Децата ви ,коя религия ще приемат?

От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

jackosz, много атеизъм те е малтретирал в живота и затова разсъждаваш така. Ако си се заравял малко да почетеш, няма да твърдиш глупости като изкормяне на бременни жени или избиване на деца.

Конкретно на твоя въпрос за изпълняването и отменянето:
Ако дължиш много пари на Топлофикация, какво ще им е отношението към теб и колко ще бъдеш притискан/тормозен заради това?
Ако, обаче, някой ти плати гигантската сметка, положението (отношенията между теб и Топлофикация) рязко ще се промени. Това означава ли, че от Топлофикация са се променили?
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Съжалявам, брат, трябва да те разочаровам, но не са ме малтретирали. Честно казано, даже мисля да завърша живота си в манастир. И това не са глупости, а го пише в Старият Завет. Не ми се рови в момента, можеш и сам да го откриеш. Има и един хубав филм, "Господ на съд", даваха го май по хисторито, гледай го.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Ами ако и св княз Борис беше разсъждавал така: Тати вярва в Тангра и аз ще вярвам в него!

Ще разгледам мнението ти от исторически и фактологичен план. Борис-Михаил наистина е направил някакво покръстване на народа. Твоето мнение, че един вид се е бунтарил срещу баща си и искал да бъде различен е изключително грешно. Преди това покръстване цар Борис е имал няколко неуспешни битки, с които е загубил доста влиание.
I - поддава се на византийското управление ( считай императрица Теодора )
II - Необмислена агресия срещу хървати, като губи от на пръв поглед лесни за превземане племена.
III - Историята с пленените боили(боляри) - тук нямам факти, че е истина и мисля, че е доста преувеличена от художествена гледна точка
IV - Никакъв военен отговор към Мелитинският крал.

И все пак е трябвало някак си да "завоюва" признание и затова е наложил християнското, като официална религия.

Не съм фен на това някой да се изказва неподготвено, като взима части от контекста на събитие и го преправя, така че на него да му е удобно.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Относно изкормването и подобните "изчадия" : ВНИМАНИЕ По-надолу има фрапиращ текст. Не се препоръчва за хора със слаба психика, който искат или неискат да четата потресаващи неща!!!!!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
I .През времето на Османско владичество, ако бъдеш обвинен в заговор срещу султана( считайте, че почти всички хайдути,революционери и прочие са били обвинявали в това). Са хващали семейството ти. Ето как се случва.
Детето: обикновенно умъртвявано на място или изпращане, като роб, или пък на обучение за еничар
Мъжът: Обесван публично или не или чрез обезглавяване, изпращан на заточение в Мала Азия
Жената: Била изпращане някъде в затвор, където умирала след многократни и групови изнасилвания. ( Изнасилвана до смърт).
Жената ако е бременна: плодът й бил изкормвал, докато тя била жива. След това жената умира.

Тук мога да покажа факта с Кочо Чистеменски(Честименски). Който убива жена си и детето си, а след това себе си, за да не ги подлага на извращенията.

II . Япония ( през вековете ), ако след сватбата мъжа разбере, че жена му не е била девствена, а са я представили за такава, той заедно с бащата на момичето отивали в една гора, където имало коловете и я "набучвали" между краката на кола. Следователно този обект умирал.

III. България, български мюсюлмани, някъде в района на Западни Родопи.
Семейството :
Мъжът - "тираджия" обикалял из света и доста време го нямало. Изключително ревнив.
Жената - седи сама в България и от известно време й става лошо. Ходи на лекари, но нищо не й помага.
Развръзката - Тираджията й сложил КАТИНАР на половия й орган между краката, защото се страхувал тя да не му изневерява. Жената я е било срам и унижение да каже за това издевателствуване, а катинара почнал да ръждясва и гранясва.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Относно изкормването и подобните "изчадия" : ВНИМАНИЕ По-ГОРЕ има фрапиращ текст. Не се препоръчва за хора със слаба психика, който искат или неискат да четата потресаващи неща!!!!!!
------------------------------------------------------------------------------------------------

Няма смисъл да давам повече примери нали? Мога да кажа за военните, за масовите убийства. Доста съм чел, различни мнения и статии, книги съм чел , за да знам за какво става на въпрос !! Некомпетентните и изкормените контексти си ги пробутвайте другаде.

Niks, може да си свериш малко информацията, защото ми намерисва на гранясало :D
 
Последно редактирано:
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Като си роден и отгледан от православни българи е нормално да си православен, ако беше роден от мюсюлмани, щеше да си мюсюлманин.
Щом детето ти е родено и отгледано от православни българи, няма как да стане мюсюлманче, будистче или каквото се сетиш.
Примера за Борис го дадох за да опровергая горните твърдения.

А относно изкормянето, в Стария Завет БОГ заповядва да на евреите да изкормят жените, убият децата и всичкия добитък на другото племе. Дори когато част от тях не се подчиняват на Божията заповед ги наказва с болести. БОГ заповядва, не цар, султан или друг човек!
 
От: От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Niks, може да си свериш малко информацията, защото ми намерисва на гранясало :D

Гранясали са само болните ви славяно комунистически мозъци увредени до ента степен от руската чифутска "историография" списвана вече над 130 години в Задунайска Губерния, но ние БългАриите знаем лек за Славянската Чума по страшна и от СПИН !!!

Като стана въпрос за изкормване да не пропуснем да отбележем че Руските Дегенерати са Клали Българи така както и Турчин не го е правил

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
ВНИМАНИЕ По-надолу има фрапиращ текст. Не се препоръчва за хора със слаба психика, който искат или неискат да четата потресаващи неща!!!!!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Истината за Волжка България и Руските Терористи

Руското самодържавие издигнало пирамида от отсечените глави и карало кавказките ни братя да се кълнат пред нея, че не са българи, а каракачани, балкари, кумъки... Мишарските българи били изгонени от градовете им забрана да ги приближават по-близо от 20 км. Така те били подложени на мор.

В Башкортосан било избито цялото население: старците – с дървета и камъни, пеленачетата – посичани със саби, жените – с разпаряне на коремите, бунтовниците били набучвани на колове, прекарвали куки през ребрата им и ги избивали с оръдия.

В леда на река Мензел пробили отвори, в които мушкали всеки 39 от 40 души, докато труповете я задръстили. В края на краищата българите били преименувани: мишарски, тюменски и казански – на татари, сербийските българи – на чуваши, а уралските – на башкири...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
ВНИМАНИЕ По-надолу има фрапиращ текст. Не се препоръчва за хора със слаба психика, който искат или неискат да четата потресаващи неща!!!!!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

През 1755 година руските власти жестоко потушават въстанието на волжските българи, дръзнали да провъзгласят Волго-Българска държава, и
арестували неговите организатори - Батърша и Мурад. След това руското правителство със заплахи и декрети принудило мишарските, тюменските
и част от кавказките българи да се наричат "татари", сербийските българи "чуваши", а уралскит българи - башкорти ("башкири"). Само една част
от кавказките българи-мюсшлмани, ръководена от рода на Багаутдин Ваисов (потомък на малкия син на Кубрат - Котраг), твърдо запазила своето
име "българ", а през 1862 година образувала легална Община на волжските българи-ваисовци. В тая Община влезли 330 хиляди българи.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Нека да те отведа в близките години на комунистическия режим в България :) Може да погледнеш, защо Червена Могила, се нарича точно "Червена"... ще излезе доста интересно :D
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Гранясали са само болните ви славяно комунистически мозъци увредени до ента степен от руската чифутска "историография" списвана вече над 130 години в Задунайска Губерния, но ние БългАриите знаем лек за Славянската Чума по страшна и от СПИН !!!
Странно изказване за човек, който постоянно говори за несъществуващия етнос - славяни.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Странно изказване за човек, който постоянно говори за несъществуващия етнос - славяни.

Естествено че е несъществуващ в Мозъците на Българите, а само в Дегенериралите Юдо-Комунистически Зелки които падат за отрицателно време
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Примера за Борис го дадох за да опровергая горните твърдения.
И не ги опроверга по никакъв начин. Не можеш да сравняваш поведение на български държавник живял преди стотици години с живота с дълга на всеки български родител да възпита децата си в българския дух и вяра.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Така е било в средновековието - били са избивани къде чрез обесване, къде живи са ги палели на кладата, само защото някои учени физици и химици са открили нещо. Това прави религията - убива. Галилео Галилей - "И все пак тя се върти". За това че е успял да докаже че Земята се върти, са искали да го съдят - религията!

По тази логика всички програмисти, ако живяхме в онова време ( то е нямало компютри тогава де ) със сигурност днес щяхме да бъдем изгорени на кладата.

Всеки човек е свободен да вярва в каквото иска, но религията - води към радикални крайности.

За мен - не съм кръщаван в църква, майка ми се кръщава преди 12 години, баща ми е кръщаван по късно ( кръщава се скоро, беше 2010 г. ) и сега ми прави предложение и на мен и аз да съм се кръщавал, и смята че това ще ми помага за напред. Но аз все още не съм взел конкретно решение по този въпрос.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Така е било в средновековието - били са избивани къде чрез обесване, къде живи са ги палели на кладата, само защото някои учени физици и химици са открили нещо. Това прави религията - убива. Галилео Галилей - "И все пак тя се върти". За това че е успял да докаже че Земята се върти, са искали да го съдят - религията!

На Изток колят жени, заравят ги живи. | Между двеста и триста души са загинали в религиозни сблъсъци.

Религията е една - следването на собствената ни интуиция. Тръгнал да ме убеждава твърдо набожен представител, че проявявам окултизъм - попитах съвсем спокойно: - Какво разбирате под окултизъм? Отговорът, който получих - окултизъм е визуализацията, медитацията, която подкрепяш сляпо - ме накара да се замисля, че религията пречи на собственото ни виждане за живота.

Нима мечтите, за които копнеем, визуализацията на крайният резултат, който желаем да реализираме е окултизъм?! Естествено, отвърнах смело, че никога не се осланям на нечии закони, освен на интуицията си.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Моето наблюдение е, че има определени правила и традиции, които се следват. А болшинството от хората ги следват защото са наложени и защото така им е по-лесно, а не защото искрено вярват в тях. Или ги следват когато им изнася.

Аз съм кръстена защото цитирам "така трябва", "добре е.." или защото "така се прави". Обаче за мен лично това не е достатъчно основателна причина, при положение че родителите ми не са стъпвали в църква, не са вярващи и мисля, че не са кръстени (за последното нямам представа). Това за мен не е пример за подражание. Познавам двама души, които не са кръстени като малки, но които са решили сами да го направят. И те знаеха точно какво и защо го правят.

Някой може ли да ми обясни защо е хубаво децата да се кръстят, защото още не съм открила адекватен отговор на този въпрос. Би трябвало родителите, които искат да кръщават децата си да са наясно. Отговорите, които намерих включват седемте тайнства, очистване от греховете, подготовка за новия християнски живот и ред такива неща. Хубаво, но едно дете какво разбира от тези неща, това не е съзнателен избор на детето, нали? Т.е. фактът, че са го подложили на подобен ритуал не го прави православен християнин. Не би ли следвало ти съзнателно да избереш вярата и въобще в какво да вярваш?

Традицията повелява кръстникът да се избира много внимателно, той трябва да е духовен наставник на покръстеното дете, нещо повече следва да е негов духовен родител и покровител. Дори не знам моята кръстница жива ли е още??? Камо ли пък да ми бъде духовен водач. Някой от кръстените може ли да се похвали наистина с духовен водач?

В илюзиите ми кръщенето предполага нещо свещено вид докосване и преход до тайнството на вярата, но в съзнанието ми се прокрадва нещо приложено през пръсти, ей така само за отбиване на номера. И още не мога да си обясня защо са ме кръстили при положение, че родители ми не са вярващи християни, що за тайнство са ми предали? Ето на това му казвам пародия... е отнесох се.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

религията пречи на собственото ни виждане за живота.

