(публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

За кого ще гласувате на парламентарните избори?


  • Общо гласове
    148
  • Poll closed .
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Да, за съжаление, когато народа е прост и е в много, страдат и малкото. Не претендирам да разбирам от политика и други такива гадости, но като гражданин виждам, че нещата не са добре. Много се краде, малко се работи. И за да не се чувстват пренебрегнати и комунетата, че не ги споменавам, ще кажа, че и те не се стравиха. Толкова ли е трудно да управляваш една държава, която е толкова малка. Толкова много крадци има, мутеи с интереси. Даже и политиците ни да са поставвни лица на други хора, другите хора не им ли влиза в малките мозъци, че ако ще правят пари от овцете, трябва да направят така, че овцете да имат. И горе не са много читави. Там са по-алчни даже. Това е схемата. Всяка партия я практикува. Други схеми не оцеляват просто.

Много лесно се управлява държава, до сега всички политици се справят за 6+! Само дето масата не са политици :) и разбира се за тях държавата не се е справила :) Когато насилствено налагаш каквото си и поискаш, как може да очакваш да има ефективност и да не работи само за определени кръгове, за сметка на всички :)
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

*Блинки - поДставени лица.

Подставено лице се нарича човек, който пази мястото на владелец, който цели да остане незабелязан за околните. Израза подставено лице вероятно произлиза от понятието сламена кукла, която може да бъде поставена на всяко място, в зависимост от желанията и интересите на владелеца ѝ. Според други източници понятието подставено лице - сламен човек, произлиза от 19-то столетие, когато за тренировки по фехтовка използвали сламени кукли.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Освен че са лумпени герберастчетата са и комплексарчета - дадат ти червена репутатция и не могат две смислени думи да напишат към нея - Но това не ме учудва като се има в предвид че най умният в тяхната партия е прочел само една книга какво да се очаква от феновете му.

Нортрант ти Кунава не я мисли а по скоро стой и гледай резилът на Атака - Феновете на атака ги чакат тежки времена на унижения защото Болен със сигурност ще влезе в коалиция и ако тя е с ГРОБ - ставате за резил - Ако е с БСП за още по голям - демек нямате полезен ход така че гледайте си вашата паничка.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Освен че са лумпени герберастчетата са и комплексарчета - дадат ти червена репутатция и не могат две смислени думи да напишат към нея - Но това не ме учудва като се има в предвид че най умният в тяхната партия е прочел само една книга какво да се очаква от феновете му.

Нортрант ти Кунава не я мисли а по скоро стой и гледай резилът на Атака - Феновете на атака ги чакат тежки времена на унижения защото Болен със сигурност ще влезе в коалиция и ако тя е с ГРОБ - ставате за резил - Ако е с БСП за още по голям - демек нямате полезен ход така че гледайте си вашата паничка.

че къв коментар да ти напиша бе малумник долен, колко още ще ти чета излеянията, емигратче такова, отишал да мие задниците на дърти англичани и ми пропавядва полтика в тоя форум. Аиде скачаи в метрото при потните араби и негри и не деи ни мисли нас... ела поживей като постигнеш нещо в бг и платиш няколко десетки хиляди лева данъци тогава ще пишеш в тия теми...

бахти нагляра да те изкара от нерви....
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

То и като се замисля сега...за какъв дявол им е да управляват. То останали нещо, което да си заслужава да управляваш. :) Народ, стъпил с единия крак в сивия сектор; монополи, които нон стоп прекаляват; частен сектор, който има слоган - "искаш ли фактира или бележка"; агенции, които пречат на бизнеса да съществува и нататък може да си го продължите сами.

Не, че ми пука, но поне не искам хората около мен да са зле. А тези и предишните, двайсет години назад, направо не дадоха шанс на никой. В момента пари имат те, защото са си откраднали, мафията, престъпниците, далавераджийте, връзкарите, к*рвите и в този дух. Кадърните и можещите в момента оцеляват. Без тях тогава сме за един студен рестарт. :) Та, който дойде, ще продължи да управлява същата кофти икономика, ако може така да се нарече.

Не знам колко е трудно да се управлява държава, но знам, че никой от нашите убавци даже не се и постара да разбере. Да откраднеш е приоритет # 1, стъпиш ли на власт. Всичко друго, все едно, нали си е ОК там.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Как няма да пребие тогава, като герберите бяха пратили лумпели от СОФИЯ ЗАПАД , на Таки хората, да трошат и буйстват.

