Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

От: Re: От: Re: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Мъжа й е убиец, за каква помощ е тръгнала да моли?
Нека те поправя - обвинен в убийство и толкова време неосъден (поне доколкото разбрах). Не е толкова трудно да тикнат който и да е в панделата.
Дори и да е убиец, децата нямат вина, че такъв баща им се е паднал.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Нортрант, толкова циганки изхрани тая държава. Поне децата са без естествен загар. Само заради това трябва да и помогнат на многодетната майка. Предпочитам данъците ми да отиват за такива, щото поне има някаква вероятност да станат човеци и да допринесат нещо за българското общество.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Нека те поправя - обвинен в убийство и толкова време неосъден (поне доколкото разбрах). Не е толкова трудно да тикнат който и да е в панделата.
Дори и да е убиец, децата нямат вина, че такъв баща им се е паднал.

Грешката е моя, исках да напиша обвинен - но бързах...
но според теб вероятността да е замесен в това нечовешко деяние по-малка ли е от това да не е ?

Нортрант, толкова циганки изхрани тая държава. Поне децата са без естествен загар. Само заради това трябва да и помогнат на многодетната майка. Предпочитам данъците ми да отиват за такива, щото поне има някаква вероятност да станат човеци и да допринесат нещо за българското общество.

Никои не те пита какво предпочиташ..тук само си чешем езиците и нищо не правим.. :(
който иска да помага - знае сметката.

Ако беше циганка мисля, че ще взима същите пари.

Аз ако можеш щях да спра добавките за деца - или да се дават само за първите две - циганите раждат заради тях, и така се навъдиха.
Ако има такива то ще са обвързани с обучението (стават такива сед навършване на 7 години) - ако не вземат успешно изпитите пред изпитващия орган (новосъздаден - в момента такъв липсва) -> няма следващ клас и добавки - да ги видя тогава циганите/и някои българи дали ще се въдят само заради бройката!


И това за степчето мисля,че е единичен случай - нямаше как да не го изтъкне и да каже "колко е гадна тази скапана България".
 
От: От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Жената поне трябва да е намерила някой с когото да сподели отговорността.
Щот в публикацията споменават "докато работила, забременяла...", все едно й се е случила трудова злополука...

А ако е вдовица с 3 деца? А ако съпругът на тази жена се е разболял сериозно и няма възможност да допринася?

Не мисля, че човек може да си направи добре "сметките", когато планира да има деца. Някои деца боледуват по-често, спират ги от детска градина на 2 - 3 седмици, а има и деца, които се раждат с по-сериозни заболявания, изискващи много средства. Тази майка има 3 деца - все някое от тях ще се разболее на градинката и едва ли й е лесно да съвместява отглеждането им с работни ангажименти. Сега се сетих за едно семейство, чието дете е носител на вируса салмонела. Наблягам на това, че детето има майка и баща. Малката е спряна от градинка (разбираемо), въпреки че не е болна. Родителите й трябва да се грижат за нея вкъщи в продължение на повече от 6 месеца. Няма кой да им помага, а те работят. Майката е пред уволнение, а двамата родители изнемогват, съвместявайки грижи за дете с работа. Да, решение е да се наеме жена, която да гледа детето, но не всеки има тази възможност. А и не всеки би доверил детето си на друг човек. Едно семейство също може да няма финансова възможност да осигури гледачка - факт. Не е въпрос дали семейството се състои от майка и баща, самотна майка или самотен татко. А и в нормални обстоятелства повечето родители ще направят всичко по силите си, за да осигурят децата си, но обстоятелства има всякакви...
 
От: От: От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Ето още хипотетични въпроси. Ако съпругът е развил психично заболяване след раждането на децата? Ако родителите на единия съпруг се разболеят и също се нуждаят от финансова подкрепа/грижа? Ако бащата е моряк, отвлечен от пирати (случи се с моя близка приятелка)? А ако го ограбят и убият за 100 лева в центъра на София? Ако жената е изнасилена и забременее, а не иска да направи аборт по религиозни или други причини? Рискът да бъдеш отвлечен от пирати е нищожно малък, но има безкрайно много варианти животът ни да се обърка.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Всичките тези неща нямат никакво значение, имат значение единствено за грандоманите и самовлюбените "безгрешници"
Важното е, не защо се е стигнало до тази ситуация, а КАКВО ПРАВИМ НИЕ, когато тя е факт, и най-важното - с какво можем да помогнем ние...освен разбира се с така бългасското (виж подписът ми)

