Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

А до бебето и имунната му система, то ако се роди 2015 ще има подадено от майка му всички резиствиности към тази година имунната система ще обновена към 2015 - някак си не логично е да твърдим, че не може да се бори организъма към 2015 с болести от миналото при наличието на действаща имунна система и не може се бори с бъдещи - всичко може при наличието на действаща система!
Абе човек, спри да говориш глупости и да се правиш на Гугъл доктор. Имунитетът на майката защитава бебето само през първите седмици/2-3 месеца след раждането. След това спира да работи. Той е като гориво, което се изчерпва и край. Обяснил съм го като за идиоти по-назад в темата, за да може да го разбере дори един антиваксър. Направих и аналогия с trial версия на антивирусна програма, а ти пак разбрал недоразбрал се изказваш тъпо. Разбери, че говоренето на глупости по медицински теми е недопустимо, а в някои случаи може да нанесе сериозни вреди, ако някой вземе, че се върже на това, което си написал. Тъпите мнения в медицински теми са обществено опасни.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Видимо сте некомпетентни и говорите с общи заучени фрази. В БГМАМА е пълно с такива "специалисти".

А в БГ-болниците е пълно с точно такива надути пръчове, които прикриват жалката си некомпетентност с арогантно поведение и обиди и затова хората ги бият или ходят по врачки. Пак ти съдират кожата без да те лекуват, само че отношението е по-вежливо. :)

Докторе, аз не твърдя че съм лекар - аз задавам въпроси. Вие твърдите, че сте умен и сте учили много - как пък не научихте, че неврастеничното и истерично поведение е признак на слабост, а когато имаш аргументи трябва да си силен, нали? Та, силен ли сте или просто сте невъзпитан се пита в задачката? ;)

Не смятам, че схемите на прием на ваксините са ''индивидуален'' подход, защото не са насочени към индивидуалните особености на пациента, а към заболяването. Не държа на отговор - не ми се общува с простаци. В бг мама може да ми обяснят същото малко по-възпитано и културно.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Просто няма смисъл да говоря с теб.

Ходи си на врачка (или евентуално в БГМАМА).
 
От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Това са все статии. Не виждам изследвания (направени от кого с колко участници от къде и т.н.) и някакви статистики. И аз мога да пиша статии. Рекламни статии на ваксините и тук си ги имаме в наши български сайтове.
Логично е, че повечето доктори (както и този в темата) ще защитава ваксините. Така са ги учили в училище и те логично сляпо вярват. Препоръчвам на г-н доктора да погледне на запад в цивилизованите общества където има фондове за обезщетяване на пострадали от ваксини. Има си конкретни решения от конкретни съдебни дела. И на самите листовки, които докторите не четат или се правят, че не четат, са изброени досега установените възможни странични ефекти. Най-притеснителни (за мен) в листовките са автоимунните заболявания, които са много по-тежки от болестите, срещу които ни ваксинират "задължително". Когато се говори за индивидуален подход е нелогично да се говори за календар на ваксините, което е групов подход. Преди да се бие ваксина няма практика да се взима кръв и урина за изследване за настоящи все още неактивни болести (вероятно за да може после да се твърди, че причиненото от ваксината не е от ваксината и го е имало преди това в организма). След ваксинация също не се правят тестове за наличие на новите антитела срещу съответната болест (вероятно за да не се установи в колко много от случаите не се изграждат въпросните антитела).
Някой спомена естествен подбор, но аз бих нарекал това с ваксините неестествен подбор, защото те сами по себе си са неестествени.
Животът на всеки човек е важен за близките му. Разглеждането му като част от статистиката се прави само от високомерни чиновници.

П.П.:
Към г-н доктора отправям предложение да постне листовките на задължителните ваксини. Те не са секретни, тъй като уж трябва да бъдем информирани преди ваксинирането.
 
От: От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Логично е, че повечето доктори (както и този в темата) ще защитава ваксините. Така са ги учили в училище и те логично сляпо вярват. Препоръчвам на г-н доктора да погледне на запад в цивилизованите общества където има фондове за обезщетяване на пострадали от ваксини.

Unwise, ти ми изглеждаш по-интелигентен от предишния потребител, с когото спорих и затова ще те питам:
Наистина ли мислиш, че защитавам ваксините, защото "така са ме учили в училище" и още повече "защото сляпо вярвам"?
Наистина ли мислиш, че няма научни статии? Ето ти една по темата:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22336803

На тази статия вярваш ли?
Exposure to the MMR vaccine was unlikely to be associated with autism, asthma, leukaemia, hay fever, type 1 diabetes, gait disturbance, Crohn's disease, demyelinating diseases, bacterial or viral infections.