Абе пич, я ми обясни кои "свалиха с камъни" правителството на герб?
Ха, ма те май същите бяха бе, ама го извъртате както ви изнася?
Голем си! А а Пръмова защо те изгони, че се върна при станишката?
:-o
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Абе пич, я ми обясни кои "свалиха с камъни" правителството на герб?
Ха, ма те май същите бяха бе, ама го извъртате както ви изнася?
Голем си! А а Пръмова защо те изгони, че се върна при станишката?
:-o

hahha :D мани го.. той вече се оплете :D - не е лесно с толкова партии на главата...случва се понякога да се объркаш - кого трябва да защитаваш, кого си защитавал, кого трябва да плюеш...
мани,мани...
:mrgreen:
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

И за да не се чувстват пренебрегнати и комунетата, че не ги споменавам, ще кажа, че и те не се стравиха.
Единствено партия, която властвайки, успее да накара българите емигранти да започнат да се връщат, има правото да говори, че нейното управление е добро и ползотворно. Че по нейно време страната е просперирала и на българина му е било добре.
Досега не съм забелязал, въпреки понякога истеричните напъни да се твърди обратното, управлението на някоя партия да е показало дори тенденция за това.
Безработицата не е сериозен показател за сравняване управленческите умения на дадена партия. Около 40 години БКП успяваше да държи безработицата под 1 %.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

че къв коментар да ти напиша бе малумник долен, колко още ще ти чета излеянията, емигратче такова, отишал да мие задниците на дърти англичани и ми пропавядва полтика в тоя форум. Аиде скачаи в метрото при потните араби и негри и не деи ни мисли нас... ела поживей като постигнеш нещо в бг и платиш няколко десетки хиляди лева данъци тогава ще пишеш в тия теми...

бахти нагляра да те изкара от нерви....
Бате, какво значение има кой къде е. Всеки от хиляди километри усеща, че тук е шит голям. Но и не знам дали е извадил късмет да е там. Истината е, че ни чака още пумия и народа ще се обезвери още и още мизерията ще стане голяма, престъпността ще се увеличи, емиграцията ще се засили. Абе голем кучан ни чака. А като я гледам анкетата, направо ми се реве. Колко кретена са гласували за тия мутри, колко идиота искат пак Станишев да ми нахака отзад, колко малоумници искат да видя как някаква несигурна в себе си истеричка управлява.......нали, колеги? То няма правилен избор, ама гласувайки за някой от тях, на мек ми говори, че сте ОК с това управление. Мохе би с някои тук живеем в паралелни светове.

Аз мисля, че в деня на размисъл, трябва да си направим по една клизмя и да си отворим всички чакри...всичко друго ще се нареди...хаххаха...да бе да :D
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Единствено партия, която властвайки, успее да накара българите емигранти да започнат да се връщат, има правото да говори, че нейното управление е добро и ползотворно. Че по нейно време страната е просперирала и на българина му е било добре.
Досега не съм забелязал, въпреки понякога истеричните напъни да се твърди обратното, управлението на някоя партия да е показало дори тенденция за това.
Абе и аз имам наблюдения, че няма справило се правителство. Всели върнал се е от носталгия или просто не издържа там, заради хората или средата. Почти не съм чувал за икономически причини. Примерно, че не може да си плати парното, или някой банка му е вдигнала лихвата, или нап го е глобила, защото не са му засекли осигуровките....ей такива простоти няма. Поне не съм чул.

Като си дойде един приятел от Германия за няколко дни ме попита "Абе, брат, ти как се справяш с тази бумащина тук?" Той имаше предвид - ной, нап, някоя друга агекция, някой друг монопол и така. Как да се оправям. Свиква се. :) И не ги обвикявам тях, просто управниците са на това ниоп и всичко, ръководено от тях е отражение.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Специално за отявлените герберастчета

