Предприемач - ставаш или се раждаш?

Как се става предприемач?


  • Общо гласове
    56
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

... Зарежи...
 
Последно редактирано:
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Само като видиш, че негъра е черен, а ти бял, би трябвало нещо да ти подскаже, че е различен :) Ако не знаеш какво е ген, може да провериш и ще разбереш, че цвета на кожата се определя от него. Спирам да пиша в темата, защото е ясно че няма да се стигне до нищо съществено. Който иска да отрича фактите и да се придържа към собствените си изводи, макар и нелогични, нека да го прави. Който реши, може да следва логиката и да обмисли и анализира това, което е очевидно и доказано. Всеки преценява сам за себе си в какво да "вярва" и кое да смята за правилно.
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Супер: "Не е ясно кои точно изследвания има предвид ученият..."

Айде стига толкова.

Ние чистите арийци сме най-умните, най-големите предприемачи, а пак как еб*м не е истина просто. То си ни е генетично заложено :). Който не верва да провери.

Осрахме темата, аз ти казах :).
Дреме ми на кОра, че съм осрал темата. След като пишеш глупости, се научи да привеждаш аргументи. Фактът, че генетик, един от съоткривателите на ДНК е стигнал до този извод, трябва да ти говори достатъчно. И не му беше лесно да го каже публично, защото след това го разпънаха на кръст. Нима си мислиш, че журналистите ще пишат про-изказванията му? Разбира се, че няма да пишат, това противоречи на всички мантри, с които ни залива системата. Някои народи са по-умни от другите, някои раси са по-творчески от другите. Това, че на теб не ти се иска да е така, не значи че не е така. Или както казва ученият:

"Няма категорични основания да се предполага, че интелектуалните способности на народите, географски разделени в хода на еволюцията, е трябвало да се развиват по еднакъв начин. Нашето желание поради всеобщ хуманизъм да припишем на всички еднаква сила на разума няма да бъде достатъчно за това."
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Разбира се, че европейските народи стоят в основата на човешкия прогрес и повечето неща са измислени от европейци
И китайците, индийците, персите, руснаците, египтяните (са у Африка) ... но, самия факт, че мисля да направя 7 деца за да не ми се хаби напразно гена, означава, че го считам за по - добър и с повече доминантни алели от тези на другите :) (дето на съм АЗ) :)
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Многократни изследвания са установили, че в сравнение с белите, черните мъже имат в кръвта си по-голямо количество от мъжкия хормон тестостерон. Тестостеронът е пряко свързан с физическата и сексуална агресивност, но също така значително се съчетава и с интелигентността. Мъжете, които са интелигентни, но които имат високи нива на тестостерон е вероятно да бъдат по-успешни, социално и професионално, отколкото интелигентните мъже с ниски нива на тестостерон. Мъжете, които са по-слабо интелигентни, но които имат високи нива на тестостерон е по-вероятно да станат престъпници, отколкото неинтелигентните мъже с ниско ниво на тестостерон. Високи нива на престъпност сред чернокожите са в съответствие с ниската интелигентност и високите нива на тестостерон.

И китайците, индийците, персите, руснаците, египтяните (са у Африка) ... но, самия факт, че мисля да направя 7 деца за да не ми се хаби напразно гена, означава, че го считам за по - добър и с повече доминантни алели от тези на другите (дето на съм АЗ)
Висшите касти в Индия какви са? Персите са бели, да не ти пускам снимки. Има интересни теории, че повечето египетски владетели са бели и дори с тракийски произход. Китайците - съгласен съм, но тяхната сила е другаде - да копират. За децата си прав, обичаш си гените - сееш семе. Не ги обичаш, унищожаваш си матряла :)
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Многократни изследвания са установили, че в сравнение с белите, черните мъже имат в кръвта си по-голямо количество от мъжкия хормон тестостерон. Тестостеронът е пряко свързан с физическата и сексуална агресивност, но също така значително се съчетава и с интелигентността. Мъжете, които са интелигентни, но които имат високи нива на тестостерон е вероятно да бъдат по-успешни, социално и професионално, отколкото интелигентните мъже с ниски нива на тестостерон. Мъжете, които са по-слабо интелигентни, но които имат високи нива на тестостерон е по-вероятно да станат престъпници, отколкото неинтелигентните мъже с ниско ниво на тестостерон. Високи нива на престъпност сред чернокожите са в съответствие с ниската интелигентност и високите нива на тестостерон.

Интелекта НЕ зависи от нивата на тестостерона. Изключение прави случая в който важи поговорката: "Да превърнем всяка нервна клетка - в мускулно влакно" :) и .. " по - добре як и тъп, отколкото само тъп" поговорки известни в старите зали ... Визирам хората, които си го биеха директно.. (тестостерона)
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Не четеш Стойнев.

Ето ти обяснението за предприемчивостта - висока интелигентност + високи нива на тестостерон = активен и предприемчив мъж.

