Турско радио настъпва в България

Статус
Not open for further replies.
От: Турско радио настъпва в България

Общо взето - каквото тео написа.

Ислямът вирее и процъфтява там дето цари неграмотност и беднотия.
Ако бяхме бяла цивилизована държава, нямаше в Родопите да ходят с фереджета и да вият пред джамиите.
Нямаше да забелязваме че някой се казва Метуш или Мюмюн - те щяха да са си нормални цивилизовани граждани.

Първо трябва ние българите да оправим сами себе си. Турците и мохамеданите от самосебе си ще престанат да са проблем, дори евентуален.
Партии като ДПС-то, дето манипулират най-необразованата и дива част от населението за собствена изгода, няма да съществуват.

Да насочваме оръдието към "другите" няма да помогне с нищо.
В пръдлива държава като нашата трябва да сме практични.
 
От: От: Турско радио настъпва в България

те не са турци, а повечето Българи покръстени и приели чуждата вяра по време на Робството.

Най точно казано! Никакви турци не са те, а чисти българи просто помохамеданчени от онези времена още! Нямам нищо против тях, нека да си живеят тука в България, но някои неща си имат граници!
 
От: Турско радио настъпва в България

Умря циганката, която те хвалеше бе трол. Що се цитираш и хвалиш сам? :cry::lol:


Има един дето сам си се хвали и си пише и не е даласа ами стоящ много из кръчмите човек. Няма да се учудя сега да се мъчи да предизвика провокации и да щрака скрийнове. :D
 
От: Турско радио настъпва в България

Логиката ти е грешна Тео. Образованието не може да пребори генетичните заложби. Ако човешкият материал е кофти, то няма как да вървим напред. Либерализмът не е нищо прогресивно, смятан е за такъв след втората война, но абсолютно и тотално се провали. Не е задължително образованият човек да е либерал, аз например съм образован и съм консервативен :rolleyes:

Няма да спорим кое е по-добро, цьрквата или науката (като най-ярки представители), само да отбележа, че сред образованите преобладават (%) либералите и обратното.
Идеята ми е, че подобен род провокации виреят в необразованите общества. А генетиката взима превес над придадените ценности - пак там.
 
От: Турско радио настъпва в България

Ислямът вирее и процъфтява там дето цари неграмотност и беднотия.
Да ти кажа ислямът си вирее съвсем добре и на социални помощи в сърцето на Западна Eвропа. Дет се вика - your argument is invalid.
 
От: Турско радио настъпва в България

Това е даласа, личи си от самолет.
 
От: От: Турско радио настъпва в България

Не разбрах защо намесихте Левски и Ботев. Те са се борили срещу подтисниците. Конкретно Левски е мечтал за чиста и свята република каквато днес само фиктивно има, а реално няма. Борба може да има, но когато има за какво. Ако си подтискан е нормално да се бориш срещу тези дето те тормозят. Ако си по-слабият, то е много вероятно да ти се случи нещо подобно на това в Батак. Да не би да са били мазохисти и да им е било кеф да умират? Свободата е състояние на разума. Явно на тези избитите свободата им е била по-ценна от живота. Единственият начин да ти я отнемат свободата е да те накарат сам да повярваш, че си роб/рая/боклук/животно и да почнеш да се държиш като такъв. Говорим си за екстремизъм. Как според вас се зараждат екстремистки идеи в главата на хора като мен и вас? Първо им пробутват колко лоши са турците ("искат да ни потурчат чрез ново турско радио"), евреите ("някой си евреин вероятно бил предал Търново преди няколко стотин години"), арабите ("тяхно хоби бил тероризмът сякаш си нямат друга работа") и все едно още кои. После всяко зло направено от един човек или малка група хора се приписва като дело на целия му/им народ и пак стигаме до екстремизъм срещу напълно неподозиращи врагове. Така от борба уж срещу разни екстремисти, всъщност се оказва, че точно ние ги произвеждаме. Патриотизмът се изразява в обич към своите си, а не към омраза към някой си дето са ти го посочили като враг. Определено не е патриотично да самоизяждаме и да имаме безпричинни конфликти с хора, които не са търсели вражда с нас.

