Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Re: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Тук по морето навсякъде се пуши... От 20-30 ресторанта, заведения се сещам точно за две където не се.

Сигурно са празни.... :D
 
Последно редактирано:
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Да се промотира пушенето за мен е проява на вандализъм, а аз не харесвам това. Все едно да предложиш да се напиваме до козирката преди да седнем зад волана, само щото ще ни е по-яко.

petya77, и аз нямам проблеми със съобразителни хора, а докато не започнат да ми щипят очите и да се задъхвам нямам проблеми и с пушачи. Но имам проблем когато някой оправдава очевидно вредни неща.

Въййй, що така ме нарочи? Аз също се съобразявам с непушачите, даже съм го заявила в по-предните страници. :)
Това, което не ми харесва в спора с теб, обаче е, че много генерализираш. Кой е казал, че липсата на гадни снимки ще промотира цигарите? Кога съм казала, че всички трябва да започнат да пушат, щом на мен не бива да ми се пречи??? Говорим за свободен избор, който всеки прави напълно информирано. Да ми обясняват колко са вредни цигарите, при положение, че знам е тъпо. Същото важи и за децата - родителите са обяснявали, повтаряли, досаждали по тая тема - ефект????

А когато поискам от някои информация и не ми я даде... ти кажи, заслужава ли си да ти вярвам на приказките по-горе?

Не съм те карала да ми вярваш, а да помислиш. Улесних те максимално, като ти посочих правилните въпроси, ама ти искаш на готово някой да ти посочи статистика и то официална от СЗО. Ми няма как СЗО да признае, че не иска пушачите да намаляват, но е достатъчно да се сетиш, че е така, щом не забраняват тютюнопушенето, а цигарите са 100% легално продаван продукт. ;)
 
От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

По темата: предлагат се вече силиконови опаковки за цигари в интернет магазини -> http : //goo.gl/9aWQ7c

Обявите 'набъбват':
Screenshot_1.png


Петя, силиконовите табакери май вече някой ги беше показал. Като цяло са интересно решение, но гледам, че тези са стандартен модел, който няма да пасва на 100мм кутии, а пък за слим цигарите не знам дали изобщо има. Освен това, цената... 5 евро си е 10лв, които можеш да дадеш за кожена такабекера. Аз мисля, че повече ще върви нещо по-тъничко, като '''капута'', за който спомена Ghost96 от 30 ст и което да ти е повече под ръка - на място в магазина, от който си купуваш цигарите. Онлайн е решение за пазаруване на едро, но за дребни поръчки едва ли е оферта.
Иначе доказваш, че продуктът се търси, което опровергава анти-смоукърите, които си мислят, че щом на тях не им трябва, значи никой няма да купува. :)
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Търси се определено. Но факт, в момента почти всичко достъпно на нашия пазар са тия показаните горе, които са само стандартен размер за 80мм (макар че мисля с едно клъцване много добре ше скрият картинката и на стотак). Не са 10лв., намират се за по 4-6лв., което е ОК цена според мен - предвид факта, че силикона ще изкара много повече от която и да е картонена сгъвка. Има едни по-готини, алуминиеви с магнит, които пак са или само стандартен 80 или за 100 слим (като в слима не мисля, че влиза цялата кутия, местят се цигарите - а хората ако искаха да си местят цигарите, щяха да си вземат табакери, поне има избор там).

Аз честно казано очаквах веднага след излизането на картинките някой да пусне из будките някакъв вид евтини хартиени кейсове, все пак производителите и дистрибуторите са знаели от доста време какво предстои, имало е време да се подбутне някоя предприемчива печатница.
 
От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Търси се определено. Но факт, в момента почти всичко достъпно на нашия пазар са тия показаните горе, които са само стандартен размер за 80мм (макар че мисля с едно клъцване много добре ше скрият картинката и на стотак). Не са 10лв., намират се за по 4-6лв., което е ОК цена според мен - предвид факта, че силикона ще изкара много повече от която и да е картонена сгъвка. Има едни по-готини, алуминиеви с магнит, които пак са или само стандартен 80 или за 100 слим (като в слима не мисля, че влиза цялата кутия, местят се цигарите - а хората ако искаха да си местят цигарите, щяха да си вземат табакери, поне има избор там).

Аз честно казано очаквах веднага след излизането на картинките някой да пусне из будките някакъв вид евтини хартиени кейсове, все пак производителите и дистрибуторите са знаели от доста време какво предстои, имало е време да се подбутне някоя предприемчива печатница.

