Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Подобряването на условията на живот намаляват заболеваемостта и смъртността. Мисля, че по-назад в темата бях дал списък със западни държави, където няма никакво ваксиниране срещу туберколоза и там нивото на заболеваемост от тази болест е много по-ниско от това при нас, като се вземе предвид, че при нас покритието на туберколозната ваксина (БЦЖ) е почти 100%.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Колко умни хора в тази тема се мъчат да обяснят на простака нещо...
Ай по сериоЗно а?
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

@Unwise
Да, тук се отклонихме от основната тема. Не става въпрос само за ваксините. Те са само един от многото фактори, които допринасят за по-ниска смъртност. По отношение на туберколозата у нас, все още я има заради ниската здравна култура на наркоманите, циганите и затворниците.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

@cross - без да разтягам локуми (не защото не ги обичам), ще разкажа накратко. Осиновена съм на два месеца - пет години след като починало на третия ден момченцето на родителите ми. Преди денят на страшния съд (вариолната имунизация) съм имала плътен глас и правилен говор (произношение) като за дете, попиващо и копиращо всяка чута думичка. Дори имаме запис (незнайно къде е сега) на стара аудио касета, как повтарям след майка ми наименованията на животинчета от анимационна книжка. Игриво дете съм била и инат леваче - всичко държах и правех с лявата ръка. И до днес съм левичарка, дори и в училището не успяха да 'накарат' пиша с другата ръка :).

През '79 година (на година и шест месеца) майка ми ме води при доктор (обесил се след случая), за да ми постави ваксина против Вариола. След броени часове получавам гърчове и достигам температура 40 градуса. В продължение на 5 дни, борейки се за живота ми успяват да ме спасят с гентамицин. След като 'страшното' е отминало и се връщам към нормалното си състояние, родителите ми се успокояват, но за кратко. Установяват, че не реагирам над думите им, а по-късно говорът (гласът) ми е изменен и с неправилно произношение. След ходене на слухотерапии се установява, че не чувам добре - с лявото чувам около 70%, а с дясното трябва да бие камбана над главата ми, за да чуя звук. Ходене на логопед, докато си оправя речите. Жълти пихтиени хапчета за оросяване на мозъка, които не ми понасяха и се инатях да ги пия. В детската градина странях, защото не чувах добре. Седях и се клатушках като аутист или рисувах постоянно.

В предучилищна възраст, детската лекарка ми издава бележка с 'насока' за Петър Берон (училище за бавноразвиващи се деца), след което майка ми ѝ вдига луд скандал... Заминаваме за София - почти месец изпитания в медицинската академия. И там, благодарение на доцент Фичева получавам епикризата, която доказва правото ми да постъпя в нормално училище. И понеже си бях дългуч за последния чин, трябваше да има компромиси за предните чинове, заради слуха ми. 3-4 години понасях подигравки с още едно момиче (с два слухови апарата от друга паралелка) и благодарение на тях закалих психиката си - станах непукист. Завършвах класовете с почти отличен резултат, като изключим музиката и нежеланието ми да пея. И сега бих ходила на училище - липсват ми усмихнатите учителки... :)

Слухът ми не е болка за умиране, свикнах с него и постепенно си избих комплексите. Директно казвах на събеседника си, че недочувам и да не чака отговор, когато ме пита нещо с гръб към мен. Няколко години по-късно, по време на гурбета ми в Кипър се запознах с една дама, която не чуваше (двустранно), но с помощта на две миниатюрни апаратчета проблемът ѝ беше невидим. Същата тази мила женица ги изработва със специална отливка по извивките на ухото в собствена частна клиника и настройваше степента на звуците според клиента. Сдобих се и аз с индивидуално апаратче. Промени тотално живота ми - научих езика, завързах контакти с местни и чуждестранни жители. Просто нямам думи да се изразя - оживих се за първи път...

Има един момент след 'бурята', в който майка ми започва да припада по улиците и си остана със слабо сърце - цял живот на медикаменти. И поради лекарско 'недоглеждане', което можеше да се предотврати (ако докторчето не спеше с месеци пред видеозона) - се помина преди три години от рак (лека ѝ пръст).

