Ново: Успей с нас - интро видео

От: Ново: Успей с нас - интро видео

Е са говорех конкретно за човечето, а не за ноухау-то принципно :) Тая ученичка, колкото и симпатично да изглежда (човечето) не олицетворява предприемача и предприемачеството. По скоро си олицетворява точно УЧЕНИЧКАТА, ЗУБАРА, ПОСЛУШНИКА... Много от малки ше ги правите чавдарчета предприемачите :wink:

Колкото до хейта - ТАКЪВ НЕМА. Може би така е удобно за някои - хейт да е, но аз винаги се аргументирам и всеки един пост ми е със смисъл и идея.

Тоя гущеров дет се го чекнете, нито го знам, нито ме интересува :)

А от сайтове отърване нема - идват ми вече в повечко и разпродавам ЗА БЕЗ ПАРИ или подарявам. Все пак не съм като повечето участници тук - бачкащи на заплатка към едикоя си сео/дизайнерска/ит/хост и тн фирмичка :wink: аз съм си соло и свирки не правя. Може би точно за това съм уеко неудобен.....но пък да се замислим какъв предприемач е тоя дет стърже в некоя фирма и в същото време ръси мозък за предприемане и предприемачество.
Май наистина имате нужда от една здрава дефиниция ЩО Е ТО ПРЕДПРИЕМАЧЕСТВОТО :)
 
Re: От: Ново: Успей с нас - интро видео

Хайде направете и вие нещо, вместо да не ви харесва човечето. Сложих го заради Блинки, тъй като си приличат по лъчезарност.

Мерси, много добре се е получило, наистина. ;)

@copypaster, бате, поне ако няма да хелпнеш, недей пречи. :) И защо хората, критикуват нещо, което реално нямат желание да направя, нито по-добре, нито въобще. :) Всъщност, човечето се явява символ на кампанията и олицетворява предприемача в нея. От кампанията дойде то.

Привличаме всички, които искат да правят бизнес. И не се заблуждавай грам, много пубери в момента администрират добри онлайн ресурси. Нищо лични, но тук в тази тема ще се трием, ако е нещо извън темата. Както си е по правилата на форума.
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

Който не харесва първия вариянт на клипа да ми яде топките!

аз предпочитам да ги излиже кат сладолед щото при яденето се оцъклям ебаси

клипчето е много готино, ясно че винаги може и повече ама целта е хората да влязат после който иска да се учи остава, който не иска - негова с ирабато
 
От: Re: От: Ново: Успей с нас - интро видео

@copypaster, бате, поне ако няма да хелпнеш, недей пречи. :) И защо хората, критикуват нещо, което реално нямат желание да направя, нито по-добре, нито въобще. :) Всъщност, човечето се явява символ на кампанията и олицетворява предприемача в нея. От кампанията дойде то.

Привличаме всички, които искат да правят бизнес. И не се заблуждавай грам, много пубери в момента администрират добри онлайн ресурси. Нищо лични, но тук в тази тема ще се трием, ако е нещо извън темата. Както си е по правилата на форума.


Аааа не си познал! Ако толкова много преча на някоя от фирмите тук дет си имате разни договорки, просто ме банни, не се мъчи....ама да ме топиш - няма да стане. Защото от как съм тук от 3 години в тоя форум само ПОМАГАМ. Нищо никога не съм търсил в замяна и нищо не съм получил от вас. Помагал съм безусловно КОЛКОТО МОГА. Отплата ясно се вижда - комерсиалните ви интереси са много над лансираната взаимопомощ!
Ето тук пак аз подех иниациатива... Какво стана, къде си ти?? Явно е в ущърб на нечии интереси :wink:
Не мислиш ли, че е супер грозно за вдигаш две ръце в името на взаимопомоща и в същото време да се криеш от подобни иниациативи?? А какво направи с тази кампания "Успей с нас"? Нещо конкретно прави ли се...някаква КОНКРЕТНА помощ. Напротив, мога да ти покажа стотици линкове към теми в които и на елементарни въпроси не е отговорено, въпреки, че твърдиш, че тук има елитни капацитети.
И какво викаш съм пречел?? Преча на хора като страна да баламосат поредната рибка ли?? Това ли е? Ако е това, то радвам се, че съм в ущурб на кампанията.

