Микро Нишови Сайтове - Extended How To

От: От: От: Голям зор да съм първи и к'во?

waldes
Сърдечни благодарности.

За качествени статии се грижа аз в блога ни. Отчитам като факт, че не съм ги писал досега много правилно и ще променя някои неща. Има ли смисъл да се върна назад и да променя ключовите думи и описанието на старите статии. Чичо Г как ще реагира на тези промени?!?!

Това, което си обобщих, като главни моменти за on page оптимизацията са:

- френдли адресите
- алт тагове на снимките
- анкор текстовете и повече вътрешни връзки ( тук не знам какво означава повече)
- заглавие, описание и ключови думи уникални и конкретни за всяка страница са ми известни и отпреди фактори
- карта на сайта
- Н1 и Н2 тагове
- robot файла

Мисля, като приключа с тях и да започна този прословут линкбилдинг, който малко ме плаши. Може би защото има мноооого неясноти там за мен. Ти хем си писал доста в последния пост, хем съвсем се замислих.

Ще си позволя да ти драсна два реда на лични.

Още един път - благодаря.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Скоро гледам никой нищо не е споделял.
Да не би след последния ъпдейт всички да се отказахте :D
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Aз се отказах да правя нови, ама старите си седят, с изключение на 1. Даже тоя месец единия си избухва, за 15 дена изкара точно колкото за миналия цял месец, не че 40 евро са нещо де, ама пак. По Коледа някъде би трябвало да мога да напиша как се развиват ауторити сайтовете ми, преди 3-4 дена почнах с линк билдинга, пробвам различни техники, да видим до къде ще я докараме. Само с он пейдж положението е горе-долу така.
klasirane.jpg
Не се вижда много май, цъкни да видиш*
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Ооо да за малките сайтове не съм и мислил, имах в предвид дали другите са се отказали или и те като нас са решили да се насочат към по големите сайтове.
Аз като ти знам какви ти бяха думите според мен не са ти лоши класациите само от on page-а.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Като почнат да се индексират малко линкове ще стане ясно, до 2 седмици трябва да има някакво раздвижване предполагам, ползвам услуга с дроп фиий от bhw, плюс сео инфинито на колегата kalos, т.е и 2те доставят линкове всеки ден, над 5 вида линкове, микс от дуфолол и нофолол, голямо разнообразие от анхори, всичко е уж по правилник, пък да видим.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Може би тук е мястото.

Пандата пак изтрещя тотално. В сайта на Бари има инфо.

Първи базови индикации. En сайтове. Трафик надолу 30%.

Поне до момента установявам разлика в срения брой думи на страница при засегнатия сайт 375 спрямо 598 на конкуренти.
Има и диспропорция между обема на съдържанието в различните страници. Тънки Q с тънки A в FAQ раздел и по-обемисти постове.

Яко има някой да е хванал нещо да споделя.
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Никъде няма официално инфо, че е имало панда. Бари също казва, че не е достоверно. Според мен не беше панда онова а някакъв нов тест на друг алгоритъм ъпдейт от Гугъл, с който скоро ще ни зарадват.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Да, така е. Няма официално инфо, но Кътсов както винаги мълчи като пън. Може и да е нещо ново.

Ще видим.
 
Re: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Да, така е. Няма официално инфо, но Кътсов както винаги мълчи като пън. Може и да е нещо ново.

Ще видим.

Е, какво ви казах :) Официално няма панда. Ето инфото:

http://searchengineland.com/no-that-wasnt-a-panda-update-but-one-is-coming-140151

http://www.seroundtable.com/google-update-brew-15976.html

Както казах, явно е че тестват нещо ново. От писаниците става ясно, че след 1-2 седмици ще има панда ъпдейт.

Просто е рано за панда. Последната беше на 6-ти, а сме свикнали през около месец да ги виждаме: http://razbirach.com/panda-update-21/
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Aз се отказах да правя нови, ама старите си седят, с изключение на 1. Даже тоя месец единия си избухва, за 15 дена изкара точно колкото за миналия цял месец, не че 40 евро са нещо де, ама пак. По Коледа някъде би трябвало да мога да напиша как се развиват ауторити сайтовете ми, преди 3-4 дена почнах с линк билдинга, пробвам различни техники, да видим до къде ще я докараме. Само с он пейдж положението е горе-долу така.
Виж файлът 5034
Не се вижда много май, цъкни да видиш*

Ъпдейт малко след 1 седмица линк билдинг. На гугъл не мога му хвана спатиите вече, след 1 седмица 5 думи при положене че линкове изграждах само към 2 са в топ 100, 3 от тях са даже и в топ 50, явно защото пращам и линкове към основния домейн за цялостно ауторити и се предава някакъв линк джуис. Едната дума вчера за пръв път и пуснах линкове, дето смятах даже да не я оптимизирам че е с доста търсения и ми се видя трудно, а за няма и 24 часа гледайте какво става. Moже би защото е private blog network и са доста силни линкове.
8d8f72e0b58ee556.png


Тъй като имам 2 сайта, работя само по единия да пробвам техники, другия не го пипам, до 2-3 дена нито една дума не беше в топ 500, и ей така от нищото едната реши да дойде на #16 другата #32 без никакъв линк билдинг, а останалите 12 си стоят в нищото. На първия всички общо взето си бяха между 200 и 400.

