Неизплатени заплати - уволнение?

Re: От: Неизплатени заплати - уволнение?

фирмата е RePack - разделно събиране на отпадъци в цялата страна.

Това ли са тия убавци мамини: repack.bg

Хахха, това от 3токласник ли е сглабяно? :) Тия са пълни аматьори. :)
 
От: Неизплатени заплати - уволнение?

Само като им видиш имейла, че е на abv и си личи колко са компетентни хората, които ръководят фирмата :)

Не знам до колко акционерите могат да бъдат държани под отговорност: repack.bg/index.php?m=3
 
Последно редактирано от модератор:
От: Неизплатени заплати - уволнение?

"Не знам, но тука по Пловдив повечето адвокати не ги искат трудовите дела, защото ако е голяма фирма тя ще има юристконсулт и той ще е направил трудовия договор така, че работникът да няма къде да бяга"

С адвокат няма да има проблем има достатъчно които си разбират от работата и биха се наели. Бих му препоръчал Светозар Арнаудов, но той е доста зает и не знам дали ще се съгласи да поеме делото (а и не знам от къде е питащия).

И още нещо, ако ще да е най-реномирания юристконсулт, какво то и да е писал в трудовия договор, няма опция да спечели дело за неизплатени възнаграждения и обезщетения. Единствения начин да спечели такова дело е да докаже, че са платени. В противен случай си ги плаща заедно с лихвите и разходите по делото.

Иначе наистина има вратички с които може да се проточи делото и да се загуби повече време.
 
От: Неизплатени заплати - уволнение?

"Не знам, но тука по Пловдив повечето адвокати не ги искат трудовите дела, защото ако е голяма фирма тя ще има юристконсулт и той ще е направил трудовия договор така, че работникът да няма къде да бяга"

С адвокат няма да има проблем има достатъчно които си разбират от работата и биха се наели. Бих му препоръчал Светозар Арнаудов, но той е доста зает и не знам дали ще се съгласи да поеме делото (а и не знам от къде е питащия).

И още нещо, ако ще да е най-реномирания юристконсулт, какво то и да е писал в трудовия договор, няма опция да спечели дело за неизплатени възнаграждения и обезщетения. Единствения начин да спечели такова дело е да докаже, че са платени. В противен случай си ги плаща заедно с лихвите и разходите по делото.

Иначе наистина има вратички с които може да се проточи делото и да се загуби повече време.

Всичко може, предприемачите са изобретателни хора и може да го обвини за някаква липса във фирмата и Бог знае още какво и да предяви насрещен иск.
 
От: Неизплатени заплати - уволнение?

Същите са. Иначе аз вече не съм на работа - от близо месец ми е заповедта, пък те да си доказват квото искат.. ще ги видим скоро време.
 
Re: От: Неизплатени заплати - уволнение?

Всичко може, предприемачите са изобретателни хора и може да го обвини за някаква липса във фирмата и Бог знае още какво и да предяви насрещен иск.

Най малкото се брой че предприемачите могат по добре от останалите хора да предценяват и менажират рисковете

С насрещен иск който е несъстоятелен диркетно влизаме в презюмцията за лъжесвидетелсво и от гражданско дело.. отиваме на криминално което се разслева от прокоратурата и риска ако загуби е до 5 години затвор плюс криминално досие плюс една камара забрани ... за 2000 лв струва ли си ? май по добре управителя на фирмата да открадне един трактор / камион с него да обере > извлече банкомат от някоя стена и да си плати 2000 лв на работника и да задържи остатъка - риска е горе долу един и същ...

по България он Еър гледах предаване за тези дела преди няколко месеца - минават бързо и били доста ефективни и са безплатни за работника трябва да го има качено във youtube канала на медията стигала проста жалба до съда но има и адвокати който миналваили

[video=youtube;Nodglxu2YIY]http://www.youtube.com/watch?v=Nodglxu2YIY[/video]
 
От: Re: От: Неизплатени заплати - уволнение?

Най малкото се брой че предприемачите могат по добре от останалите хора да предценяват и менажират рисковете

С насрещен иск който е несъстоятелен диркетно влизаме в презюмцията за лъжесвидетелсво и от гражданско дело.. отиваме на криминално което се разслева от прокоратурата и риска ако загуби е до 5 години затвор плюс криминално досие плюс една камара забрани ... за 2000 лв струва ли си ? май по добре управителя на фирмата да открадне един трактор / камион с него да обере > извлече банкомат от някоя стена и да си плати 2000 лв на работника и да задържи остатъка - риска е горе долу един и същ...

