Софийските крадци стават все по- нагли

От: Софийските крадци стават все по- нагли

Не е написал две думи - изказал си е мнението. Интересна е темата въпреки, че е стара. Явно е търсел подходяща тематика, по която има интерес да сподели мнение. Нищо лошо не е направил, за да го критикуваш къде пише.
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

Не е написал две думи - изказал си е мнението. Интересна е темата въпреки, че е стара. Явно е търсел подходяща тематика, по която има интерес да сподели мнение. Нищо лошо не е направил, за да го критикуваш къде пише.

Благодаря Петя.
 
Така и така е активна темата. Искам да се оплача и аз. За 2ри път ми разбиват мазата. Този път са забогатели с 2 кутии бои, 2 мечета, 1 ваничка и 3 четни. Жива да са и да си харчат парите, които ще вземат от тях със здраве. Но най-много да ги използват те. Супер зле се почувствах колко са изпаднали хората. Да стигнеш да крадеш мазета, след като си минал през врата с чип, една желязна и после с лапи ми е "оправил" деня. :)

Иначе всякакви глупаци и нещастници бродят. Идеално за СОД бизнесите. Много яко, няма що - плащаш данъци, за да те пази т.нар. полиция, и още веднъж плащаш, за да те охраняват частници. Да не говорим за разходите по решетки, чипове, блиндирани врати. Кофти е, че ще е все така. А още по-кофтито е, влизаш директно в затвора, ако някой влезе в дома ти и ти му светиш маслото. Пълен абсурд. Нямаш големи опции.
 
От: Re: Софийските крадци стават все по- нагли

А още по-кофтито е, влизаш директно в затвора, ако някой влезе в дома ти и ти му светиш маслото. Пълен абсурд. Нямаш големи опции.

Интересното при нашите закони в милата ни родина е - че имаш право да се самоотбраняваш със същото по степен оръжие ( при атака с голи ръце се пазиш само с юмруци и т.н.). В случай че извадиш нож за самоотбрана ,или дори палка, срещу нападате който е невъоръжен(независимо дали е 50 или 150 кила), то Ти си "подсъдим".
 
От: Re: Софийските крадци стават все по- нагли

Искам да се оплача и аз. За 2ри път ми разбиват мазата.

В някакъв разграден двор ли живееш? как въобще са стигнали до врата на твоята маза и с каква врата си (щом са я разбивали два пъти).
Много интересно ми стана...
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

аз моята врата я държа отворена да не я разбиват
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

Цигaни сa вероятно, те си пaдaт по мaзетaтa.
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

аз моята врата я държа отворена да не я разбиват

Аз съм по-хитър от теб :arrow: Нямам нищо и като дойда да крадат - удрят на камък 8)
 
Re: От: Re: Софийските крадци стават все по- нагли

В някакъв разграден двор ли живееш? как въобще са стигнали до врата на твоята маза и с каква врата си (щом са я разбивали два пъти).
Много интересно ми стана...

Не, кооперация с 3 врати, през които трябва да минат. И аз мисля, че са братята роми. И ми е за втори път. Кофти е, че е занимавка с направата после. Иначе няма нещо кой знае колко важно там. ;)
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

Най-евтиният вариант е шило, с което си правите дупка на колана. Само острието да не е повече от 7-8 санта, че се води друга категория май. Една калена пръчка я подостряте на шмиргела и й правите дръжка от увити парцали. Слагате и тапичка да не ви мушне през джоба на якето. Опасно е, когато се действа с него, тъй като може нараняванията да са сериозни. Най-добре е неподготвените да бягат надалеч, вместо да се впускат в неравностоен бой. Аз навсякъде съм си скрил разни железа, ножове и брадви по стаите, за да имам алтернатива при взлом, докато съм у дома. Паниката не трябва да взима предимство, а адреналинът да действа в полза на самосъхранението.
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

Електрошок най-добре ако питате мене. И 200 килограмов крадец да е ще падне като талпа като му пуснеш малко ток. Виждал съм на живо как действа, ефектът е светкавичен.
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

Линк
Едни от най-интересните текстове в новия кодекс са тези, които описват неизбежната самоотбрана. Според чл.14, ал. 3 на нормативния акт, ако застреляме някой, който е нахлул в дома ни с взлом или е проникнал в къщата с насилие, няма да носим наказателна отговорност.

Линк
Крадец бе убит от собственик на мазе, който слязъл да си брани имуществото.

Линк
... може да защитаваш не само себе си, а и правата си, в това число и правото на частна собственост
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

Както падат цените на IP WiFi и GSM камерите, мисля че може да има обрат; няма лошо да се снима навсякъде и всичко. Проблема е опазването на камерите, но ако и те паднат до 10-20 кинта, това няма да е проблем.

Добра бизнес консултантска, брокерска възможност за млад предприемач.
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

Правете си архиви, защото ако ви откраднат компютрите ще се сетите, че информацията в тях струва повече от хардуера.
 
Бате, забравете тази идея с видео камерите....това е за вас си и само за вас си. Жена ми нали отиде с два такива записа в РПУ-то....познайте дали имаше резултат. :) Най-жалкото е, че си ги знаят кои са, ама нали са мафиотски ратай тези крадци, та реално не се закачат. Имам една мощна камера, която освен да възбуди любопитството на тия утайки, нищо друго няма да свърши. :)

Ние държим един спрей, но ще се замисля за електрошок, защото ми се иска да се попика от "кеф" като някой влезе, не дай си Боже. Защото ако го утепеш, ще го лежиш, което ебаси и закона като знам и каква е полицията. :)
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

И с електрошок можеш да утрепеш някой. Изобщо не е "безопасен".

Спрейовете може да не действат на наркомани.
 
Re: От: Софийските крадци стават все по- нагли

И с електрошок можеш да утрепеш някой. Изобщо не е "безопасен".

Спрейовете може да не действат на наркомани.

Еее, можеш, ако има байпас или проблем със сърдечната дейност, но това пак е "ако" случаите. Не са ме удряли, но съм виждал човек, който са удряли. Най-много да се попикаеш. И нека не забравяме, че не се включва на степен слон. :) Ако има режими де. Да, знам че на наркомани спрейовете може и да не окажат влияние. Но пак са нещо. Иначе радикалните мерки не са добра опция наистина, защото реално струва ли си да лежите или да имате обвинение за предумишлено убийство или в по-добрия - телесна повреда.
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

Това е най-доброто според мен :)

[video=youtube;XHAOP4rgZPo]https://www.youtube.com/watch?v=XHAOP4rgZPo[/video]
 
От: Софийските крадци стават все по- нагли

Нервнопаралитичните газове са по-добри, обаче ги забраниха. В торбичка пръснах по погрешка с един, само го извадих и 1 час си търках очите преди време..
 

Горе