И пак ти казвам, ако си мъж просто ме банни щом ПРЕЦЕНЯВАШ, че преча, НО НЕ МЕ ТОПИ НЕЗАСЛУЖЕНО, защото наистина хората като мен тук се броят на пръсти. Вярно, че си нося последствията, но както обичам да казвам "Който може да си го позволи"
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

Не мога да си кривя душата и да не призная, че в думите на copypaster има известна доза истина. Много свалихме летвата във всяко едно отношение. Нямам предвид изказванията му за човечето, щото според мен си е много готино. Проблемът е в целия "образ" на начинанието. Човечето е единственото нещо в тая кампания, което присъства почти навсякъде и придава минимум някакъв зачатък на концепция за цялостна визия и идея.

За това съм абсолютно съгласна с Петя! Къде са колегите дизайнери, графици, писатели и прочие, които усилено рекламират тук във форума, професионалните си качества и работа? Защо не се хванаха да направят нещо по-добро от това, което спретнаха малцината ентусиасти?? Ако обърнете внимание ще видите, че сред хората които допринесохо с нещо за кампанията, никой никога не се заяде за нищо, не обиди и не оплю работата на другите. Всеки направи подобрения и промени, вслушвайки се в съветите и забележките, направени от другите участници - без да се обижда и без да избива комплекси за превъзходност. Същото се отнася и за видеото, което обсъждаме в тази тема. Може и да не е перфекто, но авторите и участниците в него демонстрират заинтересованост и смелост - все качества нужни на всеки един предприемач. И точно това, според мен, се нарича предприемаческо и професионално отношение.

Съвсем, ама съвсем отделен е въпросът дали кампанията като цяло използва правилните изразни средства за да достигне до когото трябва. Нужни ли са девойки с къси поли, които да я рекламират или пък човечета-чавдарчета, които да я представляват - това са все неща, които си ги решават инициаторите. Явно са си преценили какво е нивото на таргета и какво предизвиква интерес и реакция от страна на същите.

Лично бих рендосала доста неща, но си давам ясна сметка, че изобщо изготвянето на всички материали до тук, сглобяването им в нещо, що-годе поносимо и изобщо довеждането до някакъв край на цялата работа, при това от хора, които не се познават, без никаква координация и без никакво първоначално избистряне на идеите, си е направо цяло чудо.
Така че, не мога да кажа друго, освен едно голямо браво на всички, които се потрудиха и продължават да го правят. Рано или късно, вярвам, че кампанията ще придобие професионален вид.

:|
 
Абе, брат, какво ти става? :) Пак некъв безсмислен разговор се получи, нищо. То жегите така правят. Не отричам, че помагаш. Говоря в момента за конкретната тема. И за какво топене става дума? :)

Комерсиялни интереси? :) Това бе разби. :) Какви комерсиялни интереси, при положение, че клипа е подарен, а кампанията е да наберем хора, които да учим, ей така, за да им помагаме. Нещо не разбирам за какво говориш тук. :)

Не знам и за какви интересии става дума. Аз този филм е го знам.

Порови се из някои сайтове, и може да видиш с хората, които съм се свързал не са ми отказали да споделят инициативата. Не е като да имаме няколко хилядарки бюджет, но се стараем, които с каквото може. Част от бартерите, които се въртят (комерсиялни интереси :) ), са за кампанията. И айде, малко по-леко, като не с толкова запознат.

Дай ги тези линкове, да ги видим. :) все пак трудно огряваме навсякъде. Където можем, помагаме. Ти какво, сега и сметка, че на целия свят ли не сме помогнали? :)

Успокои се малко. ;)
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

Сори , ама цялата кампания е една глупост.
Който има малко акъл и без кампании ще се ориентира. Ефекта от цялата работа е десетки теми с глупави въпроси без никакъв отговор.
 
