Гугъл официално обяви чистка

От: Гугъл официално обяви чистка

Те да го променят всеки месец пък ти си оптимизирай.

Няма какви промени толкова да правят всеки месец, които от своя страна да не въздействат и на читавите сайтове. А и той ъпдейта най-вероятно е на база наблюдения :)
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Аз мисля да си дам почивка няколко дни и да видим какво ще ми остане здраво. В момента е пълна лудница.

4 Сайта наказани и най-интересното е, че на тяхно място ми излизат резултати от digg и сайтчета с по 3 странички и много спам линкове по тях...
 
Гугъл официално обяви чистка . Явно чистката е за качествените сайтове. Където и да гледам по топ местата на Google за дадени думички, само шитове. Но е така, няма съвършени алгоритми, както се казваше в една тема, ако няма как машина да замести човека, и това е едно много добро доказателство.

Явно като са удряли спама, са пропуснали доста голям брой от него, но за сметка на това качествените сайтове са го отнесли, защото това са "идентифицирали" като спам сайтове. Сега е време малко да си позакърпят издънката. Ако направят нещо обратно на това, което са направили като алгоритъм, може да имат по-голям успех, но реално се връщат в начална фаза. Ще трябва вече да засилим темите "Как да оптимизирам за Yahoo, Bing, AOL, ASK", и май ще сме на по-правилна посока от това да се правят някакви неясни опити за SEO за Google. Защото в такова се превърна. Искам да видя как им се продават книгите на тези гурута, които са писали за точно такъв тип оптимизация. :)
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Какво става в днешно време? На къде са тръгнали нещата. Аз даже вече се чудя накъде да поема. Откривам, че не мога грам да се конкурирам на US пазара. То дори и да излезеш като цените са ти по дебели, щото не ти ги дават така тънко както е Амазона, пак никой няма да купи от тебе.

Много трудни времена настанаха ... няма вече дребен бизнес. Всичко отиде при големите :)
 
Аз днес четох много интересна теза. Идеята е, че променят нещата така, че на челните места да останат спамерските сайтове. Изкарват ги отпред и после бааам по едно наказание и нещата си идват по местата. Лошите сайтове са наказани, авторитетните се връщат на челни позиции. Малко science fiction ми звучи, но съм научен от Гугъл всичко да очаквам.
 
От: Re: Гугъл официално обяви чистка

А психическата травма дето ми докараха сутринта? Ако тази теория е достоверна, то доста правилно са се ориентирали, защото ми разбутаха всички тръстед сайтове, дето съм си развивал години по най-бял начин. Такъв начин на действие е меко казано брутален. Много хора си изкарват прехраната с това и подобни шегички изобщо не са им смешни.



Аз днес четох много интересна теза. Идеята е, че променят нещата така, че на челните места да останат спамерските сайтове. Изкарват ги отпред и после бааам по едно наказание и нещата си идват по местата. Лошите сайтове са наказани, авторитетните се връщат на челни позиции. Малко science fiction ми звучи, но съм научен от Гугъл всичко да очаквам.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Еее, предполагам че всичко ще си се върне по местата, това само ще да е проба :)
Няма друг начин, всеки е изгорял по някакъв начин от тези "размествания", пък били и те временни...мен ми се изправи косата днес по обяд като проверих на едни семейни приятели с доста сериозен бизнес сайта им (който аз си го поддържам ей така, но който сайт няма, ама наистина няма никаква съмнителна връзка за която да се хванат), беше си както му е реда на 1-2-3-4 място по 5-6 основни думи в бизнеса им, сега...йок, няма го никакъв - по 2 думи извън 52 позиция, по други 2 - на 20 и 32 позиция, като не е основния му домейн, ами вътрешни страници, и да - на 2-3-4-5-6-7 позиция в гуглето са линкове от социалки примерно :)
Гадно е наистина, аз не си изкарвам хляба с оптимизация (съвсем друг ми е бизнеса), но всичките си сайтове си ги оправям сам и тук-там на приятели и остави моите, ами на тях как да им обясня...а си представям колко народ се изхранва от...и какво ще кажат на клиентите - ами гугъл си правят експерименти...върви обясни на някой, който примерно знае да огъва ламарини и го прави, върви му обяснявай че не ти си виновния в случая...ужас :(
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Продължава да реди пасианса мамица им.... Тъкмо мислех да сипя огън и жупел по сайтове на челни места и пак се почна.... Чакане ще е... и нерви :evil::evil::evil:
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Много се извинявам ама съм загубил следите на едно сайтче от което много удобно си проверявах класирането по ключови думи. Ако не се лъжа май Тео го беше писал някъде във форума но не го намирам нещо www.wa.... мисля че беше. Можеше да проверяваш много думи и изрази и бг и ен...
Иначе по поръчките последните 2 дни като гледам може би съм мръднал нагоре нещо...

