Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

От: От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

Ако от google приходите са смешни, просто няма реклама за съответния сайт, то остава варианта за продажба на 1000 импресии. И ако няма и там клиенти, то остава варианта само с ниска цена, защото пак е нещо :). В момента аз не успявам да продам реклама на 10-15 стотинки за 1000 импресии, верно, че и аз съм един търговец, но май пазар просто няма.

Нишата е специфична просто ;).
 
От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

ХОРА - ТУК ЕДИН КАНТАР НЯМА :)
ИМА САЙТОВЕ КОИТО ИСКАТ ПОСТОЯННА ПОДРЪЖКА И ЕКИП
УМА САЙТОВЕ КОИТО И САМ ЧОВЕК МОЖЕ ДА ОБСЛУЖВА В СВОБОДНОТО СИ ВРЕМЕ. Нестава на един кантар да са...
ЗА 5 лева на 1000 уникални ви дадох минимален пример иначе нормалното за мен е да 10 лева на 1000 но аз ви казвам минимум под който не са добре нещата :)
Ще ви дам и пример
аз имам 30 000 уникални на ден и печеля по ~ 80 лева на ден
което е дори под моя минимум
но пък аз съм с тези сайтове които не се нуждаят от екип и ежедневна подръжка. хубавото е че отделям по 1 час дневно за тези сайтове.
При вас как е ? дайте примери за да видим къде куца.
Давам ви сума която се печели от чиста реклама. Ако нямах странична дейност, защото аз сайтовете съм ги направил със съвсем друга цел и съм решил да ги монетизирам преди 10 месеца. Дотогава не печелех от тях и ми бяха нещо като хоби и безплатна реклама на търговската ми дейност.
чесно да ви кажа ако ги нямаше посредниците като гогле и другите подобни нямаше да виждаме и една трета от тези суми защото сме дрИебни рибки :)
 
От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

Ако вие сте голям рекламодател - мислите л иче ще тръгнете да се занимавате със 100-тици дребни сайтчета за да рекламирате при тях и да сключвате договори ? не нали - ще разчитате на посредниците.
Тук според мен един форум като този можеше да не се занимава с тясно специализирана реклама от която незнам как си мислят че ще спечелят а да събере тълпата от уебмастери напиращи в форума и да ги обедини в обща рекламна мрежа била тя дори и за жълти стотинки и обмен на трафик отначало.
Но има много по голям шанс да се развие отколкото това на което се надяват сега трите обединени сайта :) както и да е де - не е моя работа :) но щом най-големия синдикат на уебмастерите - този форум не прави нищо кой друг да го направи ?
 
От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

чесно да ви кажа ако ги нямаше посредниците като гогле и другите подобни нямаше да виждаме и една трета от тези суми защото сме дрИебни рибки :)


Изобщо не е така! Преди 5/6 гоини, когато ги нямаше точно тея посредници с твойте 30 000 уникални щеше да взимаш по поне 3 лв на 1000 импресии, като сметнем грубо: 30 000 = 100 000 импресии какво излиза... 300 лв на ден.
Големите тогава взимаха по 10лв и при липса на алтернатива човека с парите беше склонен да ги даде и на някой по малък.

Също си спомням, че за сайт с 10 000 уникални беше оправдано да си откриеш ООД само за сайта, фирмите дето са с имена САЙТА.КОМ ООД са от този период. И още куп други работи си спомням... примерно линк в сайт с ПР-5 беше поне 100лв на месец, а сега гледам, че сериозни сайтове продават пакет от линкове за 50лв и то за година:shock:

После малко по малко бедните отидоха при изитрадер богатите си останаха при рекламните агенции. А адсенс и адуордс тотално доубиха бизнеса в България като навлязоха масово.

Така видях последните някоко години аз:)
 
От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

В цената на клик има голям спад от адсенс...
 
От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

то при мен спадна доста и ctr може би заради малкото реклами, които са едни и същи в повечето сайтове.
За бг сайт става въпрос
 
От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

Аз пък смятам, че цена под 2лв на 1000 импресии и 7-8ст. на клик е нищожна. В момента точно такива сайтове като ФБ омаловажават труда ни, като ни карат да продаваме рекламата си за жълти стотинки. Не смятам, че като съм дал 300лв за реклама на един сайт за месеца, трябва да продавам рекламните места в моя сайт за по 50лв. Но какво да се прави, шибана криза!