по България он Еър гледах предаване за тези дела преди няколко месеца - минават бързо и били доста ефективни и са безплатни за работника трябва да го има качено във youtube канала на медията стигала проста жалба до съда но има и адвокати който миналваили

[video=youtube;Nodglxu2YIY]http://www.youtube.com/watch?v=Nodglxu2YIY[/video]
Безплатни са частично само това, че няма държавни такси, но останалото адвокатски хонорари, изпълнителни дела, проучвания на имущества са за сметка на работника. А едно дело винаги си е риск, защото не знаеш какво ще измисли другата страна :)
 
От: Неизплатени заплати - уволнение?

"предприемачите са изобретателни хора и може да го обвини за някаква липса във фирмата и Бог знае още какво и да предяви насрещен иск"

Той може да си предяви какъвто иска иск, но това не го освобождава от задължението да плати дължимите възнаграждения и обезщетения. Двете неща са съвсем различни.

Преди време и нас ни убеждаваха, че няма смисъл да си търсим едни пари. С насрещната страна се опитахме да се договорим да ни изплатят частично 100 000 и да им опростим останалите и да не се съдим, те не се съгласиха и казаха да ги съдим. За една година минахме през първа инстанция, на втората година бяха го закъсал толкова много заради запора който им бяхме направили, че ни предложи споразумение за 200 000 за да прекратим делото и да вдигнем запора. Сигурно щяхме да спечелим и на втора инстанция, ако не бяхме приели споразумението.

Всеки сам си решава дали да си търси правата или да си намира оправдание, че не си ги търси. Единствения проблем е ако фирмата фалира и няма активи които да покриват всичките им задължения, но ако бях аз на мястото на питащия пак щях да ги съдя, независимо от състоянието им.

Както и да е нямам какво да пиша повече по темата, питащия си има глава на раменете и сам може да реши какво да прави.
 
Re: От: Re: От: Неизплатени заплати - уволнение?

Безплатни са частично само това, че няма държавни такси, но останалото адвокатски хонорари, изпълнителни дела, проучвания на имущества са за сметка на работника. А едно дело винаги си е риск, защото не знаеш какво ще измисли другата страна :)

Какво ще измисли ще лъжесивдетелсва и изфабрикува доказателства за кражби от работника рискувайки 5 години затвор, и проверки от прокуратурата защото се скръндзи за суми колкото годишно каско на средна ръка нов джип (туарег например) ама те толкова години дават и за няколко милиона ддс източено - логиката е че ако ще рискуваш да ходиш в затвора поне след това да не ти се налага да работиш до края на живота си ...

масово дължимите суми за които работниците съдят (потърси в нета за такива дела) са около 2000 лв....

може да се плати на адвокат само да ти изготви исковата молба и на делото да си ходиш сам, немога да намеря точно видео а нямам време да го търся

дължиш ли по трудови договори почти няма измъкване освен ако не обявиш фалит... - това което може да измисли е ако трудовия договор е на 400 лв и да кажем още 400 са давани на ръка е да плати три заплати по договор....


Ако някой нещо е откраднал направо го махаш на момента а не го оставяш още няколко месеца да ти работи като му мотаеш заплатите...
 
Re: От: Неизплатени заплати - уволнение?

Това ли са тия убавци мамини: repack.bg

Хахха, това от 3токласник ли е сглабяно? :) Тия са пълни аматьори. :)

Един типичен бизнес в БГ, абсолютна коака. Как си се навил да работиш за тия мешки. Като им видиш сайта и ти става ясно, че това са некви селяци с черни джипове, които реално или перат или са на доизживяване.
 
От: Re: От: Неизплатени заплати - уволнение?

Един типичен бизнес в БГ, абсолютна коака. Как си се навил да работиш за тия мешки. Като им видиш сайта и ти става ясно, че това са некви селяци с черни джипове, които реално или перат или са на доизживяване.
То щом Цветан Василев не си плащал здравните осигуровки за 7,8 и 9-ти месец, дето са по 16.80 лева на месец, представи си останалите какво трябва да правят :) Сега като се поразрових в съдебната практика видях, че повечето дела за неизплатени трудови възнаграждения се печелят от работниците, но в повечето дела все отхвърлят някаква част от иска и на работника му се налага да плаща държавна такса върху отхвърлената част. Но все пак ще вземе нещо, от което да плати :)
 
Re: От: Re: От: Неизплатени заплати - уволнение?