Тази партида с ваксини е била внесена от Индия и непроверена. Поразява доста дечица - част от тях се поминали, други останали недъгави, трети може би живеят като мен - с лек недъг. Случаят е потулен, а съвестта на някои е 'чиста'. Д-р Мангъров публично обясни пред ТВ зрителите, че гентамицинът ме е 'оглушил'. :) А първоизточникът за гърчовете и температурата, часове след вкарването на тази отрова е неизвестен. :) Много точна дистанционна експертиза - поздравления!

За щастие, не ме интересуват нито имунизационни календари, нито медикаменти. Благодарна съм на родителите ми, че ме отгледаха и опазиха от химията. Правото на избор е неприкосновено! :)

Спирам да сп*мя - безполезно е...
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Ти явно си имала лошия късмет да си сред последните деца, имунизирани за едра шарка в България. Историята е гадна и явно доста хора по веригата са сгафили, за да се стигне до слагане на дефектна ваксина. Горе-долу същата е ситуацията с облака от Чернобил няколко години по-късно. Държавата е сгафила сериозно, навредила е и после се е опитала да замаже нещата и накрая няма наказани.

Всичко това обаче не означава, че обикновените хора, при които няма противопоказания, не трябва да си слагат задължителните ваксини. Личното ми мнение е, че агитирането срещу задължителните ваксини трябва да се класифицира като престъпление, тъй като има потенциала да навреди сериозно на здравето на много хора.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

@Test - не агитирам, а искам право на избор. Който се страхува от болести и се чувства защитен чрез имунизации - има пълното право да се ваксинира. Същото се отнася и за хората, които смятат, че ваксините не са им нужни. :)

Престъпление е случаят, който описах по-горе.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Представи си хипотетичната ситуация, при която всички получат право на избор и решат да не си имунизират децата срещу туберкулоза и/или дифтерия. В резултат на това ще има много, много, много повече смъртни случаи и хора с трайни увреждания, отколкото в момента. Това са силно заразни смъртоносни болести, които са почти изкоренени в развитите държави. Представяш ли си какво ще стане, когато тези болести се завърнат? Няма да пускам линкове и да казвам каква е смъртността. Всеки може да провери сам и да реши дали правото на свободен избор е по-важно от живота на милиони хора.

Само за протокола, и аз съм имал смъртно опасна ситуация с ваксина - срещу дифтерия. Няма да навлизам в подробности. Ваксината е дала лоши странични ефекти, лекарите са ме натровили с гентамицин, после са ме отписали, но съм оцелял някак си и то без каквито и да е увреждания. Продължавам да съм ЗА ваксините.
 
От: От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

От тази статия излиза, че нашите предци са умирали на възраст няколко месеца или малко след това от първата болест поради липса на имунитет, защото предадения от майката спира да върши работа още в първите месеци, а в древни времена ваксините не са били още измислени. Сам се сещаш колко абсурдно звучи. Дали нас щеше да ни има ако беше вярно? Все пак за да имат деца трябва да достигнат полова зрялост поне, което е много години след това.
Прабаба ми е загубила 8 деца, преди 9-тото - дядо ми. Да, умирали са. За един ден и после ги няма. Отива да погребе едното и като се върне - другото умряло. Викали са на всички болести "лошото гърло".
 
Последно редактирано:
От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Това са силно заразни смъртоносни болести, които са почти изкоренени в развитите държави. Представяш ли си какво ще стане, когато тези болести се завърнат?

Как се завръща нещо, което е изкоренено? Откъде ще се вземе, щом е изкоренено, т.е. няма вече болни от тази болест? Питам, не се заяждам.
 
От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Как се завръща нещо, което е изкоренено? Откъде ще се вземе, щом е изкоренено, т.е. няма вече болни от тази болест? Питам, не се заяждам.
От прииждащите тълпи черни бродници например. Изкорено е тук, сред нас. В момента има брутална масова миграция на хора и съвсем нормално някои болести, които не ги е имало от много време, да се появят пак.
 
От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Как се завръща нещо, което е изкоренено? Откъде ще се вземе, щом е изкоренено, т.е. няма вече болни от тази болест? Питам, не се заяждам.
Има все още доста болни от тези болести по света, защото не всички се ваксинират. Спрат ли масовите ваксинации заразата ще плъзне навсякъде.
 
От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

От прииждащите тълпи черни бродници например. Изкорено е тук, сред нас. В момента има брутална масова миграция на хора и съвсем нормално някои болести, които не ги е имало от много време, да се появят пак.

