Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Как се завръща нещо, (болест) което е изкоренено? Откъде ще се вземе, щом е изкоренено, т.е. няма вече болни от тази болест? Питам, не се заяждам.

Айде и аз да си кажа откъде ще дойдат.

Ако вземем само Европа населението е 700 млн.
Всяка година се ваксинират примерно 70 млн души. Задължително. Различните ваксини са между 10-20$ до към 120$
Производителя на ваксини получава средно 2 милиарда долара само от една задължителна ваксина ВСЯКА ГОДИНА.
Логичният въпрос е :
Дали производителите на ваксини ще допуснат изчезването на болест, страхът от която им носи по 2 милиарда на година и то само от Европа?

Това не е конспирация дами и господа.
Това е просто бизнес. Няма нормален бизнесмен в света , който сам ще си спре кранчето.

Оръжейните корпорации произвеждат средства за убиване и затова имат нужда от воюващи хора. Умишлено подклаждат войни, финансират и снабдяват и двете воюващи страни.
Това не е конспирация. Това е просто бизнес от Наполеон насам.

Фармацевтичните корпорации произвеждат лекарства и затова имат нужда от боледуващи хора. Умишлено подкрепят и снабдяват и двете воюващи страни - болести и лекари.
Това не е конспирация. Това е просто бизнес.

pharmamoney_550.jpg
 
Последно редактирано:
От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Айде и аз да си кажа откъде ще дойдат.

Ако вземем само Европа населението е 700 млн.
Всяка година се ваксинират примерно 70 млн души. Задължително. Различните ваксини са между 10-20$ до към 120$
Производителя на ваксини получава средно 2 милиарда долара само от една задължителна ваксина ВСЯКА ГОДИНА.
Логичният въпрос е :
Дали производителите на ваксини ще допуснат изчезването на болест, страхът от която им носи по 2 милиарда на година и то само от Европа?

Това не е конспирация дами и господа.
Това е просто бизнес. Няма нормален бизнесмен в света , който сам ще си спре кранчето.

Оръжейните корпорации произвеждат средства за убиване и затова имат нужда от воюващи хора. Умишлено подклаждат войни, финансират и снабдяват и двете воюващи страни.
Това не е конспирация. Това е просто бизнес от Наполеон насам.

Фармацевтичните корпорации произвеждат лекарства и затова имат нужда от боледуващи хора. Умишлено подкрепят и снабдяват и двете воюващи страни - болести и лекари.
Това не е конспирация. Това е просто бизнес.

Даааммм, това е толкова логично обяснение, че всякакви статистики, таблици и научни анализи са излишни.

Иначе проблемът, който коментирахме е ''решен'' - е, по български, ама решен. Сега можем само да кажем, като Али Реза: ''Дано е за добро''. :)

http://btvnovinite.bg/video/videos/news/kurioz-s-dostavkata-na-vaksinite-koito-turcija-ni-dade.html
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Най-голямата ви грешка е, че слагате полезните с вредните ваксини на едно. Това, разбира се, е породено от алчността на фармафията и до някъде е разбираемо.
 
От: От: От: От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазване

Батка, дръж се естествено, с мисъл няма как да победиш фактите ...

Понеже виждам че си младо момче имаш нужда от малко образование :

МИСЛИТЕ Иво, СЪЗДАВАТ РЕАЛНОСТ.

Ето няколко доказателства, че мислите влияят и изменят тялото ни и дори реалността извън него.

1. Мисли си за Лимон.
Хубав сочен жълт лимон.
Разрязваш го бавно.
Само го докосваш с ножа и вече потича бистър кисело-сладък сок.
При тези мисли на повечето нормални хора устата се изпълва със слюнка.
Мислите предизвикаха слюнкоотделяне, тоест физическо изменение в тялото. Факт.

2. Мисли за любимата си актриса. Представяй си я в секси ефирно облекло. Ти я събличаш бавно и нежно. Тя ти се усмихва обещаващо. Пред теб се разкрива цялата и прелест на копринената и кожа. Ти се навеждаш и .....и т.н.
Ако си нормален млад мъж пещеристите ти тела ще се напълнят с кръв.
Насочените мислите предизвикаха изменение в тялото ти. Факт.

