Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Има много хора без почти всички ваксини поради някакъв свой дефект.
Такива хора могат да живеят спокойно само защото всички останали около тях са ваксинирани и няма откъде да се заразят с болестите, към които не са имунизирани. Хигиената изобщо няма да те спаси ако нямаш имунитет или ваксинация срещу туберколоза или дребна шарка. Това са изключително силно заразни болести. Сега като е висока хигиената и има добра храна, това спира ли грипа да затваря масово училищата почти всяка зима? Освен ако не се изолираш от света като се затвориш завинаги у вас няма как да се опазиш от активните заразни болести, към които нямаш имунитет.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Такива хора могат да живеят спокойно само защото всички останали около тях са ваксинирани и няма откъде да се заразят с болестите, към които не са имунизирани. Хигиената изобщо няма да те спаси ако нямаш имунитет или ваксинация срещу туберколоза или дребна шарка. Това са изключително силно заразни болести. Сега като е висока хигиената и има добра храна, това спира ли грипа да затваря масово училищата почти всяка зима? Освен ако не се изолираш от света като се затвориш завинаги у вас няма как да се опазиш от активните заразни болести, към които нямаш имунитет.

До всички анти-ваксинари, отделете си 7:22 мин., изгледайте долния клип и дайте да го изкоментираме :)

[video=youtube;3aNhzLUL2ys]https://www.youtube.com/watch?v=3aNhzLUL2ys[/video]
 
От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Такива хора могат да живеят спокойно само защото всички останали около тях са ваксинирани и няма откъде да се заразят с болестите, към които не са имунизирани. Хигиената изобщо няма да те спаси ако нямаш имунитет или ваксинация срещу туберколоза или дребна шарка. Това са изключително силно заразни болести. Сега като е висока хигиената и има добра храна, това спира ли грипа да затваря масово училищата почти всяка зима? Освен ако не се изолираш от света като се затвориш завинаги у вас няма как да се опазиш от активните заразни болести, към които нямаш имунитет.
И без ваксинираните няма от къде да се заразят неваксинираните. Ако дойде заразител и влезе в контакт с недостатъчно защитен, той се разболява без значение колко от останалите са ваксинирани. Тук можем да напомним, че при епидемии по-голямата част от заразените често са ваксинирани. Защитата е лична, а не колективна, макар фармата да се опитва да ни заблуди и да ни вменява вина затова, че не си рискуваме здравето и живота с използване на техните продукти. Дори да приемем, че съществува груповата защита, в България никой не гарантира здравето и живота ти, за да си струва да се жертваш за някого. Аз съм от хората със силна имунна система.
За мен мога да кажа, че рядко боледувам от реална болест, а когато се случи минава бързо. По-често се случва да имам проблем от недостиг на конкретни витамини и преумора, което го наваксвам с храна и почивка.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Ще продължа с най-опасното антиваксърско действие - информиране на хората:
- листовки на ваксините
- американска листовка на БЦЖ (в листовката на българския производител е спестено много)
- информация за ваксините (с препратки към други източници)
 
От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Добре, някой направи ли си труда да изгледа клипа по-горе? Така диалог не може да стане... Всеки си бае каквото си знае и това е.
 
От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Добре, някой направи ли си труда да изгледа клипа по-горе?

Вероятно не, те анти-ваксърите скролват най-отдолу и си изливат душата...
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Те ако искаха наистина да информират хората щяха да изнесат данни, като тези, които съм дал горе. За това точно какви са опасностите ако се слагат ваксини и какви ако не се слагат. Щяха да дадат проверени данни за детската смъртност преди въвеждането на ваксините и след това. Щяха да си напишат имената. Дори не са си направили труда да направят нормален сайт, а са в Ovo.bg. Кой е автор на коментарите там? Защо съветите да не се слагат ваксини не са подписани? Дали са линк към някаква Фейсбук група, в която админи са някакви пръдли без медицинско образовани, които съветват хората да не си слагат ваксини. За пореден път се убеждавам, че човешката простотия е безгранична.
 
