Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Full time Интернет маркетър ли си?


  • Общо гласове
    96

Fozzy

Well-Known Member
Интересно ми е колко от вас действително си вадят хляба с Интернет и колко само припечелват по нещо допълнително.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Да се преброим - първи...

Едит: хаха, появи се анкета, мислех, че ще се преброим просто хаха

Едит 2: Не бих се нарекъл маркетър точно и само, малко не си пасват заглавието на темата и на анкетата...
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Правя го за удоволствие - преди време имах за цел да печеля. Но с течение на обстоятелствата живея за мига. Удовлетворението ми идва с усмивките на другите. Каквото припечеля онлайн, дарявам където преценя.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Не само, че си вадя хляба от това, но и храня две деца и една жена с тая работа и така вече 4-5 години. Имам и някой офлайн доходи, но 70 процента са онлайн.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Не само, че си вадя хляба от това, но и храня две деца и една жена с тая работа и така вече 4-5 години. Имам и някой офлайн доходи, но 70 процента са онлайн.

Exactly... без частта с децата. Нямам нищо против, но ми е много рано. :-]
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

За сега съм само парт тайм, но мисля скоро да им бия шута на тия в работата и да се преориентирам към фултайм :)
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

За момента съм парт тайм - допълнителен доход.
Обаче има месеци, в които изкарвам за десетина дена повече, отколкото в главното бачкане. И аз храня две женици - голяма и малка :D
Желанието ми е да стана фул тайм нет ... и се старая да го постигна това.
 
Интересна статистика, с нетърпение чакам да видя как ще се развие. Моите предположения бяха 99:1 в полза на втората опция, но засега нещата изглеждат повече от прилично.
 
От: Re: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Интересна статистика, с нетърпение чакам да видя как ще се развие. Моите предположения бяха 99:1 в полза на втората опция, но засега нещата изглеждат повече от прилично.

И сега се успкои :beer:
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Офлай нещата ги зарязах. Онлайн си е най-удобно. Надигаш се от кревата, сядаш на компа и си преглеждаш съобщенията. След като от съобщенията се осведомиш кой какво точно иска или е (не)доволен от теб идва моментът и ти да се обясняваш. Понякога трябва да (пре)договаряш някои неща, а в други случаи просто започваш вече договорена работа или просто продължаваш работата от предния ден. Може сам да си определяш кога и колко време да работиш, което ти дава възможност да си уреждаш и другите ангажименти в живота, но все пак работата си е работа и трябва да се свърши навреме. Като цяло описвам freelancer-ството. Единствените задължителни маневри са от кревата да компютъра и обратно (допълнителни маневри: до хладилника и до тоалетната).
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Все още уча, и си докарвам някой друг лев от интернет ;)
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Мисля че учениците трябва да гласуват за втория отговор, то така всеки лентяй дето цъка из интернет може да гласува, че живее от това. Щото всичките 30 лева дето е изкарал през месеца са от интернет. Бъкс-мастерите тинейджъри и те ли трябва да са с мене и още няколко други в една графа? Не е реалистична така анкетата.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Аз съм full time 100% онлайн доходи. Имам жена и 11 месечен син. Даже си правя нова къща, понеже не живея в столицата. Преди да се регистрирам тук, не знаех какво е домейн и хостинг, а пък думи като affiliate, adsense, CPA не знаех, че съществуват. Тук научих основните неща, първите 6 месеца нищо не изкарах, после разбрах, че BHW съществува и 3 месеца по-късно напуснах работа. Надявам се завинаги :) Най-после мога да се нарека щастлив, мразех в червата да ставам в точно определено време, да ходя при някакви непознати хора, да получавам заповеди от някакви клоуни и да си загубя 90% от живота в тези лайна. Свободата няма цена!
 
Само да вметна че тук освен основата сме доста адвансъд по уайт (Press Release- има ли смисъл от тях?) тук таме с елементи на грей техники, ама изискават малко повече време за да тръгнат или да отделите бюджет... а най важното им предимство е по високата устойчивост на промени, от такива сайтове се печели с години :) Такъв е и съветами като си се развил достъчно с блекхет сайтовете, прави и по уайт :)

Иначе според мен най добре работещата блек техника е купуването на линкове има ниши за чужбина където всички са товарния влак....
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Мисля че учениците трябва да гласуват за втория отговор, то така всеки лентяй дето цъка из интернет може да гласува, че живее от това. Щото всичките 30 лева дето е изкарал през месеца са от интернет. Бъкс-мастерите тинейджъри и те ли трябва да са с мене и още няколко други в една графа? Не е реалистична така анкетата.
За да се реши този проблем, трябва просто да се посочи някаква долна граница на доход от мрежата, при който да се счита, че се издържаш по този начин.
А за лапетиите не си прав. Те могат да изкарват 30лв от мрежата, но взимат да речем 50лв от мама и татко, което ги (мама и татко) превръща в основен източник на доходи (т.е. различно от Интернет).
Иначе няма да правя четки на форума, защото тук хора с моите умения (не говоря за най-основните) не знам да има и така не съм имал от кого да се уча. Някои неща съм ги научил и по трудния начин (от опит). Все пак тук срещнах приятни хора и намерих и коректни и некоректни работодатели/поръчващи нещо. Точно благодарение на един от тукашните мошенници (т.е. благодарение на това, че ме прецака) ми се отвори парашута за настоящия ми живот включващ работа на свободна практика, т.е. работя за който ми хареса.
 
От: Re: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Само да вметна че тук освен основата сме доста адвансъд по уайт (
Без съмнение Predpriemach съдържа доста адвансъд info, аз BHW го приемам по скоро като сърцето на световния IM, не като black hat форум. Просто е удобно, да можеш да контактуваш на едно място с представители на повечето CPA/affiliate мрежи и създателите на доста от успешните IM tools. Имам някакви бъдещи планове да обърна сериозно внимание на платения трафик и забелязах, че тук има доста инфо по въпроса.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Да, живея и печеля от Интернет.
 

Горе