Да върнем ли червените репи в "За форума"? (анкета)

Да се върнат ли репутациите?

  • Да

    Votes: 52 58.4%
  • Не

    Votes: 33 37.1%
  • Не мога да преценя

    Votes: 4 4.5%

  • Общо гласове
    89
Да дефинираме какво е спам, какво е тролене и замърсяване на тема? Мисля, че всички знаем. Обиди знаем какво е.
Аз в този форум съм потребител на услуги и продукти . Плащам си за тях и ако съм доволен повтарям.Влизам и търся и полезна информация . Проблема е че под всяка обява за услуги , които се предлагат не можеш да видиш мненията на доволните и недоволните потребители , защото 7-8 човека обясняват как тази услуга не стува , забелязвам че това са едни и същи потребители.Така пречат на хората който предлегат услугите и на тези който искат да ги използват.В темите който има полезна информация също има много спам и обиди пак от същите потребители . .Примерно в обявата "Предлагам изработване на малъкфирмен сайт " Sky е оцапал цялата тема както и много други теми , защо не си направи негова обява и да остави ние потребителите да изберем кои да използваме . Виж темата "Вие крава ли сте " потребителя Remind какво прави - спам и обиди , ако не разбира темата просто подминава и оставя хората с интерес към нея да водят дискусия .В повечето теми трудно се откриват полезните неща между многото спам и заяждания.Защо като има правила , админите не наказват хората които обиждат и спамят качествените теми ?
 
Като гледам си регистриран от 2016 и си оцелял, не са те убили с камъни? Стига глупости и тъпотии, с репутации нещата много добре се регулират. А зачервени е нямало, освен някой нов, впрочем и аз светих в началото бая, после взех че се оправих, нищо няма да стане ако някой стане червен като е нов, освен ако не е някоя драма кралица като бандито да плачка после в темите, защо някой и е дал ряпа, ама като гледам и тя се е оправила, щото по нейната и твоята тъпа логика, тя + ти да сте зачервени отдавна и да ви няма във форума, щото сте много меки и сте щели да се обидите?
Ти май от сега си се настройл да хейтиш, като ти гледам постовете.
 
Аз в този форум съм потребител на услуги и продукти .
Значи си сбъркал адреса. Не си за тук, а за OLX. Тук е форум и целта е да се споделят мнения навсякъде. Търговията е странична екстра, а не основна функция.
 
Аз в този форум съм потребител на услуги и продукти . Плащам си за тях и ако съм доволен повтарям.Влизам и търся и полезна информация . Проблема е че под всяка обява за услуги , които се предлагат не можеш да видиш мненията на доволните и недоволните потребители , защото 7-8 човека обясняват как тази услуга не стува , забелязвам че това са едни и същи потребители.Така пречат на хората който предлегат услугите и на тези който искат да ги използват.В темите който има полезна информация също има много спам и обиди пак от същите потребители . .Примерно в обявата "Предлагам изработване на малъкфирмен сайт " Sky е оцапал цялата тема както и много други теми , защо не си направи негова обява и да остави ние потребителите да изберем кои да използваме . Виж темата "Вие крава ли сте " потребителя Remind какво прави - спам и обиди , ако не разбира темата просто подминава и оставя хората с интерес към нея да водят дискусия .В повечето теми трудно се откриват полезните неща между многото спам и заяждания.Защо като има правила , админите не наказват хората които обиждат и спамят качествените теми ?
А ти освен да четеш, мислиш ли? Отиди пак и виж кои осра темата.
 
освен ако не е някоя драма кралица като бандито да плачка после в темите, защо някой и е дал ряпа,

За трите години, откакто съм тук не съм ревала за дадена ряпа - връщала съм жеста моментално. Споменах за ряпата (една от мнооогото), която uphero-sky ми даде с ''мил'' коментар, за да илюстрирам по какъв повод и как се раздаваха. Аз му я върнах веднага с коментар ''духай бе, педал'' - е кое му е продуктивното на това? С репите става детската градина, ама няма проблем - върнете ги. Мен от тях не ме е страх. Получавала съм доста, но положителните винаги са били повече... и аз се чудя защо? :D
 
Последно редактирано:
Гласувах с "против". Доводи на страница 2 или 3. Няма да ги повтарям. Лека вечер на всички! ☺
 
Гласувах с "против". Доводи на страница 2 или 3. Няма да ги повтарям. Лека вечер на всички! ☺
Благодаря, че ни осведоми, че отиваш да спиш.



