Трагедията във Варна

Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: Трагедията във Варна

Мен ме обявиха за нечовек, щото не вЕрвам в благотворителните организации.

Еми не е правилно, пиша го тук. Никой не е длъжен да вярва в тези организации, никой не длъжен да дарява. Никой за нищо не е задължен. Само моля, бъдете хора. ;)
 
От: Трагедията във Варна

Според един друг боклук който се опитва да хейти в темата, не е толкова ясно.
човека се е къпал, мил си зъбите и не може да се сети защо водата е с лошо качество

рядко тъпите започнахте да хейтвате точно тази тема
чувствате ли се велики?




ей, тва червените боклуци сте голема работа
евала!

Живея на 10-11 км от Аспарухово,но водата беше ужасна,не съм червен,нито боклук,а ти ме обиждаш не за първи път,явно герберите само това можете,с шапка или без шапка,все сме червени боклуци.Ей го електората ви,какво прави:
http://www.blitz.bg/news/article/274851
 
От: Re: Трагедията във Варна

Брат, вие не се ли осетихте толкова време, че тоя профил е продаден още при падането на гроб.....
Стария норт го няма.....
Айде да не се модерираме. Стига глупости. ;)
 
Re: От: Re: Трагедията във Варна

Брат, вие не се ли осетихте толкова време, че тоя профил е продаден още при падането на гроб.....
Стария норт го няма.....

А вие не се ли усещате че пишете в тема за бедствие във Варна? Всичко ще се търкам що е глупост.
 
От: Re: От: Re: Трагедията във Варна

Аз, ли почнах? Сложил съм даже вчера де ме убеждаваше, че кампанията е 6+ във сайтовете ми с по-голям трафик, ама извинявай тоя да вземе тука да ми цикли кой къв боклук бил, и аз да стоя безучастно ли?
А вие не се ли усещате че пишете в тема за бедствие във Варна? Всичко ще се търкам що е глупост.
 
Re: От: Re: От: Re: Трагедията във Варна

Аз, ли почнах? Сложил съм даже вчера де ме убеждаваше, че кампанията е 6+ във сайтовете ми с по-голям трафик, ама извинявай тоя да вземе тука да ми цикли кой къв боклук бил, и аз да стоя безучастно ли?

Супер, респекст за което. ;) Няма, ще се модерира всичко, което граничи с некви такива изказвания. Последните такива залипсваха. :)
 
От: Re: От: Re: От: Re: Трагедията във Варна

Може да постнете и вие, аз гепих от суб.саб.бз , ама не вярвам да ми се разсърдят, иначе не ми се играеше да правя банер.

varna_v1.jpg

Супер, респекст за което. ;) Няма, ще се модерира всичко, което граничи с некви такива изказвания. Последните такива залипсваха. :)
 
От: Re: От: Re: От: Re: Трагедията във Варна

Може да постнете и вие, аз гепих от суб.саб.бз , ама не вярвам да ми се разсърдят, иначе не ми се играеше да правя банер.

attachment.php


Супер, респекст за което. ;) Няма, ще се модерира всичко, което граничи с некви такива изказвания. Последните такива залипсваха. :)
 
От: Трагедията във Варна

Тая нашата държавица ако не може да се справи с задачата да помогне на тези хора , по-добре да я закриват. Пари за реклама имат нашите водещи партии но да помогнат на хората в бедствието - пари няма. Как може Бареков да извади милион за реклама , как може Волен да му седят огромните реклами по-блоковете на София в продължение на месеци? А хората да дават последните си пари за СМС-и ? До кога ? До следващия потоп или природно бедствие ? Кога ще имаме нормална държава българи ?
 
От: Трагедията във Варна

Ако циганите от Аспарухово бяха казали на кмета:

"Бате, оправи ни канализацията, и ще гласуваме за тебе."

вместо да вземат кибабчетата нямаше да стане така.
Защото за да се случи това има проявено безхаберие на всички нива. В тази тема вече се показа поне 3 пъти клипчето за дерето в Аспарухово и безхаберието на управляващите.
Само две обективни мнения от над 100...

Защо няма да пратя СМС?
Защото това не е бедствие, а едно от безбройните безхаберия. Три дни яли, пили и се веселили; накрая дошла сметката - те това е събитието.
Плюс емоционалния избилк от загиналите. Ако нямаше жертви, нямаше да има такива емоционални изблици. Потекла някаква вода, отнесла няколко къщи. И, край... Пълно е с такива случаи последните години.

Съвсем наблизо до мен "регулираха" една бара. Там имаше блато почти непрекъснато. При валежи ставаше езеро. Барата е с водосборен басейн няколко хиляди декара - няколко пъти повече от дерето, което обсъждаме. Възстановиха собсвеност на земя в блатото. Край път Е80 е. Продадоха парцелите, яката фирма насипа 5 метра и построи склад. Барата я вкараха в едно бетоново каналче метър широко и 1,50 високо. Като навали стабилно, водата ще дойде. Но няма да порази яката фирма, а околните къщи, които останаха на старото ниско място. Което винаги бе достатъчно високо, дори при рекордните валежи през 1974 година. Когато барата изглеждаше като река Дунав.

Бих пратил пари за природно бедствие. Но не бих пратил пари за гуляи, в които не участвам.

