Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Аз съм пък много се радвам, че така се обединихме покрай този случей! До сега не е имало такова нещо, имало е хиляди измами(дори случили се тук) и никога не е било така. Поради това нещо, аз съм съгласен да отида при това момче в УНСС, стига да дойде още някой от форума, че после може да се каже всичко, така че ако се съберем 2-3-ма от форума да отидем, аз съм навит. От София съм, така че просто драснете и съм там.

Ако ходите вземете и камера, да видим и другите как се е развил случая :)
Предполагам обаче, никои не очаква да бръкна момчето в джоба, да извади 250 лв и да кажа много съжалявам...
Най-вероятно ако си признае, ще кажа утре ще донеса парите, и после ще се покрие...


А всъщност как му изпрати превода?
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

И както каза VMiloykov наистина подкрепата ви означава много, дори и да не се стигне до някаква развръзка, е просто невероятно, че темата получи такъв отклик, особено при условие, че издирвания човек, не е от този форум.
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

glndrk всичко стана по скайп, и получаването на файла, и уговарянето, и изпращането. Аз се бях притеснила, че с този срок не мога физически да смогна и още на сутринта му писах, че няма как да стане. На другия ден, срокът се удължи до втори, включително. След това момчето се включи последния ден и каза, че втори на обед трябва да е готов ( аз смятах, че и втори включително ще бъде) Дори и да се е получило недоразумение в уточняването до втори или втори включително, на трети сутринта превода беше при него изпратен целия. На втори на обед изпратих 65 готови страници, и останалите 20 ги направих за един ден и една нощ, без да се впускам в подробности как е станало, само аз си знам :)
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

В скайп чудесно се вижда кога фаила е бил изпратен и кога получен. Не всичко отгоре пише и "файлът е успешно получен". За разлика от меила в които ако нямаш потвърждение може да кажеш, не съм получил нищо...
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Аз съм пък много се радвам, че така се обединихме покрай този случей! До сега не е имало такова нещо, имало е хиляди измами(дори случили се тук) и никога не е било така. Поради това нещо, аз съм съгласен да отида при това момче в УНСС, стига да дойде още някой от форума, че после може да се каже всичко, така че ако се съберем 2-3-ма от форума да отидем, аз съм навит. От София съм, така че просто драснете и съм там.
И аз много се радвам да видя реакцията на колегите! БРАВО! Дано само такива теми има занапред!
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Аз си мисля, че насоката трябва да е друга. Хубаво го открихте, но е не просто да го изобличите, а до го накарате да даде парите. Той винаги ще отрича или ще каже, че няма. Дреме му кой е правил превода и че също няма и разчита на тези пари.
За това трябва да измислим схема ние да му предложим нещо, за което да е принуден да плати.
Може и с хитрост. Например да му се обясни, че е подадена жалба и в скоро време ЧСИ ще му вземат парите, било от сметки или от тези на родителите му.
Ще му се блокират акаунтите и достъпа до дебитни и кредитни карти като длъжник.
Сериозно и изиграно участие на държавен служител или лице по следене на разплащанията във Финансовото министерство.
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Щом си ги пратила по скайп, то нека да се видi IP адреса на този човек, от къде е направил връзката. После нещата стават лесни. Тогава и да иска няма да може да излъже.
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Аз си мисля, че насоката трябва да е друга. Хубаво го открихте, но е не просто да го изобличите, а до го накарате да даде парите. Той винаги ще отрича или ще каже, че няма. Дреме му кой е правил превода и че също няма и разчита на тези пари.
За това трябва да измислим схема ние да му предложим нещо, за което да е принуден да плати.
Може и с хитрост. Например да му се обясни, че е подадена жалба и в скоро време ЧСИ ще му вземат парите, било от сметки или от тези на родителите му.
Ще му се блокират акаунтите и достъпа до дебитни и кредитни карти като длъжник.
Сериозно и изиграно участие на държавен служител или лице по следене на разплащанията във Финансовото министерство.

И тези неща в публичната тема ли трябваше да ги кажеш :p
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

И тези неща в публичната тема ли трябваше да ги кажеш :p

Сори за несъобразителността, исках да помогна с видим резултат.
И аз съм от София и мога да се разходя да го срещна, но не отговарям, ако реша да си обуя кубинките ... за това косвено отправям оферта за "партньор" в начинанието ;)
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Сори за несъобразителността, исках да помогна с видим резултат.
И аз съм от София и мога да се разходя да го срещна, но не отговарям, ако реша да си обуя кубинките ... за това косвено отправям оферта за "партньор" в начинанието ;)

Една среща в университета с преподавателите му и да се види какво е предал и да се сравни с превода. Нещата тогава излизат наяве! А ако се успее да се привлече и на наша страна преподавателите - тогава може и да го скъсат или изгонят.
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Една среща в университета с преподавателите му и да се види какво е предал и да се сравни с превода. Нещата тогава излизат наяве! А ако се успее да се привлече и на наша страна преподавателите - тогава може и да го скъсат или изгонят.