3.
Много актьори, когато си поискат като си помислят за сълзи и от очите им потичат сълзи. Всеки нормален човек може да се научи да го прави след известно трениране.
Мислите предизвикват физическо изменение в тялото. Факт.

4.
Плацебо ефект. На болен човек дават хапче, което е празно - безвредно, но и безполезно. Казват му обаче , че лекарството е много силно и ефективно и то веднага ще му подейства.
В 10 до 30% от случаите у пациентите се наблюдават подобрения в състоянието им. Това подобрение е станало само на основа на мислите и вярата им, че те ще започнат да се подобряват.
Има го и обратният ефект - Неплацебо ефект - Ако на здрав човек се даде безвредно хапче, но му се каже че това е отрова, в 30-60% от случаите състоянието му се влошава. Ако не се спре експеримента в някои случаи може да доведе и до смърт.

Мислите на човек могат целенасочено да го разболеят или излекуват. Уважавани световни клиника са пълни с описани случаи на излекуване, за които конвенционалната медицина няма обяснение.
Хора със силен дух не само се разболяват рядко, но дори да изпаднат в ситуация, когато лекарите са ги отписали, често се случва силната им психика и вяра да победят неизлечимата болест.

НЕЩО ПОВЕЧЕ
Мислите могат да изменят физическата реалност и извън тялото ни.

Елементарните частици могат да се държат и като частица и като вълна.
Интерсното е, че това им държане зависи от мислите на тези които ги наблюдават.
Квантови физици от най-авторитетни институти многократно са правели опити и установяват, че ако наблюдаващите си мислят и очакват частицата да се прояви като вълна , то тя неизменно се проявява като вълна.
Или ако си мислят и очакват елементарната частицата да се държи строго като частица, то тя реагира на техните мисли и се проявява само като частица.
Това не е фантастика, както се заблуждаваш.
Това е просто квантова физика.

Във връзка с това
ето едно сериозно видео на един български квантов физик, чиято книга наскоро беше номинарана за Нобелова награда.


[video=youtube;hVR8pJ-rYu4]https://www.youtube.com/watch?v=hVR8pJ-rYu4[/video]
 
Последно редактирано:
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Най-голямата ви грешка е, че слагате полезните с вредните ваксини на едно. Това, разбира се, е породено от алчността на фармафията и до някъде е разбираемо.

Вината не е наша, както сам признаваш, донякъде. Когато някой се е доказъл, като алчен и лъжлив Motherfucker, както в случая - конвенционалната медицина, става много трудно да прецениш, кога нещо е наистина полезно и кога само те лъжат, че е така. Още повече тук имаме живи (слава богу) примери за това, доколко са ''полезни'' полезните (според теб) ваксини, така че нека продължим да се съмняваме. Сляпото доверие в медицината е вредно за здравето. Гробищата са пълни с хора, лекувани от нея.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Вината не е наша, както сам признаваш, донякъде. Когато някой се е доказъл, като алчен и лъжлив Motherfucker, както в случая - конвенционалната медицина, става много трудно да прецениш, кога нещо е наистина полезно и кога само те лъжат, че е така. Още повече тук имаме живи (слава богу) примери за това, доколко са ''полезни'' полезните (според теб) ваксини, така че нека продължим да се съмняваме. Сляпото доверие в медицината е вредно за здравето. Гробищата са пълни с хора, лекувани от нея.

Абе, вие във всяка тема ли с редрума се джанкате?
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Абе, вие във всяка тема ли с редрума се джанкате?

Почти. Ще се окажем форумните Том и Джери. :)
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Ама работата е, че той не е единственият, с който сте в почти всяка тема и се псувате....