А твоите хора са били - високи нива на тестостерон + ниска интелигентност = престъпници.
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

същото като за американските негри може да се каже и за индианците
ако не ги бяха колонизирали - сега още щяха да си щъкат с конете по поляните :D

как да няма значение средата?
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Средата има значение, но има значение и дали имаш заложбите да се развиеш. Ако ги нямаш, първо няма да ти идва отвътре да търсиш развитие, второ ще ти е адски трудно да постигнеш нещо. От там нататък, разбира се можеш да се оправдаваш със средата. Но защо не търсиш начин да я промениш? Какво ти пречи?
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

до 18 годишна възраст малко трудно ще я промениш :D

съгласен съм с другото
то е същото като със спортистите, певците и т.н. - ако не ти е заложено..няма да стане
разбира се може да направиш някакви жалки опити, но си личи когато на човек му се отдава

не разбирам за какво се спори - то всичко е ясно...
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Има значение и средата, и това което наследяваш от родителите, и тестостерона.Нещо повече - действително има пряка връзка с тестостерона и респективно - сексуалността: истински успелите бизнесмени са сексуално активни мъже или поне тъй си мисля, де! :)
Бъдете сексуално активни и успявайте! Туй като пожелание!... ;)
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Китайците преди 4000 години не е имало от кого да копират .. остави ги тия лафове .. а това с траките и Египет е дълга история - виж едно интервю дето съм правил преди повече от година тук
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Китайците преди 4000 години не е имало от кого да копират .. остави ги тия лафове .. а това с траките и Египет е дълга история - виж едно интервю дето съм правил преди повече от година тук

In the middle of a terrifying desert north of Tibet, Chinese archaeologists have excavated an extraordinary cemetery. Its inhabitants died almost 4,000 years ago, yet their bodies have been well preserved by the dry air. The cemetery lies in what is now China’s northwest autonomous region of Xinjiang, yet the people have European features, with brown hair and long noses.

Абе, не се знае :) Но не отирчам, че имат интересна култура и открития. Все пак, сравнение с европейската мисъл, мисля че ние сме доста по-напред от тях.
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?


In the middle of a terrifying desert north of Tibet, Chinese archaeologists have excavated an extraordinary cemetery. Its inhabitants died almost 4,000 years ago, yet their bodies have been well preserved by the dry air. The cemetery lies in what is now China’s northwest autonomous region of Xinjiang, yet the people have European features, with brown hair and long noses.

Абе, не се знае :) Но не отирчам, че имат интересна култура и открития. Все пак, сравнение с европейската мисъл, мисля че ние сме доста по-напред от тях.

Е не съм ги сравнявал .. честно казано, но зная, че Китайците са имали барут, когато цвета на Европейското рицарство е използвал доспехите си като тоалетна.. и са мислели, че ако се къпят по - често от веднъж в годината разболеят от чума :) Не трябва да се зачертават с лека ръка, заради фалшивия китайски шарнир дето ти тропа на предницата :)
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

A по това време жените в Китай са си ядели плацентата, защото е хранителна. Айде, гледай римляните, имали са бани доста преди европейското рицарство. Па и ние сме имали :) Но да оставим това на страна, аз не казвам, че всички различни от нас не са създали нищо. Казвам, че туземните народи имат близък до 0-ев принос към прогреса на човешката цивилизация.
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

същото като за американските негри може да се каже и за индианците
ако не ги бяха колонизирали - сега още щяха да си щъкат с конете по поляните :D

как да няма значение средата?
Но пък щяха да са живи. Така че - средата има дори жизнено важно значение.


не разбирам за какво се спори - то всичко е ясно...

Спори се, че copy/paste било измислено от китайците, а не от Бил Гейтс.
Е не съм ги сравнявал .. честно казано, но зная, че Китайците са имали барут, когато цвета на Европейското рицарство е използвал доспехите си като тоалетна.. и са мислели, че ако се къпят по - често от веднъж в годината разболеят от чума :) Не трябва да се зачертават с лека ръка, заради фалшивия китайски шарнир дето ти тропа на предницата :)
Заеби ги китайците - използвали барута за забавления. Докато европейските интелигенти, отдавна предвидили свръхнаселеността на Земята, започнали да го използват по съвсем екологичен и хуманен начин.
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Негорот че е по тъпо това с е факт, но не заради расата, търсите на грешното място. Просто народите в умерено-континенталния климат са били и са облагодетелствани от околната среда и логично дърпат напред. Само теглете една черта по този климатичен пояс и ще видите, че 90% от прогреса на човешката раса се дължи на народите именно в този климамтичен пояс и най-развитите общности са точно там до ден днешен. извън него какво? един египет и разни други епизодични проблясъци

Златната среда тук важи в пълния си смисъл. чакй ти негрото при 55 градуса жега и 99% влажност да ти прави цивилизация и да развива култура или пък другата крайност при кучешки студ над север. В умерения климат може да се отглежда практически всичко като растения и животни, а питателната манджа развива мозъка, както знаем и предразполага към творчество:mrgreen:
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Ние стигнахме до научни заключения леле :clap:
 

Горе