Новата версия как ви се струва?

Защо like бутона е като във фейсбук??? @Blinky дай ми една логична причина... Защо искаш форума да прилича на facebook? Какъв е смисъла?
С тези промени ще загубите още повече потребители. Такива неща трябва да се обмислят много по-добре.
 
Единственото ново нещо е лайк бутона.
Винаги са ми били интересни хората които не обичат промените.
 
Защо like бутона е като във фейсбук??? @Blinky дай ми една логична причина... Защо искаш форума да прилича на facebook? Какъв е смисъла?
С тези промени ще загубите още повече потребители. Такива неща трябва да се обмислят много по-добре.


Не е Блинки ама аз ще отговоря , живота на xenforo версия едно приключи на 31 май (вече е само на секюрити фиксвове само )
https://xenforo.com/community/threads/xenforo-1-5-is-no-longer-supported.165946/ (The exception to XenForo 1.5 support, of course, is security updates. ) обаче това че се регистрират ботове по 14 пъти на ден не проблем за общото секюрити :(

Това което виждате в момента е двойка с фабрични функции (фб бутоните са част от тях) и стоковата тема в нашите си цветове ... единствено е добавен плъгин за итрейда който има нова версия ... Плъгините и темите за версия 1 са не съвместими с версия две
 
Не е Блинки ама аз ще отговоря , живота на xenforo версия едно приключи на 31 май (вече е само на секюрити фиксвове само )
https://xenforo.com/community/threads/xenforo-1-5-is-no-longer-supported.165946/ (The exception to XenForo 1.5 support, of course, is security updates. ) обаче това че го дупчат ботове по 14 пъти на ден не проблем за общото секюрити :(

Това което виждате в момента е двойка с фабрични функции (фб бутоните са част от тях) и стоковата тема в нашите си цветове ... единствено е добавен плъгин за итрейда който има нова версия ... Плъгините и темите за версия 1 са не съвместими с версия две

Не може ли да се махне или на вас ви харесва така? Нещата изглеждат все едно сме в тийн общество. Нищо лошо промените, но не винаги всички промени са добри.
 
И аз съм на мнението на VMiloykov. Ей калдата преди колко време ги сложиха тия фейсбук бутончета, все още ми е отврат като вляза вътре и всеки, според настроението си, е сложил по едно личице на рандъм постове. Затова и гледам да влизам по-често през tapatalk, че там поне си ги спестявам тия глупости.
 
Видях че се вижда, като цъкнеш на ника, ама поне основното...
Защо like бутона е като във фейсбук??? @Blinky дай ми една логична причина... Защо искаш форума да прилича на facebook? Какъв е смисъла?
С тези промени ще загубите още повече потребители. Такива неща трябва да се обмислят много по-добре.
Бате, лайк бутоните са еднакви навсякъде и картинката, която върви към тях си е вдигнат палец. Това си е "чудовище" на Фейсбук. Няма как. Всяко пренесено нещо някъде е от друго и става колкото и да не ни се иска тенденция. ;)

Да махнем и имотиконките, те не са оригинално за форум, идват още от ICQ. :)
 
Не може ли да се махне или на вас ви харесва така? Нещата изглеждат все едно сме в тийн общество. Нищо лошо промените, но не винаги всички промени са добри.

Е не е чак тиин води се малко по сошъл на LiteSpeed уебсървъра е със същия дизайн https://www.litespeedtech.com/support/forum/ самоч е в техните си цветове а те са голяма сериозна и богата фирма (с тези цени :) ) ... Дайте ни малко време и ще видим какво още може да добавим
 
Бате, лайк бутоните са еднакви навсякъде и картинката, която върви към тях си е вдигнат палец. Това си е "чудовище" на Фейсбук. Няма как. Всяко пренесено нещо някъде е от друго и става колкото и да не ни се иска тенденция. ;)

Да махнем и имотиконките, те не са оригинално за форум, идват още от ICQ. :)

Шегуваш се, нали? Не говоря за палеца, имаш още 5 избора как да оцениш даден пост:

Това не е подходящо за този форум, тук най-подходящо е само харесвам и най-много не харесвам.
 
Има един спринт, който е с доста икони и според позиционирането, се избират: https://www.predpriemach.com/styles/default/xenforo/smilies/emojione/sprite_sheet_emojione.png

Но вече зависи какво що, това са по дефолт от системата. Иначе ако е като стаковърфлоу - лай и дислайк - положителни и негативни точки. ;) И що да се шегувам, всеки кибича в този фейс, и 80% от реакциите са му лайкове.

А ако имаш проблем с това как се чувстваш и каква "емоция" да плеснеш. :) Ще направим по описателни ховър текстове. :) Шегувам се. :)
 
Последно редактирано:
Щом толкова ти харесва facebook защото направо не прехвърлиш форума към ФБ група и това е. :D Тъкмо винаги ще е в крак с новите им функции.

Нека да видим колко % от активните потребители ще загуби форума в рамките на следващите 1-2 месеца, мисля че ще бъдат между 10% и 20%.
 
Предполагам, че урл-то към спрайт бутоните за лайкване може да се замени с линк към къстъм такива. По-оригинално би било да се издизайнят емоджита специално за форума. :)
 
На мен ми харесва! Подредено, лесно за четене. :)
 
Предполагам, че урл-то към спрайт бутоните за лайкване може да се замени с линк към къстъм такива. По-оригинално би било да се издизайнят емоджита специално за форума. :)
Може всичко. Да.

@VMiloykov , опитай се да намериш тема от 2017-та в някоя активна фб група и сам ще си отговориш. По същата логика и големи информационни и тясно специализирани форуми още съществуват. Няма го това удобство и подреденост, бързо търсене и всичко друго.

А и някой може да препознаят функционалности, което идеята е да ги улесни, а не на 100 места да влиза и на всяко различни неща. Но ако е такава драма за повечето, ще го измислим в тази насока.
 
Всеки голям сайт или какъвто и да е онлайн или декстоп софтуер остава след себе си тенденции, които се пренасят по наше или не по наше желание в други, нови открития.

Back to top бутона, хаш таговете, цитатите....и още много. Просто следваме тенденцията и пренасящи те се общоприети иновации. YouTube също си "откраднаха" лайка. :)
 
Щом толкова ти харесва facebook защото направо не прехвърлиш форума към ФБ група и това е. :D Тъкмо винаги ще е в крак с новите им функции.

Нека да видим колко % от активните потребители ще загуби форума в рамките на следващите 1-2 месеца, мисля че ще бъдат между 10% и 20%.
направо 100% хаххах
големи хора сте, не се излагайте.
Аз лично не бих наел човек който го е страх от промените да ми бара сайтовете.
 
Предполагам, че урл-то към спрайт бутоните за лайкване може да се замени с линк към къстъм такива. По-оригинално би било да се издизайнят емоджита специално за форума. :)
може носталгично да се направят като репи. Дизайнери не е като да няма тук.
Ще бъде интересно и за новите юзъри.
 
Не ми харесва новата версия, ще отнеме доста време докато ми свикне окото. Също беше доста яко, че докато си в списъка с коментари в дадена тема можеш да виждаш кой кога е регистриран, какъв рейт има и т.н. без да кликаш нищо.
 

Горе