Да нямаш предвид това: http://wms-tools.com/urladd
Ето и още един: http://turboseo.org/users/seotools/
В него можеш да добавяш повече от 5 ключови думи.

Относно чистката, не знам да се смея ли, да плача ли... Просто като прочетеш официалния пост на Google, в който се тупат в гърдите как щели да закопат некачествените сайтове и след това видиш сайта, който някой вече спомена, че излиза на първо място за "make money online", виждаш за какъв автогол става въпрос. Пълна излагация. Нещо като това, но в много по-голям мащаб и доста по-смешно:

[video=youtube;OH5InDKaIYY]http://www.youtube.com/watch?v=OH5InDKaIYY[/video]
 
От: От: Re: Гугъл официално обяви чистка

А психическата травма дето ми докараха сутринта? Ако тази теория е достоверна, то доста правилно са се ориентирали, защото ми разбутаха всички тръстед сайтове, дето съм си развивал години по най-бял начин. Такъв начин на действие е меко казано брутален. Много хора си изкарват прехраната с това и подобни шегички изобщо не са им смешни.

Ти трябва да си благодарен че си спал една нощ повече като бял човек - Аз като видях дървото още снощи едвам заспах и сутринта съм се събудил в 6 при положение че обикновено преди 9 не ставам.

След бурните емоции май трябва да направим и по трезва преценка на удара има ли някой усещането че наказанието е засегнало само определени акаунти или просто на "случаен" принцип е вилняло. В акаунта в който ми удари сайта останалите са пострадали по леко в други акаунти на клиенти почти няма щети и почва да ме гони параноята дали това няма нещо общо и дали не е време сайтовете да поемат в безвъздушното пространство без ГУМ и ГА
 
От: От: Re: Гугъл официално обяви чистка

...дали не е време сайтовете да поемат в безвъздушното пространство без ГУМ и ГА

Ще ми е интересно другите колеги какви наблюдения имат по този въпрос. Аз нямам, защото от три години не ги ползвам (тук някой може да ме нахрани, но не искам да оставям каквато и да било следа или асоциация) но това пак не попречи едни от сайтовете ми да си запазят позициите и малко да се изкачат, а други да паднат главоломно, след вчерашния тайфун.
 
От: От: Re: Гугъл официално обяви чистка

Ти трябва да си благодарен че си спал една нощ повече като бял човек - Аз като видях дървото още снощи едвам заспах и сутринта съм се събудил в 6 при положение че обикновено преди 9 не ставам.

След бурните емоции май трябва да направим и по трезва преценка на удара има ли някой усещането че наказанието е засегнало само определени акаунти или просто на "случаен" принцип е вилняло. В акаунта в който ми удари сайта останалите са пострадали по леко в други акаунти на клиенти почти няма щети и почва да ме гони параноята дали това няма нещо общо и дали не е време сайтовете да поемат в безвъздушното пространство без ГУМ и ГА

Аз чух, но не си направих труда да проверявам серпа, защото и грам не съм се съмнявал, че ще ме засегне, както не съм се съмнявал с пандите преди това. Но не би. Тоя път изненадаха целия вебмастерски свят:) Според мен има надежда, защото твърде много хора изпищяха на умряло. Те дефакто са засегнали само стари сайтове с качествено и уникално съдържание, а са дигнали спам сайтове. Това не може да бъде.
 