Само егоист може да търси вина (еле па да оправдава трети БЕЗдействия поради което) в самотна майка на три деца (каквато и да е тя) за това, че не може да ги изхранва... както и разбира се тази част от детската градина тук, която е без грам жизнен опит
 
От: От: От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

А ако е вдовица с 3 деца? А ако съпругът на тази жена се е разболял сериозно и няма възможност да допринася?
...
Със сигурност в статията щяха да упоменат тоя детайл, ако допринасяше за усилване на очевидно търсения драматичен ефект, не мислиш ли?
За да не се споменава думата "баща" в статията, значи има някаква причина. Най-вероятно просто не е в хармония с целите на статията.

Не съм се задълбочавал, други (като редрум) разкопаха и откриха кой аджеба бил бащата. Аз просто анализирах (по диагонал) предоставения журналистически материал (неска ме пере културата нещо). И дефакто съм познал.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

други (като редрум) разкопаха и откриха кой аджеба бил бащата
Жената ми каза, че имала позната, която я познавала. :-o:twisted:
 
От: От: От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

...
Не мисля, че човек може да си направи добре "сметките", когато планира да има деца. Някои деца боледуват по-често, спират ги от детска градина на 2 - 3 седмици, а има и деца, които се раждат с по-сериозни заболявания, изискващи много средства. Тази майка има 3 деца - все някое от тях ще се разболее на градинката и едва ли й е лесно да съвместява отглеждането им с работни ангажименти. Сега се сетих за едно семейство, чието дете е носител на вируса салмонела. Наблягам на това, че детето има майка и баща. Малката е спряна от градинка (разбираемо), въпреки че не е болна. Родителите й трябва да се грижат за нея вкъщи в продължение на повече от 6 месеца. Няма кой да им помага, а те работят. Майката е пред уволнение, а двамата родители изнемогват, съвместявайки грижи за дете с работа. Да, решение е да се наеме жена, която да гледа детето, но не всеки има тази възможност. А и не всеки би доверил детето си на друг човек. Едно семейство също може да няма финансова възможност да осигури гледачка - факт. Не е въпрос дали семейството се състои от майка и баща, самотна майка или самотен татко. А и в нормални обстоятелства повечето родители ще направят всичко по силите си, за да осигурят децата си, но обстоятелства има всякакви...
Отглеждането на дете е лукс.
Който иска да е родител, следва да се абстрахира от това кой е виновен за социалната действителност в България и доколко държавата е длъжна да го подпомага в това му начинание.

Защото отговорността си е лично негова. Ако детето гладува, родителят е виновен. Ако се разболее и няма достатъчно средства за лечение, родителят е виновен.
Може да се оправдава от обстоятелствата и да се оплаква от съдбата си колкото си иска. Това с нищо не помага на детето.

Ако не си се научил да контролираш собствения си живот, какъв родител ще ми ставаш?

Факт: повечето родители в България нямат база да гледат себе си, камо ли и дете.
Колко от младите семейства, които познавате, имат някакви депозирани средства за OH SHIT моменти (т. нар. черни дни)?
Колко от тях спестяват дори и един лев от заплатата си?
Колко купуват на кредит и изплащат сума ти лихви всеки месец?
Колко от тях са със заплата под 1000 лева, а говорят по джиесеми за 1200, и карат BMW-та за по 10-ина хиляди (примерно) - на изплащане, естествено.

А какво ще правят ако си изгубят работата? Ами ако детето им се раболее и се наложи лечение за 50000 лева в чужбина?
Кой ще е виновен? Съдбата? Лошият късмет?

А въобще има ли значение кой е виновен и дали има някакво оправдание?

Ето още хипотетични въпроси. Ако съпругът е развил психично заболяване след раждането на децата? Ако родителите на единия съпруг се разболеят и също се нуждаят от финансова подкрепа/грижа? Ако бащата е моряк, отвлечен от пирати (случи се с моя близка приятелка)? А ако го ограбят и убият за 100 лева в центъра на София? Ако жената е изнасилена и забременее, а не иска да направи аборт по религиозни или други причини? Рискът да бъдеш отвлечен от пирати е нищожно малък, но има безкрайно много варианти животът ни да се обърка.
Аз хипотетични отговори не съм давал и не ми е било цел да съдя издънките на жените-майки. Коментирах конкретен случай.