Божеее, трябва да заработиш в кол център. Толкова бърз отговор не очаквах. Мерси. :)
 
От: От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Има все още доста болни от тези болести по света, защото не всички се ваксинират. Спрат ли масовите ваксинации заразата ще плъзне навсякъде.

В такъв случай хора, като Петя, освободени от имунизация как не се заразяват, когато пътуват по света? Предполагам, че Петя общува с много и различни хора. Късмет ли е или просто имунната система се справя и без ваксини?
И отново въпросът: Ако имунната система е слаба и склонна да допусне разболяване, какъв е рискът при имунизация да развие болестта?
 
От: От: От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

В такъв случай хора, като Петя, освободени от имунизация как не се заразяват, когато пътуват по света? Предполагам, че Петя общува с много и различни хора. Късмет ли е или просто имунната система се справя и без ваксини?
И отново въпросът: Ако имунната система е слаба и склонна да допусне разболяване, какъв е рискът при имунизация да развие болестта?
Няма как имунната ти система да е устойчива на всички болести. Това са вируси, а вирусите са странно нещо, все още не е ясно какво. По тази логика, хората със здрава имунна система не трябва да се разболяват от СПИН? Примерно, когато белите са занесли шарката на червенокожите са се затрили цели племена. Смъртността е била до 90% от заразените. Гледай какво е правила в Европа.

През последните години на 18-ти век вариолата убива около 400 000 европейци годишно (включително и пет действащи монарси),[4] и е причина за една трета от възникналата слепота сред населението.[12][13] От всички заразени, около 20-60% и дори над 80% от заразените деца загивали от болестта.[14] Широкото използване на вариолацията в някои страни като Великобритания, нейните колонии в Северна Америка и Китай, до известна степен ограничават и смекчават последиците от едра шарка през това столетие, но реално ограничаване на заболяването настъпва едва в края на 19-ти век след въвеждането на ваксинацията. През 20-ти век едрата шарка е поразила фатално около 300 - 500 млн. души.[15][16][17] За 1967 г., Световната здравна организация (СЗО) оценява, че 15 милиона хора са се заразили с болестта като два милиона умират от нея.[18]
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

@nandibandi
Има риск при всяка имунизация. Може да стане гаф по много различни причини, но това става много рядко. Като цяло хората не са прости и почти всички си слагат ваксини. Не знам къде по света са задължителни и къде не, но почти всички се ваксинират. Сигурно в най-бедните и изостанали райони не могат. Ето една статийка: Дифтерия в Европа заради отказ от ваксини
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

@Test, аз заявих в самото начало, че нямам особено мнение, относно ваксините, защото (за щастие) не познавам лично човек, пострадал при имунизация. Аз самата съм имунизирана и ре-имунизирана за каквото е трябвало.
Нямам доверие на конвенционалната медицина, обаче, заради подхода й като към добитък. Мисля, че ако се подхожда много внимателно към всяко дете и се изследва, преди да бъде имунизирано, а не педиатърът само да пита: ''оплаквания, хрема, неразположение?'', преди да вкара нещо толкова опасно в организма на детето гафофевете ще намалеят драстично и няма да има случаи, като този на Петя.

И да се върнем на темата с писмото на бабата: Преди няколко години имаше същия случай - ваксини липсваха, поради административни причини, обаче за близките на медицински работници - имаше. Другите родители чакаха, чакаха и си ги купиха. Айде не вярвай после в теориите за фарма и лекарската мафии.
 
От: От: От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

В такъв случай хора, като Петя, освободени от имунизация как не се заразяват, когато пътуват по света? Предполагам, че Петя общува с много и различни хора. Късмет ли е или просто имунната система се справя и без ваксини?
И отново въпросът: Ако имунната система е слаба и склонна да допусне разболяване, какъв е рискът при имунизация да развие болестта?

Нанди, имунната ми система е калявана в сняг всяка зима. Настинки рядко прихващам, а в случай на такава - се отървавам максимум за 2 дни с пресни небелени лимони. Още помня ореховите бани, на които ме подлагаше майка ми и добивах естествен тен. :) Общувам с много хора, да. Два пъти се набождах на големи ръждиви пирони и само промивка с урина и превръзка с кромид приложих. Жената на шефа веднага ме попита искам ли ваксина против тетанус. Не беше нужно, тъй като на острова не те задължават, а ти препоръчват. Но и в България се наръгах на дебело парче стъкло (извадих го) и едвам стъпвах, докато стигнах у дома. Бабето веднага ми приложи по-горния метод. Често като малка ходех боса навън. Чупих си крак на 24 г. (и до днес платините са в него). Доста бързо заздравя за изненада на хирурга. Всичко опира и до психиката.
 