"ГЕРБ почти нямат изпълнени обещания за 3 години власт
ГЕРБ взе властта през 2009 г. с обещанието да бъде различна от дотогава управлявалите партии.
Изпълнените обещания на ГЕРБ са предимно в периферните сфери - от рода на строителството на новата спортна зала. Или ако са изисквали минимално усилия - като
19-километровата автомагистрала “Люлин”
Другият вариант е обещанията да са изпълнени частично. Ако увеличението от 6,5% на вдовишките пенсии се смята за пари.
Или ако намаляването на осигуровките с 0,2% е облекчаване на финансовата тежест.
Наближавайки края на мандата на ГЕРБ е ясно, че предизборната им програма ще остане около 90% неизпълнена. Вярно е, че страната и светът са в криза, но все би могло поне половинат или поне една трета от всички обещания да бяха станали реалност.
1. Запазване и разкриване на 200 хиляди нови работни места - неизпълнено. Вместо това в страната има 400 хиляди нови безработни.
2. Увеличаване доходите и стандарта на живот на българските граждани и приближаването им до средноевропейските стандарти - неизпълнено.
Вместо това заплатите са замразени, а освен това 30% от тях са изядени от инфлацията.
3. Подкрепа на проекта за АЕЦ “Белене” като частен проект - неизпълнено. Правителството отказа строителството на централата и поиска строителството на 7-ми блок на АЕЦ “Козлодуй”.
4. Гратисен период за погасяване без лихви за задължения на фирми към държавата, ако тя не е платила свои дългове към същите компании - неизпълнено. В момента бизнесът трябва да плаща задълженията си с лихвите, а правителството дължи 450 млн. лв. на бизнеса.
5. Запазване и увеличаване на фискалния резерв - неизпълнено.
6. От свързването на митниците и НАП в единна информационна система в бюджета ще влязат 2 млрд. лв. от акциз и ДДС - неизпълнено. Системите са свързани само частично.
7. Няма да се вдигат държавно регулираните цени на ток, парно, вода - неизпълнено. Всяка година те се увеличават.
8. Държавата ще поеме акциза върху горивата на земеделските производители - неизпълнено.
9. Ежегодно осъвременяване на пенсиите с коефициент по-близък до нарастването на осигурителния доход - неизпълнено. Това е единственото правителство, което не е повишило пенсиите с изключение на минималната, която е вдигната с 9 лв.
10. Насърчаване оставането на работа след придобиване право на пенсия чрез бонуси, водещи до по-висока пенсия при всяка година допълнителна заетост - неизпълнено.
11. Повишаване на добавката към пенсията на самотните пенсионери от 20 на 40 на сто от пенсията на починалия съпруг/съпруга за около 600 хиляди пенсионери - частично е изпълнено, като тези пенсии са вдигнати със 6,5% вместо с 20%.
12. Въвеждане на ежемесечна добавка към към личната пенсия или сбора от пенсиите на хората над 75-годишна възраст в размер не по-малък от 50 лева - неизпълнено.
13. Намаляване на осигуровките с 5% - неизпълнено, защото де факто са намалени само с 0,2%. Първо ги снижиха с 2%, но после ги увеличиха с 1,8%.
14. Връщане на ГДБОП и Национална служба “Полиция” в МВР - изпълнено.
15. Намаляване на парламентарната квота във Висшия съдебен съвет - засега не е ясно, защото гласуването на новите членове на ВСС предстои наесен.
16. Ускорено връщане на ДДС в рамките на един месец за сделки с инвестиции над 5 млн. лв., които са осигурили 25 работни места - неизпълнено.
17. Облекчаване на режима за авансови вноски за корпоративен данък. В момента (средата на 2009 г.) данъчно задължените лица с някои изключения правят авансови вноски за данък печалба всеки месец. Ние предлагаме тези вноски да се правят веднъж на 3 месеца от всички, с цел даване възможност за ползване на оборотен капитал за по-дълъг период. Предлагаме освобождаване от авансови вноски да се прилага за данъчно задължени лица с нето приходи до 400 хиляди лева, вместо сегашния таван до 200 хиляди лева - неизпълнено.
18. Регистрация на фирми за 1 евро - изпълнено.
19. Изграждане на национално хранилище за радиоактивни отпадъци и хранилище за сухо съхраняване на отработено ядрено гориво в съответствие с най-добрите международни стандарти - неизпълнено. Засега има одобрен ОВОС.
20. Изготвяне на проекти за възстановяване работата на наличните и изграждане на нови напоителни системи - неизпълнено. Това пролича при наводнението в с. Бисер.
21. Забрана за срок от 20 години за промяна на предназначението на горите от извършени заменки, лесопригодни гори и земи от горския фонд, освен за важни публични цели - изпълнено.
22. Завършване на автомагистрала “Тракия” и автомагистрала “Люлин” в най-кратки срокове - частично изпълнено. Тази година ще пуснат “Тракия” до Ямбол, но отсечката между Ямбол и Карнобат не е готова. “Люлин” вече се използва.
23. Ускорено продължаване изграждането на магистрала “Струма” и започване на магистрала “Марица” - изпълнено.
24. Рехабилитация на жп мрежата и второстепенната пътна мрежа като условие за балансирано развитие на всички райони в страната - неизпълнено.
25. Изграждане на многофункционална спортна зала за 10 000-15 000 места - изпълнено.
26. Развитие на системата от защитени територии чрез увеличаване на нейната площ до средната за ЕС (12% в ЕС при 5% в България) - неизпълнено.
27. Постепенно намаляване възрастта за задължителна подготовка на децата за училище, започвайки от 5 години - неизпълнено.
28. Формиране на независима комисия за специални обществени поръчки и създаване на публичен регистър на тези поръчки за осигуряване на прозрачност на процедурите и равнопоставеност на кандидатите - неизпълнено."

