OLX изцяло се променя....

От: OLX изцяло се променя....

Аз съм отказвал пратка, но тогава бях в правото си, поне според мен. Бях си поръчал един електронен четец за книги от София, аз също бях там. Никъде не пишеше колко струва доставката, но все пак поръчах. На другия ден дойде куриер и ми искаше 14 лева и му казах да връща поръчката. Той започна да ме убеждава, че можело да се разбера с магазина да си поделим доставката. Не става въпрос за тези 14 лева, а за това че докато поръчвах никъде не видях колко ще ми струва. Ако знаех, че е толкова, щях да отида и да си го взема на място.

Друг е въпроса, когато се поръчва нещо с възможност да се види преди да не вземе. Тогава мисля, че трябва да се плати доставката преди да се отвори.
 
От: OLX изцяло се променя....

Друг е въпроса, когато се поръчва нещо с възможност да се види преди да не вземе. Тогава мисля, че трябва да се плати доставката преди да се отвори.
Не, това обезмисля тази опция, защото трябва да платиш и наложения платеж. Къв е смисъла да го отварям в офиса или пред куриера на вратата ми, ако вече съм им платил - да видят и те, че са ме преебали с боклук ли? :D

Можеш да откажеш всякаква пратка. Еконт търси продавача, оня ако стойността на пратката му е 2 лева може да му излезне по-евтино и да я унищожат, за което също се плаща, но парите в крайна сметка си ги търсят от него.
 
От: OLX изцяло се променя....

по процедурата на еконт първо плащаш транспорта, ако транспорта и в двете посоки е за твоя сметка(едно от последните изменения) то тогава заплащаш транспорта и в двете посоки и чак след това получаваш опцията преглед/тест. ако не харесаш пратката вече си платил транспорта, ако харесаш пратката си доплащаш.

има някои офиси които прескачат част от процедурата от където пак следва измамна схема - подмяна на пратката с неработеща/счупена такава и връщането й...
 
От: OLX изцяло се променя....

Най-лошото нещо, което може да бъде направено на един сайт е внезапната пълна промяна. Потребителите не обичат такива неща. В случая с OLX, ако е абсолютно наложително да бъдат направени посочените промени, поне можеха да ги разпределят равномерно във времето и да ги въвеждат една по една, примерно в разстояние на една година. Поне това сочи здравият разум.
 
От: OLX изцяло се променя....

Някой спомня ли си за свежо. И те така изведнъж си повярваха, направиха маса промени, и всички знаем какво стана след това :)
 
От: OLX изцяло се променя....

Някой спомня ли си за свежо. И те така изведнъж си повярваха, направиха маса промени, и всички знаем какво стана след това :)
Там беше друго. Тези разчитат много на рекламата и хората без да се замислят си публикуват обявите при тях. Не смятам, че тези промени ще им се отразят негативно.
 
От: OLX изцяло се променя....

на тоя сайт разделите са му пълет та*ак, искам да намеря компютърни части продавани в града Х, това което ми пробутва са и лаптопи, и части за периферни у-ва, за телефони, usb-вибратори и всякакви боклуци
 
От: OLX изцяло се променя....

Дизайна на Базар.бг е доста зле. Няма да е лошо ако копират това онова от olx. Трябва да се вслушат в потребителите си и особено в тези които не са доволни от olx. Толкова пари наляха в реклама, а не правят никакви промени...
 
Re: От: OLX изцяло се променя....

Дизайна на Базар.бг е доста зле. Няма да е лошо ако копират това онова от olx. Трябва да се вслушат в потребителите си и особено в тези които не са доволни от olx. Толкова пари наляха в реклама, а не правят никакви промени...

Да, там са яко stuck in the time. :) Там отказват да повярват, че този дизайн не е ОК, но явно си го харесват, а пък да не "стресират" потребителите си, не го правят. Но е факт, че тъпите им реклами по телевизията са много по тъпа инвестиция от това да хвърлят малко инвестиции в дизайн и повече визабилити. За функциите ясно, там никой не е прерирал за нещо. ;) Ще ги видим скоро извън класациите, но да видим кога. За разлика от другия сайт, те са (или поне маркетинга им) на мнение, че следването на стратегията с тв рекламата е добра идея, много се лъжат. Но това е друг въпрос. OLX поне имат визия за това как да осъвременят нещата. Да минат един вид в 21 век. ;)
 
От: OLX изцяло се променя....