Имаш малко невярна представа за нещата. С Ред спорим по различни теми и ако той се държи с мен грубо и просташки понякога, то аз винаги съм се отнасяла към него с уважение.
Ако съм се псувала с някой, то това е ''моят добър приятел'' тъпиро, но то е защото с него по друг начин не става - опитвала съм, заклевам се.
Един подобен на тъпиро индивид също го отнесе тази седмица, но и при него не стана с игнор - не, като да не опитах. Не ми е приятно да изпростявам, но с някои ''предприемачи'' не може да се общува културно. Когато ме нападнат се отбранявам - все пак не съм християнин и не обръщам другата буза.
Сори за офтопика. :)
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Най-голямата ви грешка е, че слагате полезните с вредните ваксини на едно. Това, разбира се, е породено от алчността на фармафията и до някъде е разбираемо.
Това тяхното не е грешка, а чиста проба глупост. Фармацевтична мафия наистина има и тя е много е алчна, но това не е причина да има толкова глупави хора като антиваксърите, които да опищяват света с глупавите си разсъждения. Още повече, че действията им са с много висока степен на обществена опасност.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Това тяхното не е грешка, а чиста проба глупост. Фармацевтична мафия наистина има и тя е много е алчна, но това не е причина да има толкова глупави хора като антиваксърите, които да опищяват света с глупавите си разсъждения. Още повече, че действията им са с много висока степен на обществена опасност.
И пак продължаваме без факти, но с нова доза обиди. Истината е, че разумните хора се притесняват за здравето и живота на себе си и близките си. Те четат листовките, научни изследвания и до каквото могат да се доберат. Ако са достатъчно разумни, търсят сериозни източници, както и лични истории от близки и такива, които нямат интерес от евентуална заблуда на обществото. Борбата за правото на живот и достойнство са основни човешки права и са част от естествената ни природа (инстинкти). Всеки разумен човек с непритъпен инстинкт за самосъхранение при крайна нужда е готов да вдигне оръжие за да защити себе си и близките си.

Ето как аз гледам на "добрите" ваксини (тези дето са в списъка със "задължителните" ваксини).
- Хепатит Б - ГМО ваксина, не ми е бита и съм добре без нея.
- БЦЖ - имал съм алергична реакция от нея и на никой доктор не му е дремело за това. Баби от селото са давали акъл как да ме оправят и за мое щастие са успели. От туберколоза страдат много по-малко хора в държави където тази ваксина от години не се прилага или никога не е била прилагана.
- Шествалентната ваксина "Хексацим" - с неуточнено ниво на безопасност, което може да се разбира и като "в процес на експериментиране".
- Морбили, паротит, рубеола - Мой приятел ми разказа как непосредствено след една от многото реваксинации (мисля, че са две след основната) се разболява от морбили. Ако се порови човек за информация в мрежата, може да намери информаия и за други такива случаи. При ваксина с жив вирус това е възможно. В посоченото изследване от г-н доктора (в тази наша форумна тема) докторите признават, че не са открили изследване за ефективността на ваксината срещу рубеола.

По-назад в темата посочих линк до таблица пизнаваща се от съдилища в САЩ занимаващи се с дела за пострадали от ваксини, в която е описано коя ваксина какви поражения може да нанесе, а тези неща ги пише и в листовките, които почти винаги се крият.

Как да накараш човек да рискува своето здраве и това на децата си с тези ваксини при тези обстоятелства? Ако искат да убедят хората да се ваксинират по-масово, да създадат фонд за обезщетяване на пострадали от ваксини, да не крият листовките на ваксините, да не се затруднява подаването на сигнал при предположение за увреждане от ваксина както е според листовката и да не се заблуждават хората, че ваксините в България са задължителни (по-назад в темата обясих защо не са задължителни). Редно е човек да ваксинира себе си и децата си след като бъде убеден, че това е по-полезно отколкото вредно, а не чрез принуда. Дали да ваксинирате себе си и децата си е ваш избор, но при вече изброеното за конкретните ваксини не мисля, че рискът е оправдан. Вече споменах, че аз васкина за Хепатит Б нямам и о чудо, не съм се разболявал от тази болест.
 
Последно редактирано:
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Г-н Доктор, няма как да ме задължите да се ваксинирам! Най-малко пък на вас - докторите имам доверие. След като сте убедени, че ваксините са безопасни, моля подписвайте следната декларация, ако имате съвестта да го сторите:

deklaracia-bezopasna-vaksina.png

Понеже гледам, че доктора чете темата, бързам да му напомня въпроса на Петя и се присъединявам към него - бихте ли подписали такава декларация с чисто сърце, докторе?
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Доктора нищо няма да подпише, ще ви даде на вас да подпишете, че той няма да носи отговорност ако ви се случи нещо, така направиха наскоро с баба ми, като я приеха в болница ;)
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Е как ще го подпише, като много добре знае, че вредно или пък пълно с отрови, наред с добри нещата, които яростно защитава. Обаче това създава нов морален казус, направо парадокс и тотално противоречи на това:

Аз ще препоръчвам на болните подходящ режим според познанията си и ще ги защитавам от всички вредни неща.