В постовете до момента НЯМАШЕ НИТО ЕДНО шовинистично, антимохамеданско, или антитурско мнение.
Предлагам ти прости уравнения, за да схванеш смисъла на писаното до момента:

ПРОТИВ НОВИНИ И РАДИО НА ТУРСКИ В БЪЛГАРИЯ НЕ Е РАВНО НА ПРОТИВ ТУРЦИТЕ
ПРОТИВ РАДИКАЛНИТЕ ИСЛЯМИСТИ НЕ Е РАВНО НА ПРОТИВ ТУРЦИТЕ
ЗА НЕ-ИЗОПАЧАВАНЕТО НА ИСТОРИЧЕСКИТЕ ФАКТИ НЕ Е РАВНО НА ПРОТИВ ТУРЦИТЕ
ПРОТИВ НОВИНИ И РАДИО НА ТУРСКИ В БЪЛГАРИЯ Е РАВНО НА ПРОТИВ СЕПАРАТИСТКАТА ТЕНДЕНЦИЯ В БЪЛГАРСКАТА ПОЛИТИКА
 
От: Турско радио настъпва в България

Да ти кажа ислямът си вирее съвсем добре и на социални помощи в сърцето на Западна Eвропа. Дет се вика - your argument is invalid.
Ми то туй е потвърждение.
Бедно население от третото свят нарамва прашната торба, изтупва тюрбана, и отива у Европата да дири помощи.
Те идват оттам, не можеш ги поправи.
Ако обаче тяхно дете по някаква случайност се изучи в европата и по някаква причина остане без 'традиционно' възпитание, има големи шансове да стане бял човек.
 
От: Турско радио настъпва в България

не трябва да се мисли само за своето его, а трябва да се интегрират всички турци не да са само в дпс а кам всички партии в българия.За да може те да са по рентабилни за България.Не трябва да се мисли за нациопърдизъм а трябва да се мисли за икономика и големи инвестиции.Срамно е 5 милиона държава да е най-бедната света.
трябва всеки български гражданин да има самочуствие и да живее като швейцарец.Драги политици форумци
 
От: Турско радио настъпва в България

Общо взето - каквото тео написа.

Ислямът вирее и процъфтява там дето цари неграмотност и беднотия.
Ако бяхме бяла цивилизована държава, нямаше в Родопите да ходят с фереджета и да вият пред джамиите.
Нямаше да забелязваме че някой се казва Метуш или Мюмюн - те щяха да са си нормални цивилизовани граждани.

Първо трябва ние българите да оправим сами себе си. Турците и мохамеданите от самосебе си ще престанат да са проблем, дори евентуален.
Партии като ДПС-то, дето манипулират най-необразованата и дива част от населението за собствена изгода, няма да съществуват.

Да насочваме оръдието към "другите" няма да помогне с нищо.
В пръдлива държава като нашата трябва да сме практични.

ГРЕШНО - Голяма част от най- радикалните ислямисти, както и терористи са високообразовани хора, получили образованието си в едни от най- престижните Западни университети.
НЕТОЧНО - Никой тук няма нищо против турците и мохамеданите.
@Тео - Образователната система е следствие, а не източник на същата първопричина.
 
От: Турско радио настъпва в България

тео, защо противопоставяш църквата и науката? Това, че двете са в противоречие/борба е мит. Истината/знанието за нещата ни прави свободни. Който е прост лесно го убеждават/заробват с идеите, че е роб, терорист и тем подобни. С ограмотяване на народа много проблеми ще отпаднат. Няма да повтарям написаното от Noke, с което на 99% съм съгласен.

За redrum:
Не разбрах защо ме питаш дали съм съгласен със създаването на това турско радио след като още в първия си post в темата съм отговорил на този въпрос.
Официалният език в България все още е българският и като национална медия това ново радио трябва да уважава мнозинството и държавата като цяло. Говорене на неразбираем за болшинството език се нарича нетолерантност и дори може да се разглежда като грубост и държавна обида. Подозирам, че това с радиото се пробутва точно като за преди изборите. Идеята е да се разделят хората и като роби да ги квалифицират кой за кого Е ДЛЪЖЕН да гласува и кой кого трябва да мрази (ние турците и те нас, макар да няма смислена причина за това).
 