Щом държиш на близките си, правиш каквото ти е по силите да елиминираш до възможно най-голяма степен фактора "случайност".
Работиш като вол, спестяваш, правиш си всички важни застраховеки, влючително и "Живот". ... Всичко, каквото е необходимо.
От теб зависи.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Не говори така. Отглеждането на дете е геройство и това трябва да е отправна точка за мнението ти по въпроса. На всеки се случва да изпадне в дупка, както написах и преди, предпочитам данъците ми да отиват за такива деца, отколкото за орки, като тоя на аватара ми (такъв убавец ако видя на живо директно му давам 10 лв :lol:)
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Във Норвегия когато майката роди 4 деца, държавата я пенсионирва, понеже се води многодетна майка и започва да получава пари от социала, като от тези пари остават, въпреки че гледа себе си и децата. И не само в Норвегия, в повечето бели държави е така. И много майки се възползват от това в Норвегия, защото автоматично им дават правилегии. Но тук нещата са много различни, и човек е желателно да помисли първо с горната глава, а не с долната че после стават неприятни неща.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Не говори така. Отглеждането на дете е геройство и това трябва да е отправна точка за мнението ти по въпроса...
По тая логика циганите са най-големите герои в България.

Във Норвегия когато майката роди 4 деца, държавата я пенсионирва, понеже се води многодетна майка и започва да получава пари от социала, като от тези пари остават, въпреки че гледа себе си и децата. И не само в Норвегия, в повечето бели държави е така. И много майки се възползват от това в Норвегия, защото автоматично им дават правилегии. Но тук нещата са много различни, и човек е желателно да помисли първо с горната глава, а не с долната че после стават неприятни неща.
Правилно.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Ако за теб между циганин и българин няма разлика, тогава си прав. Но понеже има разлика, не си прав.
 
От: От: От: От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Ако не си се научил да контролираш собствения си живот, какъв родител ще ми ставаш?

А какво ще правят ако си изгубят работата? Ами ако детето им се раболее и се наложи лечение за 50000 лева в чужбина?
Кой ще е виновен? Съдбата? Лошият късмет?

А въобще има ли значение кой е виновен и дали има някакво оправдание?

Отговорът ми беше провокиран от по-ранен твой коментар:

Noke каза:
Ражда деца, без да е осигурила бъдещето им.
Дори баща не им е осигурила.

С бащата могат да се случат много неща. И с майката. А недобрата преценка на потенциален/настоящ партньор е една от многото възможни причини дете да расте без родители. С останалото съм съгласна - щом си родител ще преобърнеш земята, за да имаш здраво и щастливо дете.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Ако за теб между циганин и българин няма разлика, тогава си прав. Но понеже има разлика, не си прав.
Ми виж сега, щом и циганите успяват да отглеждат толкова деца и с такава лекота, начи или е геройство, или просто не е толкова трудно :) .

Всъщност, сега кат се замислям - вярно да направиш дете и да го поддържаш 18 години в някаква житейска агония, не звучи особено геройско.
Ако успееш, значи не си герой, ами просто късметлия.
Извадил си късмет детето да не се разболее тежко, или да е успяло някакси да си намери храна, да се възпита само, или да се справи само с другите си проблеми...

За да си герой, трябва да положиш усилия над средните.
Кофти, но си е природна закономерност, няма как.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Ако за теб между циганин и българин няма разлика, тогава си прав. Но понеже има разлика, не си прав.
Разлика има, защото я правим. Ако живеем по едни правила за всички, ще е другояче. Докато ги третираме като различни от нас, ще си бъдат различни от нас.
Политиката за децата трябва да е сериозна в Бългрия, тъй като прирастът ни е отрицателен. Освен да се раждат и изхранват децата, трябва да се мисли и за тяхното развитие и внедряване в обществото (т.е. да си намерят мястото в него). Това няма как да не се очаква от държавата в лицето на уж нашите представители наречени депутати.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Само егоист може да търси вина (еле па да оправдава трети БЕЗдействия поради което) в самотна майка на три деца (каквато и да е тя) за това, че не може да ги изхранва...

Всеки от нас има своя лична трагедия. И всеки човек е имал периоди, в които е намирал в себе си по-малко сили, от колкото са му необходими. За щастие много майки намират повече сили в себе си (извън себе си или въпреки себе си) именно заради децата си.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

556071_317702978318552_2042474052_n.jpg
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.


You must spread some Reputation around before giving it to harkon again.

Стихотворението го бях чел преди доста време, иначе браво на момичето, а Дякона до сега милиарди пъти се е обърнал в гроба.
 

Горе