Отново много уместно включване, благодаря. :)
 
Иначе доказваш, че продуктът се търси, което опровергава анти-смоукърите, които си мислят, че щом на тях не им трябва, значи никой няма да купува. :)
Отново много уместно включване, благодаря. :)

Значи е уместно всяко включване в подкрепа на твоята теза, а всичко останало са мнения на някакви "анти-смоукъри" и те трябва да се опровергават ;)

Аз продължавам да си мисля, че търсенето на "грим" за цигарени кутии ще е по-скоро на ниво сувенири отколкото на ниво необходимост. И малко ме съмнява да остане легално там дето се продават цигари да се продава и "грим". Все едно да си залепиш винетката с тиксо и полицая да ти каже Браво. Как някой не предложи направо продавачките в магазина лично да ти опакова кутията в друга кутия. Та нали целия тоя закон е точно с цел да се предизвика отвращение. Идеята е в ръцете на пушача да попадне грозна картинка, а не рисунка на цветенце от някой силиконен или картонен кейс.

Иначе ето го идеалното силиконче:
:)
 
Значи е уместно всяко включване в подкрепа на твоята теза, а всичко останало са мнения на някакви "анти-смоукъри" и те трябва да се опровергават ;)

Аз продължавам да си мисля, че търсенето на "грим" за цигарени кутии ще е по-скоро на ниво сувенири отколкото на ниво необходимост. И малко ме съмнява да остане легално там дето се продават цигари да се продава и "грим". Все едно да си залепиш винетката с тиксо и полицая да ти каже Браво. Как някой не предложи направо продавачките в магазина лично да ти опакова кутията в друга кутия. Та нали целия тоя закон е точно с цел да се предизвика отвращение. Идеята е в ръцете на пушача да попадне грозна картинка, а не рисунка на цветенце от някой силиконен или картонен кейс.

Иначе ето го идеалното силиконче:

Идеалното силиконче не пасва на цигарите, които аз пуша - слим версия в широка плоска кутия.
Иначе, донякъде си прав - мненията на антисмоукърите са почти на 100% неуместни, защото са извън темата, която коментираме. Колкото до ''дали е легален грима?'' Не виждам кой ще ми збрани да си украсявам продукта, който съм закупила напълно легално. Не виждам и кой ще забрани продажбата на кутии, калъфи, кейсове и т.н. в една свободна пазарна икономика. Казвам ти, че идеята със снимките е безполезна, защото въздейства положително единствено на непушачите. Тези, към които е насочена рестрикцията няма да я възприемат по желания от ''загрижените'' власти начин, независимо дали скриват снимките или ги гледат по цял ден.
 
В предните страници един наркоман каза, че на новите кутии не е имало марка (лого). Това не е вярно! Или поне не за всички защото аз видях от новите кутии и си имаше лого.
 
Идеалното силиконче не пасва на цигарите, които аз пуша - слим версия в широка плоска кутия.
Иначе, донякъде си прав - мненията на антисмоукърите са почти на 100% неуместни, защото са извън темата, която коментираме. Колкото до ''дали е легален грима?'' Не виждам кой ще ми збрани да си украсявам продукта, който съм закупила напълно легално. Не виждам и кой ще забрани продажбата на кутии, калъфи, кейсове и т.н. в една свободна пазарна икономика. Казвам ти, че идеята със снимките е безполезна, защото въздейства положително единствено на непушачите. Тези, към които е насочена рестрикцията няма да я възприемат по желания от ''загрижените'' власти начин, независимо дали скриват снимките или ги гледат по цял ден.

Е хубава работа. Само щото не съм смоукър не означава, че целта ми в тази тема е единствено да се забия като пирон в нервната система на смоукърите. Просто ме бива в това да търся недостатъците на една идея, което от една страна ми се вижда полезно в предприемачеството. Нали не всичко са цветя и рози. Принципа ми е, че ако една идея бъде подложена на съмнение, унижение, отхвърляне и каквото се сетиш... и въпреки това продължава да бъде интересна, значи е добра идея.

