(публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

За кого ще гласувате на парламентарните избори?


  • Общо гласове
    148
  • Poll closed .
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

75600672.jpg

politika.jpg


Малко снимки от социалните мрежи. Колкото по-силно реват по телевизиите родните ни политици, толкова повече мрежата се пълни с колажи, смешни снимки, карикатури и др. :)
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Блинки +1 :) И аз не ги искам, ама някой пита ли на ;/
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

1. Не можеш със закон да направиш бедния богат, без да направиш богатия - беден.
Колкото да върти и суче, държавата нито може да направи бедния богат, нито богатия беден.
Това е като да джуркаш в едно шише оцет и олио за салата. Докато джуркаш - изглеждат смесени. Щом оставиш шишето в покой - те се разделят.
Вечно джуркане не е възможно.
Богатия и да стигне до просешка тояга, пак ще се възземе. Бедняка и милиони да му дадеш - ще ги профука, и пак ще си е беден.
Актуален пример - Гриша Ганчев и семкаджията от Хасково, който спечели шест милиона от тотото. Гриша Ганчев сега произвежда автомобили, семкаджията една година след като взе милионите, пак продаваше семки.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Блинки +1 :) И аз не ги искам, ама някой пита ли на ;/
Да, никой не ни пита, даже се чудя дали хората, които ще ходят да гласуват имат идея как реално ще им се неутрализира гласа от тези, които вече са договорени. По слухове, вече е почнато с обикалянето на катуните, ромските махалите и други групи, които продават на килограм гласовете си. Ще е много грозно. Надявам се, че повечето от вас са подготвени за това. :)
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Гледам някакъв математик се е разписъл....и се зачетох.


1. Както много добре знаете, пенсионната система е разходно покривна.

В годишен план. Дефицита се покрива от трансфери на републиканския бюджет. Прочети закона за държавния бюджет.
Сребърният фонд няма нищо общо!

2. Пенсионната система беше отделена в отделен фонд - който уж няма нищо общо с бюджета.

Чети, че рядко пиша, а и неам нерви. Пенсиите се изплащат чрез бюджета на ДОО. Бюджета на ДОО е част от републиканския бюджет.
Той винаги е имал общо с републиканския бюджет! Дефицитите на бюджета на ДОО се покриват от републиканския бюджет, а не от
фискален резерв, още по-малко от сребърния фонд. Той е свързан с пенсионни плащания, но за доста по-късен период.


3. Фискалния резерв е точно за това. В години на възход да се трупат там пари, за да може в години на криза да се харчат.

Сега

4. Последната година от управлението си Станишев увеличи пенсиите (и то цели 2 пъти - но затова не съм сигурен и не мога да намеря данни в Нета). Но със сигурност ги увеличи веднъж през 2009 с 9% (въпреки че кризата идваше). Икономиката регистрира спад 2009, а не ръст. Значи икономиката пада с 5% (приходите в бюджета и те падат с 5%), ти вдигаш пенсиите с 9% - от де пари се пита в задачата? От резерва - нали е за това.

5. Няма нужда да гледате Испания, Португалия и др. държави от ЕС. Вижте съседна Румъния - пенсиите са надолу с 15% или 20%. Благодарение на фискалния резерв това при нас не се случи.


И пак ще повторя - макар и цинично - твърдението е вярно.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Този компютър започна сам да изпраща съобщения ....луда работа...та исках да довърша нещо, но се отплеснах.

А да....твърдението изобщо не може да бъде вярно! Дали е цинично или не....не ме интересува. Простака си е простак винаги.
 
От: От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Как може да гласувате за Кунева, след като тя е подписала редица договори, които и в момента ни ощетяват, а и се прави на някакво ново лице :p нова, нова, колко да е нова :lol: комунягите са ясни какво ще направят, Бат Бойко може би ще спечели пак ако ТИМ дадат малко пари за купуване на гласове. Аз лично си подкрепям АТАКА и отново ще гласувам за тях, защото съм българин :twisted: иначе който не гласува взема най-грешното решение, тъй като все някой ще му прилапа гласа. Дано най-после нашата страничка се оправи, че нещата отиват към гражданска война :|
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Колега, Sash888,

Това, което казваш е вярно, но то просто допълва това, което съм казал.

Сребърния фонд и фискалния резерва са две различни неща. Не е ставало въпрос за него и не виждам защо го намесваш в момента. Той е извън обхвата на моите писания, а и на подхванатата тема.


Не съм запознат в детайли с това какъв е точно закона за "пенсиите", но предполагам това, които казваш е вярно. Дали така е прието на времето от Костов или после е променено не мога да коментирам и не ме интересува толкова.


