSDxR68Nk. Човека е направил 13 хил. долара последния месец. Собственик е на Long Tail Pro и т.н. Справя се, но въпреки всичко, тези доходи са му били основните.

Явно рекламодателите не харесват трафика изпратен от тези сайтове и това е някаква жълта лампа за мен, заедно с ритника на гугъл към блог мрежите за SEO.
 
От: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Диверсификацията винаги е ключов компонент от всяка успешна бизнес стратегия. Просто реших да обърна внимание, че явно гугъл не е фен на микро сайтовете, дори и Matt Cutts го е споменал - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NmiSDxR68Nk. Човека е направил 13 хил. долара последния месец. Собственик е на Long Tail Pro и т.н. Справя се, но въпреки всичко, тези доходи са му били основните.

Явно рекламодателите не харесват трафика изпратен от тези сайтове и това е някаква жълта лампа за мен, заедно с ритника на гугъл към блог мрежите за SEO.

Ако сайта ти има 2 статии, 1 картинка и 200 реклами вероятно Г наистина няма да го хареса.Но ако е прилично изглеждащ и с 5-10 статии е съвсем друго. Не бъркайте MNS сайтовете с долнопробни сателити с 1 статия.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Един технически въпрос - за Н1 и Н2 - Как мислите че е по правилно да се използват в МНС
Първи вариант - Н1 на тайтъла на сайта който е основната КД и Н2 на статиите които пък са КД на по слабо търсените фрази
Вариант две - Н2 за тайтъла на сайта и Н1 за заглавията на статиите (при положение че статията (страницата) която е с основната КД винаги стои на индекса)

Относно горното мнение за МК - бих казал следното не ги гледайте какво ви говорят а ги гледайте какви ги вършат. Статията не съм я чел но до колкото разбирам от коментарите в продължение на година пича е лапал по 10к на месец а докато стигне до 10к със сигурност още няколко години преди това е лапал по 5-6-7 и тн. Да не мислите че не са го видели. Гаранция че явно е сгазил лука с нещо друго и му е дошло в повече.

Ако не е тайна сподели какъв проблем си имал с блог мрежите
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Manta 1ви вариант е за предпочитане - в смисъл при МНС КД вдигаме не индивидуалните пейджове

Моя сайт иначе съм го градил всяка статия да е Х1 а Х2 са примерно на хоума всички препратки към нови постове както и Х1 на важни думи - няма ти кажа как дърпа това чудо
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Абе... аз не съм казвал, да не правите такива малки сайтове, просто не ги заебавайте, хубаво е да си добавяте статии, не отнема много време, да се пуска по някоя статия 1-2 пъти в седмицата относно темата, имах предвид, че не трябва с 2-3 статии да ги заебете, по-добре да има повече статии, думи винаги има и подниши. Пък и ако сте РАНК 1 по дадената дума, по-лесно ще се качите в поднишите, защо да си губите ауторитито на блога и да го оставяте на "автопилот"?


@mantaman - стига ги мисли тия работи, гугъл перфектно разбира за какво ще ти е страницата ( статията ) само от 2 стронга и 1 тайтъл, няма нужда да мислите х1, х2, х3 и т.н - анкорите на линковете, които ще градите още повече ще покажат за какво е страницата / статията, много ги мислите това On page seo, а няма смисъл да му хвърляте толкова много време точно в тая насока.
 
Последно редактирано:
Re: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Абе... аз не съм казвал, да не правите такива малки сайтове, просто не ги заебавайте, хубаво е да си добавяте статии, не отнема много време, да се пуска по някоя статия 1-2 пъти в седмицата относно темата, имах предвид, че не трябва с 2-3 статии да ги заебете, по-добре да има повече статии, думи винаги има и подниши. Пък и ако сте РАНК 1 по дадената дума, по-лесно ще се качите в поднишите, защо да си губите ауторитито на блога и да го оставяте на "автопилот"?


@mantaman - стига ги мисли тия работи, гугъл перфектно разбира за какво ще ти е страницата ( статията ) само от 2 стронга и 1 тайтъл, няма нужда да мислите х1, х2, х3 и т.н - анкорите на линковете, които ще градите още повече ще покажат за какво е страницата / статията, много ги мислите това On page seo, а няма смисъл да му хвърляте толкова много време точно в тая насока.

Не съм съгласен! Специално в микро нишите, често излизаш в десетката само с добро он пейдж seo и добра ключова дума.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Абе... аз не съм казвал, да не правите такива малки сайтове, просто не ги заебавайте, хубаво е да си добавяте статии, не отнема много време, да се пуска по някоя статия 1-2 пъти в седмицата относно темата, имах предвид, че не трябва с 2-3 статии да ги заебете, по-добре да има повече статии, думи винаги има и подниши. Пък и ако сте РАНК 1 по дадената дума, по-лесно ще се качите в поднишите, защо да си губите ауторитито на блога и да го оставяте на "автопилот"?


Има ли смисъл за 1к месечни търсения да се прави ауторити, то ако ще се добавят си е по-добре да се гради върху някоя дума с повечко месечни търсения. Така ще градиш статии за сайт, който няма как да мине 1к месечни.

ПП Айде и аз си изпросих една червена ряпа :)
 
От: Re: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Не съм съгласен! Специално в микро нишите, често излизаш в десетката само с добро он пейдж seo и добра ключова дума.

А колко време стои в топа без нито 1 линк? 1 седмица? Я дай жив пример да видя сайт без линкове в микро ниша, хич не ми се вярва, това си е чист dance и после пада.


Има ли смисъл за 1к месечни търсения да се прави ауторити
е че ти чрез статии ще добавяш други long tail keywords, пък и не отнема много време 2 статии на седмица, колко му е.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

ЯЯЯЯЯ

Намерил съм ви едни думи който иска да си прави блог със следните статии, думата е husqvarna chainsaws - homepage ще е по-добре да е page относно главната дума ( husqvarna chainsaws ) вместо recent articles, а като статии, тия тайтали:

where to husqvarna chainsaws

husqvarna chainsaws information

best husqvarna chainsaws

husqvarna chainsaws review



CPC е 0.90 - 1.20


ако някой реши да прави блог с тия думи да ми пише после да каже какво е станало и как му върви блога.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Моя грешка :))
 

Прикачени файлове

  • Screen Shot 2012-04-17 at 15.19.03.png
    Screen Shot 2012-04-17 at 15.19.03.png
    98.9 KB · Преглеждания: 91
Последно редактирано:
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Ахахах ... това великият алънфорт ли е?? ... Който беше пускал тема да учи как се прави keywords research ли е???
А самият той не знае???
тези думи нямат и по 10 търсения на МЕСЕЦ!!!


attachment.php







Давам ти време да си едитнеш мнението, за да не ти се смеят хората, имаш 1 час, после ще те цитирам, за да могат всички да ти се смеят.
"husqvarna chainsaws" е думата, всичко друго са статии за контент, идеята е статиите да вървят около думата, пак ти казвам удари си едит и се извини, да не ти се смеят хората.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Давам ти време да си едитнеш мнението, за да не ти се смеят хората, имаш 1 час, после ще те цитирам, за да могат всички да ти се смеят.
"husqvarna chainsaws" е думата, всичко друго са статии за контент, идеята е статиите да вървят около думата, пак ти казвам удари си едит и се извини, да не ти се смеят хората.

Мдам ... така става като не чета всичко :))
Давай ми червеното, заслужих си го :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Идеята до колкото я схващам, е да се потърсят думи с 500 1000 търсения и да се адват статии за тях. Ама има ли смисъл да се прави статия за тези няма и 10 търсения месечно?
 

Горе