OLX изцяло се променя....

От: OLX изцяло се променя....

И при мене е така... Според мене се дължи на дизайна. Изглежда малко объркващо. Много е лошо положението, какво ще правим не знам...
 
От: OLX изцяло се променя....

50% бяха от там, че офлайн магазина ми е на забутано място в забутан град и ...
 
От: OLX изцяло се променя....

02-06-15 - общо обяви 2 048 274
16-06-15 - общо обяви 2 057 253

разлика - 8979 бр.
средно на ден - 641 бр.

вече са много далече от:
image-247-790-370-Slider.jpg
 
От: OLX изцяло се променя....

Откакто минаха от Продавалник към OLX според мен вървят надолу... както някой от колегите каза на предишната страница, съсипаха перфектния бранд - Продавалник, за да сложат тъпото OLX.
А новият дизайн е потресаващ... изключително хаотично е разпределено инфото и въобще не е user-friendly.
 
От: OLX изцяло се променя....

Лимит от 4 безплатни обяви в категория мода. Каква мода, какъв сайт за безплатни обяви когато ми искат 100лв. за 100 обяви. Да вземат да си пуснат нова реклама. "Най-големия сайт за безплатни обяви става сайт за платени обяви" Да ходят да се гръмнат някъде. По-добре да дам 100лв. за реклама в google и да си рекламирам online магазина вместо да им давам на тях по 100лв. за прогресивно номалящите продажби.
 
От: OLX изцяло се променя....

Даваш пари и не продаваш, преглежданията са твърде малко въпреки, че си си платил, преди, като си платиш и имаш 1000 преглеждания примерно, а сега нищо
 
От: OLX изцяло се променя....

Преди всички обновяваха обявите, но поне имаше даден момент в който обявата ти е на първите страници, някоя друга vip обява и се караше трафик. Сега никой не може да обновява, но какъв е смисала да дам 100лв и след 3 дена като платят и други, обявите ми ще са на 20та страница, а след 10 дни на 50та страница.....Или трябва да дам 100лв. за обяви и още 200 да имам цял месец 10тина Vip, та да карат трафик. Да бе да! И всички тия промени за по-малко от месец..... Olx си направиха Харакири ама с тъпа брадва, викайте попа!
 
От: OLX изцяло се променя....

След един месец ще кажа какви са ми наблюденията от платения абонамент. Разбира се конкуренцията хитрее, направиха си 10 профила и с по 4 обяви на профил, вече имат публикувани 40 обяви общо. Писах на съпорта за проблема и съм ги предупредил, ако не го решат и от мен няма да видят и стотинка следващия месец.

Инвестирайте в собствен онлайн магазин, така няма да се зависими от сайтовете за обяви!
 
От: OLX изцяло се променя....

След един месец ще кажа какви са ми наблюденията от платения абонамент. Разбира се конкуренцията хитрее, направиха си 10 профила и с по 4 обяви на профил, вече имат публикувани 40 обяви общо. Писах на съпорта за проблема и съм ги предупредил, ако не го решат и от мен няма да видят и стотинка следващия месец.

Инвестирайте в собствен онлайн магазин, така няма да се зависими от сайтовете за обяви!

Да ти кажа честно това с профилите си го заслужават. Премахнаха и рейтинга и се губи смисълът да си "стар" продавач. Разбира се не е редно спрямо хора, като теб който плащат...
Продавалника работеше добре, защото много хора го ползваха освен за "ненужните" си вещи (каквато му беше и идеята) продаваха или препродаваха много стоки. С онлайн магазинът, за мнозина е по-сложният вариант. Трябва да спазваш закони, да плащаш данъци и т.н. Тръгнали са по-спиралата надолу,
-няма рейтинг
-лимит на обявите - вижда се ответната реакция - повече акаунти т.е. никой не иска да плаща
-вип обявите - не постигат желаният успех.

Ако някой има старата им система, да я слага на един домейн, за нула време ще се напълни с обяви, просто с това са свикнали хората. Толкова рязко промени не се правят.
 
От: OLX изцяло се променя....

