От коя бензиностанция зареждате?

От коя бензиностанция зареждате?

  • Лукойл

    Votes: 44 25.1%
  • ОМВ

    Votes: 39 22.3%
  • Шел

    Votes: 18 10.3%
  • ЕКО

    Votes: 28 16.0%
  • Ромпетрол

    Votes: 14 8.0%
  • Петрол

    Votes: 10 5.7%
  • Вектра

    Votes: 0 0.0%
  • Газпром

    Votes: 7 4.0%
  • Друга

    Votes: 15 8.6%

  • Общо гласове
    175
От: От коя бензиностанция зареждате?

Аз пък не обичам някакви бастуни да ми сипват и си сипвам сам, преди няколко седмици на околовръстното на еко преди бояна през нощта нямаше нали никой и тоя вика за колко да сипя - аз викам за 20 лв. Отивам на касата и тоя ми сипал за 50 - викам, заеби нема проблем. Ама примерно ако нямам, а имам само 20 кво праим? Как ще отсипят или какво ще правят :D Няма как да докажеш, че си казал 20, но клиентът винаги е прав така, че трябва да приемат, че съм казал 20. В тоя случай какво става - гратис ми го дават или му удържат 30 на тоя дето сипва. Как мислите

Аз бих дигнал як скандал и оня дето дремал като си му казал за колко да зареди - да доплаща той.
Ай да видим как ще ме накарат да платя повече? Както казваш ако нямаш пари,к'во правим? Па като искат хваща оня същия дето дреме маркуч и туба и да дърпа :lol: нека си изсмука 30лв. обратно :D
 
Къв скандал ще вдигнеш? То момъка е спал докато се е носил към колонките. :)

Много ми е кофти за тези хора, но пък доста пари правят от бакшиши. Аз всеки път оставям по 1-2 лева за изчистване на прозорците и от време на време по 1-2 лева за проверка на налягането в гумите. И съм забелзал, че взимат като се оглеждат. Може би заради камерите, но правят ли им проблем, защото за всичко се плаща...не е блъжен да ми мие прозорците на колите или да ми проверява гумите, а е имало случаи и да ми сменят кришки на фарове, там парите се определят от загубеното време.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Съгласен съм човече! Ама като му се спи да ходи у тях да спи а не на работа.
И аз ги съжалявам, и аз им давам за миене на стъклата и т.н./освен ако не е някои пуяк дето нито мие нито трие - макар да са рядкост/.
Но в крайна сметка той сам е избрал да е там.....:confused: едва ли някои го е накарал насила :cry:
 
От: Re: От коя бензиностанция зареждате?

Много ми е кофти за тези хора, но пък доста пари правят от бакшиши. Аз всеки път оставям по 1-2 лева за изчистване на прозорците и от време на време по 1-2 лева за проверка на налягането в гумите. И съм забелзал, че взимат като се оглеждат. Може би заради камерите, но правят ли им проблем, защото за всичко се плаща...не е блъжен да ми мие прозорците на колите или да ми проверява гумите, а е имало случаи и да ми сменят кришки на фарове, там парите се определят от загубеното време.

Аз пък не давам на никой от тия пари, има само един на който му давам, щото зареждам предимно на една и съща бензиностанция и вече се познаваме, на него му давам по 1 лв. за гумите като ме мързи. Иначе не давам да ми мият нито прозорците, нито да ми сипват, нито да ми гледат гумите, щото са пълни некадърници.
Забравяли са да ми затворят капачката или оливат колата като вадят маркуча, или както в случая сипват не това дето искам, примерно искам 98, тоя ми сипва 95 или подобни простотии, губят ми капачките на вентилите, замазват ми стъклото само повече. Всички тези неща си ги правя аз и мисля, че изобщо тези пичове са ненужни, трябва да ги махнат както няма такива почти никъде по света. Всеки сам си сипва, сам си мие.

Иначе не са за съжаляване според мен, плащат им поне 400 лв. и на ден ако 20-30 човека им дадат по 1 лв. са още толкова, 800 лв за някакви дето нищо не могат не са малко пари, има къде къде по-кадърни, които взимат по-малко. Това е както сервитьорките, дето под 1000-1500 лв надали по-малко прибират на месец. За стриптизьорките да не говорим хаха :-o
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

М..да Аз съм забелязал - особено както казваш ти че даваш само на един - тези пичове си правят клиантела....:roll:
И ако познава вече някои - баце много се стараят, ама ако си нов гледат те в ръцете и "работят" :shock:
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Много странни обвинения чета по мненията. Аз от бая време зареждам само на лукоил и на която и бензиностанция да отида, винаги са били вежливи и учтиви с мен. Винаги ме питат дали искам фактура или касова. Винаги когато има свободен служител идва да ми сипва бензина. А последните години може да се каже, че обикалям доста и съм зареждал на различни бензиностанции в различни градове.

