За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Не знам дали си въобразявам, обаче във Варна май са ги позачистили кучетата, а не съм чул да са ги избивали. Просто ги няма. Тук там се мярка по едно животно, но за глутница и дума не може да става. Затова пък се навъдеха котенца и то доста. Ноке, можеш да идваш да живееш тука, докато си пуша на прозореца постоянно ме гледа жално по един котарак от долу.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

АЗ ХРАНЯ БЕЗДОМНИТЕ ВСЕКИ ДЕН!
И КО ПРАИМ?
ИМАМ В КОЛАТА ВИНАГИ ПОНЕ 10-20 КИЛА ХРАНА И КЪДЕТО ВИДЯ КУЧЕ СПИРАМ И МУ ДАВАМ!

Струва ви се лошо и нехуманно ли какво ?

ЖЕСТОКО СЪМ ГРЕШАЛ С КАКВИ ХОРА СИ ПИША ТУК...
ЯВНО СТЕ СЪЩИТЕ ЛАЙНАРИ КАКТО И ОСТАНАЛАТА ИЗМЕТ!
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН - СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ ЧАСТ ОТ ЕДИН НАРОД КОЙТО МИСЛИ КАТО ВАС!

ЩО ЛИ СЕ МЪЧА ДА ВИ НАЛИВАМ АКЪЛ? ТО НЕ СТАВА ТАКА - я си чупете главите и си живуркате в мизерия и гняс!

Избивайте кучета котки, вълци мечки...
дано да доживея да видя как вие умирате от същото, понеже ние сме бездомните кучета на европа...
дано както вие се отнасяте с тях, така и европа да се отнесе с нас!

един месец остава...
ще мина и без вас този месец... поне да не се ядосвам с идиотските ви простотии
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Ти какво си мислиш, че ей така ми е кеф и искам да дера кучета живи? Животните ги обичам и никога не бих убивал за кеф (и лова мразя дори). Кажи конкретно какво да правя, като изляза от вкъщи и ме наобиколят помиярите. Айде, тия точно до моя блок не ме закачат, след като един път един се опита да ме апне и му набичих 1 шут, но има други, които нямат респекта. С тях какво правим? Закво слагаш кучешкия пред човешкия живот да е*а?

Кажи какво е "хуманното" решение на проблема с помиярите?
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Интересно ми е Амуне, каква песен ще запееш ако глутница помяри изпохапе сериозно теб... жена ти... децата ти. Ще продължаваш ли да ги храниш?
По скоро ще почнеш да пишеш тука с шрифт 40 px как ще си купиш пушка.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Не знам дали си въобразявам, обаче във Варна май са ги позачистили кучетата, а не съм чул да са ги избивали. Просто ги няма. Тук там се мярка по едно животно, но за глутница и дума не може да става. Затова пък се навъдеха котенца и то доста. Ноке, можеш да идваш да живееш тука, докато си пуша на прозореца постоянно ме гледа жално по един котарак от долу.
Ми аз гета и лавини от боклуци не помня във Варна.
Къде е София (таз помийна яма), де е Варна...
Там вярно е малко по-друга България.

А котаци и тука има кат погледнеш надолу - 3-4 по всяко време, лежат и чакат.
Едни дебели със загладен косъм сичките :) .
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

АЗ ХРАНЯ БЕЗДОМНИТЕ ВСЕКИ ДЕН!
И КО ПРАИМ?
ИМАМ В КОЛАТА ВИНАГИ ПОНЕ 10-20 КИЛА ХРАНА И КЪДЕТО ВИДЯ КУЧЕ СПИРАМ И МУ ДАВАМ!

Струва ви се лошо и нехуманно ли какво ?

ЖЕСТОКО СЪМ ГРЕШАЛ С КАКВИ ХОРА СИ ПИША ТУК...
ЯВНО СТЕ СЪЩИТЕ ЛАЙНАРИ КАКТО И ОСТАНАЛАТА ИЗМЕТ!
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН - СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ ЧАСТ ОТ ЕДИН НАРОД КОЙТО МИСЛИ КАТО ВАС!

ЩО ЛИ СЕ МЪЧА ДА ВИ НАЛИВАМ АКЪЛ? ТО НЕ СТАВА ТАКА - я си чупете главите и си живуркате в мизерия и гняс!