Гласувах за - доводи на страница 3 и 4 - отивам да ям!
 
Гласувах "За".

Преди седем години започнах едно 'наивно' сайтче на уеб конструктор. Нищо не разбирах от кодене. Направих го на поддомейн. Кефех се като малко дете (но сега ми е яко смешно). Попаднах на форума и първата ми цел беше да си плесна линка тук. Това прави всеки нов потребител. Влиза с краката нагоре, мислейки си, че светът е негов. Да, обаче срещнах яка критика. Получих и няколко червени репи - не светнах в червено. Колкото и да ми се срина желанието за този сайт, колкото и да се сърдех на някои мнения, тъй като съм търпелив дух, приех критиките. Взех си поука. Почти две години не писах. Наблегнах усърдно над работата по сайта. Четях из форума и където ме отведеше Гугъл. Експериментирах доста. Купих домейн и хост. Преминах на ръчно кодене. Усъвършенствам го всеки ден, защото ИТ технологиите не спят.

Мнението ми е, че репутациите са като училищните оценки. Животът е училище. Никой не се ражда научен, но от грешките си се учи. Ето и първата ми тема, за да се посмеете... ;)
 
Админите винаги са били прекалено скромни в раздаването на бананите, за това системата с реповете работеше донякъде.

реп < бан
Още работи, повярвай. Знаеш ли колко баба имаше последния месец за спамарите. :)
 
Гласувах със "ЗА" за мир и разбирателство.

Искрено Ваш,
Владиката
Мир Вам
 
Много мрънкачи. Много.
Щото все в саксия са расли и си им личи по темите, които пускат. В повечето случаи не успяват да дефинират тем(з)ата си.
Пичуе и дами, живота е сурав и курав. Ако не се научите да ви шляпат, цял живот мекотели ще бъдете.
Ако не прекрачите границата, никога няма да научите къде е тя. Зад границата може да има провал, но може да има и награда.
Предприемача е биткаджия. Той е агресивен. Предприемача знае, че може да получи шамар/и.
Ако не сте такива, станете чиновници. Не сте за собствен бизнес.

А сега по същество:
Днес попаднах на нещо. И го препоръчах, без да съм го видял. Което правя изключително рядко!
Защо ли?
Попаднах на една книга-епопея. Автора е грузинец. Описва неща, станали в Грузия в края на 19-ти и началото на 20-ти век.
Човека е имал, казано по съвременно, топки. Яки топки!
Съден е от НКВД (потърсете си какво е това). Обявяван е два пъти за "Враг на народа".
Общата сума на присъдите му е 83 (осемдесет и три) години.
Написал е книгата и е останал в историята.
Шамаросван е и е получил безброй "червени репи". В реалния живот.
А вие се коркате от неща от виртуалния живот.
ДГЕ!
Реален живот ли имате или виртуален?!

ЗА!
 
Първи гласувах и го направих 1-1 :D ама сега видях, че се изисквало допълнение към бюлетината :D
 
Само да кажа на заблудените души, че репите са за тия с комплексите. Щяло да има контрол с репите....пълни глупости са това. Ще стане пак същото- едни тъпанари, на които постовете им са от 2-3 изречения като половината им е хранилка как са се усмелили да се пита такова нещо, а другото е линк в Гугъл или крив пример от някой сайт. Не ми се коментира повече, но ако сами не се контролираме, ако щете и червени репи на онази работа да им слагаме, все едно .

Гласувах против, защото през, целия си престой тук имаше двама трима яко зачервени и то заслужено. Но всичко друго с тия репутации беше извращение - "връщане на услугата", някой в мензис е решил, че трябва да даде, щото бил тъп въпроса и подобни. Като цяло репутациите не гарантират контрол, но гарантират драма кралиците да си имат тулче, щото другото е малко за игра, ако ме разбирате. ;)
 
Гласувах "За".