Аз днес четох много интересна теза. Идеята е, че променят нещата така, че на челните места да останат спамерските сайтове. Изкарват ги отпред и после бааам по едно наказание и нещата си идват по местата. Лошите сайтове са наказани, авторитетните се връщат на челни позиции. Малко science fiction ми звучи, но съм научен от Гугъл всичко да очаквам.
Този сценарии ми звучни най-логичен от всичко, което изчетох из форуми, блогове и Матове-Къцове. Ще го оставят кака известно време и всеки, който се подлъже да прави такива сайтове и такъв линк билдинг отива на челни позиции, и какво? Обръщат алгоритъма и вече имат изчистени резултати и работещ алгоритъм. Ох, дано да са толкова умни. Доказателство за това са умрелите от гъдел сайтове и спам историите. 90% от хората, които ги засягат, казват, че сателитите им се ранкват по-добре сега. Това не ми изглежда като читав алгоритъм. Но лошото е, че през това време потребителите ще гледат грозотии и кретении, а пък всеки работел съвестно ще загуби от падналия трафик. Кофти тръпка е.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

За него ще ми е най тъжно но ако се налага и него ще го режа - някъде в другата тема един от колегите се оплакваше че от както са му наказали преди време основният сайт на акаунта от тогава всички сайтове са му се сринали и новите които прави изкарат някой ден отгоре и пропаднат.
 
От: От: Re: Гугъл официално обяви чистка

След бурните емоции май трябва да направим и по трезва преценка на удара има ли някой усещането че наказанието е засегнало само определени акаунти или просто на "случаен" принцип е вилняло. В акаунта в който ми удари сайта останалите са пострадали по леко в други акаунти на клиенти почти няма щети и почва да ме гони параноята дали това няма нещо общо и дали не е време сайтовете да поемат в безвъздушното пространство без ГУМ и ГА

Точно това се случи с мен след първата панда още всички сайтове които са мои на акаунта и на другият ми сървър долу, в последствие и новите които започнах да пускам. След още два ударени спрях да ползвам ГУМ а аналистика продължих един сайт поуспя малко от малко следващия пак беше ударен. А клиентските сайтове които са до мен нямаха никакви проблеми. Незнам дали е от ГУМ или следи името на собственика на домейните но е факт, че не удрят само един сайт а наред.
 
От: Re: Гугъл официално обяви чистка

Този сценарии ми звучни най-логичен от всичко, което изчетох из форуми, блогове и Матове-Къцове. Ще го оставят кака известно време и всеки, който се подлъже да прави такива сайтове и такъв линк билдинг отива на челни позиции, и какво? Обръщат алгоритъма и вече имат изчистени резултати и работещ алгоритъм. Ох, дано да са толкова умни. Доказателство за това са умрелите от гъдел сайтове и спам историите. 90% от хората, които ги засягат, казват, че сателитите им се ранкват по-добре сега. Това не ми изглежда като читав алгоритъм. Но лошото е, че през това време потребителите ще гледат грозотии и кретении, а пък всеки работел съвестно ще загуби от падналия трафик. Кофти тръпка е.

Днес като се позамислих докато си бачках стигнах до извода, че няма как да не са го тествали и да не знаят какъв ще е резултата. При нас като внедряваме нещо ново в някоя банка минава поне през 2 теста за да е сигурно, че ще работи на 6. Явно са си наумили нещо, теорията за проследява не спама от кои профили и сайтове се генерира ми звучи доста правдоподобна. Така за около месец два ще могат да хванат футпринта на кофти сайтовете и веднага след това ще могат да го използват за ревърс.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

На мен друго ми е много страно.Домейн на 4 години изпадна от серпа по 5 ключови думи за
които конкуренцията не е много голяма, а за друга дума за която се боря през тези години
изплува на първа страница.Аз вече я бях отписал но Гошо ме изненада.
Със сигурност нещата не са приключили.Дано да е с щастлив край за повечето от нас.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Естествено, че това е денс. Стига с тая параноя. Качествените сайтове ще си върнат позициите.
 

Горе