Най-добра банка за осребряване на чекове

Най-добра банка за осребряване на чекове

  • ПИБ

    Votes: 271 77.9%
  • Пощенска

    Votes: 5 1.4%
  • Експресбанк

    Votes: 15 4.3%
  • ОББ

    Votes: 11 3.2%
  • ДСК

    Votes: 13 3.7%
  • Уникредит Булбанк

    Votes: 7 2.0%
  • Хеброс + Биохим

    Votes: 1 0.3%
  • Прокредит

    Votes: 2 0.6%
  • Алфа Банк

    Votes: 2 0.6%
  • Интернешънъл Асетс Банк

    Votes: 3 0.9%
  • ЦКБ

    Votes: 18 5.2%

  • Общо гласове
    348
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Да се оплача днес от Уникредит Булбанк - отидох в един клон и от там ми казаха, че не работят с чекове....
Някой пробвал ли е в Емпорики?
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Да се оплача днес от Уникредит Булбанк - отидох в един клон и от там ми казаха, че не работят с чекове....
Някой пробвал ли е в Емпорики?
айде четете малко коментари, iabank.bg това е банката за чекове ...
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Според мен най-добрата банка е "Централна кооперативна банка" .
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

ДСК за сега са най-добрите за мен,обменил съм доста чекове и останах доволен ,пробвах и други банки ,но от ДСК съм най доволен.То реално погледнато няма кво да се коментира това,не е кола да изброяваме "+" и "-" и в която банка да иди те ще ви обменят чека.За това избора е ваш ;)
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

ДСК за сега са най-добрите за мен,обменил съм доста чекове и останах доволен ,пробвах и други банки ,но от ДСК съм най доволен.То реално погледнато няма кво да се коментира това,не е кола да изброяваме "+" и "-" и в която банка да иди те ще ви обменят чека.За това избора е ваш ;)

Не е точно така, има разлики в комисионните, както и в банковото обслужване. Например в Пощенска трябваше сам да си попълвам заявката за осребряването на чека, докато в ПИБ просто само давам чека и личната карта и това е (плюс подписа накрая върху чека). Работил съм и с ДСК, въпреки че не беще да осребрявам чекове, но все пак и там трябва всичко да попълваш сам. Така е и в ОББ. ОТделно, че има и хора с лоши впечетления и конкретни оплаквания от нивото на обслъжването (конкретно по осребряването на чековете), които е хубаво останалите от нашата сфера да знаят.

Както и да е, с този Western Union да видим какво ще стане и дали чековете няма да останат нещо от миналото (поне за тези с Адсенс чекове) ;) Не знам дали съм прав, но досега май няма никоя БГ филма с Адсенс акаунт, ами всички сме си "физически лица", така че ако е по-удобно от чека, може би всички ще предпочетат WU.
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Е да, "сбогом" засега на банките.. тъкмо на "компетентните" служители от ПИБ им разпечатаха упътване как се осребрява чек... защото досега падаше едно чудене, консултации по телефона, грешки.. и все пак добре направиха, но дано не ни се налага да опираме пак до тях ;)

p.s. Може и да не са всички така де, но досега поне 70% от хората, на които съм попадал, за първи път "пипваха" чек, а най-лошото е, че някои вече бяха минавали през процедурата, но пак не бяха много сигурни...*:)
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Аз смятам ПИБ за най-добра -и фирмените ми сметки са там.

Едиснтвено онлайн банкирането им се поосра след като пуснаха новата си flexcube система.
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Ползвам ПИБ от както се помня а то е доста време ,но се чудя дали да не ги сменям.Вече не може да се осребрява чека в сметката на кредитната карта и после ми се налага да ги прехвърлям.Допреди месец още нямаха онлаин банкиране за Виста - сега не съм питал.Опашките стават все по-големи. Нещо почнаха да трупат минуси.
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Таман мислех да сменям банката заради странни проблеми с Visa-та на предишната. Най-важния критерии ми беше електронното банкиране.