Мнението ми е, че репутациите са като училищните оценки. Животът е училище. Никой не се ражда научен, но от грешките си се учи. Ето и първата ми тема, за да се посмеете... ;)
буахаха, здраво съм те бил хейтнал :D
И мен ме бяха насолили може би още по-брутално, аз бях влязал да рекламирам bux.to сайтове :D
 
Гласувах със за, защото форума не се модерира и това е хубаво, но репите подържат реда. Нещо като граждански контрол. За 5 години в тоя форум не съм видял някой неоснователно зачервен. Има неоснователно незачервени, но това е друга тема. Ако те зачервят в началото можеш да си направиш сметка веднага, че някъде бъркаш. Естествено ако имаш 2 грама мозък в главата си. В началото имах големия късмет да не ме зачервят. Но пък ако ме бяха зачервили може би щях да си направя накакви изводи и да се адаптирам. И аз съм "турял" по някоя ряпа и на мен са ми поставяли червена репутация ,ей така, за спорта или за вражда от друго тема, ама в общ план не съм губил зелената си репутация, както и никой от старите членове, освен ако не се издъни като куче.

Откак репите ги няма форума е гола вода. Сигурен съм, че ако се изкарат статистики ще се види, че броя на посовете е паднал драстично, а броя на смислените работи - още повече. Пазара е замрял, няма нищо ново и интересно като услуги и продукти. Има нужа от промяна и може би репите ще внесат такава. Напоследък постоянно се скарват накакви хора в някоя тема. И аз съм го правил, буквално за да разтуша от тежък ден или нещо такова и си го изливам на някой невинен. Ако имаше репи, може би нямаше да го направя по точно такъв начин, защото щях да знам какво ще последва. В момента нищо. Спамът е на макс и то се подържа от стари членове. Трябва да има мерки за справянето с него. Иначе ставаме бг мамма. Преди наколко дни бях отчел и силна неграмотност в менията. И то потресаваща. И аз допускам грешки, че понякога пиша от телефона и не си редактирам постовете, но тези случаи си личат. А там в най-новите постове имаше 3-4 силно неграмотни теми още от заглавието.
 
Аз ще гласувам "За". Тези които искат репи в момента тролят най-много и смятам, че те ще имат честта за най-голям брой кореноплодни. Иначе когато се регистрирах имаше такива негативни оценки, честно да си кажа не помня да са ме стряскали. Един път помолих @Blinky да почисти моя тема от тролско съдържание. Не е ли за това Report? Форумното съдържание надали ще се подобри с въвеждане на това.
 
Аз ще гласувам "За". Тези които искат репи в момента тролят най-много и смятам, че те ще имат честта за най-голям брой кореноплодни. Иначе когато се регистрирах имаше такива негативни оценки, честно да си кажа не помня да са ме стряскали. Един път помолих @Blinky да почисти моя тема от тролско съдържание. Не е ли за това Report? Форумното съдържание надали ще се подобри с въвеждане на това.
Разбира се, че няма да подобри. Пиша го, защото в този форум съм сигурен, че работят 2 неща за контрол - това е нашата култура най-вече и рипортите, ако на някой културата му не е много на ниво. Репите показват реално кой е пълен идиот (ако има само такива и то от хора, които по принцип не ползват репи, но за него са направили изключение - както аз за 2-3ма през целия си период тук), така и кой с стъпил леко накриво (било то в началото или през престоя си тук). Идеята на репите е преди всичко една - да се гледат и от кой се дават. Ако някой си шари нон стоп хората, щото не е на кеф, мисля, че тежестта им е никаква, но ако има освен от неговите репи, така и от по уравновесени потребители, то тогава определено значи нещо и трябва да се вземат под внимание. Това е цялата врътка около тях. За това е редно при проверяване на потребителя защо има негативна репутация - да се види кой му я е дал и най-вече защо. Извинявам се много, но да те ушляпат за това, че си бил задал "тъп въпрос" си е пълна тъпотия. ;)
 

Горе