Цена за новинарски сайт?

niki_sf

Member
Здравейте! Регистрирах се преди няколко часа и оттогава чета из форума за това, което ме интересува. За съжаление от толкова различни мнения съвсем се обърках.

Решил съм да правя новинарски сайт. Закупих си домейн на БГ и най-добрият хостинг, предлаган от една българска фирма (не знам дали имам право да й пиша името).

Четох много тези дни на каква платформа да е сайтът. Дали Wordpress или Joomla и сякаш клоня към първото. Набелязал съм си тази тема, която ако е подходяща ще закупя:
piccione.orange-themes.com

(не знам дали има нужда от Plugin за превод на български)

Бих искал да попитам следното. На няколко места прочетох мнения на Blinky, че форумът е място за взаимопомощ и съвети и поради тази причина търся съвет от хората, които са компетентни.

Каква цена е нормално да заплатя за инсталиране и промяна на въпросната тема спрямо моите нужди. Имам предвид промяна на менюто, настройка на панела, от който редакторите ще могат да качват статиите и т.н. Не съм сигурен дали тази тема е най-подходяща и функционална, но на вид ми допадна.
Знам, че това, което искам е едно от най-елементарните неща, а следващите са по-скъпи (инсталиране на плъгини, SEO и настройка на рекламите с банери), но ще се радвам ако по така зададените на първо време критерии ми кажете цена и съответно оферта :) Чисто графично (лога и т.н.) не ме интересуват, тъй като имам в екипа графичен дизайнер, който ще прави лога, брошури и т.н.

Идеята ми е менюто да включва 10 категории и някои от тях по 2-3 подкатегории. Не знам дали съм избрал правилната тема за такъв вид сайт, така че приемам критики и съвети.
Като цяло най-много ми допада платформата на сайта iNews bg, но не знам дали е Wordpress или не...

Благодаря предварително и се радвам, че съм част от форума! :)
 
Последно редактирано:
От: Цена за новинарски сайт?

на точното място си
темата, която си купил е хубава добро попадение,
,но wp доста го хакват и какво ли не му правят най-добре си е на друпал
 
От: Цена за новинарски сайт?

Здравейте! Регистрирах се преди няколко часа и оттогава чета из форума за това, което ме интересува. За съжаление от толкова различни мнения съвсем се обърках.

Решил съм да правя новинарски сайт. Закупих си домейн на БГ и най-добрият хостинг, предлаган от една българска фирма (не знам дали имам право да й пиша името).

Четох много тези дни на каква платформа да е сайтът. Дали Wordpress или Joomla и сякаш клоня към първото. Набелязал съм си тази тема, която ако е подходяща ще закупя:
piccione.orange-themes.com

(не знам дали има нужда от Plugin за превод на български)

Бих искал да попитам следното. На няколко места прочетох мнения на Blinky, че форумът е място за взаимопомощ и съвети и поради тази причина търся съвет от хората, които са компетентни.

Каква цена е нормално да заплатя за инсталиране и промяна на въпросната тема спрямо моите нужди. Имам предвид промяна на менюто, настройка на панела, от който редакторите ще могат да качват статиите и т.н. Не съм сигурен дали тази тема е най-подходяща и функционална, но на вид ми допадна.
Знам, че това, което искам е едно от най-елементарните неща, а следващите са по-скъпи (инсталиране на плъгини, SEO и настройка на рекламите с банери), но ще се радвам ако по така зададените на първо време критерии ми кажете цена и съответно оферта :) Чисто графично (лога и т.н.) не ме интересуват, тъй като имам в екипа графичен дизайнер, който ще прави лога, брошури и т.н.

Идеята ми е менюто да включва 10 категории и някои от тях по 2-3 подкатегории. Не знам дали съм избрал правилната тема за такъв вид сайт, така че приемам критики и съвети.
Като цяло най-много ми допада платформата на сайта iNews bg, но не знам дали е Wordpress или не...

Благодаря предварително и се радвам, че съм част от форума! :)

Здрасти,
тези неща, които искаш можеш да ги разровиш в нета и за 4-5 дни да се справиш с инсталацията и настройките на Plugin-ите(понеже уордпрес има нужда от постоянна администрация ще е добре да си запознат с панела). Ако искаш това да се извърши от специалист предполагам, че ще ти сформира цена за 1 час работа*, като вероятно ще излезе доста солено.

Аз мога да ти предложа инсталация и настройка на плъгините (пренареждане/добавяне/премахване, докато ти се хареса), като искам да знаеш, че не съм специалист и до сега не съм го правил за клиент(понеже не работя с клиенти), но мога да ти покажа няколко мой сайта(занимавам се с онлайн бизнес от както съм регистриран тук, може да видиш профила ми).

Предлагам ти това, понеже имам няколко свободни дни, цената ще се договори чак след като се запозная по-подробно, но със сигурност няма да те таксувам като програмист/фирма предлагаща уеб услуги.

Понеже виждам, че нямаш мнения за ЛС - ще следя темата.


Успех!
 
Последно редактирано:
От: Цена за новинарски сайт?