Идеята ми беше, че сериозни дисбаланси в системата се появяват по времето на Станишев, които продължават и до ден днешен. Т.е. дупките в бюджета за "пенсии и социални" от по 3-4 милиарда на година се попълват от републиканския бюджет. При положение, че има криза, спад на БВП и съответно спад на приходите в републиканския бюджет - от къде да дойдат пари за да се поддържа същото ниво на харчове каквито е имало преди кризата? Естествено пари се вземат от фискалния резерв и/или от заеми.

Правителството на ГЕРБ е взело заеми. Това е факт. Правителството на ГЕРБ е свело фискалния резерв до минимума по закон (4 милиарда лева). Това също е факт. Никой не го отрича. Но няма как да се плащат същите заплати на държавни служители и същите пенсии, при спад на приходите в бюджета.


По интересното е, че БСП и ГЕРБ дават индикации, че тенденцията със заемите ще продължи. Орешарски е дал някакво интервю за Дарик и е споменал, че едни 1-1.5 милиарда на година може да се вземат нови заеми. Заместник министъра на финансите на ГЕРБ - някъв Горанов и той казва - че едни 5 милиарда заеми ще е добре да се вземат през следващия мандат.


При това положение се пита в задачата, кога ще дойде гръцкия сценарий при нас.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Правителството на ГЕРБ е взело заеми. Това е факт. Правителството на ГЕРБ е свело фискалния резерв до минимума по закон (4 милиарда лева). Това също е факт. Никой не го отрича. Но няма как да се плащат същите заплати на държавни служители и същите пенсии, при спад на приходите в бюджета.
Като герберите сте некадърни да управлявате бюджета ви, за разлика от Орешарски, който винаги беше на Плюс с мноооого МИЛИОНИ - ходете си а не обещавайте същата мизерия, нагли хора такива. Некадърници такива - за 4 години всяка година около милиард дефицит в бюджета - 4 милиарда дефицит, че и повече - къде отидоха тея пари некадърници такива? Реформи ли правехте? Говоря за бюджета, който е на минус винаги при ГЕРБ, не за резервите!
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

15124_594856563866486_1069146874_n.jpg
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

660_9f79878e0806824f562ff0a41bc2566c.jpg



"Tъй рече той" взриви Фейсбук

“Пенсионерите изядоха резерва…”
Мили стари хора, треперете!
Вие сте с най-тежката вина!
Видимо без прошка ще умрете,
търтеи на родната хазна…
Вас посочи бившият владетел.
С истината – вас изобличи.
Нямате си чест и добродетел,
вие, с ненаситните очи.
Гълтахте и живи се оляхте
с пенсии шестцифрени комай.
Купихте си вилички и яхти.
Харчехте в Монако и Дубай.
Криехте си сметките офшорно.
В борсите печелихте на “екс”.
Затова ви питам отговорно:
Где ви е моралният кодекс?
Как в сърца ви хич не потреперва,
че живяхте с кървави пари?
Вие сте източвали резерва,
и сте го преточили дори…
А сега, облечени мизерно,
криете нарочно всеки лев…
Хайде де! Признайте, че е верно
в тон със премиерския напев!
Съвестта му днес успокоете,
че сте оня “лош материал”,
който ще поеме греховете
на мандат, завършил със провал…
 
От: От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

dintronix, би трябвало да те напълнят с репутация _DON_, brus24, Krumov, promociqta.com, radev, ReminD, uni-web. Тъй като стана модно да се цитират хората, декларирали за кого ще гласуват. :lol:
Щото бабката е подходящо облечена за "цървена бабичка", както и част от нежната и прекрасна подрастваща половина от човечеството е забрадена с кърпи тип БСП.
Но не знам дали ще се случи, защото снимката е як фейк. Въпреки, че бабката предвидливо се е подплатила със синя дреха за всеки случай, снимката нито е от България, нито е от тези дни.
Минимум 6 годишна давност има.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

За репутацията не ми дреме, дреме ми за тиквокрацията която управлява България

Аз не знам такова нещо да има някъде другаде по света
Тиквата има мандат и пълна власт и за три години и половина направо разтури страната
Народното недоволство изби в протести
Тиквата си подава оставка
И сега пак иска да управлява
Това ако стане направо се изнасям
Бахти и бостана с тикви сме
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Бостан с тикви, ама не са читави. Гле`й как са се съсухрили:

25624-3.jpg


Виж какво са тикви:

Giant_Pumpkin_Festival_10.20.07_007.jpg
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

2009 - 5.1% надолу - изборите са лятото тука
2010 - 0.4% нагоре
2011 - 1.7% нагоре
2012 - 0.2% нагоре

Този спад от 5% няма как да се компенсира. Освен ако не се намалят разходите с 5%, което е трудно да стане.

