Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Като толкова си ги стиска тези дискове, да си ги стиска. DVD устройството ми е демонтирано от компа и трудно ще му въртя дисковете.
 
От: Re: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Много яко нещо видях в ФБ, мисля да го споделя: http://shmatko.blogspot.com/2012/08/blog-post_3.html

Сега и този баш рапер ще го разнесат. Абе тия хора не гледат ли какво се случва с личността им след участия в такива мероприятия. :)

Хаха и "Ризко" изгоре. :mrgreen: Добро момче беше ама...явно дават добра пара щом се е решил да стане за плашило. :)
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Два пъти го изгледах този клип. Най-запомнящото се е момичето. Ако чете това, да знае, че ми е много симпатична (да се счита за комплимент). Той Криско като е будала да изпуска мадамата, да взима колата.
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Абе тая телевизия някой гледа ли я вече? Няма ли някаква възможност да видим колко и е паднал рейтинга вече, след всички глупости които направиха?
 
Re: От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Абе тая телевизия някой гледа ли я вече? Няма ли някаква възможност да видим колко и е паднал рейтинга вече, след всички глупости които направиха?
Никой, но поне имат желание хората да се "развиват". Има възможност, но може да се изискват пак от някоя "независима" агенция.

А относно раперчето-друсалка, тук има още една статия: Нацията подари карта за градски транспорт на Криско
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

428954_244729158980645_2141868235_n.jpg
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

217858_337486549671992_373862976_n.jpg
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Баси любовта :lol:
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Точно музикалните изпълнител няма нужда да се занимават с псевдо борбата с пиратството. Музикантите реално имат полза от "пиратството" и ако са умни могат да се възползват от това.

съгласна съм.
без да претендирам да съм във на "ти" с финансовите части, съм сигурна, че всички си плащат на по-рейтинговите тв предавания, за да участват.
Същото е и с тегленето.
Хубаво, че има гласност на тази тема
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

...без да претендирам да съм във на "ти" с финансовите части, съм сигурна, че всички си плащат на по-рейтинговите тв предавания, за да участват.

И не само това. Изпълнителите, продуцентите или музикалните компании директно сключват договори с радиа, телевизии за да излъчват само тяхната музика. Където работех в телевизията имахме всичко, после като сключиха договор с Ара - само чалга и нищо друго, от цялата музика едвам намирах да пускам 15-20 песни, които уж бяха "по-запред хора". Но тези игри се знаят само от шефа на телевизията, рекламния агент или продуцента/организатора. Защо иначе мислите, че в някоя телевизия се въртят клипове предимно на една компания? Не говоря за националните а регионалните, макар, че и в националните има такива игри, но са на по-високо ниво..

Единственото спасение беше някой певец да си прави пиар кампания и да даде съгласие телевизията да му излъчва безплатно клипа.
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

През последните няколко години най-големият източник на доходи за музикалните изпълнители по света са хонорарите от концерти и други участия на живо. Какви дискове ми размахват тези от bTV? Тази кампания е пълен архаизъм. Все пак вече сме дълбоко в XXI век. Мога да гледам легално, лицензирано и без пари най-популярните музикални клипове в YouTube, където ги качват самите продуценти. Какви дискове ми размахва тоя Криско и що за малоумник е автор на кампанията? Тези трябва да разберат, че за тъпото Войо никой няма да даде пари, докато не включат най-доброто от БНТ, Нова ТВ, ТВ7 и другите водещи телевизии + най-добрите холивудски и европейски филми. Да вземат за модел Netflix или някоя друга комерсиална услуга за поточно видео, която е постигнала успех. Сегашният търговски модел на Войо е гаранция за фалит и бездънна яма. Колкото и пари да влагат за малоумни кампании няма да постигнат успех. Само ще губят все повече и повече пари.
 
Да, и кой по дяволите слуша дискове вече? Всеки път като влезна в кола виждам флашка или както е в моя случай адапторна касета или трансмитър. Не знам някой вече да използва дискове. Даже на село на прозореца съм виждал до ракията и салата един лаптоп и музиката идва от нета или с флашка. Тия са луди от тези кампании. Нещо не им е много осъвременена кампанията. Но нищо, те са като вестниците - няколко години назад. :)

Така, а сега за концертите. Питайте я след четвъртък колко пари е взела Лейди Гага от концерта и колко диска е продала тук. Отговора ще ни даде повечко разяснения, както и ще накара тукашните "звезди" да се замислят върху глупавите си убеждения. Всички освен те вървят на обратно. По цял свят нямат търпение да им се свали и изтегли или даже гледа в youtube клипа, за да могат да станат звезди в истинския смисъл на думата и да започнат да обикалят концерти за истински пари. Тук loser-ска работа. Да, там си купуват, но концертите пълнят джобовете най-много. Пък и защо не пробват и те да излязат навън? Ина успя, и на доста румънци им се получава последно време. Само на нашите мрънкала - не. А за youtube, не само им ги качват агенциите и продуцентите, но и ако видите и колко добре си брандирват канала, ще разберете, че има умисъл в това. ;)

А и като споменахме дисковете. Нека ги споменем както си му е реда. Неграмотниците от тази кампания са забравили малката подробност, че от себестойността на всеки шибан дикс има %, който се дава за авторки права. Не знам какъв е, но мога да се разровя. Това е практика от доста време. Така, че създателя на този клип може да се замисли за нещо друго като кариера, това не е неговата стихия със сигурност. http://en.wikipedia.org/wiki/Private_copying_levy
 
От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Някой може да пробва да им набере страницата. Случайно реших да го направя и... Error 403 - Forbidden. Тези първо да се ограмотят, пък после да се мъчат да водят кампании и/или да продават нещо.
 
Re: От: Бунак ТВ с нова компания - fairplay.bg поредната простотия

Някой може да пробва да им набере страницата. Случайно реших да го направя и... Error 403 - Forbidden. Тези първо да се ограмотят, пък после да се мъчат да водят кампании и/или да продават нещо.
Ооо, това е от доста време насам, Само се чудя защо Google не им е захапало новото положение на сайта?

Според мен правят кампании на база "проба-грешка". Ако не са го доказали в предишния клип, то с този последния го затвърдиха на 100%. :)
 

Горе