В какво бихте живяли?

Къде бихте живели?

  • Къща

    Votes: 118 76.6%
  • Мезонет

    Votes: 13 8.4%
  • Гарсонйера

    Votes: 0 0.0%
  • 2,3,4-стаен апартамент

    Votes: 11 7.1%
  • Друго - Какво?

    Votes: 2 1.3%
  • Яхта

    Votes: 7 4.5%
  • Каравана

    Votes: 3 1.9%

  • Общо гласове
    154
От: В какво бихте живяли?

Аз бих казал, че не е толкова важно къде живееш, а как и с кого. Иначе и на мен ми допада повече идеята за къща, но не много голяма. Не виждам смисъл от нещо огромно, ако няма да се използва. В момента сме двама в тристаен апартамент и в едната стая дори не влизаме :)
 
От: В какво бихте живяли?

Зимата в София, в апартамента. Лятото на къщата, в краен квартал на София - Банкя.
Това е идеалната схема :)

Значи, 100 кв. апартаментче в добър квартал - сложи го 80-90к евро.

Прилична къщура в някой от планинските квартали - средно 300к евро.

Това е, което ми трябва :)
 
От: В какво бихте живяли?

Къща. Ама в покрайнините на града. Ако може дори на 20-на километра. :rolleyes:
 
Re: От: В какво бихте живяли?

Аз бих казал, че не е толкова важно къде живееш, а как и с кого. Иначе и на мен ми допада повече идеята за къща, но не много голяма. Не виждам смисъл от нещо огромно, ако няма да се използва. В момента сме двама в тристаен апартамент и в едната стая дори не влизаме :)
Сложи една стая за офис, една за гости и една детска или оборотна за нещо. И ето ти голям апартамент. Може да се случи всичко това в 4-стаен, но за мен мезонета си е гонена цел.

500k ще изпълнят схемата Зимата в апартамента, зимата в къщата. Говорим за прилични жилища, нали.
 
От: В какво бихте живяли?

Има сега са смарт къщи, които лятото се разгъват, а зимата стават по-малки. Много са готини и енергоефективни, вече има решение за всичко, пари да имаш :)
 
От: В какво бихте живяли?

"Днес бих искал да попитам вас, уебмастърите къде бихте живяли, ако парите не са ви проблем."

"Минусите са:

- Много пара за отопление
- Много грижа за къщата
- Повечко пара за нафтичка
- По трудно достъпен си до града... Тоест абсолютно зависим от колата.."


Ако условието е, че парите не са проблем, не знам за какво трябва да се обсъжда чистене, отопление и т.н., за това ще си наемате персонал.
 
От: В какво бихте живяли?

Реалистично погледнато къща не мога да си купя никога скоро, така че един неголям двустаен/тристаен апартамент в приличен квартал би било ок. Мезонетите и на мен ми допадат, но са доста скъпи. Харесал съм един в манастирски ливади защото е близо до южния парк, но не е скъпо като в стрелбище, който е евтин за понятието мезонет, под 80 хиляди евро и има скосявания с покривни прозорци. Със скосявания са по-евтини, но на мен ми харесва много повече, сега в апартамента прозорците са ми така в едната стая и е върха, като легнеш и гледаш звездите.
 
От: В какво бихте живяли?

Ей това е истината или най-малкото близко до това:

1.JPG


2.JPG
 
От: В какво бихте живяли?

Предпочитам нещо средно, просторно и практично. По малко от къща но със същите удобства.
Представям си го с големи стъкла с хубава гледка, малко но големи и просторни стаи. Да има светлина навсякъде.
Нещо като това където писара е дала но по малко. Като създам семейство точно като тази къща искам от картинките + басейн и морето да се чува :D
В момента живея в къща и толкова пространство трудно се поддържа, не е за мен.
 
Последно редактирано:
От: В какво бихте живяли?

В мезонет в центъра на града и някоя триетажна вила на 10-15 км от града. Е това искам да постигна в живота си. :)
 
От: В какво бихте живяли?

Предпочитам да съм далеч от корупцията в собствена матрица... Може би в някоя дървена къщичка в джунглата... В гарсониери, мезонети и къщи живях, дори и във влакови композиции по време на гурбет. Най-жива се чувствам в къща с двор, както е на село. ;) Движение и енергия. В апартамент по-скоро офис да си открия, не ми понася заседналият живот...
 
От: В какво бихте живяли?

Къща на 10-на км от столицата, голям двор минимум едно 1к кв.м. Едно 100-150к обаче ще ми трябват, работим по въпроса...
 
От: В какво бихте живяли?

мезонет

* голяма тераса и просторно място на нея -
Колко декара е просторната тераса? Ако е повече от 3, давам +.
* отделни етажи и стаи, едната приспособена за офис -
При къща с двор може офиса да ти е в кула. Или под езерото.
* гараж за колата -
Това пък за какво ти е?! Оплакваш се от три стаи за почистване.
* в близост до важни точки в града -
Няма град с важни точки. На село важни точки са бостана, хоремага и казана за ракията.
* широко и просторно.
Виж по-горе.
 
От: В какво бихте живяли?

Най-добре е в къща, етажната собственост по-добре да я гледам на тв серияла:mrgreen:
 
От: В какво бихте живяли?

В къща у някое германско село близо до голям град, Мюнхен, Щутгарт някъде със силно развита IT индустрия. Смятам че ако имам парите за къща, колата въобще няма да ми е проблем, а и там разсъждението на хората е че е съвсем нормално ти да минаваш по 150-200 километра до работа и обратно. А иначе мен винаги си ми е било мечта да имам собствена къща с голям двор барбекю и т.н. . Тъй като съм прекарал детството си в къща на село правя уточнението че двора ще е пълен с райграс и някакви храстчета, никакви домати краставици и т.н. най-много в единия ъгъл да има някакви подправки и куче разбира се.
 
От: В какво бихте живяли?

Ако парите не са проблем това е най-умно решение,кеф ти на вилата на морето,кеф ти на вилата в планината,кеф ти в мезонета до центъра,кеф ти и на луната:)
Лошото е,че когато парите не са проблем демек имаш толкова,че се чудиш кво да ги правиш лесно ти доскучава и ставаш капризен/на,ама аз нямам нищо напротив де:) да имам толкова,че да се чудя какво да правя,дай боже всеки му :mrgreen:
 

Горе