Избивайте кучета котки, вълци мечки...
дано да доживея да видя как вие умирате от същото, понеже ние сме бездомните кучета на европа...
дано както вие се отнасяте с тях, така и европа да се отнесе с нас!

един месец остава...
ще мина и без вас този месец... поне да не се ядосвам с идиотските ви простотии

няма друго решение на проблема... знам,че звучи грозно но какво може да се направи ? давай идей тогава

кучета не са виновни.. те нападат защото са гладни или ги е страх...

не може да се гледат всичките в приют защото ще отиват страшно много пари
но в коя цивилизована столица има 40к кучета ?
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Според мен решението на проблема е единствено кастрация и приюти. Ала нашите готини управници не им пука особено и виждаме 20 години никакво подобрение относно кучетата по улиците(то да беше само това). Най-бих се накефил ако се съберат всичките софийски кучета и се пуснат в парламента на парламентарен контрол. Така ще ми е густо ако изпохапят Бойо и компания...
 
Последно редактирано:
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

За целия ми живот в Бургас не съм видял нито едно бездомно куче, въпреки че и ние си имаме цигански квартал. Вярно, при нас има само котки, които обикалят из казаните, но котките не хапят никого, така че не са проблем. Не знам дали общината предприема мерки за справяне с бездомните кучета, или просто хората не си пускат кучетата по улиците, но е факт, че такива няма. Само това е важно в крайна сметка.

П.П. Amoun е прав, първо трябва да се реши проблемът с разплождането им, за да не никнат като гъби след дъжд.
 
От: От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Абе не е чак да сме вързали и цъфнали, ама може и да сме по-добре от към улична хигиена и хорска култура. Последно като идвах до Софето беше доста гнусно наистина. Верен се оказа лафа, че най-хубавото на София е табелата за Варна:) Идвах да се разправям с едни бюрократични дивотии по президентството и чесно бягах към колата като свърших, такова радост ме обзе като си заминавах, че трудно може да се опише с думи. Гадничко си е при вас... спор няма. В съзнанието ми се е запечатала една бутилка с минерална вода, на която магазинера беше подменил водата с чешмянка и така я беше изложил на витрината. Тази икономия я беше направил може би преди най малко 2-3 години, водата така беше зеленясала, че не знам какви непознати на науката организми живееха в тази бутилка. :) След тази гледка ходих гладен и жаден цял ден, защото не посмях да си купя нищо от никъде. Два дена на кроасани и бира я карах. На втория ден се престраших и влязох в Българска Кухня и там едни хлебарки ... айде пак глад...

Ми аз гета и лавини от боклуци не помня във Варна.
Къде е София (таз помийна яма), де е Варна...
Там вярно е малко по-друга България.

А котаци и тука има кат погледнеш надолу - 3-4 по всяко време, лежат и чакат.
Едни дебели със загладен косъм сичките :) .
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

докато нямах куче ме беше страх, мислех като вас. От седем месеца имам куче и видях другата страна на медала. Искам да кажа, че много хора си купуват кучета , в даден момент не могат да се грижат, защото е голяма отговорност и ги изхвърлят пред блока ..... и така те стават улични. Забележете, че когато сте гладни, недоспали, не пили кафе , не взели своето сте нервни и заядливи. Ей така е и с кучетата, те са гладни и имат нужда от любов. Да ви кажа, аз съжалих себе си, каква съм карикатура, като видях как успели мъже хранят калните помиярчета и ги гушкат.

Кучетата имат надсетивни възприятия и усещат енергията на хората, ако те е страх или ги мразиш ще те нападнат. Докато не ги разбрах съм хапана от куче и ме беше страх. Сега минавам сама през полянките където се събират помиярите и получавам въртящи опашки и прегръдки от кални лапи. Аз не мога да ги храня всичките, но мога да ги обичам. Радвам се че има хора като това момче, което писа , че има по 20 кг- храна. Каквото ни е отношението към животните такова е и към хората и такова отношение ще поучим в живота си.
 
