Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Статус
Not open for further replies.
От: Re: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Еми много ясно, че ще мълчат, ами ако случайно някой от нас новаците ги надмине, па им вземе хляба. Какво ще правят после? :D

Аз съм изперкал и за художник не ставам, наймного даси отрежа ухото ама няма да рисувам слънчагледи
Ама несам само язе изперкал като грледам никой не казва пътеката на дизайнера, пък да те забравяме, че моожиии и да съм от журито
 
От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

И аз се включвам :)

8008326v.jpg

8008327N.jpg
 
От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

И аз очаквам с интерес някои хора да се включат, защото наградата не е малка, както при предишни конкурси. Тоест, се очакват много повече креативни и новаторски изпълнения, а тук има хора, които има какво да покажат.
 
От: Re: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

А защо да ползвам нещо наготово, като може и сама да се науча? Да, по-бавно ще стане, но поне накрая ще знам, че заслугата за развитието (Ако има такова) ще е само моя.

Iwke попивай мъдрост :D (и за другите които сега прохождат)! Като човек преминал през дизайнерския кръговрат на живота ще ти дам няколко съвета.

Първия и най-важен е - Избери каква искаш да бъдеш. Много колеги предлагат услугите си като дизайнер, програмист, копирайтър и т.н... По принцип този вид хора са слаби в всички области в които предлага услуги. Избери си, какво искаш да правиш за в бъдеще и се развивай само в тази сфера. По-добре стани царица на дизайна, от колкото провален специалист в 100 области.

Втория съвет - Егото и самочувствието си ги вземаш слагаш ги на земята и ги стъпкваш яко! В началото, ако мислиш да вземаш пари и да предлагаш услуги с подобно качество, приготви се за нечовешки критики. Най-вероятно ако си слаба психически ще се откажеш.
Правилното мислене на дизайнера е - моите графики не са най-добрите и винаги мога да се справя по-добре.

Трети - дизайнерсктвото вече не е уважавана професия в България. Също така става и все по-ниско платена, поне такива са моите наблюдения. И ако смятате да изкарвате пари от това, трябва да поработите доста време върху уменията си (това е за всички които сега започват).

Четвърти съвет - Вслушвай се в критиката на по-оптините предприемачи, а не се прави на някаква велика дизайнерка. Аз например когато бях се регистрирал тук, получих критики от Noke и nortrant. Благодарение на тези критики си вдигнах доста дизайн нивото.

Пето - за всички започващи да се занимават с дизайн, няма дума ЛОГОТА.... Пише се ЛОГА. Един интелигентен човек като прочете че правите логота и директно натиска Х.

Ивка, влизай в сайтовете за уроци и се учи. Преди 10 години когато се учих, нямаше такива уроци, видео уроци и т.н. и ми отне години да науча сам, това което можеше да науча за месеци. Клиента гледа крайния резултат, ако ще и в Харвард да си завършила дизайнерство. Ако правиш графики като горната, пак няма да имаш работа :)

Спирам се до тук. Може да издам и книга :D! Не се правя на велик дизайнер, но това са някой от нещата които биха ви помогнали :).
 
От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Колеги знам, че обичате да давате съвети, но определено тук не му е мястото, отварям да видя някакъв дизайн и чета един тон излишни писания и правлната дума е логотип, тоест съчетание от типография и графичен знак, така съм чел поне, а дали ще напишете логота, лога няма значение, защото няма правило, не можах да се въздържа и аз на края, по-малко философия и повече фантазия, наградата е прилична...
 
От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Първо колега/колежке, главно използваната дума в България е лого, logotype не се ражда в България, макар че после започваме да я използваме. И ти си от скоро в дизайнерството. Не започвайте да се правите на великани, като сте спечелили 1 2 конкурса :)... Почти на всеки дизайнер съм виждал, крадени елементи които сте слагали в лога :). Не ми се занимава с теб :). Има 1 страница с постове изписани, защо никой не помага на новите дизайнери, да навлязат в нещата по-бързо, моя пост нещо те издразни ли? Знаеш ли ти (великия дизайнер) кога ще дадеш съвет или ще помогнеш на нов дизайнер? И като ти гледам поста и последния пост на Iwka, ми изглежда права за "Еми много ясно, че ще мълчат, ами ако случайно някой от нас новаците ги надмине, па им вземе хляба. Какво ще правят после? "

Извинявам се на автора на конкурса, ако съм го издразнил с моето предно мнение. Едвали ще има подобен позитивен пост, негативни отражения върху конкурса. Най-много да мотивира някой участници. Мисля че по излишното мнение в случая е на Buymore.