Точно по този въпрос говорихме с един уеб мастър. В момента най-скъпите реклами вървят по следния начин: телевизия, радио, вестници и списания. Вече по четвъртите места са билбордове, табели и т.н. Не виждам защо в Интернет рекламата трябва да струва по 100лв на месец, като това е най-ползваният информационен източник.

От нас, зависи да ги спрем да се ебават с нас и да ни дадат нещо за труда, който сме вложили. А да не говорим, че свястна рекламна мрежа, освен АдСенс няма. Жалко, че сайта ми не отговаря на условията им. Когато ги пробвах за няколко дена, ми докарваха по $5-6 дневно. За справка, etarget за 1 седмица ми докараха 31ст, като дори посещаемостта се увеличи.

Та, да обобщя: След като си вложил 500лв в сайт и още толкова в реклама или си прекарал месеци в популяризиране, не смятам, че трябва рекламните места да се продават за толкова, че да не можеш да захраниш впс-а, а всеки трябва да цени труда си.

В отговор на всички, които обичат ФБ, аз пък ще им тегла една майна ( на въпросния сайт), защото по-големи нещастници не съм виждал. Сайта ми беше ИДЕАЛЕН и отговаряше на ВСИЧКИ техни условия, но в момента, в който въведох ваучера си, изведнъж бях подгонен като мръсно куче.
 
От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

последните 2 седмици има много голям спад в приходите от адсенс
 
От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

Всеки един сайт е място, на което човек е попаднал по една или дрига причина! Разсъждавайки като журналист, бих казал, че всеки един сайт е като опредлена единица медия и като всяка медия, тя има своята аудитория. Така, така. :)

Всяка една аудитория се разделя по различни критерии. Но рекламудателя го интересува само едно - в тази аудитория да има голям % потенциални клиенти. Това е философията, нищо по-сложно.

Ето и друго нещи интересно - една медия се различа от друга, като това определя и цената на самите реклами в нея. Пример мога да дам с телевизията - цените за рекламен спот в БТВ са по-високи от тези в ТВ7. Тук вече има и специфика на време, но принципа е ясен - там е по-голям шанса да има по-голям процент потенциални клиенти. ;) Точно, ясно и конкретно.

Но ако имате магазин за продажба на музика, музикални инструменти, плакати на звезди, то тогава има дилема - да рекламирам в музикални телевизии или в голяма медия след/преди/по време на музикално предаване. Тук вече е спецификата на тази наука - маркетинг.

Факт: големите медии присвояват парите на рекламудателя било то за кампании - имиждови, промоционални, празнични, благодарствени....все тая, без да се замислят дали им носят ефект, защото си знаят, че пак ще отпуснат пари натам. Защо ли? Защото трябва да се дават пари за реклама, не се мисли къде и как и защото трябва да ги има навсякъде, понякога и безцелно (не следва кампания или друга дейност).

Нищо лично, но не съм видял една благодарствена референция от МТел за рекламата си в НетИнфо. Но ако има, извинете ме за некомпетентността. ;)

А малките, какво да кажа, трябва да се борят за малките трухи, но обединени, може и да им се обърне внимание. ;)
 
От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

Тук беше споменато нещо за протест. И аз имах такова намерение и ако никой не се задвижи, до два-три месеца аз имам такова намерение. Не говоря за просто спиране на рекламите за еди-колко-си време, а за постоянно спиране докато не спре подигравката. За целта трябва да се направи сайт-петиция и всеки сайт участващ в инициативата вместо рекламните си банери да сочи инициативата (изключение: реклами с таксуване поне 1лв/1000 импресии). От своя страна този, който държи този сайт (аз или някой друг) се задължава да не го монетизира по никакъв начин.
За момента този протест е само проект, но в скоро време мисля да го реализирам, освен ако някой не ме изпревари.
 
От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

Протест...надали ще свърши работа. :)
Големите сайтове им дреме на..... за малките... :)
Това е така и е кофти...виж едни изитрейдър какво правят, да не говорим за Гугъл. ;)
 
От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

Ще ви кажа една истина : В България не сме Единни.
И затова само ще не ебават анално и ще си траем.
За това и сме най-смотаната държава в европа, щото веки си гледа жалкия животец и го е страх да направи нещо за общата кауза, което ще му промени живота към по-добро.
 