И аз като бях във Варна на почивка не видях нито куче. Имат повече котки, но те по-скоро са към някоя сграда или бягат. По никакъв начин не предизвикват страх или смут. Но дерзай народе, вече увеличиха ловците на цели 8 за цяла София. Сега аз лично съм идея по-щастлив. Не петима, а цели осем човека ще правят сафари из София, като се предполага, че не само ще взимат пари за това, но и до година ще гонят ако не същите кучета то поне техни деца или друго по роднинска линия. Ето я статията: Увеличават ловците на кучета в София до осем

Всички знаем решението и хуманната част и тази, която в действителност би свършила най-добре работа (приюти и кастрация), но проблемът е, че не се върши никаква работа, прибират се едни пари и нещата оставам същите за другата година и така вече не помня колко време. Не за пръв път виждаме схемата, в която се краде без да се прави нищо. Имаме още хиляди примери. ;)
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

докато нямах куче ме беше страх, мислех като вас. От седем месеца имам куче и видях другата страна на медала. Искам да кажа, че много хора си купуват кучета , в даден момент не могат да се грижат, защото е голяма отговорност и ги изхвърлят пред блока ..... и така те стават улични. Забележете, че когато сте гладни, недоспали, не пили кафе , не взели своето сте нервни и заядливи. Ей така е и с кучетата, те са гладни и имат нужда от любов. Да ви кажа, аз съжалих себе си, каква съм карикатура, като видях как успели мъже хранят калните помиярчета и ги гушкат.

Кучетата имат надсетивни възприятия и усещат енергията на хората, ако те е страх или ги мразиш ще те нападнат. Докато не ги разбрах съм хапана от куче и ме беше страх. Сега минавам сама през полянките където се събират помиярите и получавам въртящи опашки и прегръдки от кални лапи. Аз не мога да ги храня всичките, но мога да ги обичам. Радвам се че има хора като това момче, което писа , че има по 20 кг- храна. Каквото ни е отношението към животните такова е и към хората и такова отношение ще поучим в живота си.
Извинявай, гледал съм куче 13 години (да почива в мир) и много добре познавам тези животни. Който иска да обича някое куче, да си го вземе в тях и да си го храни, а не да подпомага развъждането на тия бълхарници и преносители на тения. Та аз моето си го гледах, беше ми като сестричка, хранех го, разхождах го, ваксинирах го и си имаше паспорт. Когато го загубихме майка ми плака, все едно е изгубила детенце. Обаче това да говориш, че разбираш кучетата е смешно. Да не си д-р Дулитъл? Спомням си, когато моето куче роди за втори път, едно от бебетата се приближи до нея докато тя ядеше. Тя се обърна и го захапа по инстинкт и то умря след 2 дни. Говори ми за отношение, любов и прочее глупости към животните. Разбира се, че усещат, обичат, радвате се, НО...При животните преди всичко господар е инстинкта и точно по тази причина дори на собственото си куче никога не съм имал 100%-во доверие, защото е животно!
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Амуне, бе тоя поста ми за масовите гробове беше със силна доза ирония вътре, ама май се появлякох та не си личи... Иначе съм по-скоро на обратната страна при откачените лелки къде ги хранят, даже като ги видим из квартала и им говорим някви работи, обяснявам им как да се пазят от коли.... Даже съм си прибрал едно.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Не четох до сега какво е писано.
Първо да разгледаме проблема. Дори и да се избият бездомните кучета, те бързо ще се нароят пак. Причината е че реално бездомните кучета идват от стопани, които си изхвърлят малките кученца и от кучетата на мангустите.
Какво е решението :

Закон с който се разделят собственици на кучета на 2 категории: Развъдници и Домашни.
Данъка на развъдника да е голям, все пак е за бизнес цели.
Всички домашни кучета да бъдат кастрирани. Някой стопанин ако не иска да си кастрира кучето, да се регистрира за развъдник и да си плаща големия данък.
Всеки който не си кастрира кучето да отнася още по-големи глоби.

Така ще спре прираста на изхвърлени домашни кученца.
Между временно уличните кучета и те ще бъдат кастрирани, вкарвани в приюти, и ако никой не го пожелае в срок, ще бъдат ефтанизирани.