А 250 лв. как ще го накарат преподавателите да си плати/даде?
Нали това обяснявам, изобличаването без да даде парите е загуба на време.
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

А 250 лв. как ще го накарат преподавателите да си плати/даде?
Нали това обяснявам, изобличаването без да даде парите е загуба на време.

Никак не е загуба на време. Първо да се изобличи, а после да му се отиде на гости.
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Мисля, че по-удачно е да се говори с бащата на момчето, вместо да го разобличавате. Да му се обясни ситуацията, да погледне темата тук и да помисли за сина си - дали да плати за грешката му или да го остави да се оправя сам. Сигурна съм, че ще постъпи така, че да избегне последствени усложнения.

В случай, че Лили не успее да си получи дължимата сума, ще се присъединя към дарителите доброжелатели.
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Никак не е загуба на време. Първо да се изобличи, а после да му се отиде на гости.

И какво като му отидеш на гости? Ще му вземеш маратонките и дънките, да му ги продадеш, за да вземеш 250 лв. и да ги дадеш на жената?

Изобличаването е за последващи добри хора, да не се излъжат,но тук въпросът е как да се вземат вече изработените пари.
Мисля, че имаше една подобна тема и за по-малко пари дори. Но длъжникът беше от форума и бързо бързо се оправиха нещата.
Тук и с бащата не знам как ще се получи ...
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Cassiopeia - ти кога стана предприемачка, че да коментираш такива неща? Щом казвам, че има начин, значи има начин, а в това са убедени не само аз, но и колегите ми, които коментират преди мен!
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Радвам се за теб и колегите ти. Следя развитието и резултатите.

За протокола: Би ли предложил като Петя и би ли се включил в събирането на сумата? Аз бих. Само кажете сметка.
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Момичета и момчета, моля ви, недейте така :) страхотен жест от ваша страна, че искате да помогнете - това е напълно достатъчно! Ако има работа и мога да правя преводи, за да си изкарам парите, на драго сърце, но така е съвсем нечестно спрямо вас. А и покрай новините тези дни ми е така мъчно за хората във Варна, че в един момент моите проблеми не изглеждат толкова страшни.
И преди са ме лъгали, и все от мен е минавало, но този път някак наистина не ми се иска да останат нещата просто така.
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Момичета и момчета, моля ви, недейте така :) страхотен жест от ваша страна, че искате да помогнете - това е напълно достатъчно! Ако има работа и мога да правя преводи, за да си изкарам парите, на драго сърце, но така е съвсем нечестно спрямо вас. А и покрай новините тези дни ми е така мъчно за хората във Варна, че в един момент моите проблеми не изглеждат толкова страшни.
И преди са ме лъгали, и все от мен е минавало, но този път някак наистина не ми се иска да останат нещата просто така.

Щях да напиша, че това са "нормални неща", в смисъл, че винаги има тарикатчета, които искат да минат тънко без да разбират на чий гръб, но НЕ, това не са нормални неща.
Няма от какво да се притесняваш, ако наистина можем да се организираме достатъчно хора не пречи да съберем нещо, което си си спечелила с труд.
Четири деца! Не знам какво да кажа. Аз с едно ставам луда калинка и то с помощи от баби и дядовци и работеща, пък си представям х4 какво е.
Така че, само ми прати сметка на ЛС и лично мога да отделя неголяма сума, но все пак .... А пък измамника ... ще му се върне ;)
Останалото ще отнеме време по начина на мъжете с изобличаването.
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

Да, оказа се, че тук във форума има страхотни хора, наистина не съм очаквала такава подкрепа и такова страхотно отношение. Честно казано, наистина не е нормално, че продължават такива тарикати да се гаврят с хората, и сигурно щях да го отмина по-леко, ако положението беше друго. Но когато човек вече издържа семейство и разчита на тази помощ, нещата стоят по друг начин. Все пак, слава Богу имаме покрив над главата и се справяме (нищо че бабите и дядовците са далеч, но май така е по-добре).
Вярвам, особено след постовете на всички колеги, че по някакъв начин този човек ще получи някакво наказание за постъпката си, по един или друг начин.
 
От: Може ли да откриеш някого само по скайп и име?

прочетох темата, много неприятна ситуация за авторката на темата, ужасно много труд се е хвърлило.
И аз съм съгласен, да участвам в инициативата за събиране на сумата.
 

Горе