От коя бензиностанция зареждате?

От коя бензиностанция зареждате?

  • Лукойл

    Votes: 44 25.1%
  • ОМВ

    Votes: 39 22.3%
  • Шел

    Votes: 18 10.3%
  • ЕКО

    Votes: 28 16.0%
  • Ромпетрол

    Votes: 14 8.0%
  • Петрол

    Votes: 10 5.7%
  • Вектра

    Votes: 0 0.0%
  • Газпром

    Votes: 7 4.0%
  • Друга

    Votes: 15 8.6%

  • Общо гласове
    175
От: От коя бензиностанция зареждате?

И аз карам основно на газ - предпочитам ОМВ (без тази край Пловдив, точно преди началото на "новите" участъци от магистралата), зареждам и от Лукойл, бензин също от двете. За градско каране в София, не виждам особенни разлики от двете марки бензиностанции.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

В дизела Лукойл са доказани!
Зимата на -19 градуса запалих джипа от първия път и от тогава само от тях зареждам (случвало ми се е при -16 да имам проблеми с паленето с нафта от бензиностанции, като Петрол и ЕКО
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

точно! във еко-то мъжът на една колежка му заредиха колкото му събира резервоара при положение че не е бил на червено...ходил при КЗП и всякакви и накрая нищо
 
От: От: От коя бензиностанция зареждате?

В дизела Лукойл са доказани!
Зимата на -19 градуса запалих джипа от първия път и от тогава само от тях зареждам (случвало ми се е при -16 да имам проблеми с паленето с нафта от бензиностанции, като Петрол и ЕКО

скоро ще прайш дюзи ми се струва :)
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Чувал съм от стари шофьори, че за палене при ниски температури и за прочистване на дюзите са слагали един литър на резервоар газ за осветление
Дали и днешните, така наречени добавки не са на този принцип, как мислите
 
От: От: От коя бензиностанция зареждате?

Чувал съм от стари шофьори, че за палене при ниски температури и за прочистване на дюзите са слагали един литър на резервоар газ за осветление
Дали и днешните, така наречени добавки не са на този принцип, как мислите

Нали правиш разлика между старите механични инжектори дето може да мине и врабче и комон рейл дюзите дето впръскват гориво под високо налягане.
 
От: От: От коя бензиностанция зареждате?

Защо (не че не ми светна предупредителна светлина на джипа за дюзите)
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Аз не знам да има БГ бензиностанция която да не зарежда от рафинерията на лукойл. Освен ако не е някоя по границите. А и в Бургас или Варна имало някаква нова на Марешки дето уж не зареждала от там.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Ай стига с тая реклама на тоя олигофрен Марешки бе!!! Нито неговата е единствена нито най-евтина, ако става въпрос има и нафта на 1.79 ама щото не е на Марешки и колко я знаят...
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Бензин зареждам в Шел. Основно Nitro+. Колата се чувства идеално с тоя бензин. Имам карта и цената ми се струва нормална, предвид по-високото качество.
От известно време си взимам Лего-количките. Вече съм събрал 4 колички. Лапето много им се кефи, а качеството им е супер - истинско Лего и то за 2-3 лв.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Ай стига с тая реклама на тоя олигофрен Марешки бе!!! Нито неговата е единствена нито най-евтина, ако става въпрос има и нафта на 1.79 ама щото не е на Марешки и колко я знаят...

Явно не си купувал от неговите аптеки - да видиш лекарства не по касата и да са по евтини от тях ....
Принципно ми е противен, но пък бизнес модела му е добър на аптеките, ако направи същото с горивото ще е чудно.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

По принцип зареждам от Ромпетрол, понеже живея на 200 м от такава, карам основно на газ и съм доволен. Онзи ден един приятел, който ми поправя и обслужва колата(и е стршно добър в занаята си), ми каза, че новите бензиностанции на Марешки имали много хубаво гориво, внасял го директно от Румъния, и цените на всички горива са с 10-15 ст. на литър надолу от цените на останалите. Скоро мисля да пробвам и там.
 
Re: От: От коя бензиностанция зареждате?

Явно не си купувал от неговите аптеки - да видиш лекарства не по касата и да са по евтини от тях ....
Принципно ми е противен, но пък бизнес модела му е добър на аптеките, ако направи същото с горивото ще е чудно.

Бате, не му хвали толкова модела, защото има врътка да е така...и не е много яка. Поне от познати я знам де, не мога да кажа на 100% дали е истина.

Колкото до горивата. В един картелен пазар няма как да правиш ниски цени. Ще бъдещ "наказан". Забележете, днес Лукойл били свалили още. Някой да е излизал вече с колата, да потвърди и значими ли са мърданията на цената?
 
Re: От: От коя бензиностанция зареждате?

По принцип зареждам от Ромпетрол, понеже живея на 200 м от такава, карам основно на газ и съм доволен. Онзи ден един приятел, който ми поправя и обслужва колата(и е стршно добър в занаята си), ми каза, че новите бензиностанции на Марешки имали много хубаво гориво, внасял го директно от Румъния, и цените на всички горива са с 10-15 ст. на литър надолу от цените на останалите. Скоро мисля да пробвам и там.
Кой е брандът и има ли го в големите градове? Айде, ще правим нова анкета след време, живот и здраве. :)
 
От: Re: От: От коя бензиностанция зареждате?

Кой е брандът и има ли го в големите градове? Айде, ще правим нова анкета след време, живот и здраве. :)

С "П" започваше, ама не помня, във Варна има 1 или 2 работещи вече, като смятал да прави верига в страната и ще направи. А за Румъния има логика да носи от там, защото там ДДС-то го намалиха на 9%, а тук е 20%, той само от разликата в процентите може да дъмпингова яко и да печели достатъчно. Приятелчето каза, че имало опашки по цял ден на тази, от която е зареждал(той кара на дизел).
 
От: От: От коя бензиностанция зареждате?

По принцип зареждам от Ромпетрол, понеже живея на 200 м от такава, карам основно на газ и съм доволен. Онзи ден един приятел, който ми поправя и обслужва колата(и е стршно добър в занаята си), ми каза, че новите бензиностанции на Марешки имали много хубаво гориво, внасял го директно от Румъния, и цените на всички горива са с 10-15 ст. на литър надолу от цените на останалите. Скоро мисля да пробвам и там.

Като си на газ виж и тези влязох в битката - http://novavarna.net/2015/10/24/изненада-втора-бензиностанция-във-ва/
 
От: Re: От: От коя бензиностанция зареждате?

Кой е брандът и има ли го в големите градове? Айде, ще правим нова анкета след време, живот и здраве. :)

VM Petrolium - за жалост само във Варна и то 1 за сега http://newsline.bg/17100/benzinostantsiya-vzrivi-pazara-vav-varna-s-tseni-186-leva-za-dizel/ иначе дизела е вече 1.79
 

Горе