Хора, не вярвайте в конспиративни теории. Ваксините спасяват животи, а не са част от "схемата" на "big pharma индустрията" да контролира света.

Защо гледате едностранно на нещата? Представяте ли си сега да имаше едра шарка, от която децата ви да умират? Наистина, представяте ли си го?
 
От: От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Абе човек, спри да говориш глупости и да се правиш на Гугъл доктор. Имунитетът на майката защитава бебето само през първите седмици/2-3 месеца след раждането. След това спира да работи. Той е като гориво, което се изчерпва и край. Обяснил съм го като за идиоти по-назад в темата, за да може да го разбере дори един антиваксър. Направих и аналогия с trial версия на антивирусна програма, а ти пак разбрал недоразбрал се изказваш тъпо. Разбери, че говоренето на глупости по медицински теми е недопустимо, а в някои случаи може да нанесе сериозни вреди, ако някой вземе, че се върже на това, което си написал. Тъпите мнения в медицински теми са обществено опасни.

Значи викаш до 2-3 седмици и бебето капут имунна система - брей как са живеели хората без ваксини - от 3 седмица на сетне.
Ти обаче не се спря с коласлните си глупости - имунната система на човек е обновена до момента на раждането за всичко, което е било. А ако действа като хората, ще се сбори и с всичко за напред.
Пак ти казвам питай всеки 1-во курсник по медицина да ти кажа, от какво ще заболееш ако ти работи имунната система перфектно?!?
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Поздравявам ви, г-н докторе, че бяхте може би първия пуснал линк до научна статия цитираща някакви изследвания на конкретни доктори свързани с конкретна ваксина (комбинирана - паротит, морбили и рубеола). В статията е споменато, че са наблюдавани странични ефекти като фебрилни гърчове, тромбоцитопенична пурпура (и други неща са описани, но това стига като за тук). Споменато е, че те не са открили никакво изследване за ефективността на тази ваксина срещу рубеола. В извода докторите са посочили, че проучванията за безопасност на тази ваксина са недостатъчни.

В добавка отново напомням за предложението ми за публикуване на листовките на задължителните ваксини. Това би било полезно за информация на пациентите, тъй като преди употреба би трябвало да прочетем листовката.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Не са открили проучване при търсенето им по определените, предварително зададени критерии (тъй като тази научна статия е тип review).

Фебрилни гърчове се срещат при много деца по много поводи и не са опасни (трябва да се прави диференциална диагноза с епилепсия, но това е съвсем друга тема).

Тромбоцитопеничната пурпура (хващам се на бас, че не знаеш какво е това без да гледаш в Гугъл - ще напишеш ли дали е така?) при деца обикновено не се нуждае от никакво лечение и преминава сама.

За пореден път антиваксърите показват пристрастно и едностранчиво четене на научните данни (!) и не осъзнават огромната полза от ваксините.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Доктор_БГ
Изглеждате интелигентен човек. Но това не е начина човек да се държи в едно изградено комюнити от потребители - в момента повечето хора не ви вярват, защото сте арогантни, както са и онези доктори в 90% от клиниките, които посещаваме. И които са нагли и ги мързи да гледат, които ще те убият, за да си удължат обедната почивка....
Конспирация световна дали има - не знам, но е присъщо на интелигентния човек да не отрича нещо, за което няма доказателства. Нито да го приема....
Бих се радвал да има технология в по - напреднали времена, която да изчисли дали има риск даден човек да се разболее от съответното заболяване и ако не - да не го ваксинират, защото тогава вредите надделяват над ползите.....
И само едно да кажа: докторите като ваксинират изобщо не обясняват нито възможни странични ефекти, нито нищо - интересувай се сам. И после вярвай, и после не се съмнявай...ами ако нямам интернет да проверя - да не се ваксинирам, защото може би имам някой страничен ефект и може би ваксината не ми действа добре.

Аз бих отправил апел към останалите да си поставят само задължителните ваксини, защото това са утвърдени ваксини, останалото са експерименти върху човека, поне за мен.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Не са открили проучване при търсенето им по определените, предварително зададени критерии (тъй като тази научна статия е тип review).

Фебрилни гърчове се срещат при много деца по много поводи и не са опасни (трябва да се прави диференциална диагноза с епилепсия, но това е съвсем друга тема).

Тромбоцитопеничната пурпура (хващам се на бас, че не знаеш какво е това без да гледаш в Гугъл - ще напишеш ли дали е така?) при деца обикновено не се нуждае от никакво лечение и преминава сама.

