Най-добра банка за осребряване на чекове

Най-добра банка за осребряване на чекове

  • ПИБ

    Votes: 271 77.9%
  • Пощенска

    Votes: 5 1.4%
  • Експресбанк

    Votes: 15 4.3%
  • ОББ

    Votes: 11 3.2%
  • ДСК

    Votes: 13 3.7%
  • Уникредит Булбанк

    Votes: 7 2.0%
  • Хеброс + Биохим

    Votes: 1 0.3%
  • Прокредит

    Votes: 2 0.6%
  • Алфа Банк

    Votes: 2 0.6%
  • Интернешънъл Асетс Банк

    Votes: 3 0.9%
  • ЦКБ

    Votes: 18 5.2%

  • Общо гласове
    348
ами те най масаово тук ползвах чекове заради адсенса откакто има устерн юниън темата позамря :( то почти не останах програми с чекове незнам баце коя

тези иабанк и нтесърфъра каза че са бързи
 
От: Re: Най-добра банка за осребряване на чекове

:( то почти не останах програми с чекове незнам баце коя

clickbank мисля че нямат друга опция за плащане освен с чекове
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

ДСК за сега са най-добрите за мен,обменил съм доста чекове и останах доволен ,пробвах и други банки ,но от ДСК съм най доволен.То реално погледнато няма кво да се коментира това,не е кола да изброяваме "+" и "-" и в която банка да иди те ще ви обменят чека.За това избора е ваш ;)

Дам , до сега съм обменял само в ДСК и мога да кажа, че съм много доволен !
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Аз в райфайзен си го осреврих веэ проблеми!
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

мога да кажа че като отидох в ДСК незнаеха какво е тва и какво да го правят, сички са насабраха на куп зеха да го гледат и пипкат, и питаха дали е истински, та чаках 1 час да се свтържат с централния офис да им обеснят кво да правят
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

като отидох в ДСК незнаеха какво е тва

Проблемът е в липсата на кадри. По-квалифицираните напускат работа (обикновено поради ниски заплати) и на тяхно място идват нови служители, които не са обучени.
 
От: От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Проблемът е в липсата на кадри. По-квалифицираните напускат работа (обикновено поради ниски заплати) и на тяхно място идват нови служители, които не са обучени.
Аз съм сменил точно 5 банки. :D
 
От: От: Най-добра банка за осребряване на чекове

да и аз тях ползвам..и са бързи..21-23 дни.. не че е малко но е по добре от 40 дни както всички банки казват..Някой да знае по бърз вариант за осребряване на чек?

Аз в райфайзен си го осреврих веэ проблеми!
 
От: От: Най-добра банка за осребряване на чекове

дамм ще отида аз да си направя сметка там че иначе 20-25 дни не мисе чака.

айде четете малко коментари, iabank.bg това е банката за чекове ...
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Някой ползвал ли е услугите на офшорни банки за осребряване на чекове?
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

засега няма бърз вариант за изплащане на чек..къде ли не питах..всички казват от 20 до 40 дни.. дори и уж "наи-бързата банка iabank " казаха - 15 РАБОТНИ ДНИ което не я прави по-различна и от настоящата където съм - Райфаизен..така че всички са един дол дренки..Все още търся но не намирам бърз вариант за инкасиране на чекове. дори ако трябва да заплатя 10-20 евро/долара такса пак ме урежда но да е бърза..поне 1 седмица..Някои да знае?
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Миналия месец имах да взимам хубав чек (не от Адсенс, опазил ме господ), осребриха ми го в Интернешънъл Асет Банк (ИАБанк) за 12 дни, като си платих 20 лв. за чека, 2 лв. за изплащане директно на каса, и 20 лв. за куриер.
Иначе технологията за осребряване на чекове във всяка БГ банка е една и съща - чека се изпраща на адреса на банката издател, а тя превежда на БГ банката парите чрез SWIFT по сметка, твоя или ако искаш на каса - сметка на банката.

Вече от тук започват различията : Ако е клон на банка, предвиждаш 1-2 дни за да отиде чека със служебната поща в централата. Там още 1-2 дни, докато го опишат и изпратят, щото нали се сещате, и те чакат да се съберат поне 5-6 чека за една и съща банка, та да ги пратят заедно..... 8-10 дни пътуване до САЩ (3 дни с куриер), там още 2-3 дни до преподписване и нареждане за превод, тук още 1-2 дни за да се осчетоводи превода....и ето ти ги мин. 20-те дена....
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Здравейте,

Искам горещо да ви препоръчам да НЕ използвате Интернешънъл Асет Банк (ИАБанк)!
Току що се връщам от там и смятам да подам жалба, а ако не помогне да си търся правата по друг начин. Но както и да е... Накратко:

На 30 септември депозирах чек за осребряване в ИАБанк за не много малка сума. Погледнаха чека и ми казаха, че осребряването ще ми струва около 20 лева.
Днес отидох да си взема парите и искаха да ми изплатят с 260 лева по-малко. 13 пъти повече от това, което ми казаха при приемането на чека. От тях 22 евро за ИАБанк и съответно 50 и 60 евро за разноски на 2 други банки. Общо 132 евро по-малко!
Естествено, аматьорите-служители почнаха да ми говорят разни глупости, нагласации, оправдания, извинения и съжаления. Аз отказах да си взема парите при тези удръжки и ще видим какво ще стане по-нататък.

