Парфюми Централна гара и цигани

alabam4eto

Active Member
Здравейте колеги,

От доста дълго време не ми се беше случвало да идвам в голямото село с влак, но ето че днеска и това стана бях обаче учуден от работливите наши братя роми и полицаите... Тези мургави "събратя" си продават "маркови" парфюми точно под носа на полицаите, а поведението им е изключително нахално... бяха се лепнали до една девойка и честно казано почти я тероризираха да си купи "оригинален" парфюм. Това става естествено пред погледа на полицаите.

Отидох до девойката да и помогна... циганина остана не доволен, но и предложих да си делим таксито... тя бързо схвана за какво иде реч и докато излезем от ЖПГ и се качим на таксито още поне 2 циганина се опитаха да ни пробутат парфюми....

На мен ми прави впечатление, че това е масово явление не е един случаен и се питам какво правят нашите полицаи на гарите ??? Дали и те не са в комбина? Я хората, които са от София да споделят. Спомням си акции срещу get.bg именно в самнение за фалшиви парфюми а тези братя какво продават и къде са данъчните.

Някой знае ли как може да се подаде сигнал? Или най-добре до господари на ефира ?
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

Да не мислиш, че е само в София ? Да не мислиш, че не знаят за това ?
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

Да не мислиш, че е само в София ? Да не мислиш, че не знаят за това ?
А да нима е правилно аз да си плащам данък а братята роми да си правят каквото си искат? Още по малко да тормозят и да карат хората да си купуват?

За да стигна от софия тръгнах от Пловдив, подобни истории не видях....
За това питам къде се подава сигнал! Защото не искам да мина и да отмина....
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

За да стигна от софия тръгнах от Пловдив, подобни истории не видях....
Просто не си уцелил момента. На Централна гара Пловдив е абсолютно същото, особено в подлеза. На единия ъгъл ти предлагат телефон, на другия - часовник, на третия - парфюм и т.н.
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

Циганите бият без да му мислят и са организирани като малка армия. Освен това акция срещу тях няма да донесе достатъчно много рейтинг, а това е най-важното при днешната стратегия с борбата срещу престъпността. Друго си е да разбиеш Get.bg и да се хвалиш все едно си ликвидирал Ал Капоне.
 
Re: От: Парфюми Централна гара и цигани

Господари на ефира си гледат ефира, да не мислите че им дреме за хората. Забелязал съм че някой път се занимават с някакви смешни и дребнави неща - например един път даваха как някой сменял валута в магазин за хранителни стоки. Е кво чак толкова има тук - да го глобят данъчните и толкоз. Освен това станаха символ за плашене . Питайте колегите които имат бизнес колко пъти са чували заплахи от откачени клиенти че "ши съ убадя на гуспударити"

Моят съвет е - пътувайте си с автомобил ако можете за да избегнете такива места и ситуации.
 
Последно редактирано:
От: Парфюми Централна гара и цигани

Аз съм близо до централна гара. Правя се, че не ги забелязвам. Ако ми застанат на пътя, минавам през тях.
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

Полицаите им взимат по някой лев на дребните търговци,в замяна не ги гонят.Нищо тайно и ново няма в това.По другите градове би тррябвало да е същото.
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

Полицаите им взимат по някой лев на дребните търговци,в замяна не ги гонят.Нищо тайно и ново няма в това.По другите градове би тррябвало да е същото.

Същото е спор няма в това :)
Аз съм от Русе :) И не са само парфюми са ми предлагали, ами и часовници,цигари и още много :)
 
От: От: Парфюми Централна гара и цигани

Същото е спор няма в това :)
Аз съм от Русе :) И не са само парфюми са ми предлагали, ами и часовници,цигари и още много :)

Също ножове и брадви! :lol:

:wink::wink::wink:
 
От: От: От: Парфюми Централна гара и цигани

Също ножове и брадви! :lol:

:wink::wink::wink:

Да не си бил стъщата,когато са ти предлагали тези сечива.Мангалите си го имат търговския нюх май:)
 
От: От: От: Парфюми Централна гара и цигани

Да не си бил стъщата,когато са ти предлагали тези сечива.Мангалите си го имат търговския нюх май:)

Не. :wink:

Също са ми предлагали stihl-ка за 80 лв. - казват, че е оригинална
както и за парфюмите

направо се чудя как може да са толкова прости ...
 
