Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Добре де,не може ли направо да се обади момичето на баща му и да му обясни за какво става въпрос,и ако няма резултат,ако си пази хронологията с тоя сополанко,да се оплаче в полицията и в университета?
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Има немалко хора в София, една лична среща няма да е зле, така ще му се опресни паметта. :)
Не вярвам някой да иска да се ангажира до толкова, а и малкия едва ли ще е много навит да се среща с непознати, предвид разговора му с мен по тел!
 
Последно редактирано:
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Добре де,не може ли направо да се обади момичето на баща му и да му обясни за какво става въпрос,и ако няма резултат,ако си пази хронологията с тоя сополанко,да се оплаче в полицията и в университета?

Доказателствата са косвени, единственото сигурно е дали е предал подобен материал в УНСС.
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Доказателствата са косвени, единственото сигурно е дали е предал подобен материал в УНСС.
Чл. 209. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г.) Който с цел да набави за себе си или за другиго имотна облага възбуди или поддържа у някого заблуждение и с това причини нему или другиму имотна вреда, се наказва за измама с лишаване от свобода до шест години.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г.) Който със същата цел използува заблуждението, неопитността или неосведомеността на някого и с това причини нему или другиму имотна вреда, се наказва с лишаване от свобода до три години.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 1.01.2005 г.) В маловажни случаи по предходните алинеи наказанието е лишаване от свобода до една година или пробация.
В случая е въвел в заблуждение момичето и и е причинил имотна вреда+неимуществена вреда-Нерви.
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

А не става ли да се подаде жалба и след като го знаят кой е, да отидат и да му изземат техниката и да се провери архива на разговорите му в скайп - то ще си излезе хронологията?
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Aко имате връзки в ДАНС, ще стане
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

А не става ли да се подаде жалба и след като го знаят кой е, да отидат и да му изземат техниката и да се провери архива на разговорите му в скайп - то ще си излезе хронологията?
Пак да кажа - не вярвам предвид "доказателствата", някой толкова да се задейства. Но ако и се занимава на Лилито, може да пусне една жалба до МВР по местоживеене, може и да попадне на съвестен човек, който да не я гледа като тръба докато му обяснява за форуми, скайпове и т.н.
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Може и жалба, но аз си държа на личното посещение, ако бях в София, бих го направил. Тия хора разбират само от това. Но да се посети и университета и там да се провери на място, тогава излагацията ще е още по-голяма, като излезе истината наяве. Все си мисля, че преподавателите не биха покрили някой от техните студенти, които лъже. Също така може би е хубаво да се направи една наказателна акция по сайтове, форуми, блогове с името, снимката на този и да се опише какво е направил и всеки да го знае като измамник, лъжец.
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Всъщност за какви пари става въпрос, ако не е тайна?
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Стотина страници превод от английски!
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Всъщност за какви пари става въпрос, ако не е тайна?
На предишните страници трябва да има линк към обявата му, така че не мисля, че Лилито ще има нещо против да отговоря - 250лв.
Започвам да си мисля - Лилито какво точно печели, ако го изоблича/им в университета му?!!! :(
Аз друго не мога да измисля, някой ако има конструктивно предложение, как момичето да си вземе парите...
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

На предишните страници трябва да има линк към обявата му, така че не мисля, че Лилито ще има нещо против да отговоря - 250лв.
Започвам да си мисля - Лилито какво точно печели, ако го изоблича/им в университета му?!!! :(
Аз друго не мога да измисля, някой ако има конструктивно предложение, как момичето да си вземе парите...

Конструктивното ми предложение е, ако темата не е много специфична, някои на които ми би свършила работа да я купи. Другия вариант е да се пусне в накой от саитовете за referati, pomagalo (не знам там плащат ли се)
И последен вариант 25 човека(от 16 000) от форума дават по 10 лв, и лилито е овъзмездена...
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Понеже съм правил преводи навремето,това е излючително трудоемка работа,напълно съпоставима с това да копаш цял ден,момичето трябва да си получи парите за труда,а измамника да си плати и да си понесе последствията!
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Конструктивното ми предложение е, ако темата не е много специфична, някои на които ми би свършила работа да я купи. Другия вариант е да се пусне в накой от саитовете за referati, pomagalo (не знам там плащат ли се)
И последен вариант 25 човека(от 16 000) от форума дават по 10 лв, и лилито е овъзмездена...
1. Определено е специфична тематиката - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=53442
2. За реферали и помагало, не знам какво е заплащането там и какви са условията, но това е идея.
3. Последният вариант ... малко е... измамата не се е случила в нашия форум и още причини мога да споделя, но не виждам смилъл, а и най-важното, не вярвам Лилито да се съгласи на подобно нещо! Иначе ако се възприеме идеята аз ще бъда един от тези 25!
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Благодаря Ви, колеги, стопляте ми сърцето, че има хора като вас. Пак да благодаря на pal_ta че и той така присърце взе нещата. За мое съжаление човека напълно отрича да е имало такова нещо, а и наистина моите доказателства са косвени. Имам само хронологията по скайп, един приятел ми каза, че това не се признавало за доказателство, а само имейлите. Така или иначе и аз не ги отчитам тези пари в момента, защото все още съм в майчинство и това ми е някава помощ, защото едно майчинство, колкото и да работи таткото не стига за четири деца :)
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Това последното предложение е много мило, но аз не съм човек, който ще иска да ощети другите в никакъв случай. Аз съм на принципа, че човек трябва да работи и да си изкарва честно хляба доколкото може. Може би и в случая да не съм честна толкова към държавата, но и тя не е честна към мен - не е нормално за едно дете, за две или за три наведнъж майчинството да е едно! Но това е друга тема с която няма да ви занимавам.
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

