Най-добра банка за осребряване на чекове

Най-добра банка за осребряване на чекове

  • ПИБ

    Votes: 271 77.9%
  • Пощенска

    Votes: 5 1.4%
  • Експресбанк

    Votes: 15 4.3%
  • ОББ

    Votes: 11 3.2%
  • ДСК

    Votes: 13 3.7%
  • Уникредит Булбанк

    Votes: 7 2.0%
  • Хеброс + Биохим

    Votes: 1 0.3%
  • Прокредит

    Votes: 2 0.6%
  • Алфа Банк

    Votes: 2 0.6%
  • Интернешънъл Асетс Банк

    Votes: 3 0.9%
  • ЦКБ

    Votes: 18 5.2%

  • Общо гласове
    348

hristu

Member
Сравнително често се задават този въпрос и по форумите, и по блоговете и т.н. Заради това не е ли по-добре да оформим резултатите ето тук в една анкета ?
 
Според мен зависи и коя е банката издател, лично на мен са ми отказвали да осребрят чек от Гугъл в ПИБ, но от други издатели не е имало проблем.
 
re

Зависи дали си от София или от провинцията. Аз съм от дълбоката провинция и ме мотаят по два месеца за да ми осребрят 4ека. В София има клон на City bank там би трябвало да става най-бързо защото на гоогле 4ековете са от тази банка.
 
Re: re

godjara каза:
Зависи дали си от София или от провинцията. Аз съм от дълбоката провинция и ме мотаят по два месеца за да ми осребрят 4ека. В София има клон на City bank там би трябвало да става най-бързо защото на гоогле 4ековете са от тази банка.
Де го?
 
Sobieski каза:
Райфайзен
И аз бих дал едно рамо на това мнение. Няма го като опция, но ще гласувам за него. Нямал съм опит с другите и не знам, но с Райфайзен не съм имал проблеми. Всичко е като останалите - като перион на осребряване, такси и т.н. Вече никоя доколкото си спомням не предлага изкупуване на чекове, така че всички ми се виждат почти еднаква.

Но за убслужване - всеки клон си е индивидуален. :wink: Някой ще каже това какво общо има, еми има ако всеки месец им досаждаш с чек за осребряване. :) Хубаво е да ти минава екстра. :wink:
 
Re: re

FERRARIST каза:
godjara каза:
Зависи дали си от София или от провинцията. Аз съм от дълбоката провинция и ме мотаят по два месеца за да ми осребрят 4ека. В София има клон на City bank там би трябвало да става най-бързо защото на гоогле 4ековете са от тази банка.
Де го?
В ЦУМ се намират, но работят само с корпоративни клиенти.

Честно казано не знам как може да гласуваш в анкте, ако не си ползвал услугите на поне 3-4 банки. Аз съм ползвал ПИБ, Пощенска и понастоящем Експресбанк. В ДСК в единия от клоновете ми казаха, че не могат (само си правих проучване и ми беше достатъчно). В УниКредит (в два клона) ме питаха за сумата на чека на въпроса за таксите?!?! За колегите от провинцията направо не ми се мисли.
 
Ползвам ПИБ , последните два месеца ми забавиха малко превода, но пък преди това за 26-27 дни ми стигаха парите.

Доволен съм от тях, не съм ползвал друга.
 
Аз да ви кажа съм клиент на ПИБ от години, но като правих сметките ми излезе, че в Пощенска ми е по-изгодно да се осребрявам чековете. Сега като гледам, че ПИБ са фаворити, да взема да си проверя сметките, а ? ;)
 
В ПИБ наистина е добре, само че в последния месец сгафиха :shock:*Парите от чека, вместо да ми ги дадат, ми ги взеха. Т.е. един ден си отварям виртуалния клон, и там гледам - разход - 19,98 или там колко беше цената за осребряване, и под него - другата сума от чека... обадих се на "Международен отдел", онази на телефона притеснено много се извинява, но го оправиха за минути... Мен ПИБ ме кефи, щото всичко те си го пишат и ти просто слагаш 4 подписа... в Булбанк преди осребрих и стана адски бързо, може би 20-25 дни, но не ме изкефи това, че ми дадоха едно листче и сам трябваше да си пиша всичко... А иначе в ПИБ спорен е моментът със снимането на личната карта... веднъж една в клона в Mall of Sofia (но тя каза, че била по заместване, щото беше неделя) буквално се изсмя как пък ми снимали всеки път личната карта, по 2 пъти. Тя не го направи, и пак ми осребриха чека... често се случва и в клоновете да им е за първи път да им дават чек, да трябва да се консултират или боязливо пипат по клавиатурата, бавят се сума ти време.. но с времето и това ще отмине ;) - освен ако преди това от Google не се сетят за някой по-конвенционален и "модерен" начин..wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ff; background-image: none; color: #000000; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 10pt; line-height: normal } p { margin: 0px; }
 
здравйте отново , разбрах че за да използвам услугите на Clickbank ми трябва приетел в чужбина който да получава и да ми праща чековете, но не ми е ясно дали някоя българска банка ще може да ги осребри за това искам да попитам дали трябва да карам оя 4овек да ми ги осребрява и да ми праща парите или дали ще може да ми праща само чекчетата по пощата и аз да си ги осребрявм тука ? Някой ако знае ....

Мерси
 

Горе