Източник
 
Последно редактирано:
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Бате, какво значение има кой къде е. Всеки от хиляди километри усеща, че тук е шит голям. Но и не знам дали е извадил късмет да е там. Истината е, че ни чака още пумия и народа ще се обезвери още и още мизерията ще стане голяма, престъпността ще се увеличи, емиграцията ще се засили. Абе голем кучан ни чака. А като я гледам анкетата, направо ми се реве. Колко кретена са гласували за тия мутри, колко идиота искат пак Станишев да ми нахака отзад, колко малоумници искат да видя как някаква несигурна в себе си истеричка управлява.......нали, колеги? То няма правилен избор, ама гласувайки за някой от тях, на мек ми говори, че сте ОК с това управление. Мохе би с някои тук живеем в паралелни светове.

Аз мисля, че в деня на размисъл, трябва да си направим по една клизмя и да си отворим всички чакри...всичко друго ще се нареди...хаххаха...да бе да :D

Шит е голям тука и смърди от километри, но тая смрад е от 20 години. За значението кой къде е мога да ти обяснявам на дълго и на широко, но само ще ти кажа, че нашите дядовци и баби разчитат на тези които да останали... иначе и тия 100 лв няма да ги има ако всеки си духне под опашката...
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

По правилата от последните години много от възразните хора изобщо няма да видят пенсии. Аз лично нямам мотивация да чакам пенсия като гледам как я чакат моите родители ("Трай коньо за зелена трева"). Спасението е всеки да се погрижи за себе си и близките си както може. Дори емиграцията е вариант понякога, ако можеш с това да подобриш жизнения им стандарт. Патриотизмът започва с грижата за най-близките ни.
 
От: От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

По правилата от последните години много от възразните хора изобщо няма да видят пенсии. Аз лично нямам мотивация да чакам пенсия като гледам как я чакат моите родители ("Трай коньо за зелена трева"). Спасението е всеки да се погрижи за себе си и близките си както може. Дори емиграцията е вариант понякога, ако можеш с това да подобриш жизнения им стандарт. Патриотизмът започва с грижата за най-близките ни.

Те от сега не виждат пенсии камара народ заради новите изисквания:

Код:
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/12/05/1961755_7000_dushi_niama_da_mogat_da_se_pensionirat_prez_2013/
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Защо си мислите, че системите на западноевропейските демокрации няма да се сринат? Чакайте да видите какво ще стане след 30-40 години, когато измре поколението на бейбибумърите родени след войната и на тяхно място застанат имигранти от Африка и прочее (които както знаем, нямат особени трудови навици). На доста места по света ще се сговни в най-скоро време, ако ще живея трудно, предпочитам да е у дома.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Шит е голям тука и смърди от километри, но тая смрад е от 20 години. За значението кой къде е мога да ти обяснявам на дълго и на широко, но само ще ти кажа, че нашите дядовци и баби разчитат на тези които да останали... иначе и тия 100 лв няма да ги има ако всеки си духне под опашката...

Разчитат, да, но какво да правим ние. Да си седим тук и да чакаме този момент? А и реално доста емигранти пращат пари в БГ точно по тази причина. Тук става все по-трудно да го направиш този номер. Какво? И ние ли да се наредим за властта, за да крадем. И така да се изредим всички и буквално и преносно. Лайнарщината е толкова голяма, че младите не мислят как да успяват, а мислите им са насочени лъм това как да оцеляват. До там ни докараха духачите и дупедавците от тези политически парти.
 
От: (публична) За кого ще гласувате на парламентарните избори?

Какво те пързаля...? Всички си имат патерици.

Тогава за какво говорим?!?
Със еднакви прийоми няма да има абсолютно никава разлика..

Сидеров може да е какъв ще, но със сигурност мнението за него на много хора не е правилно. Това е заради продажни медии - още когато е регистрирал партията, по БТВ са отделили специални минути в емисията новини за "представяне" на партия Атака. Разбира се всичко е преувеличено - като това, че е изключително краен, че използва фашистки символи и т.н.

Слушал съм Сидеров да говори за това и мислех, че преувеличава - но преди няколко дни попаднах на точно тази емисия новини - и се оказа, че говори самта истина.

Стига с това - луд бил... различен е - това не значи луд. Moже да преувеличава - но, половината от нещата да направи - пак ще е достатъчно.

Най-вероятно и той защитава интересите на някои...НО няма да продаде достойнството ни за жълти стотинки. В момента хем сме бедни, хем нямаме самочувствие...
ако ще сме бедни, поне да не ни правят роби.

Мисля, че трябва да се даде шанс на Сидеров.
за съжаление той каза, че няма да се коалира - това е единствения начин покаже какво може..
иначе 5-10% и нищо повече
 

Горе