Най-добра банка за осребряване на чекове

Най-добра банка за осребряване на чекове

  • ПИБ

    Votes: 271 77.9%
  • Пощенска

    Votes: 5 1.4%
  • Експресбанк

    Votes: 15 4.3%
  • ОББ

    Votes: 11 3.2%
  • ДСК

    Votes: 13 3.7%
  • Уникредит Булбанк

    Votes: 7 2.0%
  • Хеброс + Биохим

    Votes: 1 0.3%
  • Прокредит

    Votes: 2 0.6%
  • Алфа Банк

    Votes: 2 0.6%
  • Интернешънъл Асетс Банк

    Votes: 3 0.9%
  • ЦКБ

    Votes: 18 5.2%

  • Общо гласове
    348
малко тъп въпрос ама ...

ДСК и БНБ едно и също ли е и има ли накакви недостатъци да си осребряваш чековете там?
 
не е едно и също изобщо. ДСК си е приватизирана банка и само името и съдържа "Държавна" - сътоветно в ДСК можеш да осребряваш чекове.. А в БНБ освен да си обменяш стотинки и валутa не знам предлагат ли други услуги като сметки и депозити.
 
Ок, мерси

от това излиза че дск е "от ранга" на повечето банки, не на БНБ

дали ще има някакви по-големи трудности, или пречки ако ползвам дск или е същото като повечето банки
 
един чек няма кой знае какви проблеми които да създава. Обикновено ти трябва сметка във валутата на чека. При ОББ примерно трябва да имаш 50 долара замразени в сметката за да ти осребрят чека. Не знам за другите има ли такива неща.
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Аз съм много доволен от iabank.bg - за няма й 2 седмици ми осребриха чека, направиха ми карта за 3 дни и нямаше нужда да внасям някакви пари в сметката ...
 
От: От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Аз съм много доволен от iabank.bg - за няма й 2 седмици ми осребриха чека, направиха ми карта за 3 дни и нямаше нужда да внасям някакви пари в сметката ...
A, колко парета те цакаха за осребряването?
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

мисля че и в експрес банк ставаше за по-малко от месец
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Благодаря за това Blinky

Доста интересен форум, аз от известно време попрочитам тук-там нещо, но днеска реших и да се регна.
 
От: От: От: От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Незнам :(
но виж в сайта им има тарифите...

само да добавя че има и значение валутата да е една и съща иначе комисионните са по-дебелички
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Искам само да попитам, В България има ли нормална банка, която осребрява чековете максимум за 2-3 дни , както е в нормалните държави. И ако няма такава, ЗАЩО ???
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Май няма iили поне аз не съм чувал с ако при осребряването избреш куриер (има и такава опция за които незнае - плаща се отгоре) ще стане за няколко работни дни но дори и тогава някои банки ти бавят парите още няколко дни.... а защо вероятно защото е бг :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Искам само да попитам, В България има ли нормална банка, която осребрява чековете максимум за 2-3 дни , както е в нормалните държави. И ако няма такава, ЗАЩО ???

Няма как да стане, такава е процедурата - ако чека ти е издаден от БГ банка може и да стане работата за 2-3 дена сигурно, обаче с американските май просто няма как
 
От: От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Няма как да стане, такава е процедурата - ако чека ти е издаден от БГ банка може и да стане работата за 2-3 дена сигурно, обаче с американските май просто няма как

ми няма начин, мисля че това не зависи само от бг банките, защото аз например получавам от различни компании и съм забелязал че чековете идват за различно време, но от всяка фирма времето е абсолютно еднакво

но махай ги тия чекове, аз за това се отказах от няколко фирми вече, има и други начини
 
От: От: От: Най-добра банка за осребряване на чекове

но махай ги тия чекове, аз за това се отказах от няколко фирми вече, има и други начини

Е от Адсенс за Бълтария няма друг начин - само чекове.
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Почват да не ми харесват тези ПИБ... дадох им чек на 5 април, днес се обаждам да питам "Какво става с чека...", те питаха за сумата и валутата му и след това - "Утре ще ви го преведем". Ми ако не се бях обадил?! Чудя се в ДСК дали не стоят по-добре нещата, както и верно ли е 16 лева сумата за осребряване, доколкото разбрах от сайта им?
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

за пореден път ще ви препоръчам ОББ. 2 макс 3 седмици и парите са при вас. до стойност 400лв вземат 11 долара (15лв) нагоре до 3000 лв (за това не съм сигурен) 30 лв
 

Горе