=======
http://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/bvp-na-bylgariia-stagnira-za-treta-poredna-godina-prez-2012-g,144558/?page=1

В обобщение

Дали заради общата европейска криза, дали заради лоша структура на икономиката (с акцент върху износа на суровини - мед, калцинирана сода, пшеница, слънчоглед) или заради демографската криза, България тъпче на едно място, въпреки получаваните европейски субсидии, без които БВП щеше да отчете спад.
=======


Което се опитвам да ви кажа, а вие сте се захванали с ГЕРБ, та ГЕРБ.

Положението ще става още по-зле. Независимо кой ще дойде. Никой няма да проведе реформи, щото не му стиска. Реформи в България се правят с натиск отвън и то само като ножа опре в кокала. От ЕС колко пъти викаха на Станишев - корумпирани сте, ще ви спрем парите. Мръднали си пръста Станишев? Хич даже. Що не го мръдна? Щото пари имаше и ножът не беше опрял в кокала. Колко правителства се точиха преди Костов и не си мръднаха пръста ни за реформи, ни за нищо. Ама като ножа опря в кокала и дойде МВФ - нямаше как - трябваше да се направи нещо. И тогава се почна една сеч направо с брадата, а не с ножа. И много болеше. Та и сега е така. Всичко се прави в последния възможен момент - като няма на къде вече да се шикалкави. Защото никой политик няма да направи реформи доброволно, щото моментално ще бъде свален.

А в момента всички казват, че ще вземат заеми, за да подкрепят растежа на доходите (да се чете да вдигнат пенсиите и заплатите на държавните служители). Ама не казват кога и как ще ги връщаме. Та поредния ни фалит e почти вързан в кърпа. Въпросът е не дали, а кога България ще фалира за пореден път. Дали ще е в следващия или в по-следващия мандат. А ако усвояването на Еврофондовете се забави/блокира по някакви причини - фалита е почти сигурен в следващия мандат.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

От ЕС колко пъти викаха на Станишев - корумпирани сте, ще ви спрем парите. Мръднали си пръста Станишев? Хич даже. Що не го мръдна?
Разбира се, че няма да си мръдне пръста- Станишев не е МИШКА като бойка борисова ( страхлива като жена ) да чака само КОНГРАЧУЛЕЙШЪНС.
Сега като има някакви европейски програми какво? Да не би да си взел лев от тях? А? По-добре ли живееш точно ти с тея европрограми бре? Не, нали? : ) Тогава не ми ги хвали европейските пари.
Видял съм те за кой ще гласуваш, национален предател, ходи МЕРКЕЛ да ти вика КОНГРАЧУЛЕЙШЪНС и да работиш за икономиката на ЕС за сметка на българската.



orig_272596_bg.jpg

10a37ce5fe_3_1.jpg
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

От ЕС колко пъти викаха на Станишев - корумпирани сте, ще ви спрем парите. Мръднали си пръста Станишев? Хич даже. Що не го мръдна?

Сергейчо нямаше какво да мърда. Ахмед Доган му дърпаше конците. Нали той го направи премиер. А мръднеше, а го изхвърляха от креслото.
Колкото и да са авери БСП и ДПС, мандата и правителството си бе на ДПС.
Ако не бяха европарите, и това правителство щеше яко да се гърчи. Целия "растеж" при предишния парламент бе благодарение единствено на европарите.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Разбира се, че няма да си мръдне пръста- Станишев не е МИШКА като бойка борисова ( страхлива като жена ) да чака само КОНГРАЧУЛЕЙШЪНС.
Сега като има някакви европейски програми какво? Да не би да си взел лев от тях? А? По-добре ли живееш точно ти с тея европрограми бре? Не, нали? : ) Тогава не ми ги хвали европейските пари.
Видял съм те за кой ще гласуваш, национален предател, ходи МЕРКЕЛ да ти вика КОНГРАЧУЛЕЙШЪНС и да работиш за икономиката на ЕС за сметка на българската.

Голема мъжага го изкара този твой любим серГЕЙЧо :D
какво ще кажеш за американските военни бази?
много убягваш този въпрос...задавам ти го за трети път :)
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Ако ги нямаше Европарите тези хора, които работят по проектите финансирани от тях, щяха да са без работа. Сега безработицата, щеше да е още по-голяма и бюджета щеше да е още по-зле. Българските производители нямаше да получават никакви субсидии и малкото останали щяха да са фалирали отдавна. Така, че съм съгласен с колегата Вискяр.

А Сергейчо ако си беше мръднал пръста щеше да натрупа още по-голям резерв.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Ово ще е положението...
Политически избори - след секса няма покаяние
[video=youtube;Rp97u_yk0f4]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Rp97u_yk0f4[/video]
 

Горе