Българите използваме една приказка, която е подходяща и за тук: Направи добро, изяж л.... :)
 
Последно редактирано:
От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Защо за сайт на български се предлагат логА на латиница?

За мен това е идиотско. А и никъде в условията на конкурса не прочетох такова изискване.
 
От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

nnikolov Спри се!
За времето което изписа толкова, можеше да покажеш способностите си на дизайнер, просто участвай , а не се оправдавай, както вика Бластеру.
Може да не ми отговаряш;-)
 
От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Абе ти нервите ли искаш да ми скъсаш? Къде съм се оправдавал? Няма да ми казваш къде и кога да участвам. Какви сте вие, шегуваш ли се с мен? В конкурси не съм участвал от година две, и съм казвал защо. Баси вулгарното поведение. Направо не мога да повярвам, как може така да се държиш. Престани да ми пишеш да спамим в темата на човека. Исках да дам няколко съвета на момиче, изписа 5 мнения с нападки и нареждания кое и как да го правя :). Ако искаш нещо да ми кажеш ми пиши на лично!
 
От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

..........
 
Последно редактирано:
От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Здравейте и от мене и аз да се включа в конкурса с предложение. Успех на всички

 
От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Доста бачках по втората концепция на логото и като изчетох сутринта що се е изписало - лошо ми стана. Тази концепция си я оценявам на 350 лв. (Като включвам в нея една доработка).
Жалко за Шерлока, но да кажа, че съм го рисувал макар и да имах пред себе си модел за inspiration, създаден от друг и въпреки това Шерлока е 100 уникален по Адвего антиплагиатус :)

П.П Вискяре май съм ти прочел мислите преди да се захвана за работа :)

izdirva23.jpg


izdirva25.png
 
От: От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Ти ли рисува орела?

Айде да сефтосам темата.

Орлов поглед, вижда от много високо и търси своята плячка - подходящ знак за сайт/фирма от този род.
793120.png
 
Re: От: Re: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Iwke попивай мъдрост :D (и за другите които сега прохождат)! Като човек преминал през дизайнерския кръговрат на живота ще ти дам няколко съвета.

Първия и най-важен е - Избери каква искаш да бъдеш. Много колеги предлагат услугите си като дизайнер, програмист, копирайтър и т.н... По принцип този вид хора са слаби в всички области в които предлага услуги. Избери си, какво искаш да правиш за в бъдеще и се развивай само в тази сфера. По-добре стани царица на дизайна, от колкото провален специалист в 100 области.

Втория съвет - Егото и самочувствието си ги вземаш слагаш ги на земята и ги стъпкваш яко! В началото, ако мислиш да вземаш пари и да предлагаш услуги с подобно качество, приготви се за нечовешки критики. Най-вероятно ако си слаба психически ще се откажеш.
Правилното мислене на дизайнера е - моите графики не са най-добрите и винаги мога да се справя по-добре.

Трети - дизайнерсктвото вече не е уважавана професия в България. Също така става и все по-ниско платена, поне такива са моите наблюдения. И ако смятате да изкарвате пари от това, трябва да поработите доста време върху уменията си (това е за всички които сега започват).

Четвърти съвет - Вслушвай се в критиката на по-оптините предприемачи, а не се прави на някаква велика дизайнерка. Аз например когато бях се регистрирал тук, получих критики от Noke и nortrant. Благодарение на тези критики си вдигнах доста дизайн нивото.

Пето - за всички започващи да се занимават с дизайн, няма дума ЛОГОТА.... Пише се ЛОГА. Един интелигентен човек като прочете че правите логота и директно натиска Х.

Ивка, влизай в сайтовете за уроци и се учи. Преди 10 години когато се учих, нямаше такива уроци, видео уроци и т.н. и ми отне години да науча сам, това което можеше да науча за месеци. Клиента гледа крайния резултат, ако ще и в Харвард да си завършила дизайнерство. Ако правиш графики като горната, пак няма да имаш работа :)

Спирам се до тук. Може да издам и книга :D! Не се правя на велик дизайнер, но това са някой от нещата които биха ви помогнали :).
Аз ако имах голямото самочувствие и его щях да кажа, че моето е най хубаво не мислиш ли? Не съм се правила на великата дизайнерка аз си признах, че това ми е първи опит и казах, че знам колко много работа ми трябва още!
Да бих се вслушала в критиката на по опитните стига да беше градивна, а не "За да ги достигнеш ти трябва още много бачкане". Ка к по точно ми помага този съвет? Като ми казва това, което аз вече знам.
Не искам да засегна никой тук. Другите концепции естествено са хиляди пъти по-добри
Успех на всички участници!
 
Статус
Not open for further replies.

Горе