От: От: От: От: Парфюми Централна гара и цигани

Не. :wink:

Също са ми предлагали stihl-ка за 80 лв. - казват, че е оригинална
както и за парфюмите

направо се чудя как може да са толкова прости ...

Веджъж ми предложиха уж оригинален Boss :) Накрая се оказа, че на кутииката пише Boos :D
 
Почти навсякъде е така, да не кажа - на всякъде. На пазарите е най-масово, като полицията има врътка в това да си вземат своят %, за който са се договорили те да търгуват свободно и необезпокоявани. Виждал съм го със собствените си очи, а продукта беше нелегални цигари, без бандерол. Това е толкова масово, колкото и задръстванията в София. Не знам как е в другите градове, но мисля, че няма голяма разлика. И не мисля, че на "големите" бизнеси са проблем сайтовете като гет.бг, а точно такива "маркови" продукти, като тези. Но щом си седят и развиват, а сайтовете преследвани, значи не е проблема явно загубата на честния търговец, а рейтинга на правителството. Циркът се вижда и на по-ниски нива, виждаме го и на по-високи вече: Отнеха лиценза на Лукойл
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

явно Перник сме прекалено малък град,за да стоят по гарите :)
Евентуално можеш да ги срещнеш за секунди в някоя сладкарница преди да са го изгонили... :)
Спомням си, че в София бях ходил на уж екскурзия, отиваме в McDonald's в един подлез и през 5 минути влизаха за какво ли не,то не бяха стотинки,то близалки ми предлагаха... така е положението :)
То полицаите трябва цяло РПУ да изкарат, за да направят нещо ... и да се направи масова акция,ама то на кой му пука??
 
Последно редактирано:
От: Парфюми Централна гара и цигани

Каква акция ?

Нито могат да ги глобят - то е ясно, няма да платят глобата
не могат да ги арестуват...

днес ще се приберат утре ще излязат ...

и със същото оправдание - няма пари.
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

Може да ви прозвучи много тъпо, но мен не ме дразнят. Е, да - не съм част от фен клуба им, но поне не крадат. Вярно, че това, което правят не е легално, но поне се опитват да кретат по някакъв начин, а аз съм на мнение, че никой не е застрахован, затова и никога не се изказвам крайно - утре може да опре ножът до моето кокълче и да се наложи не само фалшиви парфюми да продавам, ами и кърпички втора употреба. Бъдете малко по-толерантни.
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

явно Перник сме прекалено малък град,за да стоят по гарите :)
Евентуално можеш да ги срещнеш за секунди в някоя сладкарница преди да са го изгонили... :)
Спомням си, че в София бях ходил на уж екскурзия, отиваме в McDonald's в един подлез и през 5 минути влизаха за какво ли не,то не бяха стотинки,то близалки ми предлагаха... така е положението :)
То полицаите трябва цяло РПУ да изкарат, за да направят нещо ... и да се направи масова акция,ама то на кой му пука??

Е бате на "метал" ако ги мене некой и ги потгони си винкело , а ? :)

Не знам в Перник как сте с братята роми, ама се сещам за една смешна за мен история там:

Отивам на сватба на мой приятел .. поканиме за кум човека , но това както и да е ... та излизаме от тях , метаме оро по дворо у кртало и те некво сигане дойде да проси ...
Тва хубаво , ама отиваме с колите в ритуалната зала в центъра на 6-7 км мисля от предишното място ... те го същото сиганче ... е как стана тоя номер .. тия владеят телепортацията :D


На мен иначе избягват да ми предлагат ... сигур не иглеждам платежоспсобен :D
 

Горе