От: От: От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Нанди, имунната ми система е калявана в сняг всяка зима. Настинки рядко прихващам, а в случай на такава - се отървавам максимум за 2 дни с пресни небелени лимони. Още помня ореховите бани, на които ме подлагаше майка ми и добивах естествен тен. :) Общувам с много хора, да. Два пъти се набождах на големи ръждиви пирони и само промивка с урина и превръзка с кромид приложих. Жената на шефа веднага ме попита искам ли ваксина против тетанус. Не беше нужно, тъй като на острова не те задължават, а ти препоръчват. Но и в България се наръгах на дебело парче стъкло (извадих го) и едвам стъпвах, докато стигнах у дома. Бабето веднага ми приложи по-горния метод. Често като малка ходех боса навън. Чупих си крак на 24 г. (и до днес платините са в него). Доста бързо заздравя за изненада на хирурга. Всичко опира и до психиката.

Да, точно!
Ето това е, което ни лекува или разболява.
"Всичко опира до психиката"

При студенти по медицина с по-хлабава психика често като учат за някоя болест почват да усещат че се разболяват.
По-късно психиката им укрепва и те изключват от нея възможността за разболяване дори да контактват със заразно болен.
Много лекари контактващи със заразно болни никога не се заразяват, не защото имат ваксина, а защото си забраняват да се разболеят.

Това е бъдещето в лечението - силата на мисълта.
И дори не лечение, а предотвратяване на разболяването.
Но това е друга тема. :)
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазване

Да, точно!
Ето това е, което ни лекува или разболява.
"Всичко опира до психиката"

При студенти по медицина с по-хлабава психика често като учат за някоя болест почват да усещат че се разболяват.
По-късно психиката им укрепва и те изключват от нея възможността за разболяване дори да контактват със заразно болен.
Много лекари контактващи със заразно болни никога не се заразяват, не защото имат ваксина, а защото си забраняват да се разболеят.

Това е бъдещето в лечението - силата на мисълта.
И дори не лечение, а предотвратяване на разболяването.
Но това е друга тема. :)

Батка, дръж се естествено, с мисъл няма как да победиш фактите ...
 
От: От: От: От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазване

Батка, дръж се естествено, с мисъл няма как да победиш фактите ...
Стига сте повтаряли думата "факти", а покажете факти. Само май г-н доктора показа нещо с някаква научна стойност, макар да беше само резюме от изследване.
А petya77 мисля, че е идеален пример как може да се живее без ваксини. За родените до моята година и малко след това никога не им е бита ваксината срещу хепатит Б. На почти 29 години съм и не съм се разболявал от тази болест. С'я сигурно и мен ще ме вкарат в някоя статистика и ще твърдят, че съм здрав заради ваксината или ще ме изкарат супер опасен потенциален заразител с хепатит Б.
Като говорим за факти, в изданието Ваксинални реакции и усложнения при имунизация срещу вариола - 39, 2003, № 2, 53-58. (линк към резюме) на проф. Тихолова и Ганчева в „Медицински преглед“ са описани 15 смъртни случая и множество тежки, нежелани реакции от противовариолната ваксина. Проф. Тихолова изведнъж забрави за изследването си и преди седмици твърдеше, че в България няма случаи на пострадали от ваксини. Вече в темата има разказана лична история за проблем с тази ваксина.
Ако са толкова безопасни ваксините, защо ли в цивилизованите държави съществуват закони и съдилища занимаващи се с компенсиране на пострадали от ваксини? Съществуването на такива закони и съдилища е факт. Ето линк към таблица, която в САЩ са подготвили със списък със странични реакции от конкретни ваксини, които ако се случат в конкретен период след ваксиниране, се считат за причинени от ваксината.
Aко ще твърдите нещо на тема колко са полезни или вредни ваксините и особено ако претендирате, че фактите са на ваша страна, пуснете поне някаква що-годе достоверна статистика, а защо не и данни за конкретно научно изследване. Другото са празни приказки, преписани статии от къде ли не и често политпросвета от местните измамници агенти на фарма мафията.
 
Последно редактирано:

Горе