Най-добра банка за осребряване на чекове

Най-добра банка за осребряване на чекове

  • ПИБ

    Votes: 271 77.9%
  • Пощенска

    Votes: 5 1.4%
  • Експресбанк

    Votes: 15 4.3%
  • ОББ

    Votes: 11 3.2%
  • ДСК

    Votes: 13 3.7%
  • Уникредит Булбанк

    Votes: 7 2.0%
  • Хеброс + Биохим

    Votes: 1 0.3%
  • Прокредит

    Votes: 2 0.6%
  • Алфа Банк

    Votes: 2 0.6%
  • Интернешънъл Асетс Банк

    Votes: 3 0.9%
  • ЦКБ

    Votes: 18 5.2%

  • Общо гласове
    348
е да това питам дали някои знае като ги получа дали ще има проблем п осребряването , коя банка би ги осребрила, защото хич не съм наясно с тази процедура не ми се е случвало да осребрявам чек до сега
 
аз по принцип полвам ПИБ и съм доволен от тях до сега за каквото е имало проблем винаги са го оправяли - точни са ;)
 
Аз дадох чекове на ПИБ 28.01.2008 миналата седмица проверих още нямаше парите. Да ви питам последно време някой от вас дали имал подобен проблем. След 1 седмица ще стане 2 месеци. Сега още имам чекове мислия дали да дам на ПИБ.
 
Аз си открих сметка в СЖ Експресбанк специално за осребряване на чекове. Всеки път като отида с чек ме гледат странно и после дълго търсят къде са им бланките, но ги предпочитам защото в клоновете им никога няма опашка, а комисионната им за чекове е 5 евро. Иначе имам сметка в ПИБ и ми е дошло до гуша да вися на опашки и накрая да си говоря с некомпетентни момиченца.
 
Аз си открих сметка в СЖ Експресбанк специално за осребряване на чекове. Всеки път като отида с чек ме гледат странно и после дълго търсят къде са им бланките, но ги предпочитам защото в клоновете им никога няма опашка, а комисионната им за чекове е 5 евро. Иначе имам сметка в ПИБ и ми е дошло до гуша да вися на опашки и накрая да си говоря с некомпетентни момиченца.
а за колкот време си получаваш парите в сметката и 5 евро до каква сума чек е?
 
а за колкот време си получаваш парите в сметката и 5 евро до каква сума чек е?
И аз съм в SG и до преди нова година ги получавах за по-малко от 30 дни, а тази година започнаха да ги забавят. чашата преля с декемврийския чек - 45 дни. Реших да ги сменям, поне за чековете.

Иначе комисионната е 0.1% минимум 10 лева.
 
А да ви питам, дават ли ви някакъв документ, че сте оставили чек за осребряване? Днес го оставих в Експресбанк и като я попитах за мен някакъв документ има ли, тя каза не. Сега по никакъв начин не мога да докажа, че съм депозирала чек.
 
А да ви питам, дават ли ви някакъв документ, че сте оставили чек за осребряване? Днес го оставих в Експресбанк и като я попитах за мен някакъв документ има ли, тя каза не. Сега по никакъв начин не мога да докажа, че съм депозирала чек.
На мен от райфайзен ми дават документ
 
В Козлодуй единствено в Пощенска имаха представа какво е това поименен чек - така, че ползвам тях макар основно да съм клиент на ПИБ.
Отначало изплащането ставаше за около 30-40 дни но след един скандал проведен с тих тон (много помага и е по ефективно от викането) вече се справят до 20 дни ...
Таксата е височка 10 Евро но пък издадоха Виза електрон без такси за поддръжка и издаване, а дали са пристигнали парите си проверявам през интернет.
Дали са ми предварително бланка която да си попълня и като отида при тях само подавам чека и бланката и си тръгвам ... И те не издават документ, че са приели чека ...
 
ДОбре и аз сега имам тук пред мен чек за 180 $ кви такси тряя да платя и в крайна сметка в коя банка да ида , леля ми работи в ДСК ,за жалост телефона ся и е изключен да и call и да е питам ... Аз си мислех ,че всичко е лесно 1 месец има няма чакам чека ,чека идва ,а сега и 1 месец да чакам процеса на осребряването т.е 180 $ да са ми в ръката .... егатиии :Ь
 
при мен за 2 седмици, максимум 3 си идват с ОББ паричките. Имам онлай банкиране и си ги следя.Много съм доволен засега. Имат доста клонове. Вече ме научиха служителките и много ми се радват, защото само аз осребрявам там чекове. ендата ми такса беше 11.36долара другата 11.92
 

Горе