Здравейте отново! Благодаря на всички, които ми писаха и тук, и на лично съобщение. Ще отговоря на всеки отделно днес по някое време. Все още не мога да изпращам и да връщам отговори на лично съобщение, тъй като съм нов и системата не ми позволява. Но ще гледам днес да съм по-активен и успея до края на деня.

Не очаквах да сте толкова изчерпателни с отговорите си. Впечатлен съм, че сте отделили време за моя казус :)

Както написах в първия си пост - много мнения и съвсем се обърках. Та имам следния въпрос:

Ако случайно сайтът стане много посещаван и дневно има по 20 000 посещения (дай Боже), наистина ли ще се скапе платформата или това са митове и легенди?
 
От: Цена за новинарски сайт?

Здравейте отново! Благодаря на всички, които ми писаха и тук, и на лично съобщение. Ще отговоря на всеки отделно днес по някое време. Все още не мога да изпращам и да връщам отговори на лично съобщение, тъй като съм нов и системата не ми позволява. Но ще гледам днес да съм по-активен и успея до края на деня.

Не очаквах да сте толкова изчерпателни с отговорите си. Впечатлен съм, че сте отделили време за моя казус :)

Както написах в първия си пост - много мнения и съвсем се обърках. Та имам следния въпрос:

Ако случайно сайтът стане много посещаван и дневно има по 20 000 посещения (дай Боже), наистина ли ще се скапе платформата или това са митове и легенди?

Принципно ще се скапа в нормални условия. За да не се скапа, ти трябва VPS или собствен сървър и оптимизация на системата (не СЕО)
 
От: Цена за новинарски сайт?

За това дали ще се скапе зависи оптимизацията и хостинга. От къде е хостинга? Тук няма цензура, затова може да се пише имената на фирмите.
Ако хостинга е лош може и при 10 човека да се скапе, аз хоствам три новинарски сайта на WP с няколко хиляди посещения на ден(не знам точно колко) при coolicehost хибриден впс и нямам никакви проблеми, преди бяха на vps при jump.bg със същите параметри и сървъра падаше няколко пъти(като не беше с малко параметри).
 
От: Цена за новинарски сайт?

Здравейте отново! Благодаря на всички, които ми писаха и тук, и на лично съобщение. Ще отговоря на всеки отделно днес по някое време. Все още не мога да изпращам и да връщам отговори на лично съобщение, тъй като съм нов и системата не ми позволява. Но ще гледам днес да съм по-активен и успея до края на деня.

Не очаквах да сте толкова изчерпателни с отговорите си. Впечатлен съм, че сте отделили време за моя казус :)

Както написах в първия си пост - много мнения и съвсем се обърках. Та имам следния въпрос:

Ако случайно сайтът стане много посещаван и дневно има по 20 000 посещения (дай Боже), наистина ли ще се скапе платформата или това са митове и легенди?

Платформата не знам дали ще се скапе, но със сигурност ще те наритат от споделеният ти хостинг. Стигни 20к презареждания, намери добър начин да монетизираш трафика си и няма да са ти проблем 30-те лева месечно за виртуален сървър.
 
От: Цена за новинарски сайт?

Доста време отнема да поддържаш новинарски сайт. Дори да постигнеш посещения , парите който ще изкарваш - най вероятно от адсенс - няма да са достатъчно за труда ти. Моят съвет е продължи да четеш форума и помисли за нещо друго което да реализираш. И по-добре на английски.
 
От: Цена за новинарски сайт?

Доста време отнема да поддържаш новинарски сайт. Дори да постигнеш посещения , парите който ще изкарваш - най вероятно от адсенс - няма да са достатъчно за труда ти. Моят съвет е продължи да четеш форума и помисли за нещо друго което да реализираш. И по-добре на английски.

Тук колегата е много прав, НЕ прави български сайтове - пари нема.

Момента в който осъзнаеш, че имаш по 30-40к импресии на ден, а не можеш да изкараш и 5евро от тях е доста неприятен. Имай на предвид, че таргета е много по-важен от бройката.
 
От: Цена за новинарски сайт?

Тук имаше колежка от форума, която предлагаше настройка на WP + лого за 100-тина лева някъде
 
От: Цена за новинарски сайт?

Тук колегата е много прав, НЕ прави български сайтове - пари нема.

Момента в който осъзнаеш, че имаш по 30-40к импресии на ден, а не можеш да изкараш и 5евро от тях е доста неприятен. Имай на предвид, че таргета е много по-важен от бройката.

ако не е тайна средно един такъв английски сайт колко може да прави на ден от адсенс
 
От: Цена за новинарски сайт?

ако не е тайна средно един такъв английски сайт колко може да прави на ден от адсенс

Няма как да ти отговоря на този въпрос понеже нямам толкова голям сайт на английски, но верният отговор тук е - зависи. Най-вече зависи какъв е трафика от къде идва и защо идва... също е важно и какво ще им предложиш за кинтите, който са готови да похарчат.(ама то това не е много за адсенс де..)
 
