Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Коя банка ползвате за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)


  • Общо гласове
    189
Има такса от PP към ЦКБ, но е на PP, не са банката. Лична сметка. За другото, не знам. Имам фирмено онлайн банкиране и май беше левче за транзакция, но не мога да потвърдя това на 100% тъй като скоро не ми се е налагало да нареждам през сметката. Ако го правя, харесвам си клон и там го правя. ;) И говоря за фирмена де.
Ще е чудо да е левче. От две карти към Райфайзен една кредитна и една дебитна, не знам какво правят примерно има един колко си и 5 лева, изведнъж 6-7 лева заминават. Някакви такива. Особено ако прехвърлиш от дебитната към кредитната вземат минимум 5 лева.
 
Нали не говорим и за месечната такса от 10 лева на месец, която си върви да крепят сметките, щото са много тежки и пълни. :) При транзакция е левче, но ще пиша пак, защото ми предстои да ходя и да разпитвам, че ми е нужно нещо. Най-много да е 1,50 лв.
 
те двата и половина долара на пп са ясни, експреса си вземат вече отделно за тях други 9 лева за транзакцията; явно ще е ЦКБ, на тия ще им хвърля картата другата седмица.
 
те двата и половина долара на пп са ясни, експреса си вземат вече отделно за тях други 9 лева за транзакцията; явно ще е ЦКБ, на тия ще им хвърля картата другата седмица.
Провери за всеки случай. ;) Ще е интересно ако имат нещо ново....да споменеш. ;0
 
Защото като имаш кредит, си вързан да стоиш при тях, така или иначе, освен другите условия. :)
Ахам, значи това е страничен/частен случай с параметър (условност). Аз пиша всеобщо принципно.

Иначе като се има кредит, вързан ли е човек да НЕ може да отива в други банки и да не си отваря банкови сметки с карти там? Ако не е, то значи това ще рече, че винаги се е можело да се отвори нова разплащателна сметка с Visa и към нея да се теглят кинтите. И после да се пращат от там към „банката с кредита“, за да се „покрива“.
 
Иначе като се има кредит, вързан ли е човек да НЕ може да отива в други банки и да не си отваря банкови сметки с карти там?
Разбира се, че не :) Но да поддържам 3-4 сметки с дебитни и там други карти, също е глупост според мен. Въпрос на проучване е наистина.
Проблемът обаче е друг, дори да намериш подходяща за теб банка, от 3-6 месеца си сменят общите условия, и се въвеждат и нови цени и "услуги" .
Така например, в закона са предвидени данъчни облекчения за млади семейства, който изплащат ипотека. За да си изкараш един лист А4 (12 реда запис) с подпис и печат в който да пише две неща вноска и лихва по-кредита искат точно 20 лв.
Иначе всички парадират с това как нямало такси по-сметки, кредити и т.н.. Намират си начин след това си вземат своето, нещо което е видимо и от статистиката - много депозити с почни 0 лихва, затегнато кредитиране а банките чупят всяка година рекорда по-печалби.
 
Нали не говорим и за месечната такса от 10 лева на месец, която си върви да крепят сметките, щото са много тежки и пълни. :) При транзакция е левче, но ще пиша пак, защото ми предстои да ходя и да разпитвам, че ми е нужно нещо. Най-много да е 1,50 лв.
Не бе, редовно левчета потъват. Примерно от дебитната от онлайн банкиране слагам 30 лева в кредитната,примерно последно, 25 лева, около 9 лева взети нз за какво.
 
Накратко имам в Paypal сума под 100 лв , и искам да си я изтегля, но нямам карта. Каква е най-добрата карта, или която вие ползвате за теглене от Пейпал? Също така колко пари се плаща такса на месец?
 
Проблемът обаче е друг, дори да намериш подходяща за теб банка, от 3-6 месеца си сменят общите условия, и се въвеждат и нови цени и "услуги" .
При withdrawal/refund таксите, доста нарядко ги променят, т.е. с години стоят непроменени. Дано да се запази тази тенденция.
 