остава последния вариант - да му спретнем гугъл бомба... или поне една хубава тема с ник/мейл/име/телефон и измамник. че като се потърси да лъсва на предни позиции.
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Аз съм пък много се радвам, че така се обединихме покрай този случей! До сега не е имало такова нещо, имало е хиляди измами(дори случили се тук) и никога не е било така. Поради това нещо, аз съм съгласен да отида при това момче в УНСС, стига да дойде още някой от форума, че после може да се каже всичко, така че ако се съберем 2-3-ма от форума да отидем, аз съм навит. От София съм, така че просто драснете и съм там.
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Благодаря Ви, колеги, стопляте ми сърцето, че има хора като вас. Пак да благодаря на pal_ta че и той така присърце взе нещата. За мое съжаление човека напълно отрича да е имало такова нещо, а и наистина моите доказателства са косвени. Имам само хронологията по скайп, един приятел ми каза, че това не се признавало за доказателство, а само имейлите. Така или иначе и аз не ги отчитам тези пари в момента, защото все още съм в майчинство и това ми е някава помощ, защото едно майчинство, колкото и да работи таткото не стига за четири деца :)

Не е косвено доказателство. Все пак този превод е изпратен по някакъв начин дали по меил или скаип, се вижда, че еди кога си един фаил е бил изпратен. Като се види и хронологията всичко става ясно.
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Ами ето го началото на разговора,

[19/05/2014 15:07:09] play_god: Казвам се Христо Вълков,от форума на teenproblems, относно превода на английски. ;)
[19/05/2014 15:07:29] LuckYa: 94 страници е файла
[19/05/2014 15:07:48] LuckYa: и ако имаш възможността трябва да се преведе до 29 май
[19/05/2014 15:07:55] LuckYa: тоест около 10 дена
[19/05/2014 15:08:13] LuckYa: тъй като аз съм сериозен и 250 лева не са малко
[19/05/2014 15:08:34] LuckYa: очаквам и отсрещната страна да подходи по същия начин
[19/05/2014 15:08:51] LuckYa: т.е без google преводач
[19/05/2014 15:44:58] Лилия Димитрова: Ами хубавото е, че имам опит с превода на подобен тип текстове, тъй като виждам, че си има терминология вътре, свързана точно с адвокати
[19/05/2014 15:45:11] Лилия Димитрова: но само малко ме притеснява срока, защото аз разбрах, че е две седмици
[19/05/2014 15:45:28] Лилия Димитрова: или то просто защото във времето са минали няколко дена
[19/05/2014 15:45:33] Лилия Димитрова: и срока ви е до края на месеца
[19/05/2014 16:24:12] Лилия Димитрова: мога да го започна тази вечер по принцип, и ако успея да преведа седем осем страници, ще може да се впиша в срока
[19/05/2014 16:25:58] LuckYa: ок
[19/05/2014 16:28:07] Лилия Димитрова: ок, ако сте на линия утре сутринта, ще пиша
[19/05/2014 16:28:21] LuckYa: да няма проблем
[19/05/2014 16:28:27] LuckYa: пишете когато желаете
[19/05/2014 16:28:35] LuckYa: почти винаги съм на линия ;)
[19/05/2014 16:31:45] Лилия Димитрова: добре, чудесно
[19/05/2014 16:32:01] Лилия Димитрова: все пак и вие трябва възможна най-бързо да имате яснота по въпроса
[19/05/2014 16:32:36] LuckYa: срока е до края на месеца
[19/05/2014 16:34:41] LuckYa: за това ли става въпрос ?
[19/05/2014 16:35:44] Лилия Димитрова: да, все пак, да имам предвид, че срокът е до 29 май, но е добре да се знае, че има поне два-три дни резерва да се реагира, ако се наложи
 

Горе