От: Цена за новинарски сайт?

Няма как да ти отговоря на този въпрос понеже нямам толкова голям сайт на английски, но верният отговор тук е - зависи. Най-вече зависи какъв е трафика от къде идва и защо идва... също е важно и какво ще им предложиш за кинтите, който са готови да похарчат.

поне 8-9 евро на ден?
 
От: Цена за новинарски сайт?

поне 8-9 евро на ден?

Нямам никаква идея, но влизаме в офтопика много и прецакваме темата на човека. Със сигурност американския рекламодател плаща в пъти повече от колкото българският.
 
Бих искал да попитам следното. На няколко места прочетох мнения на Blinky, че форумът е място за взаимопомощ и съвети и поради тази причина търся съвет от хората, които са компетентни.

Каква цена е нормално да заплатя за инсталиране и промяна на въпросната тема спрямо моите нужди. Имам предвид промяна на менюто, настройка на панела, от който редакторите ще могат да качват статиите и т.н. Не съм сигурен дали тази тема е най-подходяща и функционална, но на вид ми допадна.
Знам, че това, което искам е едно от най-елементарните неща, а следващите са по-скъпи (инсталиране на плъгини, SEO и настройка на рекламите с банери), но ще се радвам ако по така зададените на първо време критерии ми кажете цена и съответно оферта :) Чисто графично (лога и т.н.) не ме интересуват, тъй като имам в екипа графичен дизайнер, който ще прави лога, брошури и т.н.

Идеята ми е менюто да включва 10 категории и някои от тях по 2-3 подкатегории. Не знам дали съм избрал правилната тема за такъв вид сайт, така че приемам критики и съвети.
Като цяло най-много ми допада платформата на сайта iNews bg, но не знам дали е Wordpress или не...

Благодаря предварително и се радвам, че съм част от форума! :)

Здравей и добре дошъл. Радвам се, че си с нас и намираш форума за полезен.

Почвам направо към това, което цитирах по-горе.

Тук много зависи на кой ще попаднеш - някой биха го направили за 100 лева, други 2К лева. И двете са реални - знам ги от опит. За това, не избирай най-тънкото, но не се мятай и на нещо, което да ти изяде бюджета. Може да помогнем, преди точно 1 час помогнах за един WP. :) Ще се радвам да ми кажеш повече неща.

Темата ти е супер и за медиен сайт е перфектна. Видях, че респонсив, което я прави добре позиционираща се и на мобилни устройства. Имаш стандартни позиции и размери банери - само тук бих препоръчал и тези, които ти правят темата, да ти оформят горния формат на банера да е 728х90 - по предпочита е и лесно се продава. :)

iNews bg мисля, че е къстам - може да има нещо взето или взаимствано, но като цяло е правена къстам.
 
Последно редактирано:
Re: От: Цена за новинарски сайт?

ако не е тайна средно един такъв английски сайт колко може да прави на ден от адсенс

Може да прави по $1 на ден, може и по $1000. Зависи колко е разработен. Но едно е важно тук - да има силна и стабилна основа - добра визия, функционалност и оптимизация (SEO, графична и технична - сървърна), всичко друго е до маркетинг и популяризиране на сайта.

Ако вкараш във въпроси са си някои параметри като трафик, ниша, локация, може и да получиш ориентировъчен отговор, който пак няма да е много точен, но поне ще ти даде някаква представа.
 
Re: От: Цена за новинарски сайт?

Ако случайно сайтът стане много посещаван и дневно има по 20 000 посещения (дай Боже), наистина ли ще се скапе платформата или това са митове и легенди?
Няма такова нещо. Естествено, хубаво е да бъде добре наглеждана и ръчкана - я някой ъпдейт, я нещо което товари зареждането така. ;)
 
От: Re: От: Цена за новинарски сайт?

Може да прави по $1 на ден, може и по $1000. Зависи колко е разработен. Но едно е важно тук - да има силна и стабилна основа - добра визия, функционалност и оптимизация (SEO, графична и технична - сървърна), всичко друго е до маркетинг и популяризиране на сайта.

Ако вкараш във въпроси са си някои параметри като трафик, ниша, локация, може и да получиш ориентировъчен отговор, който пак няма да е много точен, но поне ще ти даде някаква представа.



10 000 посетителя на ден / 8к органичен трафик, другия през гугъл /
ниша новини светски клюки
локация - Америка! там има много за писане :)



п.с. Ако си измислям история за разни там известни личност , както тук го праят някой жълти медии
дали ще ме осъдят
примерно певецът БОБИ БРАУН спал със сестрата на Хюстън
 
Хахаха, недей си измисля, че там съденето е като дишането. Дори няколко адвокатски кантори само от това се издържат. Не са като тук - разгащена история. Там дрането е на ниво. :)

Иначе някой адсенсър да сподели. Но мисля, че при нормално (добро даже CTR от 2%) на рекламките - едно 200 клика, по средно 20-30 цента на клик - към 40-45$ сигурно. Но това е много общо казано и според мен оптимистично. Някой по-адванс да сподели.
 

Горе