Никога и никому няма да препоръчвам употребата на отрови и ще отказвам да давам на когото и да било подобно нещо.

Масово модерните доктори, обаче и капка нямат от морала и етиката, от едно време ...

А като си говорим за доктори имаме много близка кардиоложка с над 30 години опит и щом тя казва като ги знам какви са нашите доктори, ме е страх да ходя, пък камо ли да им се отдам на лечение - какво говори това?

Малко теми за размисъл - така или иначе виждаме голи отхвърления и обиди, та са сетих за Хипократ като, четох тази Декларация, та викам да напиша някой друг ред ...
 
От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

И пак продължаваме без факти, но с нова доза обиди.
Няма никакви обиди. Това е просто фактологично описание на текущото умствено състояние на някои от хората в темата, с оглед на написаното от тях.
Какви факти очакваш да ти даде някой? Да не мислиш, че има някакви тайни статистики, които са достъпни само за шепа хора и очакваш сега някой от тях да ги изнесе във форума? Ако наистина те интересува темата, а не тролиш, можеш да намериш лесно информация за възможните странични ефекти от ваксините.
Ето една официална страница: http://www.cdc.gov/vaccines/vac-gen/side-effects.htm Според нея шансовете за много сериозни странични ефекти след ваксинация с комбинирана ваксина за дребна шарка, заушка и рубеола са едно на милион. Това са болести, от които са боледували всички деца преди да бъдат измислени ваксините. Сега да видим смъртността само от дребна шарка от времената малко преди масовото въвеждане на ваксините за тези болести.
http://www.bbc.com/future/story/20120523-vaccines-the-numbers
But we can work out roughly the risks without immunisation by tracking the course of a disease like measles over the decades. In England and Wales in 1940, just over a decade before I was born, there were 409,000 measles cases, of which 857 died – a ‘case fatality rate’ of 0.2%, which is also that quoted by the Centers for Disease Control and Prevention (CDC) in the US. In other words, the 1 in 500 chance of death I mentioned earlier. Vaccination started in the 1960s, and by 1990 the number of cases had dropped to 13,300 with one fatality. Since 1992, there have been no childhood deaths from measles in the UK, only as adult consequences from early infections.


Изобщо няма да давам данни за другите болести, включени в тройната ваксина. Няма смисъл. Всеки нормален здравомислещ човек е наясно, че ползите от ваксините многократно надвишават вредите. За да ги отричаш трябва да си или много глупав и неграмотен, или някакъв психопат, който има тайната идея да затрие човечеството.
 
От: От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Няма никакви обиди. Това е просто фактологично описание на текущото умствено състояние на някои от хората в темата, с оглед на написаното от тях.
Какви факти очакваш да ти даде някой? Да не мислиш, че има някакви тайни статистики, които са достъпни само за шепа хора и очакваш сега някой от тях да ги изнесе във форума? Ако наистина те интересува темата, а не тролиш, можеш да намериш лесно информация за възможните странични ефекти от ваксините.
Ето една официална страница: http://www.cdc.gov/vaccines/vac-gen/side-effects.htm Според нея шансовете за много сериозни странични ефекти след ваксинация с комбинирана ваксина за дребна шарка, заушка и рубеола са едно на милион. Това са болести, от които са боледували всички деца преди да бъдат измислени ваксините. Сега да видим смъртността само от дребна шарка от времената малко преди масовото въвеждане на ваксините за тези болести.
http://www.bbc.com/future/story/20120523-vaccines-the-numbers

Изобщо няма да давам данни за другите болести, включени в тройната ваксина. Няма смисъл. Всеки нормален здравомислещ човек е наясно, че ползите от ваксините многократно надвишават вредите. За да ги отричаш трябва да си или много глупав и неграмотен, или някакъв психопат, който има тайната идея да затрие човечеството.