От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Добре, някой направи ли си труда да изгледа клипа по-горе? Така диалог не може да стане... Всеки си бае каквото си знае и това е.

Аз го изгледах още тогава, но реших, че дебатът приключи.
Тъй като съм от малкото без твърда позиция по въпроса за имунизациите се опитвам да разбера и двете страни.
Клипчето ти е много добро - чудесна пропаганда. :) Без да влагам лошо отношение в думата ''пропаганда'' този път. Нека я наречем образователна пропаганда, за да няма излишни спорове..

В крайна сметка на мен, като позиция ми звучи много по-отговорно това, особено частта след 2.15:


[video=youtube;zyyPgnV6QS8]https://www.youtube.com/watch?v=zyyPgnV6QS8[/video]

Продължавам да смятам, че към ваксинациите трябва да се подхожда много внимателно, а не да се действа, сякаш се маркира добитък.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Въпросната противничка на ваксините е добре позната шарлатанка, която "лекува" всички болести чрез масажи.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

За мен дебат не съществува, поради простата причина, че не съм привърженик и сляпо вярваща на 'химичната' медицина. Изборът си е лично мой. :)

На 15 март 2012 съдът в Римини, Италия приключва с присъда съдебно дело, заведено от родителите на дете с аутизъм, причинен според тях от ваксинацията срещу морбили, паротит, рубеола (MMR). Ето и мотивите на съда: ...Съгласно чл. 2, ал. 32 от Конституцията на Италия е недопустимо да се изисква от индивида да поставя в риск собственото си здраве в името на колективния интерес. Съдът осъжда Министерството на здравето да изплати обезщетение на увреденото дете, както и всички съдебни разноски по делото.

Редно е да се прокара такъв закон и в България.
 
Последно редактирано:
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Разбира се, защо да вярваме на нещо, за което има доказателства, че е спасило живота на стотици милиони хора, като можем да се доверим на анонимни сайтове в Ovo.bg, масажистки и др. авторитетни източници на информация.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Въпросната противничка на ваксините е добре позната шарлатанка, която "лекува" всички болести чрез масажи.

Жената може да лекува и чрез тричане и леене на куршум, но това не значи, че не е права, когато казва, че преди да се пристъпи към ваксинация, трябва да се вземат предвид особеностите на всеки индивид, генетични мутации и т.н.

Имайки предвид колко много новородени в последните години са заченати инвитро, сигурни ли сме, че ваксините в сегашния им вид ще бъдат безопасни и ефективни при тях? Някой изобщо дали е правил изследване по темата?
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

преди да се пристъпи към ваксинация, трябва да се вземат предвид особеностите на всеки индивид, генетични мутации и т.н.
Това се прави и в момента. Всеки лекар, който поставя ваксина преди това извършва преглед и следи за противопоказания. Doctor_BG също потвърди по-назад в темата.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Клипчето от по-горе посочено от RealMoney е от научно-популярен характер и няма научна стойност. Затова няма голяма полза от коментирането му. Иначе го изгледах.

Към Test:
Не всеки има финансовите възможности на фармата и не всеки може да отдели финансов ресурс за изграждане на сайт, от който не печели нищо. Може някой (или някои) да е спретнал сайтче в OVO, но сканираните листовки са автентични. Ако някой доктор разполага с други листовки, нека ги публикува. Информационната статия за различните ваксини, към която дадох линк, не е от официален източник, но в нея са посочени линкове към официални източници. Линкът, който дадох за американската листовка за БЦЖ също е от официален източник.
Тъй като твърдиш, че има доказателствата за спасени от ваксини животи, покажи ги. Важно е хората да получат достатъчно реално доказана и правдоподобна информация преди да решат дали да ваксинират себе си и децата си.