Подавам си заявления за картички в ПИБ (плащам за което, макар и минимална сума). Трябвало да се регистрирам в електронното банкиране, та да ми одобрят регистрацията. ОК...
Нещо не се получава. Гледам за дебилски инструкции - в .doc. Нови 20, все едно дават безплатен лиценз за MSOffice на клиентите си (примерно). ОК де, трябва ми сертификат, пробвам да си инсталитрам, ама не можело, щото не съм регистриран (а доколкот зацепих не мога да се регистрирам, щото нямам сертификат).
Обаждам се на support-а. А... той проблем бил че сигурно не съм с Internet Explorer. Питам вежливо как да си сложа IE на Linux-а, ама не знаеха. Все едно си говориш с Ники Василев...
Нейсе, влизам през IE-то на мобилния (първо не съм навит да правя каквито и да е транзакции от мобилен компютър, второ самата идея това да става със "сигурната" комбинация от IE и Win хич не ме кефи), да предполжим че после ще успея да си прехвърля и хак-на сертификата, като с другите банки.
Попълвам си (з апореден път) доволно лични данни - опа... сертификата не може да бъде инсталиран, защото сертификат ана сайта-издател е невалиден.

Не си направих труда да ходя да си взема картите. Ще пробвам ПроКредит. За чекове също (въпреки че ми казаха "45 дни" което не ме кефи особено)
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

crowdadmin имам чувството че преразказваш моята история :) Абсолютно едно към едно с тази разлика, че аз си занесох лаптопа в банката, понеже съм "некадърна" и ги накарах те да ми инсталират сертификата. Е ... не можаха. Накрая се опитаха да го инсталират на техния компютър ... е и там не успяха! Е ... смених банката. Сега съм в ЦКБ, но получавам парите с WU а не с чек. Лошото е че лимита на на гугъл за WU е $10K а живот и здраве скоро може и да мина този лимит. Тогава май ще се наложи пак да минавам към чековете ... но тогава ще му мисля!

Поздрави!
 
Аз имах сертификат на кобоса които искаше ИЕ и го аднах ръчно на линкуса ( на фаиърфокса)

опшънс -> адванс -> енкрипшън -> вю сетификатс -> импорт -> броус до до фаила -> попитаме за парола каквато сертификата няма въведох произволна взе че захапа на магия...

не знам дали ще ви е от полза но стана
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Сега с тая криза неможе да се определи коя е най-добрата :)
 
От: От: Най-добра банка за осребряване на чекове

crowdadmin имам чувството че преразказваш моята история :) Абсолютно едно към едно с тази разлика, че аз си занесох лаптопа в банката, понеже съм "некадърна" и ги накарах те да ми инсталират сертификата. Е ... не можаха. Накрая се опитаха да го инсталират на техния компютър ... е и там не успяха! Е ... смених банката. Сега съм в ЦКБ, но получавам парите с wu а не с чек. Лошото е че лимита на на гугъл за wu е $10k а живот и здраве скоро може и да мина този лимит. Тогава май ще се наложи пак да минавам към чековете ... но тогава ще му мисля!

Поздрави!
аз знам за много малко хора които минават този лимит но не отричам че и ти не можеш да го минеш...
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Егати кефа.Тъкмо ще отпадне и ходенето до банката и таксите там а и аз давам по $20 за dhl
 
Последно редактирано:
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Здравейте.

Ако искате да ъпдейтнем малко информацията за осребряванията!

За момента съм се ориентирал към International Asset Bank като бързина, защото в ПИБ са тромави, а в ОББ-бързи, но пък за моята сума ще ми дръпнат ~32лв.

Някакви представи коя банка работи директно, без банки-кореспонденти със Американската JP Morgan Chase, накратко Chase :wink:
От която ми е и чека.

Благодаря.
 
От: От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Очевидно вече няма интерес? Или трябва да се допитам до друг форум.. :shock:8)
 

Горе