Дизайна на Базар.бг е доста зле. Няма да е лошо ако копират това онова от olx. Трябва да се вслушат в потребителите си и особено в тези които не са доволни от olx. Толкова пари наляха в реклама, а не правят никакви промени...

Аз в Базар днеска за първи път влязох в този сайт и наистина Оелекса е по-добър откъм дизайн.
 
Re: От: OLX изцяло се променя....

Аз в Базар днеска за първи път влязох в този сайт и наистина Оелекса е по-добър откъм дизайн.

Да. За това OLX имат светло бъдеще, защото основен конкурент в лицето на Базар.бг е голямо предимство. Няма никакво гонене от втория, поне по мои наблюдения. Докато е така, всичко за първенците тук изглежда повече от спойко. :)
 
От: Re: От: OLX изцяло се променя....

Да, там са яко stuck in the time. :) Там отказват да повярват, че този дизайн не е ОК, но явно си го харесват, а пък да не "стресират" потребителите си, не го правят. Но е факт, че тъпите им реклами по телевизията са много по тъпа инвестиция от това да хвърлят малко инвестиции в дизайн и повече визабилити. За функциите ясно, там никой не е прерирал за нещо. ;) Ще ги видим скоро извън класациите, но да видим кога. За разлика от другия сайт, те са (или поне маркетинга им) на мнение, че следването на стратегията с тв рекламата е добра идея, много се лъжат. Но това е друг въпрос. OLX поне имат визия за това как да осъвременят нещата. Да минат един вид в 21 век. ;)

Не съм гледал рекламния им клип понеже гледам изтеглени неща от торенти чрез DLNA сървър, но си мисля, че има много мързеливи потребители и небиха написали името на сайта след, като са изгледали клипа. Според мен един видео клип било то по тв или в ютюб като реклама трябва да е интересен за да може хората да го гледат и да им е интересно и забавно и да разкажат на други за видеото или да го споделят.
 
От: OLX изцяло се променя....

"Скъпи приятели,

Тази нощ техническият ни екип ще работи по обновяването на платформата. Процесът може да отнеме няколко часа, моля да имате търпение."

Да видим каква боза ще е.
 
От: OLX изцяло се променя....

"Скъпи приятели,

Тази нощ техническият ни екип ще работи по обновяването на платформата. Процесът може да отнеме няколко часа, моля да имате търпение."

Да видим каква боза ще е.

Поне на мен ми хареса новата визия и през телефона всичко изглежда супер. :|:|:|
 
От: OLX изцяло се променя....

Новата визия е зле. Информацията вече заема повече място. Налага се да скролираш повече, за да намериш това, което ти трябва. Освен това са намалили количеството на извежданите данни. С бодри стъпки вървят в грешната посока.
 
От: OLX изцяло се променя....

поредното доказателство, че убавото у булгаристан се разваля!
Някой да даде линк към стария темплейт?
Тук се лутам в новия темплейт вчера имаше един калъф а сега не можем да го намерим.
 
От: OLX изцяло се променя....

Определено очаквах повече от дизайна, изчезнал е фиидбека, но по начина който се даваше преди и без това беше неизползваем, почти никой не ползваше бутона офертирай.
От друга страна пък дизайна е направен като за малоумници, опростен е максимално, което може би е добре за потребителите които ползват само фейса и продавалника, да им е по-лесно да не се затрудняват толкова.
Публикувах една обява пробно и вече 1 час изчаква, явно имат голем зор в момента.
 
От: OLX изцяло се променя....

Определено очаквах повече от дизайна, изчезнал е фиидбека, но по начина който се даваше преди и без това беше неизползваем, почти никой не ползваше бутона офертирай.
От друга страна пък дизайна е направен като за малоумници, опростен е максимално, което може би е добре за потребителите които ползват само фейса и продавалника, да им е по-лесно да не се затрудняват толкова.
Публикувах една обява пробно и вече 1 час изчаква, явно имат голем зор в момента.

Аз изчаквам мойте обяви от 10:30.
 
От: OLX изцяло се променя....

Не вярвам вече да се чака 24 часа на обява:)
А и това защо са го плеснали от долу недоумявам, това ще подхожда повече на форум България или някой туристически сайт:), но това си е тяхна работа в крайна сметка:

2015_04_24_130243.jpg
 

Горе