Последно редактирано:
Предпочитам да кажа колко лв имам в баланса, отколкото в евро. Би било супер да не отговаряш на мои запитвания.
 
ЦКБ имат 1% такса за получаване на пари по карта в новите условия от 1 Ноември. Някой скоро тествал ли е? Останаха ли банки без такава такса?
 
Кои са тези „нови условия“ (след преглед на всичките PDF-и от „промени по тарифата“ анонсирани) и след преглед на текущата им тарифа по кл. дума „refund“ излизат 4 резултата, отнасящи се за кредитните им карти и са по 1 и 2% с все така точно НУЛА информация за това колко е refund-а по дебитни карти.

Ето си я тарифата за дебитни карти и лимитите, където все така не присъства info колко е refund/withdrawal fee-то => би следвало да си е все така 0%.

А дали са останали банки без такава такса, ако минеш 11 страници назад гарантирано ще намериш този отговор. Намери сили и време обаче за това, някои не намериха и патят (губят пари, разбирай). Оправи и името на месеца в предния си пост.
 
Кои са тези „нови условия“ (след преглед на всичките PDF-и от „промени по тарифата“ анонсирани) и след преглед на текущата им тарифа по кл. дума „refund“ излизат 4 резултата, отнасящи се за кредитните им карти и са по 1 и 2% с все така точно НУЛА информация за това колко е refund-а по дебитни карти.

Ето си я тарифата за дебитни карти и лимитите, където все така не присъства info колко е refund/withdrawal fee-то => би следвало да си е все така 0%.

А дали са останали банки без такава такса, ако минеш 11 страници назад гарантирано ще намериш този отговор. Намери сили и време обаче за това, някои не намериха и патят (губят пари, разбирай). Оправи и името на месеца в предния си пост.

Да подвел съм се от кредитните, защото при повечето банки е еднаква за кредитни и дебитни. Мерси че ми обърна внимание!
 
Накратко имам в Paypal сума под 100 лв , и искам да си я изтегля, но нямам карта. Каква е най-добрата карта, или която вие ползвате за теглене от Пейпал? Също така колко пари се плаща такса на месец?
Преди няколко месеца по същите причини си направих дебитна карта Visa Electron към ПИБ и до сега още я използвам да си тегля от PayPal-а.
 
Здравейте хора, имам следният проблем:
Доста години подред имах "гарантирана" Виза от ЦКБ. При последното подновяване на картата ми обясниха, че вече не предлагат такива и ми издадоха Виза Дебит, с уверението че това е "висок клас" карта и работи с Пейпал. Ами... сега се опитвам да я добавя и Пейпал ми казва, че не иска да я приеме и да опитам с друга.

Гледам че тук още харесвате ЦКБ като банка за теглене от Пейпал. Аз единичен случай ли съм, че не мога да си я добавя, или трябва да е нещо друг тип?
 
Понеделник им звъниш на PP и по телефона им го казваш това. Ако могат да я отблокират временно, за да я добавиш. Ест., трябва да се имат минимум поне 5 кинта вътре ПРЕДИ изобщо да бъде добавяна, иначе въобще няма да стане. Authorization charges няма как да станат иначе.
 
Понеделник им звъниш на PP и по телефона им го казваш това. Ако могат да я отблокират временно, за да я добавиш. Ест., трябва да се имат минимум поне 5 кинта вътре ПРЕДИ изобщо да бъде добавяна, иначе въобще няма да стане. Authorization charges няма как да станат иначе.

Благодаря за бързият и полезен отговор! :)
 
ОББ нямат още такса за превод от пейпал и обменните им курсове са добри. Не коментирам като банка как са.
 
Мога да кажа, една от най-лошите. Райфайзен, при тях парите потъват някъде...
Примери - 15 долара от йПей към дебитна, пуф няма нищо.
Кредитна на +20 лева, онлайн транзакция за 15 лева, след два дни кредитната на минус 17 лева.
Не става въпрос за единични случи, редовно потъват някакви 2,5,10,15 лв.
 

Горе