Та имайте предвид, че могат да ви сервират някоя много "приятна" изненада...
 
Последно редактирано:
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Здравейте,

Искам горещо да ви препоръчам да НЕ използвате Интернешънъл Асет Банк (ИАБанк)!
Току що се връщам от там и смятам да подам жалба, а ако не помогне да си търся правата по друг начин. Но както и да е... Накратко:

На 30 септември депозирах чек за осребряване в ИАБанк за не много малка сума. Погледнаха чека и ми казаха, че осребряването ще ми струва около 20 лева.
Днес отидох да си взема парите и искаха да ми изплатят с 260 лева по-малко. 13 пъти повече от това, което ми казаха при приемането на чека. От тях 22 евро за ИАБанк и съответно 50 и 60 евро за разноски на 2 други банки. Общо 132 евро по-малко!
Естествено, аматьорите-служители почнаха да ми говорят разни глупости, нагласации, оправдания, извинения и съжаления. Аз отказах да си взема парите при тези удръжки и ще видим какво ще стане по-нататък.

Та имайте предвид, че могат да ви сервират някоя много "приятна" изненада...

Видях, че си ме питал на ЛС....моя чек беше за нещо около $2,6-2,7к и разходите ми бяха точно толкова, колкото съм ги описал...
Много зависи от банката-издател на чека, както и от банките кореспонденти на банката, която осребрява чека, в твоя случай ИАБанк...

Една от причините да отида при тях беше, че банката, от която ми беше издаден чека беше Citibank, а тя се явява кореспондентска банка на ИАБанк, т.е. превода става директно от Citibank към сметка на ИАБанк, без участието на трета, или евентуално четвърта банка...

Ако банката издател на твоя чек, не фигурира в този списък ([URL="http://www.iabank.bg/bg/page/116"][URL="http://www.iabank.bg/bg/page/116"][URL]http://www.iabank.bg/bg/page/116[/URL][/URL][/URL]), значи има участие на трета и дори четвърта банка, като всяка си удържа един път такса за входящ превод и един път такса за изходящ такъв....но това не би трябвало да е повече от по 20 евра на банка.

За жалост, ти предварително си подписал, че при отказване на плащането, се задължаваш да платиш всички извършени от банката разходи....и след като парите са в банката, просто няма къде да ходиш. Супергадно, но факт....:evil::evil::evil:
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Ами основният проблем е, че те просто ме излъгаха, че всичко ще е 20 лева. Лошото е, че това трудно ще го докажа, защото беше на думи, но ще видим... Самите те изглеждаха супер дезориентирани днес и само ми се извиняваха, защото им е ясно че са сгафили и се надяваха, че извинението ще оправи нещата. А, да не говорим, че са ми объркали и името (много често срещано българско име) с коренно различно. Въобще пълни аматьори...
На мен не ми е толкова за парите, колкото че много се дразня от тези типично български изпълнения. Досега често съм имал успех в подобни "разправии", да видим как ще е този път.
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

А стига бе !? Къде, в кой документ точно са ти объркали името ?
Ако наистина е така, имаш големи шансове да прекараш банката.... Нали знаеш, че 90% от обжалваните актове на КАТ падат в съда, само защото момчетата са малко неграмотни (или бързат, да не изпуснат друга жертва), и много често правят грешчици.... И една сгрешена буквичка ти решава въпроса.

Ако парите си заслужават, консултирай се с адвокат...Ама си го избери внимателно, щото нещата и при адвокатите са като тука - един иска 5000 лв. за "добър ден", друг свършва работата по-добре и за 100...:)
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Ами на бордерото са ми го объркали името, най-вероятно и по други документи, но не съм ги виждал.
Също така забелязах нещо много интересно... На "Искането за инкасиране на чек", което е с правилното име и което сме подписали като съм оставял чека преди няколко седмици, никъде не пише нищо за никакви такси и комисионни (дори за 20 лв), нито пък за някакви тарифни условия на банката... Пише да ми се изплати цялата сума.
Та, мисля в жалбата да им предложа или да спазят устната уговорка и да ми вземат само 20 лв или ако искат да нарушат закона (според който и устните уговорки са валидни) и да ми изплатят абсолютно цялата сума, защото на практика на искането това пише...
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Здравейте,

За да бъда коректен към банката, искам да кажа, че след като подадох жалба до банката, 110 от удържаните 132 евро ми бяха върнати, което вече е общо взето разумно. Накратко, хората се съгласиха с мен, че след като не са ми дали възможност да взема информирано решение, е коректно да ми възстановят тази сума.
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Според мен най-доброто е ПаиПлаи
 

Горе