Това е единственото решение на проблема, всичко друго е само преливане от пусто в празно и присвояване на милиони за неработещи решения.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Амоун се психира и не желае да пише повече в темата :shock:
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Преди 1 месец писах в фейсбук с капслок "Всички бездомни кучета трябва да се избиват...." и още доста наредби и т.н. . Причината беше, че докато си карам в градът (с 50 км/ч) и изведнъж зад една сграда с подскоци изкочиха около 10 помияра (доста едри дейба тяхната мама) и едвам успях да спря с мотора и да не стана на кълбета (изкочиха в последния момент). Значи аз мога да се претрепя заради тая глутница и после и АКТ да ми пишат катаджиите ако дойдат. Да се приспиват всички бездомни кучета. По изгодно е финансово от приюти и простотии. Дори и кастрирани, пак са заплаха дейба и мелезите дейба. Ако толкова ги защитавате си вземете по едно да си гледате. Всички защитници ако си вземат един помияр да си гледат в тях и няма да има проблеми с бездомните кучета.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Каква хубава тема как не съм я видял до момента :):):)

Агейнст специално за София проблема с кучетата се казва ГЕРБ и ако бях на твое място нямаше да смея да се покажа в тази тема.

Столична община се управлява от ББ и ГЕРБ вече от СЕДЕМ години - В столична община има специална ОБЩИНСКА фирма която се занимава с бездомните кучета - тази фирма получава по около 300лв за всяко заловено и кастрирано куче - Тази фирма отчита че всяка година лови по 10 000 кучета.
Тази фирма ИМА ЛИ ИНТЕРЕС КУЧЕТАТА ДА СВЪРШАТ - НЕ НЯМА
Политиката на тази фирма е бусът им да минава и да събира кучетата от централната част на София за да не нарушават спокойствието на хайлайфа и да ги пуска в крайните квартали като Кремиковци и Нови Искър където да се размножават на спокойствие.

Сега и най готината част от цялата работа познай кой е шеф на тази фирма до 2009г. - И какъв става след като спечелихте изборите - Този му пост явно е за добре свършена работа в общинска фирма Екоравновесие. Този човек е само една малка брънка от голямата корупция която се вихри в столична община още от времето на Софиянски и с пълна сила продължила по ваше време.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Не четох до сега какво е писано.
Първо да разгледаме проблема. Дори и да се избият бездомните кучета, те бързо ще се нароят пак. Причината е че реално бездомните кучета идват от стопани, които си изхвърлят малките кученца и от кучетата на мангустите.
Какво е решението :

Закон с който се разделят собственици на кучета на 2 категории: Развъдници и Домашни.
Данъка на развъдника да е голям, все пак е за бизнес цели.
Всички домашни кучета да бъдат кастрирани. Някой стопанин ако не иска да си кастрира кучето, да се регистрира за развъдник и да си плаща големия данък.
Всеки който не си кастрира кучето да отнася още по-големи глоби.

Така ще спре прираста на изхвърлени домашни кученца.
Между временно уличните кучета и те ще бъдат кастрирани, вкарвани в приюти, и ако никой не го пожелае в срок, ще бъдат ефтанизирани.

Това е единственото решение на проблема, всичко друго е само преливане от пусто в празно и присвояване на милиони за неработещи решения.

Проблемът не е в липсата на закони, а в липсата на желание за изпълняването им и може би в манталитета на хората. Хората споменаха, че във Варна и Бургас няма проблем с бездомните кучета. Там едва ли ги има законите, които ти предлагаш.
Според мен кастрацията е по-нехуманно от евтаназията. Аз ако имах куче никога не бих го кастрирал. Само една жена може да погледне на това решение с лека ръка. Да осакатиш едно живо същество, само за да го направиш каквото на теб ти харесва и да те радва е егоистично, садистично и НЕХУМАННО! Аз бих предпочел да ме застрелят пред това да ме кастрират.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Дам, из Варна има малко кучета и са безобидни повечето поне по мои наблюдения. Мен улично куче не ме хапало ама домашно да. Даже като ям в движение някой път им давам и на тях, че ми е жал за животинките. Хората ги бият, ритат, малтретират и затова се озлобяват според мен.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Агейнст специално за София проблема с кучетата се казва ГЕРБ и ако бях на твое място нямаше да смея да се покажа в тази тема.

Абе манта, земи се скрии с бесепарските си глупости, тука за друго говорим.
 

Горе