От: Турско радио настъпва в България

Новия, само заради думата "интеграция" и призива ти, бих ти дал вечен бан. Какво значи интеграция, при условие, че нямаме кьорав емигрант? Кого ще интегрираш? Кореняци?
Тая простотия е измислена пари да се гепят, не нещо да се свърши. Когато се изсипят милиони емигранти в Бйлгария, тогава отвори темата.
KALOS, смесваш нещата. Опитваш се да събираш ябълки и круши. Целите на образования ислямист са властови (обичайно) или религиозни (рядко). Говоря за образоваността на нацията. Образования ислямист не просвещава нацията, той я употребява.
 
От: От: Турско радио настъпва в България

Как според вас се зараждат екстремистки идеи в главата на хора като мен и вас? Първо им пробутват колко лоши са турците ("искат да ни потурчат чрез ново турско радио"), евреите ("някой си евреин вероятно бил предал Търново преди няколко стотин години"), арабите ("тяхно хоби бил тероризмът сякаш си нямат друга работа") и все едно още кои. После всяко зло направено от един човек или малка група хора се приписва като дело на целия му/им народ и пак стигаме до екстремизъм срещу напълно неподозиращи врагове. Така от борба уж срещу разни екстремисти, всъщност се оказва, че точно ние ги произвеждаме. Патриотизмът се изразява в обич към своите си, а не към омраза към някой си дето са ти го посочили като враг. Определено не е патриотично да самоизяждаме и да имаме безпричинни конфликти с хора, които не са търсели вражда с нас.

Мен не може да потурчат :wink: и не съм казал, че някои иска.
Става въпрос за българските турци!
Върху тях работатя в момента - лесно е и ще успеят (вече имат напредък) да ги отцепят от България - колко пъти да го повторя?

колко пъти да кажа, че нямам нищо против тези хора? - дори един не спомена за нещо такова...

чететe какво пише redrum:
Честно, кажи ми, мислиш ли, че създаването на турско радио и излъчването на програма на турски език в райони с турско и турчеещо се население е нещо безобидно? Много наивно разсъждаваш и определено не си запознат с геополитическите амбиции на Турция, тук си говорим за национална сигурност.
 
От: Турско радио настъпва в България

кой ще гледа турска телевизия и слуша турско радио след като във всяко семейсвто има сателит и гледат и слушат от извора.Турците в българия милеят да има такива турски национални медии, а децата им се в това време се отказват и нежелаят учене на турски език в училище!Времето не е 1990 никой не му дреме искА ХЛЕБ И ШВЕЙЦАРИЯ !
 
От: Турско радио настъпва в България

Unwise, не ги противопоставям. Давам ги за пример като най-ярките представители на консерватизма и либерализма.
 
От: Турско радио настъпва в България

Unwise, не ги противопоставям. Давам ги за пример като най-ярките представители на консерватизма и либерализма.
http://nobelisti.com/ - 50 нобелови лауреати за вярата си в Бога.
 
От: Турско радио настъпва в България

прав си докато тези турски села и памашки села докато не имат доверие и да вярват че българия И аз му бъллгария е само българия и че родния милиционер не е подкупен и тогава няма да говориме за интервенция и да ни я срам
наскоро имах едно такова нещо случка юна кпп Калотина ротния м илиционер седи учтиво към немските граждани ,но ако си с български ПАШАпорт ти вика -За кяде сибе? и аз му отговарям- За чикого и назад, нали съм бай ганьо, а това какво ознаава?Народ,който не увашава своята армия уважава чужда армия.Армията е народът!
 
От: Турско радио настъпва в България

Много често почна да се захваща тая тема из форума последно време. А почне ли една тема да се обсъжда всеки ден, значи проблема е налице, аз това съм забелязал. Заприличали сме на бойна слава:)


DidLe твърдо е даласа, от последния пост си личи съвсем ясно.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе