ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

От: От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Дубъл.....
 
От: От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Не робувай на клишета.
Посочи къде робувам на клишета?
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Дори Жанет Найденова (която е добра приятелка с Жюстин Томс) изказва съмнения относно журито.
https://www.facebook.com/groups/seobg/permalink/437899632944040/

В линковете, които е споделила се вижда, че Victoria Ville (приложение за анализ на поведението на потребителите и участник в конкурса) е засякло само 17 души, от журито, които са стигнали до начален екран на приложението, но не са разглеждали функционалността му.
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

В линковете, които е споделила се вижда, че Victoria Ville (приложение за анализ на поведението на потребителите и участник в конкурса) е засякло само 17 души, от журито, които са стигнали до начален екран на приложението, но не са разглеждали функционалността му.
Та това са около цяла една четвърт от журито! Хич не са малко потрудилите се... :lol:
Нали затова се набива с огромни букви, че началната страница е изключително важна! :p
И напълно достатъчна, както се вижда.
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Дори Жанет Найденова (която е добра приятелка с Жюстин Томс) изказва съмнения относно журито.
https://www.facebook.com/groups/seobg/permalink/437899632944040/

В линковете, които е споделила се вижда, че Victoria Ville (приложение за анализ на поведението на потребителите и участник в конкурса) е засякло само 17 души, от журито, които са стигнали до начален екран на приложението, но не са разглеждали функционалността му.

Тя горката и тя една логика извади, чак да се неначудиш "В случая Жюстин няма никаква вина, че голяма част от журито е приело поканата, но не си е свършило работата." и почвам да се чудя как се избира журито?!
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Възможността за безплатно включване на сайт и това да си го самооцениш добре е достатъчен мотив да се включиш като жури. Човек влязъл с такъв мотив в журито надали му пука за същността на цялата му работа. Точно по тази причина считам, че организаторът сам си е виновен, тъй като с регламента сам се е прецакал.
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Колкото повече чета, толкова повече се убеждавам колко са жалки.
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Всяка монента има две страни... От една страна Фози (и всички недоволни от конкурса) е прав да недоволства за оценяването, но от друга е длъжен да прочете условията за участие. До колкото разбрах в условията е обяснен метода на гласуване и е отбелязано, че в конкурса ще има и проекти на журито. Ако аз направя някакво състезание и в условията напиша, че при всички случай ще спечеля 1-во място, аз ли ще съм виновен, че съм го създал тоя конкурс или хората, които са се съгласили да участват в него? Друг е въпроса, че Жюстин Томс си позволява да прилага същата схема на национално ниво....
 
Последно редактирано:
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

И тогава каква е идеята да бъде "конкурс". Всъщност има идея. Едно е да си се наградиш сам себе си, друго е да събереш малко внимание и тогава да се самооцениш. Напъни за ПР, които ми се струват, че в същността си лееееееко чернеят.
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Абе чудя се, Фози, ти как се излъга да им платиш? Думата "конкурс" в България е нещо съвсем различно от лексикалното и значение. Не се занимавай с глупости.
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Всяка монента има две страни... От една страна Фози (и всички недоволни от конкурса) е прав да недоволства за оценяването, но от друга е длъжен да прочете условията за участие. До колкото разбрах в условията е обяснен метода на гласуване и е отбелязано, че в конкурса ще има и проекти на журито. Ако аз направя някакво състезание и в условията напиша, че при всички случай ще спечеля 1-во място, аз ли ще съм виновен, че съм го създал тоя конкурс или хората, които са се съгласили да участват в него? Друг е въпроса, че Жюстин Томс си позволява да прилага същата схема на национално ниво....

Тя монетата пак си има две страни, само дето монетата на БГ Сайт е леко изтъркана от едната. Проблемите са много, но могат да бъдат синтезирани в няколко момента:
Да, има възможност журито да участва, но това остава лек привкус на неравнопоставеност между участниците. Да не говорим след тази година - 3 от 3 номинирани сайтове са на журито. Как пък един друг нямаше достоен?
Другият е, че нямат доблестта да отговорят на конкретно и точно зададени им въпроси, което засилва усещането от по-горе написаното.
Третото е, че никой не го знае това жури как, какво и изобщо оценява ли, защото аз пък си направих труда за миналогодишното издание да им чета коментарите по оценките и меко казано са пълна скръб. Дори в момента моето обяснение към твоят пост е равняващ се по аргументи и задълбоченост на бележките на поне 6 души от журито миналата година.
Четох и отговор в другия форум на член на журито, в който обяснява, че той щял и гледал еди какво си, ама то го нямало в условията, ма видиш ли той така си го намислил, щото това било миродавно...Е, не става така!
И накрая, покрай цялата шумотевица, започнаха да излизат още факти като тези от цитираният няколко мнения по-горе линк.
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Конкурс БГ Сайт - bgsite.org, е приятелско събитие с цел финансова облага. Не знам за кого е облагата, но не ми се вижда да е малка.
Нещата принципно са поставени на калпава основа. Няма ясни принципи и от там няма ясни критерии и резултати. Който иска от журито, спазва обявените правила за оценка, който не иска - не ги спазва. Който иска - си измисля свои критерии и по тях оценява.
Който иска разглежда представените проекти, който иска - не ги разглежда. Но ги оценява всичките!!!
В резултат в категория "Личен блог" в тройката влиза рекламен спонсориран блог! :shock:
Няма как журито на обективни въпроси да отговаря обективно. След като орагнизацията е субективна, принципно не може да се разговаря обективно. И започват едни мънканици и всеки има отговор и обяснение защо е така. И едно с едно не съвпадат.
Поредния цирк, в навечерието на награждаването - Ами той конкурса е частен, вие какво искате? А като е частен, защо има претенциите да е национален??? И да е Първа Инстанция Кой е добър в България и кой е хлапак?!
Да погледнем какво е декларирано на титулната страница на bgsite.org

Код:
<title>БГ Сайт 2012 - Конкурсът за най-добър български сайт - В пиксели - BG Site</title>
<meta name="description" content="БГ Сайт 2012 - Конкурсът за най-добър български сайт - В пиксели - BG Site" />
<meta name="keywords" content="БГ Сайт 2012, Конкурс, уеб сайт, уебсайт, www, website, web site, site, сайт, конкурс, най-добър, категории, регистрация" />
А това "В пиксели", сега ако ми опрат пищов в главата, и питат какво е - умирам си млад и зелен! :(
Може би сайтовете трябва да се представят на експертното жури в пиксели? За по-лесно възприемане. Или това е някакъв код, който, ако го няма в сайта - претендент в конкурса, не влиза в тройката?
Явно там е разковничето...
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Видях си оценките, от 50 гласували в моята категория, нито един не е написал нито препоръка, нито забележки или нещо подобно за моя сайт. А уж щеше да има. Е, някои сайтове имаха, но бяха твърде малко. Изненадан бях от някои оценки на журито, но свършен факт.
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

След всичко изчетено и изписано по тази тема, мога да кажа само едно..... аз никога не бих участвал в този конкурс. Това което зависи от мен за фирмите покрай мен и т.н, никога няма да допусна някоя от тях да участва....
 
http://blog.justinetoms.com/?p=1307 - четете дългия коментар на Георги. Заслужава си да се прочете. Синтезира накратко всичко изписано до момента, че и още.

Най се изкефих на това за Иво Илиев. Вярно бе, погледнах оценките, той за себе си не е гласувал. Всички останали обаче сме с 2-ки и 3-ки :lol:
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Тая е рядко неграмотно същество. Бах тва де го е писала все едно е преведено с google translate
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Ужас.. сега реших да погледна коментарите и оценките на журито..!
Ми то в моята категория са двама не могли да отворят сайта.. е как така не могли ?
И само 3 коментара като единя коментар се повтаря почти във всички магазини копи/пейст! А другите два сайта не се отваря/ не е достъпен!?/! А бе вие луди ли сте...
И не можах да разбера, кое е силното присъствие на печелишвния в социалните мрежи? И коментари ? Че и ние ги имаме същите неща..
ПЪЛНИ НЕЩАСТНИЦИ!
Толкова нагласен конкурс не съм виждал никъде.. и Мис България не е толкова нагласен колкото този отрепки ще ви е... май... !

Това са коментари на втория номиниран: ескай.бг
Александър Звездев 5 доста досадни реклами имат/ха
Марта Месечкова 4 Нищо ново от миналата година. Слайдерът с офертите не работи много добре - за потребителят е много трудно да налучка на коя оферта точно да кликне

Е МИ като са досадни тези неща и ви дразня защо не дават НУЛИ ВЕ ?!?!

И победелият: тейк-а-кейк.еу
Коментари на журиращите:
Иван Ралчев 6 Pinterest! Facebook Like. Много приятен и удобен за навигиране сайт. Възможност за коментари и оценка. Силно присъствие в социалните мрежи. ( МИ ИВАНЕ И НИЕ ГИ ИМАМЕ ТЕЗИ НЕЩА АМА НА НАС СИ ДАЛ ОЦЕНКА 3! ) СМЕШНИК...
Любов Костова 6 страхотен сайт! :) .. няма да коментирам по добре да беше без коментар!
Ованес Ованесян 6 - А на нас защо си дал НУЛА ВЕ БАТЕ ?! Ела ще ти подарим часовник искаме и ние 6..

Това просто е неуважение към хората положили труд като мен и вас колеги от форума участвали в тъпия конкурс бг лайно...

Поздрави,
Ако някой от журито може да се аргументира.. ще му купя БАНИЦА! И ще му я навра в гъ.а!
 
Последно редактирано:
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Your comment is awaiting moderation.
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Какво искаш да кажеш с това :)
Your comment is awaiting moderation.


Ето още една издънка.. Аз ще напиша тези дни статия в блога..
Ама вижте за какво говоря!
Веднъж НУЛА точки .. Веднъж ТРИ ?! Е сега на кой да вярваме?konkurs15-DANIEL4.jpgkonkurs15-DANIEL3.jpg

Хайде някой от бгсайт да ми каже как става това? Айде да не казвам, че са слагали оценки как им дойде... комични хора!

Поздрави
 

Горе