Точно така, именно! Хората стават заслепени и не виждат някои неща от живота, и това започва да им пречи.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Странно как твърдите, че религията пречи на собственото виждане за живота, след като вие сами сте избрали да вярвате в това. Казно с по-прости думи, вашето виждане за живота и всичко останало е вашата вяра/религия. Всеки човек има нужда да си изгради стабилна основа в живота, върху която да почне да гради. Тази основа се изгражда въз основа на лични разбирания изградени на база опит. Ако човек не е стъпил на здрави основи е лесно податлив на манипулации.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Не мисля, че да градиш основи, върху нещо въображаемо ( Бог), е добър избор. Вярно, че е по лесно. За всичко отговаря Той. Лошо - божие изпитание, добро - божия благодат. Ще живееш по-дълго и ще бъдеш по-щастлив. Всеки прави своя избор. 99% от вярващите са лицемери. Сключва брак в църква и пред олтара си мисли: " Боже, кумата ( шаферката) с тази рокля и това деколте, да може ей сега да я оправя!". Или отидете в затвора, гарантирам, че 99% процента от рецидивистите ще са най-ревностни християни и по невинни от божия агнец. Виж те по телевизията, най-големите бандити в държавата са на първия ред при служба на всеки църковен празник. " По делата, ще ги познаете!" Така пише в Библията. За мен лично няма никакво значение бял, черен, християнин или мюсюлманин, един човек или ми харесва или не.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Като не ти харесва този вариант, гради си основите върху нещо друго. Никой не те принуждава да вярваш в това или онова. Аз за себе си съм избрал и не мога да се оплача от избора си. Всеки сам избира в какво да вярва като носи и отговоността за това. За наша радост в българския НК не присъства престъпление "вероотстъпничество".
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Съгласен, че всеки трябва да прави сам своя избор. Но темата я започнахме "ако някой насилва детето ви да приеме религия. Предполагам, че ако зависи от теб в НК, ще има и лен против хомосексуализма, чалгата, юдаизма и т.н.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Един въпрос към всички - когато срещу нашето атомизирано атеистично общество се изправи силно организирана, обединена и фанатично вярваща група от хора, как по-точно ще им се противопоставите или как ще им се противопоставим, след като няма какво да ни обедини, понеже тук всички са теолози, философи и религиозни анализатори? И не си мислете, че това няма да се случи (не е конспирация, а факт). Щом толкова плюете по православието, чудно ми е, когато дойде време разделно (а то почти е дошло), чия страна ще заемете? :)
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Не плюем по православието, а спорим дали трябва насилствено да се приема определена религия. За време разделно си изключително прав, ще дойде по скоро отколкото ни се иска на всички. А по въпроса за обединението са виновни политиците и духовенството. Ако си бяха на място, нямаше да има значение какви сме и каква религия изповядваме. Справка САЩ. Всеки казва "Аз съм американец!". Тук - аз съм циганин, аз съм помак, аз съм македонец и т.н. Прочети във вестниците, този поп се шибал с другия, оня продал на безценица църковни имоти, другия се качил на линкълн. Боси тръгнете, само с ризата на гърба си. Това е завета на Христос към духовниците, не да бъдат угоени , самодоволни и самозабравили се свине, на които им е криво образованието.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Предполагам, че ако зависи от теб в НК, ще има и лен против хомосексуализма, чалгата, юдаизма и т.н.
Грешно предположение. Аз считам хомосексуализмът за психично (рядко биологично) заболяване. Това, че човек е болен не може да се счита за престъпление. И тъй като имаме право на свобода на съвеста и избора, хомосексуалистите имат право да изберат да си останат такива. Чалгата, макар и простотия в 99% от същността си, пак е въпрос на избор. Юдаизмът предхожда християнството и според мен трябва да се уважава. Ние не сме евреи и няма нужда да се обрязваме, нито да спазваме празниците им, но какво ни пречи ако някой (евреин или неевреин) прави всички тези неща. Нито едно от тези не е редно да бъде криминализирано. Проблем идва когато различните от теб така ти натрапват различността си, че нещата преминават в принуда. Повечето видове тормоз/принуда все още не са криминализирани, а смятам, че е трябва да се криминализират.

Не знам защо сочат като единствена цел на религията сплотяването на обществото. Какво ще рече "да се изправи срещу нашето общество"? Ако говорим за военен конфликт, религия не ти трябва за да се сетиш за нуждата си (твоята и на твоите близки) от оцеляване.
 

Горе