От: От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

Тук беше споменато нещо за протест. И аз имах такова намерение и ако никой не се задвижи, до два-три месеца аз имам такова намерение. Не говоря за просто спиране на рекламите за еди-колко-си време, а за постоянно спиране докато не спре подигравката. За целта трябва да се направи сайт-петиция и всеки сайт участващ в инициативата вместо рекламните си банери да сочи инициативата (изключение: реклами с таксуване поне 1лв/1000 импресии). От своя страна този, който държи този сайт (аз или някой друг) се задължава да не го монетизира по никакъв начин.
За момента този протест е само проект, но в скоро време мисля да го реализирам, освен ако някой не ме изпревари.

Това е тъпо. Съгласен съм да спра адсенс, изи, етаргет и т.н., но да ме откажеш от директни рекламодатели, смс-и и т.н. просто няма как да стане.

Не сера пари, няма с к'во да си плащам хостовете.
 
От: От: От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът

Това е тъпо. Съгласен съм да спра адсенс, изи, етаргет и т.н., но да ме откажеш от директни рекламодатели, смс-и и т.н. просто няма как да стане.

Не сера пари, няма с к'во да си плащам хостовете.
Я почети малко по-внимателно какво съм написал (това в скобите).
От протест има смисъл. Я си представете един оял се рекламен посредник как изведнъж ще трябва да обяснява на стиснатите си рекламодателите как така изведнъж рекламите им се показват само в 1-2 незначителни сайтчета. Големите също натискат за реални цени. Защо да не го правят средните и малките?

В момента съм започнал такъв макар и немасов протест. Скоро мисля да направя този протест по-публичен. Все ми е едно дали ще съм или няма да бъда организатора на това нещо, но ако трябва ще бъда единствения протестиращ, пък дано някоя друга овча душица се усети. За някакви си 10-тина лв на месец (за да се плаща хостинга) не си струва да работиш. Такива пари мога да си ги спестя от закуски и да не показвам реклами.
 
От: От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

Тук беше споменато нещо за протест. И аз имах такова намерение и ако никой не се задвижи, до два-три месеца аз имам такова намерение. Не говоря за просто спиране на рекламите за еди-колко-си време, а за постоянно спиране докато не спре подигравката. За целта трябва да се направи сайт-петиция и всеки сайт участващ в инициативата вместо рекламните си банери да сочи инициативата (изключение: реклами с таксуване поне 1лв/1000 импресии). От своя страна този, който държи този сайт (аз или някой друг) се задължава да не го монетизира по никакъв начин.
За момента този протест е само проект, но в скоро време мисля да го реализирам, освен ако някой не ме изпревари.


СИ ВЪРТИМ САМО НАШИТЕ СИ САЙТОВЕ А :)
 
От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

Харесва ми идеята за протест. Не си мислете, че големите рекламни мрежи са чак такива непукисти. Всяко хубаво нещо става бавно и стъпка по стъпка. Първата стъпка е да си изясним колко най-малко е редно да струва трудът ни. Това ще стане в тая тема. Почти е станало. Следващата стъпка е някакъв символичен жест. Не е нужно да е чак един месец, въпреки че аз съм навит и за такъв срок, че и за два. Дори за една седмица да е, важен е жеста. Важно е да се покаже, че има някаква воля за промяна. Сегашното положение е много несправедливо и ако само се мълчи така и ще си остане.

Разбирам, че е криза, но щом нямат пари няма да им въртим банерите. Откъде накъде ще им въртим реклами за без пари само защото било криза? На мен в магазина не ми дават пържоли за по 20 стотинки килото само защото е криза. А на вас?
 
От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

Хахаха, ако не сте забелязали, форума ни протестира срещу това отдавна. Аз лично не виждам смисъл да кликат тук за некви стутинки. По принцип големите диктуват правилата и е кофти като сдухат положението. Другите нямат голям избор. Така, че аз ви подкрепям, ама го обмислете пак. Както се спомена трябва да има някакъв поток на пари, за да се плащат текущи разходи. ;)
 
От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

стачка му е майката
то май само уебмастерите не стачкуват
гледам сега и лекарарите стачкуват
все са им малко парите, а тия под масата не се броят.
Иначе толко и работят поне според мене но това едруга тема

Дайте правите един профсъюз
 

Горе