Общо взето е рано за заключения, защото останалите 5 типа линкове като махнем private blog network-a не са индексирани, тепърва се надявам да почват, та за момента май тези линкове ги държат, а не искам да разчитам на тях, че ако бъде деиндексирана и заминава ранкинга, ама има достатъчно други, като се индексират да се стабилизират нещата.
 

Прикачени файлове

  • kw.png
    kw.png
    18.6 KB · Преглеждания: 12
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: snux
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Не мога да ти дам реп, но ти благодаря за ъпдейта.
Абе ще си се класира и ще си се вадят пари пак, няма къде да се ходи :D
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Пандюха е Fozzy! Изплюха камъчето.

panda22.png

Е, имаше два дублирани FAQ в две различни секции и на места тънка лайсна текст, но нещо почнаха да се престарават.
Най-интересното е, че след премахването на дублите трафика се възстанови :shock:
Мисля, че направиха леко разбъркване преди Black Friday за да понапълнят касичката и да муфтят стинки за ads,но трудно доказуемо.

П.С. Зелената линия е на Гошо
 
Re: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Пандюха е Fozzy! Изплюха камъчето.

Виж файлът 5123

Е, имаше два дублирани FAQ в две различни секции и на места тънка лайсна текст, но нещо почнаха да се престарават.
Най-интересното е, че след премахването на дублите трафика се възстанови :shock:
Мисля, че направиха леко разбъркване преди Black Friday за да понапълнят касичката и да муфтят стинки за ads,но трудно доказуемо.

П.С. Зелената линия е на Гошо

Аха, потвърдиха гадовете - http://razbirach.com/panda-update-22/
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

А колко процента ще препоръчате да са уникални статиите :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

2 седмици линк билдинг.
93593687113611228621354803119auluhMssVjMPj2TPMZ6e.PNG


Като цяло линк билдинг услугата която ползвам нещо много бавно се индексират линковете, даже хич не се индексират. от 200, да има 20 индексирани. От днеска 2нд тиера е сменен от блог коментари на wiki сайтове, така че очаквам по-добри резултати.

В момента очаквам и репорт от едно друго нещо, което ако работи ще го ползвам като допълнително побутване.
 
От: От: Голям зор да съм първи и к'во?

2 седмици линк билдинг.
93593687113611228621354803119auluhMssVjMPj2TPMZ6e.PNG


Като цяло линк билдинг услугата която ползвам нещо много бавно се индексират линковете, даже хич не се индексират. от 200, да има 20 индексирани. От днеска 2нд тиера е сменен от блог коментари на wiki сайтове, така че очаквам по-добри резултати.

В момента очаквам и репорт от едно друго нещо, което ако работи ще го ползвам като допълнително побутване.

За колко време ти се индексират уикитата, по мои наблюдения са бавни
 
От: От: От: Голям зор да съм първи и к'во?

За колко време ти се индексират уикитата, по мои наблюдения са бавни

Аз нямам wiki-тa в директните линкове, nofollow са и оспамени много. От днес са като 2нд тиер, защото блог коментарите не стигаха да индексират директните линкове. Може би защото имам по 3 линка в статиите и за това се индексират бавно, това си мисля, ще пробвам ако е по 1 дали ще е по-бързо.
 
От: От: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Аз нямам wiki-тa в директните линкове, nofollow са и оспамени много. От днес са като 2нд тиер, защото блог коментарите не стигаха да индексират директните линкове. Може би защото имам по 3 линка в статиите и за това се индексират бавно, това си мисля, ще пробвам ако е по 1 дали ще е по-бързо.

По принцип съм забелязал, че и уикитата не се индексират бързо, вариант със социалки и форуми ми се чини, че ще става по-бързо.
 
От: От: От: От: Голям зор да съм първи и к'во?

По принцип съм забелязал, че и уикитата не се индексират бързо, вариант със социалки и форуми ми се чини, че ще става по-бързо.

Абе пробвах към 20 линка ги минах през 300 социалки, пак нещо слабо, а контента е 95%+ уникален, минава копискейп и е до голяма степен четлив, струва ми се че е от 3те линка, ако е 1 май ще се индексират по-бързо.
 

Горе