Re: От: Ново: Успей с нас - интро видео

Сори , ама цялата кампания е една глупост.
Който има малко акъл и без кампании ще се ориентира. Ефекта от цялата работа е десетки теми с глупави въпроси без никакъв отговор.
Добре, къде са тези теми? :)

Много ще се изненадам, ако някой дойде да пита нещо умно. :)
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

Сори , ама цялата кампания е една глупост.
Който има малко акъл и без кампании ще се ориентира. Ефекта от цялата работа е десетки теми с глупави въпроси без никакъв отговор.

Темите с глупави въпроси ги пуска Даласа :p, ама и там пак има отговори щото предизвиква фурор с заглавията. :lol:
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

Според мен целта на кампанията е зарибявка. Тоест да предизвика интереса. Да се обясни накратко какво може да се открие в този форум и какви са неговите цели. Защото, ако влезе във форума някой новак дето само знае как да си проверява фейса и да цъка в гугъл, обаче има мерак да изкара някой лев онлайн, щото е в затруднено положение и му трябват пари и види разделите - афилиейт маркетинг, хостинг форум, уебмастърс хелп и т.н. ще се уплаши и ще си излезе - ще каже оо тва не е за мен.

Обаче като се обясни на прост език - ТИ можеш да печелиш пари от интернет, това може да стане по няколко начина като най-разпространения е т.н. Афилиейт (примерно), тогава дадения човек ще си каже, а ма чакай да го видя кво е това "афилиейт" и ще започне да рови и вероятността да се задържи във форума и да си намери това, което го кефи да прави е по-голяма.

Тоест, моето разбиране за кампанията е, че чрез нея информацията за "правенето на пари онлайн" се представя по по-достъпен начин и е по-лесно смилаема от юзърите.

Така, че лично за мен - полза от кампанията има!

Всеки има право да дава насоки и съвети, но хора, които не са си мръднали и пръста за кампанията и само хейтват ей тъй, нямат право да дават оценки на хора, които са положили някакъв труд.
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

Сори , ама цялата кампания е една глупост.
Който има малко акъл и без кампании ще се ориентира. Ефекта от цялата работа е десетки теми с глупави въпроси без никакъв отговор.

Кампанията не е глупост и ефекта е показателен по търсене в интернет. Няма теми без отговор, всяка една е полезна в определена сфера и се развива в полза на потребителите - знаещи и незнаещи.

@copypaster, не е нужно да се стига до бан(н), а да прочетеш писанията си през очите на случайните читатели.

След като копирайтърите се преброяват, ред е и на хейтърите да се прославят: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=44574 :D
 
Последно редактирано:
От: Ново: Успей с нас - интро видео

Петя, писанията ми често са насочени към определени хора тук, за това ти или друг няма и как да ги разберете :D

За кампанията: Първо, за да предлагаш на някой "да успее с теб", трябва ти самият да си успял :wink: Ако искаш да предлагаш конкретна помощ, трябва и да направиш съответните жертви. Иначе се получава точко както каза фифи. Така както в момента се тръби за кампанията, единственото което се прави е рекламата и всички матриали свързани с това (и на дизайнери, видеа, лога и прочие) са си чисто и просто РЕКЛАМА. Няма никаква конкретна помощ, освен тая на редбръм дет даде на биаро фб групи "за малко" да дигне леко траф. Нищо друго конкретно. Естествено че и желанието е важно все пак. Ето как конкретно би изглеждала помоща към желаещите да се пробват с онлайн бизнес:

За желаещите да се тестват със сайтове и всичките му производни от тях печалби:
Осигурява се БЕЗПЛАТЕН хостинг поне за една година. Ама не тояга тип фрии.фрии.фрии, а нормален споделен хост с 10-на адона.
Осигуряване на възможност за рег на няколко домейна на тънка лайсна, ама не по 10-18лв, а дет се вика и без пари.
Подпомагане в първоначалното популяризиране на този сайт - линкове, банери, безплатно сео (поне онпейдж), някоя друга статия и изобщо леко да се бутне отгоре, така че да се види дали изобщо ще има смисъл човека да си губи времето с него.
Естествено после и всичките насоки за възможностите за монетаризация....колкото и малко да са те :)

За желаещите да се пробват на фрииланс:
Запознаване с всички варианти за фриланстерство.
Помагане (реално, не 3 приказки на кръст) с работата на всички приложения за целта.
Осигуряване на някаква първоначална работа. Няколко статии седмично, нещо лого, банер...може би и някойя сателитка. Какво пречи на някои от оборотните поръчители на статии за му вземе 3-4 статии седмично за тест.