Но целта ми стана да се забия като прон в нервната ти система за дето смяташ тютюневите компании за жертви дори за това дето са им забранили да се рекламират. И не-смоукърите сме потребители с мнение - не искаме да гледаме реклами на цигари и нервни димящи хора около нас :)

Иначе темата уж е за едно, пък се оказва че е за съвсем друго. Още на 1 страница награждаваш тези дето подкрепят твоята теза с репутации. За мен понеже не съм на твоето мнение, поне два пъти каза че падам в очите ти (с други думи, но в този смисъл). Личи пропаганда. Не просто искаш хората да са на твоето мнение, а дори и те да започнат да пропагандират против забраните. Виж си първия пост, той звучи така "Нечестно, ужасно, абсурдно, цинично, грозно... и между другото дали се открива нова продуктова ниша?". Акцента ти е върху възмущението от забраната, искаш дори някой който не е чак толкова възмутен да се възмути. Вместо да звучиш ей така "Дали се открива нова продуктова ниша след новите забрани?".

Картинките на теб ти въздействат, то е очевидно. Може да не е по желания начин, но ти въздействат силно. А и не може да си толкова сигурна как ще въздействат на другите смоукъри. Само защото твърдиш "Тези, към които е насочена рестрикцията няма да я възприемат по желания от загрижените власти начин", не означава че това е вярно. Къде ти е доказателството за това твърдение? Защо точно обратното да не е вярно? Исках ти статистики, ти не даваш. Какво е това сега - спекулация или пропаганда?

Сега видях и това видео дето е пуснато още на 1страница, дето още през 2012 се канили да забраняват стикери в Австралия. Каква продуктова ниша е тази. То не е въпрос само дали продукта ще се хареса, ами дали въобще ще може да се продава легално.
 
AseasRoa, уверявам те, че в никакъв случай не си ми паднал в очите. Не знам дали съм ти давала положителна репутация в тази тема, но със сигурност съм ти давала повече от една в други теми на форума и смятам и занапред да го правя, защото винаги излагаш тезата си много културно и аргументирано, въпреки че в тази тема аргументите ти, според мен леко издишат. :)

Много се радвам, че участваш в дискусията и никога не съм отказвала да се включат и противници на тезата, която поддържам. Колкото до неприкритото ми възмущение - емоционална личност съм и трудно мога да коментирам безпристрастно тема, която ме засяга пряко. Прав си, че наблягам повече на възмущението, отколкото на сухия размисъл относно бизнес идеята, но те уверявам, че целта на темата е наистина да се намери удобно решение, защото грозните картинки (признавам) мноого ме дразнят. Дали ще бъде легално? Все тая!!! Да погазиш елементарните права на една огромна потребителска група и то с нулев ефект също е незаконно, неморално и крайно унизително.
Peace! :)
 
  • Like
Реакции: ROA
Фактите говорят сами:

1. Тютюнопушенето е най-честата причина за преждевременна смърт.
2. Доказано е, че тежките рестрикции работят и благодарение на тях пушенето отмира. AseasRoa е прав, че не може да се забрани изведнъж, а трябва да се използва старата стратегия на постепенни промени.

Тогава какво има да се коментират промените, след като очевидно са стъпка в правилната посока? Голяма част от пушачите може да смятат това за ограничаване на свободата им. Да, така е, но се прави в името на тяхното и общественото здраве.

Пушенето е вероятно най-вредният начин за консумация на тютюн и прием на никотин. Ако ние като общество не успеем значително да намалим никотиновата зависимост, то поне се надявам да пристъпим към начини за прием на никотин, които са по-безвредни.
 
Сега видях и това видео дето е пуснато още на 1страница, дето още през 2012 се канили да забраняват стикери в Австралия. Каква продуктова ниша е тази. То не е въпрос само дали продукта ще се хареса, ами дали въобще ще може да се продава легално.

В Австралия доколкото знам случаят беше по-различен - не ставаше въпрос за легалността на самия "грим", а за това, че там самата компания производител/дистрибутор (не помня кое от двете) беше започнала да предлага картонени кейсове като подарък заедно с покупката на цигари. Почти веднага след излизането на кутиите с картинки. Законовият проблем беше, че в Австралия (и в повечето държави, опитващи се да ограничат продажбата на тютюневи изделия) има забрана за предоставяне на каквито и да е бонуси и подаръци заедно с покупката на цигари. Предлагането на безплатен кейс е сметнато за бонус > нарушаване на закона > санкция. Иначе никой не може да спре компании, несвързани с тютюневата промишленост, да произвеждат "грим", нито да спре потребителите да го ползват. Не и докато продажбата на цигари е легална.
 