За пореден път антиваксърите показват пристрастно и едностранчиво четене на научните данни (!) и не осъзнават огромната полза от ваксините.
Щом не ти харесват тези странични ефекти, нека прибавим асептичен менингит:
The highest risk of association with aseptic meningitis was observed within the third week after immunisation with Urabe-containing MMR (risk ratio (RR) 14.28; 95% confidence interval (CI) from 7.93 to 25.71) and within the third (RR 22.5; 95% CI 11.8 to 42.9) or fifth (RR 15.6; 95% CI 10.3 to 24.2) weeks after immunisation with the vaccine prepared with the Leningrad-Zagreb strain.

Продължавам да настоявам да покажеш листовките на задължителните ваксини. Това е в полза на пациентите, тъй като те имат право на тази информация.

@cross
И задължителнтие ваксини имат изброени възможни противопоказания. Конкретно хексацима (това, с което почна темата) е с неуточнено ниво на безопасност.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Просто няма смисъл да говоря с теб.

Ходи си на врачка (или евентуално в БГМАМА).

Не ходя на нито едно от двете места.
Вие (лекарите) се сърдите, че хората масово го правят, но то не е по тяхна вина, а по ваша - на цялата гилдия. Докато не станете адекватна алтернатива на тези явления - така ще бъде. Сърдете се на собствената си арогантност, алчност и неспособност да лекувате.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Добре ще навлезем и в темата за листовката.

Всеки може да я намери и прочете, но искам да те питам нещо:
Чел ли си листовката за Аналгин? Знаеш ли, че там пише за риск от агранулоцитоза? От това се умира за разлико от фебрилен гърч.
Четеш ли дословно всяка листовка и съобразяваш ли се с нея, ако пише риск 1:1 000 000?

Отговори ми честно за аналгина.

След като ти казах за риска от агранулоцитоза, ще спреш ли да ползваш аналгин при главоболие и температура?

Ако не, то каква е разликата между ваксината и аналгина (или всяко друго лекарство). При абсолютно всеки медикамент има някакви странични реакции с определена честота.

Затова се говори за отношение полза-риск, което вече се съмнявам дали разбираш.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Така като си говорим, докторе можеш ли да направиш справка колко от задължителните ваксини в България, са препоръчителни в другите страни?
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Добре ще навлезем и в темата за листовката.

Всеки може да я намери и прочете, но искам да те питам нещо:
Чел ли си листовката за Аналгин? Знаеш ли, че там пише за риск от агранулоцитоза? От това се умира за разлико от фебрилен гърч.
Четеш ли дословно всяка листовка и съобразяваш ли се с нея, ако пише риск 1:1 000 000?

Отговори ми честно за аналгина.

След като ти казах за риска от агранулоцитоза, ще спреш ли да ползваш аналгин при главоболие и температура?

Ако не, то каква е разликата между ваксината и аналгина (или всяко друго лекарство). При абсолютно всеки медикамент има някакви странични реакции с определена честота.

Затова се говори за отношение полза-риск, което вече се съмнявам дали разбираш.
Колкото и да не им се вярва на някои хора, чета листовките. Аналгин НЕ ползвам, точно заради опасностите, които създава, и неговата почти безполезност като ефект. При главоболие и температура не винаги са нужни лекарства и особено такива, които могат да увредят сърцето. Въпросната малко вероятна болест, която спомена, също е притеснителна. В повечето случаи организмът сам се справя с главоболието и температурата и рискът с приемането на аналгин не си струва.

Щом ги има публично листовките, просто дай линк.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

За съжаление съм прекалено зает да правя такава справка, но съм убеден, че някой от групата антиваксери ще я направи и ще я сложи тук като доказателство за световната конспирация.

Аз се интересувам от българския имунизационен календар и той е напълно съобразен със световните стандарти.
 
От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Колкото и да не им се вярва на някои хора, чета листовките. Аналгин НЕ ползвам, точно заради опасностите, които създава, и неговата почти безполезност като ефект. При главоболие и температура не винаги са нужни лекарства и особено такива, които могат да увредят сърцето. Въпросната малко вероятна болест, която спомена, също е притеснителна. В повечето случаи организмът сам се справя с главоболието и температурата и рискът с приемането на аналгин не си струва.

Съжалявам, с това изказване ме загуби като събеседник. Няма смисъл да говоря и с теб.

Приятен ден :)
 
От: От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Съжалявам, с това изказване ме загуби като събеседник. Няма смисъл да говоря и с теб.

Приятен ден :)
Явно не ставам за редовен клиент на фармата. Жалко за бизнеса им, макар че от един "заблуден" няма да загубят много.
Избягвам лекарства освен ако не са крайно необходими и заболяването е по-страшно от страничните ефекти от лекарството. Наскоро мой близък имаше сериозни проблеми със странични ефекти от лекарство, което вместо да подобри състоянието му, го влоши. Бяхме прочели внимателно листовката и знаехме за възможните странични ефекти. Точно затова бързо се усетихме от къде идва проблема. След намаляването на дозата до символично количество, почна да се оправя. Самото лекарство беше не от основната част от лечението, а само за поддискане на определени реакции от болестта.
Когато става въпрос за лечение винаги трябва да се преценяват рисковете, а не да се загребват лекарства с пълни шепи.
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Добре ще навлезем и в темата за листовката.