То щом Цветан Василев не си плащал здравните осигуровки за 7,8 и 9-ти месец, дето са по 16.80 лева на месец, представи си останалите какво трябва да правят :) Сега като се поразрових в съдебната практика видях, че повечето дела за неизплатени трудови възнаграждения се печелят от работниците, но в повечето дела все отхвърлят някаква част от иска и на работника му се налага да плаща държавна такса върху отхвърлената част. Но все пак ще вземе нещо, от което да плати :)

Ако е завел за колкот са му давали на ръка а не за колко е по договор възможно - измъкването от такова плащане, е големия филм иначе за цветан василев нали плащанията на банката са блокирани от някой юни, не фалирала за да го обявят за безработен :) и явно много е бързал и не е могъл да подаде молба в нап че ще отсъства от България извън ЕС за да не му се трупат задължения :) нали имаше нещо такова, :) хаха отиваш пускаш и една молба и на самолета за южна африка.... след 10 години като тази веска меджиева ли беше ще даваш интервюта по скайп че си невинен :)
 
От: Неизплатени заплати - уволнение?

"Не знам, но тука по Пловдив повечето адвокати не ги искат трудовите дела, защото ако е голяма фирма тя ще има юристконсулт и той ще е направил трудовия договор така, че работникът да няма къде да бяга"

С адвокат няма да има проблем има достатъчно които си разбират от работата и биха се наели. Бих му препоръчал Светозар Арнаудов, но той е доста зает и не знам дали ще се съгласи да поеме делото (а и не знам от къде е питащия).

И още нещо, ако ще да е най-реномирания юристконсулт, какво то и да е писал в трудовия договор, няма опция да спечели дело за неизплатени възнаграждения и обезщетения. Единствения начин да спечели такова дело е да докаже, че са платени. В противен случай си ги плаща заедно с лихвите и разходите по делото.

Иначе наистина има вратички с които може да се проточи делото и да се загуби повече време.

това са глупости, най-лошите юристи са юристконсултите, щото ако бяха способни щяха да са на свободна практика, а на не на заплата, това не се отнася за началния им трудов стаж обаче, но пък в тоя случай - те нямат опит...

текст в трудовия договор НЕ МОЖЕ ДА Е НАД ЗАКОНА, т.е. той може да допълва КТ, но не и да го отменя!

никой адвокат не връща клиенти, освен ако не води обикновено по-доходни дела и си подбира случаите или примерно се е специализирал в наказателно право и връща трудовоправни случаи...
 
От: Неизплатени заплати - уволнение?

Отново съм тук :D

Заплатите си ги получих, ама остана само обезщетението и неизплатените отпуски. Търся си добър адвокат по трудово право в София. НЯкой може ли да препоръча?

Ходих на консултация при всеизвестния Арнаудов, платих 40 лева, уточнихме някои неща ала-бала и накрая ми поиска 600 лева хонорар за дело, в което ще спечеля не повече от 1200 лева. Вярно, че на 99 % ще спечеля делото и хонорара ще бъде заплатен от губещата страна, но в момента няма как да извадя такава сума, а и си мисля, че нарочно ми предложиха такава оферта, че "сам да се откажа".
Знам, че адвокатските услуги не са евтини, но 600 лева ми идват малко множко, особено за такова дело.
 
От: Неизплатени заплати - уволнение?

щом 99% щял да ти спечели делото, може и всеки друг да го направи на 95%, виж задължителната минимална тарифа на адвокатите
 
От: Неизплатени заплати - уволнение?

Ходих на консултация при всеизвестния Арнаудов, платих 40 лева, уточнихме някои неща ала-бала и накрая ми поиска 600 лева хонорар за дело, в което ще спечеля не повече от 1200 лева. Вярно, че на 99 % ще спечеля делото и хонорара ще бъде заплатен от губещата страна, но в момента няма как да извадя такава сума, а и си мисля, че нарочно ми предложиха такава оферта, че "сам да се откажа".
Съберете се и заведете колективен иск.
 

Горе