Фактите говорят сами:

1. Тютюнопушенето е най-честата причина за преждевременна смърт.
2. Доказано е, че тежките рестрикции работят и благодарение на тях пушенето отмира. AseasRoa е прав, че не може да се забрани изведнъж, а трябва да се използва старата стратегия на постепенни промени.

Тогава какво има да се коментират промените, след като очевидно са стъпка в правилната посока? Голяма част от пушачите може да смятат това за ограничаване на свободата им. Да, така е, но се прави в името на тяхното и общественото здраве.

Пушенето е вероятно най-вредният начин за консумация на тютюн и прием на никотин. Ако ние като общество не успеем значително да намалим никотиновата зависимост, то поне се надявам да пристъпим към начини за прием на никотин, които са по-безвредни.

Нито вярвам на ''статистиката'', показваща кое е причина за преждевременна смърт, нито пък на ''доказателствата'', показващи, че рестрикциите помагат за намаляване на пушенето. Ако процентът на пушачите в световен мащаб спада, то е, защото този порок става демоде. Човекът измисли къде по-забавни, скъпи и изтънчени форми на самоунищожение, така че пушенето постепенно ще умре, но дали това, което ще запълни нишата ще ви хареса е друг въпрос. :)

Не искам никой да се грижи за мен, като издевателства над нежната ми душа на естет. Дали ще живея, как и кога ще умра, не мога да реша дори аз, па камо ли некви импотентни административни пионки. :)
 
Нито вярвам на ''статистиката'', показваща кое е причина за преждевременна смърт, нито пък на ''доказателствата'', показващи, че рестрикциите помагат за намаляване на пушенето. Ако процентът на пушачите в световен мащаб спада, то е, защото този порок става демоде. Човекът измисли къде по-забавни, скъпи и изтънчени форми на самоунищожение, така че пушенето постепенно ще умре, но дали това, което ще запълни нишата ще ви хареса е друг въпрос. :)

Не искам никой да се грижи за мен, като издевателства над нежната ми душа на естет. Дали ще живея, как и кога ще умра, не мога да реша дори аз, па камо ли некви импотентни административни пионки. :)

Всеки, който знае английски, може да прочете извършените по темата проучвания и сам да се увери. Тютюнопушенето се изследва вече десетилетия от всевъзможни учени и фактите са безспорни. Пушенето е тежест и трябва да се елиминира, което пък би довело до по-здраво население и по-ниски публични разходи за здравеопазване.

Разбирам, че не искаш никой да се грижи за теб. Никой не би ти пречил, ако тровеше само себе си. Проблемът обаче е в това, че пряко и косвено вредиш на обществото, а това не трябва да се толерира.

В разсъжденията ти виждам емоционални доводи и няма как да е иначе - пушенето е неразумно и няма рационални аргументи, които да го подкрепят. It's that simple. :)
 
В разсъжденията ти виждам емоционални доводи и няма как да е иначе - пушенето е неразумно и няма рационални аргументи, които да го подкрепят. It's that simple. :)

:)

 
09784cf41fcb7ec2ee5d5ac02f246e6d.png

хехехе, само да кажа, че не съм търсил нито табакиери, нито кейзове за цигари, нито лепенки. Явно китайчетата не спят.
 
ReminD, това прилича на капан за мишки - не бих го купила. :D
 
Всеки, който знае английски, може да прочете извършените по темата проучвания и сам да се увери. Тютюнопушенето се изследва вече десетилетия от всевъзможни учени и фактите са безспорни. Пушенето е тежест и трябва да се елиминира, което пък би довело до по-здраво население и по-ниски публични разходи за здравеопазване.

Разбирам, че не искаш никой да се грижи за теб. Никой не би ти пречил, ако тровеше само себе си. Проблемът обаче е в това, че пряко и косвено вредиш на обществото, а това не трябва да се толерира.

В разсъжденията ти виждам емоционални доводи и няма как да е иначе - пушенето е неразумно и няма рационални аргументи, които да го подкрепят. It's that simple. :)

Много ме кефи някой да е загрижен за мен и да ми казва колко тровя околните. Само дето един автомобилен двигател за един изминат километър изхвърля повече отрови отколкото за за една година пушене, но видиш ли пушачите били риска за здравето на околните. Да се смея или да плача не знам.
 
Да подигнем малко темата. Кво стана с калъфите, а?
 

Прикачени файлове

  • 14369949_333437480322047_424952864789350492_n.jpg
    14369949_333437480322047_424952864789350492_n.jpg
    44.3 KB · Преглеждания: 19
  • Like
Реакции: CTAH

Горе