Това което научих от темата е, че (за бензина) трябва да се зарежда от оборотна бензиностанция. Наистина оказва влияние. Не знам дали е заради това, че бензина изветрява като седи или наистина слагат нещо в него, но има разлика.

Сега виждам, че ОМВ-то дърпа в анкетата. Преди години, когато още бях малък баща ми зареждаше само то там. Не не знам по каква причина се прехвърли на лукоил. Той зарежда дизел и е много доволен. А и получава и други дивиденти.

За шел изобщо не искам и да коментирам, толкова са им зле горивата, че не е истина (не говоря за специалните им горива, тъй като не съм го ползвал). В Пловдив имаше доста шелове, сега са останали 1 или 2, което говори само за себе си.

В един от сервизите в който си карам колата ми препоръчаха петроал. Това е една от старите бензиностанции в БГ и още се е задържала на пазара.


Друго което се сетих да направя е да проверя фен страниците:
Петрол: 6к фена
OMV: 5,4к фена
Lukoil (за Русия): 3к фена - дори нямат фен страница за БГ.
Shell (ако изобщо е това официалната страница): 21 фена
 
Re: От: От коя бензиностанция зареждате?

М
Това което научих от темата е, че (за бензина) трябва да се зарежда от оборотна бензиностанция. Наистина оказва влияние. Не знам дали е заради това, че бензина изветрява като седи или наистина слагат нещо в него, но има разлика.

Идеата на оборотните бензиностанции е че първо не е изветрял, второ мениджъритете като има достатъчно приход от минаващи коли не се изкушават да мешът бензина с гадости за да си докарат някой лев отгоре те така и така си го правят този лев от оборота..
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Заредих днеска от Ромпетрола не им е лош бензина за първо каране, значително по-добре върви колата въпреки, че имам още от лукойлския и се смесиха, но така ми се струва. Ще трябва още няколко зареждания за по-сигурни резултати. :)
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Едиственото гориво което не идва от лукойл е на ромпетрол, за това и зареждам само от там. Всички останали бензиностанций зимат гориво от едно и също място - нефтохима.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

От ОМВ не съм доволен, зареждам предимно дизел от Лукоил и Петрол. От ОМВ-то като сипна ми работи двигателя като трактор Болгар, а от последните - като С-класа. През няколко зареждания слагам и добавка CASTROL TDA и никакви проблеми при паленето сутрин.
 
От: От: От коя бензиностанция зареждате?

От ОМВ не съм доволен, зареждам предимно дизел от Лукоил и Петрол. От ОМВ-то като сипна ми работи двигателя като трактор Болгар, а от последните - като С-класа. През няколко зареждания слагам и добавка CASTROL TDA и никакви проблеми при паленето сутрин.

Във всички бензиностанции ли я има тая добавка? Да не е само за Common Real двигатели? От колко време я ползваш? Питам понеже и аз съм мислил да сложа няква добавчица зимата, но едно време се занимавах с коли и съм патил от тия добавки.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

За дизел не знам, но бензина на ОМВ и газ определено са на първо място при мен.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

На мен ми я препоръча един приятел, който продава авточасти. Двигателя ми е 101кс. 1.9 турбодизел помпа-дюза с директно впръскване. Аз принципно съм от няколко месеца с колата и нямам конкретни впечатления. Но от 3 години насам баща ми използва същата добавка и е доволен(нищо, че зимата на 2011-2012 в големите студове при -26 дизела замръзна по време на движение)

П.П. Ето я: клик
 
На ЕКО дизелът е добър.

Здравей и добре дошъл при нас. ;)

И на мен са ми симпатични, но подаръците им са куца оферта, особено колко точки са нужни да събереш, за да вземеш такъв. Аз и това си гледам. Доста често ям в МакДоналдс от точки в Шел. :) Не честно, но се случва да ми стигат за някой чийзбургер. :) Приятен престой тук с нас. ;)
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

ОМВ- струва ми се най-хубав дизела. Въпреки, че е до колата явно и сами тип двигател. На моята 2.0 ХДИ с трубо и интеркулер разликата между еко и омв е огромна. На жена ми 1.4 ХДИ чист дизел няма грам разлика. Даже еко-то върви по-икономично. Знам че Ромпетрол имат хубава нафта. Не знам, може и да са митове...
 

Горе