Еми в много кратки линии то РЕАЛНО Е ПОМОЩ, всичко друго са празни приказки и позьорство :) И излиза, че единствено се прави реклама...е лошо нема, но тая реклама по скоро прилича като на такава привличаща инвеститори, отколкото тинове дет да се пробват да влезат в играта :wink: А ако се търси привличане на инвеститори пък, тогава картинката е най-проста. Инвеститора в определен момент започва да си търси интереса, който обезателно пък е в ощърб с друг интерес и неминуемо ще ощети малко или много по-голямата част от бръмчалките тук, защото тук всички искат да правят пари...а за да направи един пари - друг трябва да загуби...това е ако говорим за бизнес осъществяващ се в затворена среда като този форум
 
Не знам от къде вадиш тези статистики, но аз на лично отговарям на поне 5ма на ден. 40% от тях са нови, други питам и искат да започнат. И как да пуснат тема, като гледат какви глупости се пишат. :) За това Пета добре каза, че е отблъскващо и ламерско. :)

Всеки, които е поискал помощ съм му дал и другите също не се щадят. Не знам дали влизаме в еднакъв форум, като ти чета написаното. :)

Едното е помощ, другото е някакси даване на фри неща. И ти ли ще им настройваш на всички хостинг акаунтите? Нали трябва да почнат от А,Б, на ти хостинг, на ти домейн, ти си. Ако ти си почнал така, моята практика показва съвсем друго. :)

Много инвеститори сме привлекли, да знаеш. :) Защо говориш наизуст тук. Всеки се пробва да влезе в играта, и всеки е добре дошъл. Какво очакваш? Не знам какъв ти е опита с воденето на социален сайт, но ако разграничаваш така потребителите си (тинове, неуки, стари кучета), няма да имаш голям успех. ;)

За да прави един пари, друг трябва да загуби? Какво да ти кажа след това? :) :) :)
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

@copypaster,
Много правилно расъждаваш на моменти.
Хайде сега обаче, направи поне една десета от това, което смяташ че е правилно.

То на думи и идеи всички сме супер, ама на дела всички сме гола вода, че и кал по гърба! Включвам и себе си в групата.

А ти, като направиш нещо конкретно по въпроса, върни се тук да ни обясниш и да ни покажеш, най-вече, как се правят нещата. Щото то си трЕбва око да види, ръка да пипне.

Думите ми се отнасят не само конкретно към теб, но и към колегата uphero и всички останали дето за разлика от вас двамата нямат смелостта да си кажат каквото мислят.

Реално, кампанията за момента няма реално измерими резултати от към качествена гледна точка (щото количествено явно бройката на членовете на форума се покачва) поради няколко очевадни причини, при това причини свързани и произхождащи една от друга. Няма сега да ги изброявам, щото на тоя етап е безмислено, но основния проблем е, че на кампанията и липсва лидер, липсва някой който има достатъчно хъс, желание и съответните способности, да поеме отговорност и да координира нещата в глобален план.
 
Да, всички правим това, което ни е по възможностите ни. Както споменах, последните ни бартери са изцяло натам насочени. Както и се вижда, има своите резултати - успей с нас.