П.П. към Test:
С начинът ти на изразяване (обиждащ без доказателства; цитат: "някакви пръдли") си направо за ваксинарски доктор. Мангъров скоро няма да го стигнеш, но може да се опиташ да го догониш.
 
От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

е от научно-популярен характер и няма научна стойност

към която дадох линк, не е от официален източник

Ох, ще ме уморите... :))) Тука за няма и 3 часа пришълките от БГ мама са си изляли пак словесната диария. А пък най яка беше оная по Нова с 2 педи черни корени на главата, ама нормално - то при толкова наУка навскаде около тях не им остава време :)

Хубаво де, не сте ли съгласни с варианта ако не си биете ваксините да ви освободят от вноски и да се водите здравно-неосигурени? Сегашната практика да не вземат неваксинирани деца по градините е чудесна. Защото нали всичките сте професори по медицина - ако стане проблем ще се лекувате сами или ще тичате в болницата?
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Госпожа Каменова си е права по принцип. Иначе всеки сам решава какво да дава на детето си. За тези задължителните ваксини от едно време, които всички ние имаме (против едра шарка, хепатит и т.н.) съм съгласен да се бият, но тези новите измислени, които ги рекламират докторите и се опитват да ни ги пробутат, та даже някои и по телевизията ги рекламират, аз на моето дете не бих сложил. До колкото знам, повечето нови ваксини през последните години съдържат ГМО. Който иска, да си слага на децата такива ваксини, да ги храни с бургери от макдоналдс, да ги пои с кола и т.н...
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Това се прави и в момента. Всеки лекар, който поставя ваксина преди това извършва преглед и следи за противопоказания. Doctor_BG също потвърди по-назад в темата.

В какво се състои прегледът? В преслушване на дробчетата и визуален оглед на детенцето, нали?
Изглеждаш достатъчно интелигентен, за да си чул термина ''инкубационен период'', та ако детето е носител на вирус или зараза, която към момента на имунизацията е в инкубационен период, знаем ли какво може да се случи след поставяне на ваксината?
Аз съм ЗА по-сериозно отношение към имунизациите. Ок, щом са толкова важни, нека се правят, но при минимален риск за здравето и живота на детето. Сегашната практика не ми изглежда достатъчно безопасна.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

@ nandibandi
Дълбоко се съмнявам да имаш някаква идея от
Сегашната практика
, но нали всеки трябва да се прави на разбирач по всичко.
Явно ти знаеш по-добре от лекарите как трябва и как не трябва да се прави преглед.
Ако искаш можеш и да запишеш медицина, директно си за лекар с тези твои задълбочени познания.
 
От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

@ nandibandi
Дълбоко се съмнявам да имаш някаква идея от , но нали всеки трябва да се прави на разбирач по всичко.
Явно ти знаеш по-добре от лекарите как трябва и как не трябва да се прави преглед.
Ако искаш можеш и да запишеш медицина, директно си за лекар с тези твои задълбочени познания.

Докторе, вероятно си спомняте, че и аз мога да се държа просташки, но всъщност предпочитам да общуваме културно.
Ако искате да се изявите, като компетентен, отговорете на въпросите, които зададох на Тест, за да се образовам и аз поне малко. Ако искате да се държите просташки и надменно - Воала! Само имайте предвид, че и аз мога. ;)
Та, кажете за инкубационния период - как сте сигурни, че детето е напълно здраво преди да го имунизирате, при настоящия метод на преглеждане? И в какво се състои той?
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Аз не поставям ваксини и съответно не мога да коментирам какво включва прегледа, но твоите изказвания и лекотата с която ги хвърляш е изумителна и смешна.

Това, в което съм сигурен е професионализмът на моите колеги.

Тези хора са учили години и след това са специализирали (по учебници, които едва ли си чела). Със сигурност разбират повече от теб (и от мен).

Ти в крайна сметка какво твърдиш, че лекарите са некомпетентни или подкупени от Big Pharma да ваксинират хората?
 

Горе