Тепърва ще има много такива случаи.
И много такива загинали.
Това не е единственото безхаберно място.
 
От: Трагедията във Варна

изчезнал ми е поста в който бях написал, че от боклуците може да се изкарат пари (и това е истина)
явно някой админ има интереси в тази сфера и не иска конкуренция :lol: майтап
както и да е.

Много писаха, че 10% от дмс кампанията ще бъде удържана.
Ето и повече информация:

Здравейте.
Административните разходи са на месечна база, не на кампания - в момента в ДМС има активни общо 84 кампании на хора и граждански организации. Процентът на тези разходи е 5% - те на са само за преглед на документи, а за техническо обезпечаване на самата система, която се поддържа от провайдъра Тераком, който отчита и брои смс-ите на трите мобилни оператора, поддръжка на портала и др. Системата не е само на една кампания, а цялостен механизъм за даряване чрез смс за всички одобрени и включени кампании.
Имайте предвид, че за реален акт на дарение се счита плащането на дарителските sms към мобилните оператори, а не тяхното изпращане - операторите не превеждат сумите от неплатени сметки от некоректни абонати, което е правилно - реално тези хора не даряват. Обикновено тези неплатени сметки и за трите мобилни оператори не надхвърлят общо 5% от всички изпратени дарителски смс. В този смисъл, след като се видят реалните плащания, се формира средна цена на дарителския смс, която е различна за всеки месец. Тя може да е 0,94 лева, 0,93 лева или 0,91 лева за смс. До сега (дано да продължи и така), е нямало случай, в който средната цена да е по-ниска от 0,90 лева на месец. Затова е казано, че кампаниите получават минимум 90% от набраните средства - реално може този процент да е повече.
Веднага, щом мобилните оператори преведат средствата за кампанията, ще качим официална информация за точните преведени суми от всеки мобилен оператор.
Поздрави,
 
От: Трагедията във Варна

Само знам, че дарението остава скрито, ако е с цел помощ, а не реклама. Всичкития фирми дето с големи червени букви се бият в гърдите че са помогнали.... Добра реклама на гърба на трагедията. В Бисер някои беше дарил 50 000, така и не се разбра кой е, това е дарение.
 
От: Трагедията във Варна

Процентът на тези разходи е 5% - те на са само за преглед на документи, а за техническо обезпечаване на самата система, която се поддържа от провайдъра Тераком, който отчита и брои смс-ите на трите мобилни оператора, поддръжка на портала и др.

Супер, не били 10% а 5%. Ей сега казаха: 600к са събрали.
Бах ти техническата поддръжка 15 бона на ден.

Ще се повторя: Благотворителния бизнес е много доходоносен!
 
От: Трагедията във Варна

10486205_487446991389454_5749274741070058559_n.jpg
 
От: Трагедията във Варна

Супер, не били 10% а 5%. Ей сега казаха: 600к са събрали.
Бах ти техническата поддръжка 15 бона на ден.

Ще се повторя: Благотворителния бизнес е много доходоносен!

Явно не си прочел нищо. Как ги сметна тези 15 бона дневно?
по-скоро са по 1 бон дневно (5 процента от 600 к лв са 30 к лв)

на ти още инфо:

Административните разходи по системата за 2013 година са на стойност 44 351.29 лева, което е 5% от общата сума (разпределението 5% е както следва:

1,5% - лиценз на Чешки дарителски форум;
2% - техническо обслужване и поддръжка на SMS номер 17 777 от Теракомм - България;
0,75% - БДФ
0,75% - ФПББ за управление и администриране на проекта,
банкови такси за преводите на набраните суми към кампаниите, разходи по поддръжка на Интернет портала

за лиценза сега разбрах, но може да поемеш една инициатива с което да се промени това :wink:

в Теракомм, БДФ, ФПББ работят хора и те трябва да ядат - за тези трите са изразходени около 20к - около 50 процента за първите и по 25 за вторите (т.е. едните са получавали по 1к месечно, другите по около 500 лв месечно).

Когато направиш компания като Теракомм предложи на ДМС по-добри условия :) Тук ще ти е малко трудно.
Не че организации като БДФ и ФПББ са лесни за създаване и управление.

Нещо друго?
 
От: Трагедията във Варна

Явно не си прочел нищо. Как ги сметна тези 15 бона дневно?
по-скоро са по 1 бон дневно (5 процента от 600 к лв са 30 к лв)
Ей така ги сметнах: 600 000 смс-а за 2 дена, общо 5% = 30 000, значи 15 000 лв. на ден.

Нещо друго?

Да. Като във всеки посредническо-мишкарски бизнес, и в тоя си раздуват разходите.
Не им вЕрвам! Това е.
 
От: Трагедията във Варна

Мецду Първомайци, и Първомай, има огромна разлика мислехте за сериозно мислещ мъж......
В гугъл може да видиш, Първомай в на много по-високо ниво от мавица и няма как да се случи такова нещо.
Преиди няколко години се понамакриха леко в единия квартал, , но пак зареди манговците. иначе няма как да стидне водата до Първомай.
Марица е в Ниското, а градът е високо. Дай-боже всейи град да е бил така проектиран, единственото наводнено място би-било ресторант и басейн парка, ама той си е точно до реката няма как.
 

Горе