Всеки може да я намери и прочете, но искам да те питам нещо:
Чел ли си листовката за Аналгин? Знаеш ли, че там пише за риск от агранулоцитоза? От това се умира за разлико от фебрилен гърч.
Четеш ли дословно всяка листовка и съобразяваш ли се с нея, ако пише риск 1:1 000 000?

Отговори ми честно за аналгина.

След като ти казах за риска от агранулоцитоза, ще спреш ли да ползваш аналгин при главоболие и температура?

Ако не, то каква е разликата между ваксината и аналгина (или всяко друго лекарство). При абсолютно всеки медикамент има някакви странични реакции с определена честота.

Затова се говори за отношение полза-риск, което вече се съмнявам дали разбираш.


Аналгин никога не съм ползвал и няма да ползвам.....от едно аспиринче също така получих страшна алергия.
Затова в краен случай ползвам истински лекарства - само хомеопатични таблетки за гърло, за темепратура няколко гранули БелаДона, без парацетамоли и глупости, за настинката Инфлуцид, за гърлото Тонзилотрен или пък Салвигол. Имам 2 торби с хомеопатични за всеки случай. Ако искате по - точен отговор на въпроса: независимо какво пише, аналгин няма да взема. Ходя си на хомеопатите, които дори и при гнойна ангина успяват да ме излекуват с лек антибиотик и курс от 4 дни на него.... + хомеопатичните. А другите доктори искат да вадят сливици, да изписват антибиотици с възможност за смърт и т.н..... Да чета ли листовките на хомеопатичните?
Забравих и чайовете и хранителните добавки, които изписват, защото бг докторите гледат да не натъпчат с аналгинчета и аспиринчета и подобни, а не гледат всестранно на въпроса....
Имам също така и ужасна сенна хрема, която не спира цяло лято, и в момента съм с носна кърпичка в ръка, а онези доктори ми изписваха какви ли не тежки лекарства, от които и корема ме болеше и т.н., а хомеопата ми изписа хомеопатично, което хем действа, хем няма странични ефекти....

Много се отклоних от темата, но не съ сдържах, като ми казахте за аналгина...
 
От: Отворено писмо от Ивелина Каменова до министъра на Здравепоазването!

Просто не е истина колко глупости изчетох, а това се води интелигентен форум.

Първо, за разлика от всички вас, аз съм медицинско лице и съм изумен как всеки се прави на разбирач за всичко. Задължително проучете какво е ефект на Дънинг-Крюгер (Dunning Kruger effect). Накратко - даденият човек е толкова ограничен в дадена сфера, че дори не разбира колко е ограничен. Хората говорещи против ваксините са точно такива.

Ваксините са спасили милиони животи! Кога за последен път сте виждали човек с полиомиелит? Ако нямаше ваксини 5% от хората щяха да са парализирани.

Виждали ли сте болен от тетанус? А от дифтерия? Ако не сте виждали, то е само заради ваксините.

Едрата шарка е елиминирана само заради ваксините.

Многократно е доказвано, че отношението полза-риск е тотално в полза на задължителното ваксиниране. Неваксинираните са опасност за обществото!!!

Видимо е, че глупостта ходи по хората, затова ви препоръчвам, не говорете по теми, които не разбирате!

Няма как да сте по-запознати от хора учили 10 години медицина. Смешни сте!

Г-н Доктор, няма как да ме задължите да се ваксинирам! Най-малко пък на вас - докторите имам доверие. След като сте убедени, че ваксините са безопасни, моля подписвайте следната декларация, ако имате съвестта да го сторите:

deklaracia-bezopasna-vaksina.png


Съветите си ги спестете, моите мъки няма да преживеете. Ще ме пращате вие лекарите в Петър Берон, само защото не си играех с децата, а седях и рисувах като аутист... Хайде засрамете се! Цяло лято бях подложена на медицински изпитания в предучилищна възраст, за да се докаже, че мога да постъпя в средно общообразователно заведение! Ще извинявате, но и с подписана от вас декларация, не ще се тровя с вашите измислени антивирусни гнусотии! Като съм опасна, вие нали сте ваксинирани - от какво се страхувате! Хайде, оставете ни на мира и си живейте съвестно!

Всеки решава, дали ще се ваксинира или ще плаща глоби, като си възпитава детето в къщи, докато му дойде времето за начално училище.
 

Горе