Ето това мнение, което даде @Linetta, няма как да не впечатли. Както и преди в темата, даде много креативни предложения и обосновки. С такъв човек ми се спори. :) егувам се, разбра се. :)

Права е за това, направи нещо от себе си, и после може да критикуваш тези, които не дават нищо, а само взимат. Тук вече ще се съглася с За да прави един пари, друг трябва да загуби?
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

Да точно за това говоря блинки, за РЕАЛНА помощ...всичко друго се чете. Да никой нищо не ми е помагал, какви настройки?? Има интернет - който има желание просто чете. Ако го мързи да чете, какъв предприемач ще става?? Ако няма реална помощ тази кампания е обречена. Ха да видим :)
 
От: Re: Ново: Успей с нас - интро видео

Линета, правил съм и една двайста ако е за въпрос :) Както казах - всеки според възможностите си. За моето положение съм направил и повече дори :wink:
След като се твърди, че тук има КАПАЦИТЕТИ, хайде да видим ТЕ с какво РЕАЛНО ще помагат
 
Ее, никой не ти е помагал? :) Да, няма да ти хване ръката и да ти влачи уиджитите на WordPress-а, но определено не е като да не си получил помощ, когато си питал нещо. Ако е така, дай да погледна къде сме изпуснали този момент.

Аз нямам проблем да ръчкам на някой сайта, но да му направя всичко, е то къде идва неговата част. Нали трябва да се сблъскаш с нещо, за да започнеш да разбираш от него. Да не мислиш, че хората тук са се научили, защото някой друг им е правил нещата. Не съм много съгласен с теб тук. А и да не сме събрали група балеринки, влизаш все пак в бизнес среда, трябва да си по-корав, когато искаш нещо. а и като гледам хората какви постове тук пускат, със скриншоти и стъпка по стъпка как става, то само където не се протягат през монитора им да ги настройват нещата.

Ето и нещо, което ще помогне, ако някой изпадне в много голяма дупка: http://www.teamviewer.com/en/index.aspx
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

Не никой нищо не ми е помагал, питал съм 3-4-5 пъти във форума за разни неща (повечето без отговор разбира се) и това е. Всичко което ме е интересувало съм си прочел в нета - има си и вся и всьо :)
Трябва да разграничиме малко нещата. Тази помощ за която говориш винаги си я е имало във форума. Всеки може да си пусне тема и да пита каквото го интересува. А и действително тук има много инфо по всякакви въпроси. Сега обаче става на въпрос вече за съвсем друго - правите кампания успей с нас предназначена за хора желаещи да се хвърлят в предприемачеството, които предполагаемо нямат средства за това. Един вид - инфо има, пари нема :) Това е реалната помощ. После той ще каже "Да тука в предприемача ми удариха едно рамо" А не "ми прочетох нещо в предприемача"
 
От: Re: Ново: Успей с нас - интро видео

Тук вече ще се съглася с За да прави един пари, друг трябва да загуби?

Аз пък мисля, че има начин всички да правят пари. Това , че някой плаща да му бъде извършена определена услуга означава, че за същото време неговия труд има по - високо КПД и по - висока производителност. Давам пример: Изработване на сайт (без значение какъв). Човека, който го поръчва има бизнес и маркетингов план, как този сайт ще увеличи продажбите в бизнеса му с до 20 % - годишно. Вади едни 100 000 к. лева и ги дава на съответния предприемач. Той намира решенията - Дизайн/ Дизайнери, програмиране / СМS, функционалности на сайта за целта, SEO, SEM и т.н. Ако годишната печелба на фирмата е 100 000. примерно това означава, че след 5 години този сайт ще започне да работи с печалба. Отделно са - бранд, реклама и социален ефект .. тоест сайтът се явява един вид комуникация между бизнеса и клиента... и да ви кажа има много средни фирми с оборот над 100 000, които не са представени онлайн и дори не са ориентирани, нито пък някой им помага. Позитиви е ясно, че ще има за "Предприемач" - така и трябва да бъде защото това е форумът, в който всички ориентирани и неориентирани се срещаме. Тук има и хора, които пишат за удоволствие, такива, които изхранват семействата си, а и такива които правят сериозни пари.. и са разбрали как да съчетаят офлайн и онлайн бизнеса.

Офтопик @ Linetta ние нашия проект го заеВахме тотално май :) След 3 септември ще го напънем, по - сериозно :), ако имаш време..
 

Горе