Хайде, де ...
Цял форум с предприемачи и разбирачи,а никой не ще да използва момента да направи една също толкова лека и удобна платформа за безплатни обяви, какъвто беше стария продавалник.
Това не е за вярване просто....
 
От: OLX изцяло се променя....

Въпросът не е само в направата, но и в докарването на целия този милионен трафик.

Иде реч за десетко и стохилядно бюджети за реклами по ТВ (поразгледай малко рекламните тарифи на 3-те националки в Prime Time), за реклами в интернет, за пана из градовете и т.н. и т.н. След като те зад гърбът си имат десеткомилионни € бюджети, и могат да си го позволят и за шмекералника, и за еCrap, то тук обикновения предприемач ДОРИ и с 20k, ДОРИ и с 50k, ДОРИ и със 100k – едва ли може да „набързо“ ей така с щракане на пръсти и разработен сайт да ги достигне.

Логично няма такива „рискуващи“ хора.
 
От: OLX изцяло се променя....

С няколко десетки бона за реклама може да се стартира според мене, с малко повече креативност и по-малко може, момента наистина е добър. Инвеститори се намират.

Само фейсбук, адуърдс и друга онлайн реклама, мани тия билборди и тв, както Гери Вайнерчък вика хората вече пътя дори не гледат докато карат(гледат си телефона), какво остава билборди да гледат. А по време на телевизионните реклами всеки отива до тоалетна и да си намаже филия с майонеза, там пускат реклами големи компаний, който плащат на посредници, който им правят рекламите, все им е тая че не са ефективни. По радиото може една кратка реклама, 20-50 лв на час струва, за 1000 лв 30% от населението ще чуе за новия сайт за обяви :) И по тв не е чак толкова скъпа, ама е безмислена както казах.

В адуърдс безплатни обяви струва 10 стотинки на клик. Има един сайт, който въпреки брутално лошия дизайн и име по-зле и от това на олх-а (ценотавр-бг.ком) пак има разни потребители, какво остава ако найстина качествен сайт се направи.
 
Последно редактирано:
От: OLX изцяло се променя....

търся скрипт сайт като стария продавалник и почвам:)
условията ще са същите
гърците нема да връщат парите!
 
От: OLX изцяло се променя....

През 2009/2010г. правех по 5/10 продажби на ден. Тогава продавалник не се рекламираше. Започнаха да го рекламират след като Аукро го купиха. И от тогава нещата тръгнаха надолЕ ...
Много важно, че сега има нам колко си регистрирани потребители, като повечето са фейк профили и много важно, че се рекламира, като е супер неудобен и гаден за ползване.
Те и базара го рекламират, ама за нищо не става. :(
 
От: OLX изцяло се променя....

Основно правило в маркетинга - първо усъвършенстваш продукта и подобряваш качеството, после тръгваш да го рекламираш. Базара правят обратното - наливат пари за реклама и с очакваните приходи от нея се надяват да усъвършенстват в сайта. Орязваш половината бюджет за реклама и го инвестираш в ъпгрейд на сайта и виж как хората сами ще идват...
 
От: OLX изцяло се променя....

Основно правило в маркетинга

къв маркетинг бе човек
много ме дразнят всички тези специалисти "маркетолози" или там както се самонаричат
това което каза е съвсем елементарна логика и децата от детската градина ще ти я кажат
това ли ви учат по "маркетинг"? дано си в основното...
 
От: OLX изцяло се променя....

В момента се разработва нова платформа - ImaSdelka.BG

Във фирмата изпълнител на проекта съм и мога да ви кажа, че ще бъде просто страхотен сайт! Не мога да давам подробности (конфиденциалност), но наистина наичнът на работа с платформата и удобството са на съвсем друго ниво от съществуващите в момента. :clap:
 
От: От: OLX изцяло се променя....

В момента се разработва нова платформа - ImaSdelka.BG

Във фирмата изпълнител на проекта съм и мога да ви кажа, че ще бъде просто страхотен сайт! Не мога да давам подробности (конфиденциалност), но наистина наичнът на работа с платформата и удобството са на съвсем друго ниво от съществуващите в момента. :clap:
[email protected] :lol:
Полеkа, че да не паднете от високо :D
 

Горе