Абсолютно съгласен. Всичко опира до това какъв риск си склонен да поемеш при вземането едно или друго решение що се отнася до ваксинирането. Човек винаги си носи последствията от своите действия или в случая бездействия :)
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

А някой замислял ли се е, че болестите, срещу които се имунизираме, може да са изчезнали, благодарение на по-високата хигиена днес, а не благодарение на имунизациите? Все пак периодите с епидемии от морбили, шарка, рубеола и т.н. са характерни с ниското ниво на лична хигиена, не термична обработка на някои храни от животински произход, като прясното мляко например.. На практика в тези времена хората са съжителствали с гризачи и кръвосмучещи насекоми, които са най-опасните преносители на заразни болести, а днес малко домакинства са на това ниво. Та, как ще докажем, че победата над тези болести се дължи на ваксините, а не на по-високата хигиена?
 
От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Тези болести изобщо не са изчезнали. Масови са в изостаналите части на света и причиняват стотици хиляди смъртни случаи годишно. За какви времена говориш, като данните, които съм пуснал горе са за 20-ти век? Масовите ваксинации за дребна шарка са започнали едва през втората половина на века, което не е много отдавна.
 
От: От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Тези болести изобщо не са изчезнали. Масови са в изостаналите части на света и причиняват стотици хиляди смъртни случаи годишно. За какви времена говориш, като данните, които съм пуснал горе са за 20-ти век? Масовите ваксинации за дребна шарка са започнали едва през втората половина на века, което не е много отдавна.

Така е, но нека бъдем честни - през втората половина на 20-ти век, 50-те 60-те години нивото на хигиена - лична и домашна е било все още много ниско. Не е имало топла вода в повечето домове (изобщо течаща), хората са се къпали максимум веднъж месчно, хладилниците са били мираж - храната е стояла на топло и открито, плъхове и мишки са облазвали посудата и са яли от храната, а млякото рядко се е преварявало. Питейната вода не е била хлорирана.. абе изобщо - чудо. Та си мисля, че ако днес отново сведем нивото на хигиена до там, заразните смъртоносни болестите ще се върнат - въпреки масовите имунизации. Което навежда на въпроса ''Толкова ли са ефективни, наистина?''. ;)
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

@Test Когато обявяваш група хора за глупави, малоумни и обществено опасни без да можеш да докажеш твърденията си, това е точно обида. Иначе източниците, които посочваш, поне не лъжат като нашите герои Мангъров, Тихолова и компания. Те ти казват какви са рисковете и каква е вероятността за успех на ваксината (т.е. да се изгради имунитет) и каква е вероятността за нежелани реакции. В случай на гаф има предвиден фонд за обезщетяване, за да се компенсира страданието доколкото това е възможно. В България такива неща няма. Ако се опитваш да докладваш за нежелана реакция от ваксина, масово доктори отказват да правят изследвания за възможна връзка с ваксината и без изследвания ти обясняват, че не е от ваксината. Дори да не е от ваксината, щом някой е пострадал непосредствено след ваксина и има предположение, че е от ваксината, трябва да се докладва където трябва според описаното в листовката на ваксината. Ако пострадаш, ти се налага сам да се бориш с болестта и да се чудиш от къде да търсиш пари за скъпите лечения на тези странни (най-често автоимунни) болести. Няма как при тази ситуация да ти е изгодно поемането на риска да пострадаш от ваксина в България.
Има много хора без почти всички ваксини поради някакъв свой дефект. Аз имам такъв близък, който е само с БЦЖ от родилното и първата комбинирана еднократно. След това никакви ваксини не са му бити. На мен (вероятно и на повечето от вас около моята и над моята възраст) не ми е бита ваксина за Хепатит Б. petya77 разказа за неин проблем с ваксина, след което не са ѝ бити никакви ваксини (доколкто разбрах) и е здрава. Има толкова здрави хора, които са без някои или всички ваксини и пак са живи и здрави. Заблуда е, че ако не се ваксинираш ще се разболееш от някоя "страшна" болест. Ако някой порови за статистики в случаи на епидемии, ще забележи, че повечето разболели се са ваксинирани срещу въпросната болест.
Епидемиите най-често идват от лоша хигиена, лоша (или липсваща) храна и вода и по-високо ниво на стрес. Това отслабва организма и намалява защитната му сила срещу болести (заразни и незаразни).
 

Горе